Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Okulların internet bağlantısı kesilecek ! eğitim haberi

eğitim haberleriOkulların internet bağlantısı kesilecek !

1.jpg Türkiye genelindeki İlk ve orta dereceli okulların Türk Telekom'a borcu 6 milyon 146 bin TL'ye ulaştı. Türk Telekom, Milli Eğitim Bakanlığı'na yazı yazarak, Milli Eğitim Bakanlığı'na uyarıda bulunarak, borcunu bir an önce ödemesini ve aksi halde okulların internetini kademeli olarak keseceklerini bildirdi.

Okullarıninternetbağlantısı kesilirse, öğrenciler sanal ortamda test çözme, konu tekrarı imkanı veren ders destek programlarına erişim şansını kaybedecek. Bakanlık birimleri ile il ve ilçe müdürlükleri ve okullar iç yazışmada sıkıntı yaşayacak. Karne günü yaklaşırken, öğrencilerin notları bile sisteme girilemeyebilir.

NİSAN AYI SONDU AMA YETİŞMEDİ
Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Türk Telekom'dan aldığı bu uyarı üzerine tüm Genel Müdür ve Daire Başkanları'nı, "Türk Telekoma Olan Borçlar" konulu resmi yazıyla, borcun hemen ödenmesi için çalışma yapması uyarısında bulundu. Bakanlık, "Türk telekominikasyon A.Ş'den alınan bilgiler sonucunda; Bakanlığımız birimlerinin 31.03.2011 tarihi itibariyle ödenmemiş borçlarının olduğu, borcu bulunan okulların okul ve kurumlarla ilgili olarak kademeli olarak hizmet iptaline başlanacağı ve bundan böyle faturaların son ödenme tarihinden sonra ödenmesi halinde gecikme bedeli uygulanacağı bildirilmiştir. İnternet hizmetlerinde sorun yaşanmaması için borcun bir an önce ödenmesinde yarar vardır" denildi.

5 BİN 811 OKULA BORÇ İNCELEMESİ!
Yurt genelindeADSLbağlantısı olan 5 bin 811 okuldan, ADSL borçlarını Bakanlığa bildirmeleri istendi. Listeler hazırlanarak okul bazında borç miktarları belirlenildi. Türk Telekom'un ödeme için son tarih olarak belirlediği Nisan ayına borç kapatmalarının yetişmediği öğrenildi. En geç Mayıs ayı sonuna kadar okulların tamamının internet borcunu ödemesi istendi. Bakanlık da ödeme sıkıntısı yaşayan okulların 'mal ve hizmet alımları' kaleminden kaynak göstererek ödeme yapabileceğini bildirdi.
Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı, "Mevcut tüm imkanların kullanılması sonucunda halen borç kalması halinde borç tutarlarının belirlenerek, Başkanlığımızdan ödenek talebinde bulunulmasını rica ederim" diye teşkilatı uyardı. Borç ödenmezse en geç bu ay sonunda okulların, internet bağlantısı kademeli olarak kesileceği bildirildi.

HABERTÜRK

tag okulların interneti kesinti türk telekom borç

11.5.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz? Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz?

İyi yaşamak için 13 altın kural İyi yaşamak için 13 altın kural

Çocukları erken yaşta mesleklere yönlendirmeyin Çocukları erken yaşta mesleklere yönlendirmeyin

Güncel Eğitim Haberleri