Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Erdoğan eğitimde müjdeler verdi eğitim haberi

eğitim haberleriErdoğan eğitimde müjdeler verdi

erdogan.jpg 12 Haziran seçimlerine yönelik mitinglerini sürdüren Erdoğan ikinci mitingini Gümüşhane'de gerçekleştirdi. Başbakan Erdoğan, burada eğitimde yeni dönemin ipuçlarını verdi. Akıllı tahta ve elektronik kitap sistemine geçmeye hazırlandıklarını ifade eden Başbakan Erdoğan, "Okullarımızı artık akıllı tahtalarla donatacağız. Öğrencilerimizi de kitaplardan yavaş yavaş ayırarak elektronik kitap sistemine geçeceğiz. Modern eğitimde dünya ne yapıyorsa biz de onu yapıyoruz." dedi.

Binlerce partilinin yoğun ilgi gösterdiği mitingde 12 Haziran seçiminin Türk siyasi tarihinde milat olacağının altını çizen Başbakan Erdoğan, vatandaşlardan üçüncü kez yetki istedi. İlköğretimde okuyan çocuklara verdikleri kitap ve nakdi desteği hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Gümüşhane'ye, Bayburt'a üniversiteyi biz getirdik. MHP,CHP niye yapamadı. Artık buranın çocukları kendi şehirlerinde okuyor, dışarıdan buraya öğrenciler geliyor. Her eğitim dönemi kitapları ücretsiz veriyor muyuz? Vermeye de devam edeceğiz. Eğitim sistemimizi değiştiriyoruz. Öğrencilerimizi artık kitaplardan kurtaracağız. Sınıflarımızı akıllı tahtalarla donatıp elektronik kitap sistemine geçeceğiz. Modern dünya ne yapıyorsa biz de onu yapıyoruz." dedi.

"BAŞLADIĞIMIZ İŞLERİ BİTİRMEK İÇİN BİR KEZ DAHA"

Başbakan Erdoğan, "Sizlerden başladığımız işleri bitirmek için bir kez daha onay vermenizi istiyoruz. Türkiye bu güne kadar güvenle ve istikrarla büyüdü. Güven ve istikrar 12 Haziran'dan sonra da sürsün, Türkiye büyüsün istiyoruz. İşsizliği geriletmek amacıyla İş ve Meslek Danışmanlığı ile işsizlere bire bir destek vereceğiz. İşsizliği düşürmek için yoğun çaba sarf ediyoruz 8,5 yıldır her yıl 500 bin kişiye iş ürettik. Küresel krizde İspanya, İrlanda da işsizlik rekor seviyelere yükselirken, bizde yüzde 14'lere yükseldi. Şimdi ise yüzde 11'e kadar düşürdük. Bu aydan itibaren işsizliği süratle azaltacağız. " şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin Dünya'nın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında yüzde 8.9 ile büyüme ile Avrupa birinci, Dünya da ise 3. sırada olduğunu da sözlerine ekledi.

CHA

tag Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eğitimde yenilikler dijital eğitim akıllı tahta

5.5.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sıvı içine düşen cep telefonu nasıl kurtarılır? Sıvı içine düşen cep telefonu nasıl kurtarılır?

Demir eksikliği öğrenciyi başarısız yapıyor Demir eksikliği öğrenciyi başarısız yapıyor

Kredi kartı kullanıyorsanız bunları bilmelisiniz Kredi kartı kullanıyorsanız bunları bilmelisiniz

Güncel Eğitim Haberleri