Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bu öğrenciler amele mi? (video haber) eğitim haberi

eğitim haberleriBu öğrenciler amele mi? (video haber)

amelemi.jpg Uşak'ta bir ilköğretim okulunda 2011 Ocak ayında öğrencilerin inşaat işçisi gibi çalıştırıldığı iddia edildi.

Harç kardırılan öğrencilerin durumu bir veli tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Valiliğe şikayetçi olduğunu belirten veli, hiçbir işlem yapılmadığını öne sürerken, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün gerekli soruşturmanın başlatıldığını söyledi.

tag uşak öğrenciler amele gibi çalıştırıldı

5.5.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (4 yorum yazılmış)

box :hangi okul ağam

box Ürcan Aluç :Bu çalışmayı yapan idareci ve öğretmeni kutlarım.Yapılan işe eğitim gözü ile bakmasını ne zaman öğreneceğiz.Yapılan iş amelelik değil yaparak yaşayarak öğrenmedir.Yarın evinin duvarını kendisi tamir ederse fenamı olur?

box İsmail soylu :Bazen bu haberleri öğrenciler okullarını onarıyor diye alkışlarlar, bazende öğrencilere amellik yaptırıyorlar diye karalarlar. Milli eğitim soruşturma açacağına gitsinde kendisi okullarının ihtiyaçlarını gidersin kimse öğrencisini çalıştırmaya meraklı değil. Hem ödenek göndermezsin, hemde okullar kendi imkanlarıyla birşeyler yapmaya kalkınca olmaz dersin.

box sevgi :10 yıl boyunca kend okulunu yapan kendi ektiği fidanlardan meyve toplayan,en az bir müzik aleti çalmayı bilen,yaşamını devam ettirmek için bir çok alanda bilgiye sahip Köy enstitülü çocuklar kendin okul binalarını yaparken amele miydiler? Yazık ki bu veli zihniyeti .Basiretsiz hazırcı,edilgen insan yetiştirilmesine sebep oluyor. Ulu önder ne güzel söylemiş.Çocuklarınıza birey muamelesi ediniz. Mmeleket sorunlarına duyarlı ,memleketi için yılmadan yorulmadan çalışabilsinler.Eğer bu öğrenciler isteyerek canla başla çalışmışsa onları tebrik ederim.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Her yerde tasarruflu ampulü kullanmayın Her yerde tasarruflu ampulü kullanmayın

Kredi kartı kullanıyorsanız bunları bilmelisiniz Kredi kartı kullanıyorsanız bunları bilmelisiniz

Çikolatanın faydası mı,zararı mı çok? Çikolatanın faydası mı,zararı mı çok?

Güncel Eğitim Haberleri