Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bu öğrenciler amele mi? (video haber) eğitim haberi

eğitim haberleriBu öğrenciler amele mi? (video haber)

amelemi.jpg Uşak'ta bir ilköğretim okulunda 2011 Ocak ayında öğrencilerin inşaat işçisi gibi çalıştırıldığı iddia edildi.

Harç kardırılan öğrencilerin durumu bir veli tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Valiliğe şikayetçi olduğunu belirten veli, hiçbir işlem yapılmadığını öne sürerken, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün gerekli soruşturmanın başlatıldığını söyledi.

tag uşak öğrenciler amele gibi çalıştırıldı

5.5.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (4 yorum yazılmış)

box :hangi okul ağam

box Ürcan Aluç :Bu çalışmayı yapan idareci ve öğretmeni kutlarım.Yapılan işe eğitim gözü ile bakmasını ne zaman öğreneceğiz.Yapılan iş amelelik değil yaparak yaşayarak öğrenmedir.Yarın evinin duvarını kendisi tamir ederse fenamı olur?

box İsmail soylu :Bazen bu haberleri öğrenciler okullarını onarıyor diye alkışlarlar, bazende öğrencilere amellik yaptırıyorlar diye karalarlar. Milli eğitim soruşturma açacağına gitsinde kendisi okullarının ihtiyaçlarını gidersin kimse öğrencisini çalıştırmaya meraklı değil. Hem ödenek göndermezsin, hemde okullar kendi imkanlarıyla birşeyler yapmaya kalkınca olmaz dersin.

box sevgi :10 yıl boyunca kend okulunu yapan kendi ektiği fidanlardan meyve toplayan,en az bir müzik aleti çalmayı bilen,yaşamını devam ettirmek için bir çok alanda bilgiye sahip Köy enstitülü çocuklar kendin okul binalarını yaparken amele miydiler? Yazık ki bu veli zihniyeti .Basiretsiz hazırcı,edilgen insan yetiştirilmesine sebep oluyor. Ulu önder ne güzel söylemiş.Çocuklarınıza birey muamelesi ediniz. Mmeleket sorunlarına duyarlı ,memleketi için yılmadan yorulmadan çalışabilsinler.Eğer bu öğrenciler isteyerek canla başla çalışmışsa onları tebrik ederim.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Süt ürünleri nasıl saklanmalı? Süt ürünleri nasıl saklanmalı?

Hayat kurtaran 7 besin Hayat kurtaran 7 besin

Unutkanlığa iyi gelen besinleri biliyor musunuz? Unutkanlığa iyi gelen besinleri biliyor musunuz?

Güncel Eğitim Haberleri