Eğitim Sitesi

Erzurum, öğretmeni darp edenleri arıyor eğitim haberi

eğitim haberleriErzurum, öğretmeni darp edenleri arıyor

erzurumrobot.jpg Erzurum polisi, askeri, halkı bu olayın aydınlanması için adeta seferber oldu. Robot resimleri çizilen zanlıların başlarına ödül konuldu. Polis kapı kapı dolaşıyor...

Erzurum'un Pasinler ilçesinde, okul çıkışı kadın öğretmeni darbeden kişi ya da kişilerin bulunması için mağdur A.K'nin verdiği bilgiler doğrultusunda 3 robot resim daha çizildi.

Profesyonel ressamlar tarafından çizilen robot resimler, ilçe ve kent merkezi ile diğer vilayetlerin İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilecek. Resimler, ilçe merkezindeki 3 bin 617 hanede yaşayan vatandaşlara da tek tek gösterilecek.

Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde aralarında cinayet büro ekiplerinin de bulunduğu özel ekibin 6 Nisan tarihinden bu yana ilçede gerçekleştirdiği çok yönlü araştırma sürüyor.

Öğretmen A.K'nin cep telefonu, banka kredi kartları, internet ve çevresindeki kişilere yönelik yapılan araştırmada, ilçede şüpheli olarak görülen kişilerin genel bilgi taraması yapıldı. İlçede sağlık ocakları, devlet hastanesi, eczaneler, toplu ulaşım araçları, alışveriş merkezleri, oteller ve konaklama tesisleri tek tek incelendi. Özel ekip, ilçe merkezi ve köylerdeki muhtarlarla görüştü.

Bu arada, Pasinler ilçesindeki Hasankale'de bulunan ve A.K'ye ait olduğu tespit edilen yanmış çanta da İl Emniyet Müdürlüğü Kriminal Şube Müdürlüğünde incelenmesinin ardından İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarına gönderildi.

Okul çıkışı darbedilen öğretmen A.K'ye yönelik saldırıyla ilgili olarak da ilçede ödül sisteminin uygulanacağı öğrenildi.

Kadın öğretmene gerçekleştirilen saldırıya ilişkin olayı gören tanıklar, ihbarda bulunan kişiler ve ihbarları olumlu sonuçlanan şahıslara, oluşturulacak sistem sayesinde para ödülü verilecek.

AA

tag Erzurum öğretmeni darp jandarma Pasinler

19.4.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Memura yapılacak zam belli oldu Memura yapılacak zam belli oldu

Bakan Yılmaz'dan yeni müfredat açıklaması Bakan Yılmaz'dan yeni müfredat açıklaması

TEOG nakil sonuçları açıklandı TEOG nakil sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Dondurma Yerken Bunlara Dikkat Edin Dondurma Yerken Bunlara Dikkat Edin

Kahvaltı Yapan Çocuk Daha Başarılı Oluyor Kahvaltı Yapan Çocuk Daha Başarılı Oluyor

İstenmeyen kokular için pratik bilgiler İstenmeyen kokular için pratik bilgiler

Güncel Eğitim Haberleri