Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

1 Haziran 2011 tarihinde 30 bin kadrolu öğretmen eğitim haberi

eğitim haberleri1 Haziran 2011 tarihinde 30 bin kadrolu öğretmen

ogrtmn.jpg Edinilen bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, 2009 ve 2010 KPSSP10 sonuçlarına göre ilk atama, hizmet süresine göre açıktan atama, kurumlar arası yeniden atama, açıktan ilk atama, kurumlar arası ilk atama, kurum içi ilk atama ile milli sporcuların Beden Eğitimi alanına sınavsız atama çeşitlerine göre toplam 30 bin kadro ataması yapılacak.

Atama için başvurular 12-26 Mayıs 2011 tarihleri arasında alınacak.

Uygulanacak usul ve esaslar ile atama yapılacak alanlar, alan bazında taban puanlar, atama çeşitlerine göre alan ve iller bazında kontenjanlar, iletişim adresleri gibi bilgilerin yer alacağı ''Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu'', gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra 11 Mayıs 2011 tarihine kadar Bakanlığın ''http://personel.meb.gov.tr'' adresinde yayımlanacak.

Atama işlemi, 1 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilecek, atananlar ise 1 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabilecek.

AA

tag milli eğitim bakanlığı meb bakanı öğretmen ataması

15.4.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (3 yorum yazılmış)

box selçuk Osmanoğlu :Böyle atama yapmakla İl dışı yer değiştirme bekleyen öğretmenlerin hakkı yenmiş oluyor.Bu atama yer değiştirmeler yapıldıktan sonra yapılsa daha iyi olur.10 yıldır doğu ve güneydoğu da çalışan öğretmenlere haksızlık yapılıyor.Bu öğretmenler yer değiştiremiyor.

box y.kar :Öğretmenler eylülde göreve başlayacağına göre atamada bu kadar acele etmek hayra alamet değil.Bunun yerine yer değiştirme atamaları için kontenjanlar artırılsa ve öncelikle bu öğretmenlerin mağduriyetleri giderilse daha iyi olurdu.Şimdiden nicesinin umutları tüketildi.Haksızlık.

box kasım :ilk atamalar il dışı ve il içi yer değiştirmelerden önce yapılırsa çok büyük haksızlık olur.ilk atamanın daha sonra yapılması gerekir. sonuçta isteğe bağlı yer deiştirme sonucu ülke genlindeki öğretmen açığı sayısında bir değişme olmayacak ama ilk atama sonucunda isteğe bağlı yer değiştirmek isteyenler için büyük fark olacaktır.bu nedenle bu durumun göz önüne alınarak atamanın isteğe bağlı yer değiştirme atamalarından sonra yapılması gerekir.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

İdeal dil öğrenme yaşı 3 İdeal dil öğrenme yaşı 3

Radyasyonun en çok olduğu sebzeler Radyasyonun en çok olduğu sebzeler

Bir yudum gazlı içecek, vücuda bakın neler yapıyor Bir yudum gazlı içecek, vücuda bakın neler yapıyor

Güncel Eğitim Haberleri