Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

MEB performans sistemi şubat 2012'de başlayacak eğitim haberi

eğitim haberleriMEB performans sistemi şubat 2012'de başlayacak

3.jpg Milli Eğitim Bakanlığı, köy okulundan koleje kadar her öğrencinin eşit eğitim alabilmesi için eğitim sisteminin röntgenini çekecek uygulama başlatıyor. 2011-2012 öğrenim yılının şubat ayından itibaren uygulamaya başlayacak performans sistemiyle, her okul e-okul projesi kapsamında standartlarını merkeze her ay periyodik olarak iletecek. Sistem, her okulun neye ne kadar ihtiyacı olduğunu takip edecek ve anında müdahalede bulunabilecek.

Sistem ile öğrencilerin akademik başarıları, devamsızlıkları ya da okul terkleri takip edilecek. Eğer Van'ın bir köyünde bir baba çocuğunu okuldan alıp çalıştırırsa ya da evlendirmeye kalkarsa, Bakanlık haberdar olup müdahale edebilecek. Öğretmenlerin başarı kriterlerinin belirlenmesinde ise öğrenci ve okul yöneticilerinin de görüşleri sorulacak. Öğrenci, veli ve öğretmenler okul yöneticilerinin kaynakları iyi kullanıp kullanmadıklarını da puanlayabilecekler. Okuldaki spor salonundan kaç öğrencinin yararlandığı ya da bilgisayar odasının çalışıp çalışmadığı tespit edilebilecek.

MEB, önce tüm okullarda olması gereken standartları ve kriterleri belirleyecek. Her kritere puan verilecek. Eğitim sisteminin içinde bulunan her öğrenci, öğretmen, okul müdürü, il ve ilçe milli eğitim müdürlerine de özel şifreler verilecek.

Hem bireysel hem de kurumsal performans ölçümleri senede bir kez yapılacak. Tüm değerlendiriciler, istedikleri herhangi bir yerden internetle sisteme giriş yapabilecek. Değerlendirme işlemleri için 2 aylık bir süre tanınacak. Sistem sonuçları raporlanacak.

Sabah

tag MEB Milli eğitim öğretmen öğrenci performans sistemi 2011-2012

14.4.2011 tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Diyet Ve Gazlı İçeceklerde Depresyon Riskine Dikkat ! Diyet Ve Gazlı İçeceklerde Depresyon Riskine Dikkat !

İhtiyaçtan fazla vitamin çocuğa zararlı İhtiyaçtan fazla vitamin çocuğa zararlı

İnternet kesilince bunları yapabilirsiniz? İnternet kesilince bunları yapabilirsiniz?

Güncel Eğitim Haberleri