Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

MEB performans sistemi şubat 2012'de başlayacak eğitim haberi

eğitim haberleriMEB performans sistemi şubat 2012'de başlayacak

3.jpg Milli Eğitim Bakanlığı, köy okulundan koleje kadar her öğrencinin eşit eğitim alabilmesi için eğitim sisteminin röntgenini çekecek uygulama başlatıyor. 2011-2012 öğrenim yılının şubat ayından itibaren uygulamaya başlayacak performans sistemiyle, her okul e-okul projesi kapsamında standartlarını merkeze her ay periyodik olarak iletecek. Sistem, her okulun neye ne kadar ihtiyacı olduğunu takip edecek ve anında müdahalede bulunabilecek.

Sistem ile öğrencilerin akademik başarıları, devamsızlıkları ya da okul terkleri takip edilecek. Eğer Van'ın bir köyünde bir baba çocuğunu okuldan alıp çalıştırırsa ya da evlendirmeye kalkarsa, Bakanlık haberdar olup müdahale edebilecek. Öğretmenlerin başarı kriterlerinin belirlenmesinde ise öğrenci ve okul yöneticilerinin de görüşleri sorulacak. Öğrenci, veli ve öğretmenler okul yöneticilerinin kaynakları iyi kullanıp kullanmadıklarını da puanlayabilecekler. Okuldaki spor salonundan kaç öğrencinin yararlandığı ya da bilgisayar odasının çalışıp çalışmadığı tespit edilebilecek.

MEB, önce tüm okullarda olması gereken standartları ve kriterleri belirleyecek. Her kritere puan verilecek. Eğitim sisteminin içinde bulunan her öğrenci, öğretmen, okul müdürü, il ve ilçe milli eğitim müdürlerine de özel şifreler verilecek.

Hem bireysel hem de kurumsal performans ölçümleri senede bir kez yapılacak. Tüm değerlendiriciler, istedikleri herhangi bir yerden internetle sisteme giriş yapabilecek. Değerlendirme işlemleri için 2 aylık bir süre tanınacak. Sistem sonuçları raporlanacak.

Sabah

tag MEB Milli eğitim öğretmen öğrenci performans sistemi 2011-2012

14.4.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (4 yorum yazılmış)

box ADİL VAHAPOĞLU :Yıllardır okul müdürlüğü yapmış bir eğitimci olarak ,bu tür iyi niyet taşıyan projelerin hiç bir noktaya ulaşamadığına tanık olduğumu söylüyorum.Nedenini siyasette arayın derim.

box karadeniz :En büyük kriter öğretmenin çabasıdır.Öğretmenlere ne kadar çok değer verilirse o kadar çok başarı artar.Öğretmenler geleceğimizin mimarıdır.Bu mimarlara maddi ve manevi açıdan her türlü desteği bu toplumun vermesi gerekir

box selçuk :Okuma yazma bilmeyen veliler idareci ve öğretmenleri nasıl değerlendirecek.Ayrıca bu değerlendirmelerde eğitimsel kriterlerden çok,başka kriterlerin veliler tarafından benimsenmesinden korkuyorum.

box ADİL VAHAPOĞLU :KOLEJ ile KÖY OKULU aynı düzeye gelebilirmi? Keşke olabilse ama ben "Fantazi" olarak görüyorum...

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Beynin en mükemmel olduğu yaş kaç yaştır? Beynin en mükemmel olduğu yaş kaç yaştır?

Günün hangi saatinde ne içmeli? Günün hangi saatinde ne içmeli?

Kredi kartı kullanıyorsanız bunları bilmelisiniz Kredi kartı kullanıyorsanız bunları bilmelisiniz

Güncel Eğitim Haberleri