Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

İlköğretim okulunda hırsız kim anketi eğitim haberi

eğitim haberleriİlköğretim okulunda hırsız kim anketi

classroom.jpg Gaziantep'te bir ilköğretim okulunda sık sık kalem ve silgilerin kaybolduğu bir sınıfta aynı zamanda sınıf öğretmeni olan kadın Türkçe öğretmeninin, hırsızı bulmak için öğrenciler arasında yaptırdığı oylama, kenttekileri şaşkına çevirdi.

‘HIRSIZ KİM' ANKETİ!

Olay Şahinbey İlçesi Aliye Ömer Battal İlköğretim Okulu'nda önceki gün yaşandı. Sık sık kalem ve silgilerin kaybolduğu iddia edilen 7. sınıfta, öğrenciler bu durumu aynı zamanda sınıf öğretmenleri olan Türkçe Öğretmeni Y.K.'ya bildirdi.

İKİ AFACAN SUÇLANDI

Öğretmen de hırsızı bulmak için öğrencilere "Sizce hırsız kim ya da kimler olabilir. Herkes şüphelendiği arkadaşının adını bir kâğıda yazıp bana versin" dedi. Öğrencilerin büyük çoğunluğu sınıfta haylazlıklarıyla ön plana çıkan iki çocuğun isimlerini yazdı.

ÖĞRENCİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Öğretmen de iddiaya göre, iki öğrenciye "Arkadaşlarınız sizin hırsızlık yaptığınızı düşünüyor" dedi. "Hırsızlıkla" suçlanan çocukların psikolojilerinin bozulduğu, birinin yaşadıklarından dolayı sinir krizi geçirdiği ve ailesi tarafından özel bir hastaneye götürülerek tedavi ettirildiği öğrenildi. Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma başlatarak müfettiş görevlendirdi.

tag Gaziantep sınıfta hırsızlık anketi soruşturma milli eğitim okul

19.3.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box ibrahim :Bu öğrencilerin psikolojisi nasıl oluyorda hemencecik bozuluyor ve hemen hastanelere düşüyorlar. Burada kesinlikle velilerin olayı yanlış yönlendirmeleri yatıyor.Bir de o öğretmenimizin öğrencileriyle aşırı ilgili ki bir meseleyi dinlemiş,önem vermiş ve çözmeye çalışmış. Hemen onu öğrencilerin psiklojisini bozan biri olarak gösteren bu haberi yapanları kınıyorum. Eğer siz böyle şeyleri milletin gözüne gözüne sokmaya çalışırsanız önce öğretmenlerimize ikinci olarakda öğrencilerimize zarar verirsiniz.

box ADİL VAHAPOĞLU :Böyle bir olay karşısında "HIRSIZ KİM"anketi düzenlemek,pedagojik bir yaklaşım değildir...Öğretmenimiz biraz işin kolayına kaçmış ve ortalık karışmış...Keşke okulun Psikolojik danışmanına başvursaydı...

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Hareketsiz kişiler daha az yaşıyor Hareketsiz kişiler daha az yaşıyor

PH değeri yüksek sabun ve şampuan kullanmayın PH değeri yüksek sabun ve şampuan kullanmayın

Bu meyve sebzeleri eksik etmeyin Bu meyve sebzeleri eksik etmeyin

Güncel Eğitim Haberleri