Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Çubukçu , Çelik'in duyarlılığını göstermedi eğitim haberi

eğitim haberleriÇubukçu , Çelik'in duyarlılığını göstermedi

celik.jpg AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, son günlerde sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesiyle ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Çelik'in ''sözleşmeli öğretmenlerin, sitemlerinde ve taleplerinde haklı olduğunu, kadroya alınmaları konusunda girişimde bulunacağını'' söylediğini ileri süren Koncuk, ''Hüseyin Çelik'in, sözleşmeli öğretmenler ile ilgili açıklamalarını olumlu buluyoruz. Ancak, sözleşmeli öğretmenler konusunda aynı duyarlılığı, yine aynı partiye mensup Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'dan göremiyoruz. Biz eğitimciler, sözleşmeli öğretmenlere Hüseyin Çelik yerine, Milli Eğitim Bakanı Çubukçu'nun sahip çıkmasını isterdik'' dedi.

Hüseyin Çelik'in samimiyeti konusunda da derin kuşkuları bulunduğunu belirterek, sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının Çelik döneminde getirildiğini hatırlattı.

Koncuk, şunları söyledi:

''Çubukçu'dan sorumlu bir Milli Eğitim Bakanı gibi davranmasını ve gerekirse sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesine ayak direyen herkesle köprüleri atmasını beklerdik. Ancak Çubukçu, çalışanlarını koruyup, kollamak yerine, koltuğunu korumayı tercih etmiştir. Biz eğitimciler, kadro sözünün aslında yalandan ibaret olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz. Herkesin bilmesi gerekir ki, sözleşmeli öğretmenleri kadro yalanıyla oyalayanlar büyük vebal altındadır. Çubukçu'nun sözleşmeli öğretmenlere kadro sözünü rafa kaldırarak, hepimizi bir yalana inandırmış olmasını da içimize sindiremiyoruz.

Türk Eğitim-Sen olarak, 12 Haziran Genel Seçimleri öncesinde Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'dan sözleşmelilere verdiği sözü yerine getirmesini bir kez daha talep ediyoruz. Çubukçu'nun sözleşmelilere kadro borcu vardır. Bu borcun seçimlerden önce ödenmesi sözleşmeli öğretmenler için hayati öneme sahiptir.''

NTV

tag Sözleşmeli öğretmenler Türk-Eğitim-Sen İsmail Koncuk

18.3.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Akıllı ve sağlıklı beslenmede 10 önemli nokta Akıllı ve sağlıklı beslenmede 10 önemli nokta

Kansere karşı kim hangi taramayı yaptırmalı? Kansere karşı kim hangi taramayı yaptırmalı?

Uzmanlardan ailelere polen uyarısı Uzmanlardan ailelere polen uyarısı

Güncel Eğitim Haberleri