Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Daha önce televizyonda görmüştük eğitim haberi

eğitim haberleriDaha önce televizyonda görmüştük

hakkari_muzik.jpg Hakkari'de 21 yıldır eğitim veren Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu'na ilk kez atanan müzik öğretmeni sayesinde, öğrenciler daha önce görmedikleri müzik aletleri ile tanıştı.

Hakkari Gazi Mahallesi'nde 21 yıldır eğitim veren 480 öğrencinin bulunduğu 16 derslikli Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okuluna ilk kez müzik öğretmeni atandı.

İlk görev yeri Hakkari olan müzik öğretmeni Taner Özdemir, Hakkarili öğrencileri ilk olarak daha önce hiç görmedikleri mandolin ile tanıştırdı. Müzik derslerini hiç kaçırmayan öğrenciler, mandolinin yanı sıra daha önce görmedikleri diğer müzik aletlerini de tanıma fırsatı buldu.

Hakkari'nin ilk görev yeri olduğunu belirten Taner Özdemir, 21 yıldır müzik öğretmeninden yoksun kalan öğrencilerin, müzik derslerinde sadece şarkı söylediklerini, müzikle ilgili hiçbir fikirlerinin bulunmadığını belirtti.

Özdemir, okulun 21 yıl önce eğitim öğretim açıldığını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Bu okula 21 yıldan sonra ilk müzik öğretmeni olarak ben atandım. Şimdiye kadar birçok enstrüman türünü görmeyen ve daha önce müzik derslerini sadece şarkı türkü söyleyerek geçiren öğrencilerle, ilk zamanlarda iletişim sorunu yaşadım. Fakat zaman geçtikçe öğrencilerle diyaloğumuz da gelişti ve müzik dersinden zevk alır hale geldiler. Şimdi derslere keman, bağlama, mandolin ve elektro gitar getiriyorum. Çocuklara olabildiğince materyal eşliğinde ders sunmaya çalışıyorum.''

"DAHA ÖNCE TELEVİZYONDA GÖRMÜŞTÜK, ŞİMDİ YAKINDAN TANIDIK"
Daha önce müzik derslerini farklı branşlardaki öğretmenler eşliğinde gördüklerini anlatan öğrenci Bilnaz Kaçar da ''Yeni müzik öğretmenimizin gelmesiyle derslerimiz daha eğlenceli olmaya başladı. Mandolin ve elektro gitar eşliğinde şarkılar söylüyoruz. Daha önce televizyonda gördüğümüz bu aletleri, şimdi yakından gördük. Artık bu aletleri çalmayı öğrenmeyi de istiyoruz'' diye konuştu.

Okul Müdürü Erdal Uysal ise 1990 yılında eğitim öğretime açılan Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okuluna şimdiye kadar norm kadrodan dolayı müzik öğretmeni atanmadığını ifade ederek, bu yıl ilk kez okula müzik öğretmeni atandığını kaydetti.

NTV

tag Hakkari Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu Taner Özdemir müzik öğretmeni

9.3.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Çayın sağlığımıza faydaları ve zararları Çayın sağlığımıza faydaları ve zararları

Beyninizi genç tutmak için bunları yapın Beyninizi genç tutmak için bunları yapın

Güneş Işığı ve Zararlarından Korunmanın Yolları Güneş Işığı ve Zararlarından Korunmanın Yolları

Güncel Eğitim Haberleri