Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Gençlere internet gazetecisi olma fırsatı eğitim haberi

eğitim haberleriGençlere internet gazetecisi olma fırsatı

Girl_Computer_working.jpg Önümüzdeki yıllarda daha fazla rağbet görmesi beklenen internet gazeteciliği, alanın yeni olması ve çok fazla insan kaynağına ihtiyaç duyması nedeniyle geleceğin en gözde meslekleri arasında sayılıyor.

Bayrampaşa Gençlik Merkezi (BAYGEM) çağın gözde mesleklerinden internet gazeteciliği ile ilgili atölye çalışması başlattı.

İNTERNET MEDYASI DİĞERLERİNİ GEÇTİ

İnternet teknolojilerinin gelişimine paralel olarak basılı ve görsel medyanın yerini artık internet medyası aldı. İnternet gazeteciliğinin çok hızlı gelişmesi neticesinde, bu işi yapan ciddi kurumlar vasıflı iş gücü sorunu yaşıyor. İnternet gazeteciliği ile ilgili olarak Türkiye'de henüz akademik eğitim veren kurum neredeyse yok denecek kadar az. BAYGEM'in başlattığı internet gazetesi atölye çalışması, bu alanda yetişmiş insan gücü sayısını artırmayı amaçlıyor.

DERSLERİ MUTFAKTAKİLER VERECEK

BAYGEM İnternet Gazeteciliği Atölyesi'ne katılan öğrenciler, Türkiye'nin önde gelen internet medyasında çalışan yöneticiler tarafından eğitilecek. Ağırlıklı pratik uygulamaların yapılacağı atölyede, gazetecilik mesleği ve internet medyası ile ilgili teorik ve akademik dersler de verilecek. haber7.com Genel Yayın Yönetmeni Yaşar İliksiz, samanyoluhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Engin Sağ, ensonhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Duygu Göktaş, moralhaber.net Yayın Yönetmeni Emrah Emrah İriç, on5yirmi5.com Genel Yayın Yönetmeni İsmail Uğur'un vereceği pratik uygulama derslerinin yanı sıra, genel gazetecilik dersleriyle ilgili de İletişim Fakültesi hocaları ders verecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

BAYGEM İnternet Gazeteciliği Atölye çalışması 16 Mart'ta başlayacak ve 12 hafta (3 Ay) sürecek. 12 hafta sonunda başarılı olan öğrencilere BAYGEM tarafından internet gazeteciliği sertifikası verilecek. İnternet Gazeteciliği atölyesine ön kayıt başvuruları www.baygem.org adresinden yapılabilecek.

tag BAYGEM İnternet Gazeteciliği Atölyesi Bayrampaşa Gençlik Merkezi

8.3.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Akıllı ve sağlıklı beslenmede 10 önemli nokta Akıllı ve sağlıklı beslenmede 10 önemli nokta

İnternet kesilince bunları yapabilirsiniz? İnternet kesilince bunları yapabilirsiniz?

Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz? Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Güncel Eğitim Haberleri