Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Cep'ten İngilizce öğretecek proje ! eğitim haberi

eğitim haberleriCep'ten İngilizce öğretecek proje !

students-mobile_telephone.jpg Her yıl 100 lisansüstü eğitim gören gence karşılıksız olarak verilen "Turkcell Lisansüstü Burs Programı" ilk meyvelerini vermeye başladı. Elazığ Fırat Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nde uzaktan eğitim alan araştırması yapan Nilay Yıldırım, ilköğretim çağındaki öğrencilere cep telefonu üzerinden İngilizce öğretecek projeyle adından söz ettiriyor. CeBIT Bilişim Fuarı kapsamında projesi hakkında Türk gazetecilere bilgiler veren Nilay Yıldırım, "Oyunla bir şeyler öğretmeyi amaçladık. Bilgisayarda eğitsel oyunlar geliştiriliyor. Fakat cep telefonuyla benzer uygulama pek yoktu" diyor.

MEB, SIM KARTSIZ TELEFONA İZİN VERDİ

Projeyi yapabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan izin almak gerektiğini belirten Yıldırım, "Milli Eğitim Bakanlığı SIM kartsız cep telefonlarında bu eğitici oyunun kullanılmasına izin verdi" şeklinde konuştu. Nilay Yıldırım'ın mobil öğrenme uygulaması şu an Elazığ'daki, Özel Mustafa Sabuncu İlköğretim Okulu, Yunus Emre İlköğretim Okulu ve Şeker İlköğretim Okulu'nda pilot olarak kullanılıyor.

Yerli fikirlere destek

Turkcell, akademik eğitimini, doktora ve master aşamasına getirmiş olan kişilere destek veriyor. Her yıl çok sayıda stajyer alan şirket, bu stajyerleri kendi projelerine dahil ediyor. Bu kişilerden daha sonra Turkcell ekibine katılanlar oluyor. Turkcell, burs verilecek öğrencilerin bir fikrinin olmasına dikkat ediyor. Şirket, öğrencilere, fikrinin geliştirecek ortam sağlıyor ve fikrini hayata geçirmelerine destek oluyor. Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, "Teknoloji konusunda gelecek vaat eden gençlerin gelişimini desteklemek amacıyla 2007 yılından bugüne ‘Turkcell Lisansüstü Burs Programı'nı uyguluyoruz" dedi.

Yeni Şafak

tag CeBIT Bilişim Fuarı Cep'ten İngilizce öğretecek proje Turkcell Lisansüstü Burs Programı

7.3.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Şekerin insan sağlığına bilinen zararları Şekerin insan sağlığına bilinen zararları

Kahvaltı Yapan Çocuk Daha Başarılı Oluyor Kahvaltı Yapan Çocuk Daha Başarılı Oluyor

Sorunsuz gözler için egzersiz önerileri Sorunsuz gözler için egzersiz önerileri

Güncel Eğitim Haberleri