Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Efsane müdür bu kez Kars'a atandı eğitim haberi

eğitim haberleriEfsane müdür bu kez Kars'a atandı

fevzi_budak.jpg Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından 2003-2009 arasında 11 kez görevinden alınan Erzurum Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, Ankara'dan Şırnak'a, Muş'tan Kütahya'ya, Çanakkale'den İstanbul'a çeşitli görevlere atanmıştı. Dünya rekortmeni müdür son olarak Kars'a atandı.

Erzurum Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, 27 yıl aradan sonra Kars'a ikinci kez Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Şimdiye kadar 11 kez görevden alınan ve mahkeme kararı ile dönen Budak, bir ay önce Erzurum'da göreve başlamıştı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun imzalarını taşıyan kararname bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Açık bulunan Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Fevzi Budak, böylece 12'nci kez görevden alınmış oldu.

Kars'ta 1984- 1989 yılları arasında 5 yıl kadar Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Budak, kararnamesinin tebliğinden sonra Kars'a giderek göreve başlayacağını ve ardından atamanın iptali için Erzurum İdare Mahkemesi'nde dava açacağını söyledi.

FEVZİ BUDAK KİMDİR?

Erzurum'da 28 yıldan bu yana Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Fevzi Budak, Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik tarafından 2003 ile 2009 yılları arasında 11 kez görevinden alındı. Ankara'dan Şırnak'a, Muş'tan Kütahya'ya, Çanakkale'den İstanbul'a çeşitli görevlere atanan Budak, her defasında Erzurum Birinci İdare Mahkemesi'nin kararı ile Erzurum'a döndü.

Milli Eğitim eski Bakanı Çelik, Bakanlık görevlileri ve Erzurum eski Valisi Celalettin Güvenç hakkında açtığı tazminat davalarını kazanan Budak, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu döneminde ilk kez görevden alındı. Okul onarımları ile ilgili yürütülen yolsuzluk operasyonu kapsamında 2 Eylül günü makamında gözaltına alınan Milli Eğitim Müdürü Budak, Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanmıştı. E Tipi cezaevinde 56 gün tutuklu kalan Budak, geçtiğimiz 24 Ocak 2011'de görevine başlamıştı.

tag Fevzi Budak Erzurum Kars Milli Eğitim Müdürü

25.2.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2019 YKS sonuçları açıklandı! 2019 YKS sonuçları açıklandı!

2019 LGS sonuçları açıklandı! 2019 LGS sonuçları açıklandı!

YKS soruları ve cevap anahtarı 2019 açıklandı! YKS soruları ve cevap anahtarı 2019 açıklandı!

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

İyi bir anne baba olabilmek için... İyi bir anne baba olabilmek için...

Süt ürünleri nasıl saklanmalı? Süt ürünleri nasıl saklanmalı?

Uykusunu Alamayan Çocuk, Matematikte Zorlanır Uykusunu Alamayan Çocuk, Matematikte Zorlanır

Güncel Eğitim Haberleri