Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Fatih Projesi, Fatihsiz Kaldı eğitim haberi

eğitim haberleriFatih Projesi, Fatihsiz Kaldı

1.jpg Milli Eğitimi Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ile İşbirliği yaparak Fatih Projesini başlattı. Proje kapsamında Bakanlığın 620 bin dersliğe projeksyon ve dizüstü bilgisayar 60 bin okula Akıllı Bt sınıfı donatılması ve eğitimin e-ortamlarda yapılabilmesinin sağlanması gibi konular var. Ama ortada çok büyük bir sorun var.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan projeyi anlatırken bu projeyi uygulama da en büyük yardımcıları olacak Bakanlığının Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinden hiç bahsetmedi. Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin son beş yılda başına gelmeyen kalmadı.

Üniversitede en yüksek puanla ,tıp fakültelerine girilen puana yakın puanla girdiler. Ama mezun olduktan sonra atandıklarında okularında en vasıfız ve en dertli öğretmen olacaklarını sanmıyorlardı.

Önce ilköğretimde bilişim teknolojileri derslerinde öğrencilere not verme yetkisi ellerinden alındı ve ders seçmeli hale getirildi. Bu sayede okullarda Bilişim teknolojileri dersi isteğe bağlı olarak verilmeye başlandı. Bir süre böyle gittikten sonra haftada 2 saat olan bilişim tekolojieri dersi ilköğretim 6,7,ve 8. Sınıflarda 1 saate indirildi ve bilişim teknolojieri öğretmenleri not verip öğrenciyi değerlendiremedikleri ders sayısında düşü meydana geldi. Bir çok okulda maaş karşılığı çalışmaya başladılar. Bir süre sonra ilköğretim 1,2,3,4 ve 5. Sınıflarda bilişim tekolojieri dersi kaldırılarak serbest etkinlik adı altında birleştirildi. Bu noktadan sonra Türkiye'deki hemen hemen bütün ilköğretim okullarında toplam ders saati 21 in altına düştüğü için bilişim teknolojieri öğretmenleri norm fazlası durumuna düşerek maaşlarını hak etmek için ya okul formatörü olmak zorunda bırakıldılar ya da okul okul gezmek zorunda kaldılar.

Öğretmenlerimiz soruyor biz Fatih Projesinin neresindeyiz?

ÖMER BAYKAL

tag Fatih Projesi Fatihsiz Kaldı

22.1.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (15 yorum yazılmış)

box BÖTE MEZUNU :BEN ÖĞRETMEN OLMAK İSTEDİĞİM İÇİN EĞİTİM FAKÜLTESİ OKUDUM...

box ÖMER BAYKAL :haberimize yer verdiğinizi için teşekkürler..bundan 4 sene öncede buna benzer sıkıntımız vardı siz yine yanımızdaydınız ve birşeyleri çözmüştük..sizleri yanımızda görmek bizleri mutlu etti..iyi çalışmalar...

box KURTER :biz bilişim öğretmenlerinin halini ve mağduriyetimizi anlattığınız sesimizi duyurduğunuz için teşkekür ederiz. okuldaki durmumuz en vasıfsız öğretmeniz en değersiz öğretmeniz bu motivasyonla fatih projesini bize yüklemeye kalmasınlar

box suat öztürk :İlköğretim 1-8. sınıflar arası 2 saat ve zorunlu bilgisayar dersi istiyoruz. Bilişim çağındayız deniyor, Milyarlarca dolarlık Fatih projesi başlatılıyor. Hani nerde bilişim öğretmenleri. MEB bu büyük hatadan bir an önce dönmeli

box EVRİM YALÇIN :bizim bu sıkıntılarımızı kendi sitenizde dile getirdiğiniz için site yöneticilerine teşekkür ederim. Öğretmenlik okuyan ve çoğu zaman tamircilik yapan bizlerin dertleri görmeliler ve hakettiğimiz değeri vermeliler.

box özden :haber için teşekkürler

box semra :haber yaptığınız için teşekkürler. umarım sorunlarımız en kısa zamanda çözümlenir

box Bilişim Tekn. Öğretmeni :Habere yer verdiğiniz için teşekkürler.Bir de yetkililer okusa şu haberleri...

box BİLTEK :Öğretmen düşmanı bir hükümetten ne beklerdiniz ki?????

box bilişimci :bizi düşünüp haber yaptığınız için tekrar tekrar teşekkürler. İnşallah ikinci dönem bizim için hayırlı bir düzenleme yapabilirler.

box bt öğretmeni :bt öğretmenlerinin sorunları için acil çözümler bulunmalı... Öğretmenlik mesleğimizi yapmak istiyoruz... teşekkürler

box Bilişimsiz Olmaz.. :Haklarımızın iadesini sitiyoruz...

box bilişim tekn öğrt :habere yer verdiğiniz için çok teşekkürler ..bizler bilişim tekn öğrt olarak artık okulda tamirci gibi değil öğretmen olarak görülmek istiyoruz..ders saatlerimiz azaltıldı notumuz yok ZORUNLU FORMATÖR OLARAK GÖREVLENDİRİLİYORUZ!!! okulda bilgisayar tamir işleri bize bakıyor..okullara teknisyen alınsın ..BİZ ÖĞRETMEN OLMAK İSTİYORUZ!!!

box bilişimci :tek isteğimiz öğretmenlik. özlük haklarımızı eskisi gibi istiyoruz..8-17 okulda olmak değil..

box smhs :artık o kadar sıkıldık ki bu bilinmezliklerden.. bir öğretmen geleceğiyle ilgili bu kadar kaygıya düşer mi? sayelerinde öğrendik, her an her şey olabilirmiş.. önce ders saatlerimiz azaltıldı, sonra formatörlüğe zorlandık.. biz böte mezunuyuz, biz üniversite okuduk. eğer bilgisayar tamircisi olmak isteseydik, bir bilgisayar şirketine çırak olarak girer işi orada öğrenirdik, orada çalımaya devam ederdik. bize kulak versin birileri artık. öğrencilerimizi ve derslerimizi istiyoruz biz. öğretmen gibi yaşamak istiyoruz. biz seçimimizi zamanında buna göre yapmıştık. şimdi bu seçimimize saygı gösterin ve bırakın işimizi yapalım..

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Çocuklara nasıl sebze yedirirsiniz? Çocuklara nasıl sebze yedirirsiniz?

Uykusunu Alamayan Çocuk, Matematikte Zorlanır Uykusunu Alamayan Çocuk, Matematikte Zorlanır

İşyerinde başarı için öneriler İşyerinde başarı için öneriler

Güncel Eğitim Haberleri