Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

7 yaşındaki öğrenci Bakan'ı kahkaya boğdu eğitim haberi

eğitim haberleri7 yaşındaki öğrenci Bakan'ı kahkaya boğdu

20110105.jpg Bursa'da açılışını yaptığı özel Sınav Okulları'nda 7 yaşındaki ilköğretim okulu birinci sınıf öğrencisi Arda Çamandibioğlu, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun defterine yazdığı yazıyı "Güzel olmadı. Beğenmedim' diyerek sildi. Bunun üzerine kahkahalar atan Bakan Çubukçu, tekrar yazı yazmaya başladı. Ancak küçük Arda yine beğenmediğini söyleyince Bakan Çubukçu, "o zaman sen yazö deyince salon kahkahaya boğuldu.

Devlet Bakanı Faruk Çelik ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi Üçevler Mahallesi'nde Özel Sınav Okulları'nın Anaokulu, İlköğretim Okulu ve Anadolu Lisesi'nin açılış törenine katıldılar.

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, özel eğitim kurumlarının eğitimin kalitesinin artırılması ve eğitimde yeni yaklaşımlarda öncü görev üstlendiklerini söyledi. Eğitimin devletin öncelikli görevi olduğunu ve eğitim faaliyetlerini yaparken önemli harcamalar yaptığını kaydeden Bakan Çubukçu, "Bu doğrultuda bakıldığında özel okulların eğitime verdiği destek önemli. Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2010-2014 yıllarında stratejik plan hazırladık. Bu planın dört teması özel eğitime ayrılmıştır. Hükümetimiz görev geldiği günden beri özel okulların desteklenmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır. Türkiye'de özel okullarda okuyanların oranı Avrupa ülkelerinin ortalamamanın oldukça altındadır. Ülkemizde özel okulların genel eğitimdeki payı 2.9 dur. Gelişmiş ülkelerde bu oran yüzde 10'un üzerindedir. Türkiye'de 2 bin 740 özel okul, bu okullarda 45 bin 719 öğretmen ve 421 bin öğrenci bulunmaktadır. Bursa'da ise özel okullaşma oranı yüzde 3,9'dur. Ulu Önder Atatürk'ün her zaman altını çizdiği gibi ülkemizin kalkınması çağın gereklerine uygun çağdaş bir eğitimle mümkündür. İnsana yatırım yapan toplumlar geleceğe yatırım yapmış olurlarö dedi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik de, eğitimin önemine değinerek, "Bizim peygamberimiz, 'ilim Çin'de de olsa gidin alın' diyor. Bizim bilim aşığı bir ecdadımız var. Edebiyattan astronomiye, matematikten sanata hep biz vardık. Millet olarak dünyaya çok şey öğrettik. Biz bilimle meşgulken Avrupa engizisyon karanlığında kaldı. Onlar o karanlıktayken bizler hanlar hamamlar medreseler yaptık. Bir gün geldi çöküş başladı. Çünkü bilim merkezlerini, bilimi ihmal ettik. Sonradan yeni bir cumhuriyet kurduk. Cumhuriyetin kuruluşundaki ana talimat olan 'hayatta en hakiki mürşit ilimdir' diyerek yola çıktık. Okul eğitim yuvaları aydınlıktır, ışıktır. Okulları ve o okullarda görev yapan öğretmenleri sıradan görmeyelimö diye konuştu.

BAKAN ÜŞÜYÜNCE ELEKTRİKLİ ISITICI GELDİ

Çelik ve Çubukçu okulun açılış töreninde öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılaştı. Okul bahçesinde kurulan protokol türbininde havanın soğuk olmasından dolayı zor anlar yaşayan Bakan Çubukçu'ya görevliler elektrikli soba getirdiler. Elektrikli sobayla da ısınamayan Bakan Çubukçu şalını dizlerine örterek soğuktan korunmaya çalıştı.

Törende Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Çubukçu ve Çelik için özel olarak yaptırılan 24 ayar altın işlemeli ibrik hediye edildi.

KÜÇÜK ARDA SINIFI KAHKAHAYA BOĞDU

Daha sonra okulu gezen ve öğrencilerle sohbet eden Çubukçu, ilköğretim okulu birinci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Arda Çamandibioğlu'nun yanına oturdu. El yazısıyla Arda'nın defterine yazı yazan Bakan Çubukçu'nun yazısını minik Arda, "Güzel olmadı beğenmedim diyerek sildi. Kahkahalar atan Bakan Çubukçu'nun yeniden yazdığı yazı yine Arda tarafından beğenilmedi. Bakan Çubukçu'nun Arda'ya "O zaman sen yaz" demesi kahkahalara neden oldu.

Okulun laboratuarına çıkan iki Bakan öğrencilerin "Fısıltı çanakları adını verdikleri projeyi incelediler. İki bakan çanaklar aracılığıyla biribirleriyle fısıltıyla konuşarak haberleştiler.

60 bin metrekarelik alan üzerine kurulan ve 12 milyon dolara malolan okulda sınıflarda 18 öğrenci eğitim görüyor.

Vatan

tag 7 yaşındaki öğrenci Bakan'ı kahkaya boğdu

6.1.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

18 milyon öğrenci karnelerini aldı 18 milyon öğrenci karnelerini aldı

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bunları yaparak sivrisineklerden kurtulabilirsiniz Bunları yaparak sivrisineklerden kurtulabilirsiniz

Unutkanlığa iyi gelen besinleri biliyor musunuz? Unutkanlığa iyi gelen besinleri biliyor musunuz?

Hareketli yaşamak için pratik öneriler Hareketli yaşamak için pratik öneriler

Güncel Eğitim Haberleri