Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Öğretmenlere 7 yıl zorunlu hizmet eğitim haberi

eğitim haberleriÖğretmenlere 7 yıl zorunlu hizmet

ogretmen.jpg Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin tabi olacağı atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde radikal değişikliklere gidiyor.
NTV'nin haberine göre hazırlanan yönetmelik taslağı, öğretmenlerin fiziki özelliklerinden zorunlu çalışma sürelerine kadar bir değişiklik öngörüyor. Taslağa göre, öğretmen atamaları yılda bir kez, Ağustos ayında yapılacak.

Zorunlu hizmet
Taslak Türkiye'yi üç çalışma bölgesi ve altı hizmet alanına ayırıyor. Zorunlu hizmet alanları sadece il ve ilçe bazında olmayacak. Örneğin, bir mahalle ya da aynı ilçe içindeki bir başka okul da zorunlu hizmet alanı olabilecek.

3 ila 5 yıl arasında değişen zorunlu hizmet sürelerinde de üst sınır 7 yıla çıkarılıyor.

Yüzdeki yara öğretmenliğe engel
Taslakta, öğretmenlerin fiziki özelliklerine dair düzenlemeler de var. Yüzde 50'den fazla görme bozukluğu olanların sınıf ve okul öncesi öğretmen olamayacak. Engellilik düzeyi yüzde 40'dan fazla olanların öğretmenlik yapabileceğine ilişkin sağlık kurulu raporu getirecek. Genel yüz hatlarını bozan ve yüz ifadesini engelleyen kalıcı yara ve yanığı bulunanlar özürlü sayılacak ve okul öncesi ve sınıf öğretmeni olamayacak.

Taslak, olimpiyatlarda, uluslararası şampiyonalarda ilk üçe giren ve 10 kez milli takım forması giymiş sporcular için KPSS şartı aranmadan beden eğitimi öğretmenliğine başvurabilme kolaylığı da getiriyor.

tag Öğretmenlere 7 yıl zorunlu hizmet

9.4.2010 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (3 yorum yazılmış)

box ramazan :gerçktende çok güzel bir uygulama ama doğu görevini hakkaride yapanların hakkı ne olacak.bide zorunlu hizmet kalkacak diyorlar.hakkaride zor kış şartlarında ezilen öğretmenime ödül mü verecekler anlamadım

box ramazan m. :Yazılar olsun!15-16 yıldır doğuda çalışan ve bir türlü ege'ye dahi gelemeyen,bu sistemle yerimize çakılı bırakanları hakkımızı helal etmiyoruz.Bizlerle dalga geçenlere biz de zamanı geldiğinde dalga geçeceğiz.Açıklanan kontenjanlara bir bakınız lütfen.Aydın:2,Muğla:2,İzmir.5,gel sen tayin iste.Bir de zorunlu hizmeti kaldırmışlar.Bizler enayi miyiz?Madem bizleri ayrıcalık gösterin.İnanın yazdan yaza tatile geliyoruz,çocklarımız dedelerini,ninelerini,akrabalarını tanımıyor ya.Yazıklar olsun.

box nihal :onlar çektiği sıkıntılarla başbaşa kalacaklar. ee nerde yaşıyoruz ki adalet bekliyelim. Artık zorunlu hizmet de kalktığından başka yerler boşalmayacağından gitmek için çeşitli hilelere başvurabilirler. Geçici nikah, lisansüstü ,sağlığım bozuk vb.... Benim kadersiz öğretmenim bunu da yakıştırmaz kendine...Allah Sabır Versin.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin

En sağlıklı kabuklu yemiş hangisidir? En sağlıklı kabuklu yemiş hangisidir?

Büyüyüp büyümediğinizi nasıl anlarsınız? Büyüyüp büyümediğinizi nasıl anlarsınız?

Güncel Eğitim Haberleri