Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

2010'da 40 bin kadroya öğretmen ataması yapılacak eğitim haberi

eğitim haberleri2010'da 40 bin kadroya öğretmen ataması yapılacak

ncubukcu.jpg Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, TBMM Plan - Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşmeleri kapsamında, kendine yöneltilen sorulara cevap verdi.

Çubukçu, burada yaptığı konuşmada, sözleşmeli öğretmen uygulamasına karşı olduğunu yineledi. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi konusundaki yasa tasarısı hazırlığını Maliye Bakanlığı ve Personel Genel Müdürlüğü'ne gönderdiklerini belirten Çubukçu, bu süreç içerisinde mümkün olduğu kadar kadrolu öğretmen talepleri olacağını kaydetti. Çubukçu, "2010 yılı için atamayı düşündüğümüz kadro sayısı 40 bin." diye konuştu.

Kasım ayında atama olup olmayacağı yönünde de çok sayıda soru ile karşılaştığını dile getiren Çubukçu, "Maliye Bakanlığı ile görüşmelerimiz sürüyor. Bu ay içerisinde öğretmen atamasını yapacağız." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'na genel bütçeden ayrılan payın düştüğü yönünde açıklamalar olduğuna dikkat çeken Çubukçu, şöyle devam etti: "Toplamda geçen yıl ile bu yılın bütçesini direk karşılaştırdığınızda böyle bir şey varmış gibi gözükebilir ama buradaki incelik, Kredi Yurtlar Kurumu bütçesinin Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden çıkmış olmasıdır. Yaklaşık 3 milyar civarında bir bütçe bugün bizim bütçemizden çıktığı için o artış yansımadı."

Çubukçu, 2009-2010 eğitim öğretim yılı açılışında verdiği ayrımcılık konulu ilk derste ise sadece etnik bir ayrımcılığa vurgu yapmadığını, kız çocuklarından, özürlülere kadar geniş bir yelpazede konunun ele alındığını aktardı.

Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ise komisyonda yaptığı konuşmada, yurt talebinin dorukta olduğunu, bu ihtiyacı gidermek için sürekli yeni projeler geliştirildiğini aktardı.

Sadece spor ya da futbol bakanlığı olarak görülmek istemediklerini dile getiren Özak, gençlerin ekonomik, sosyal, ruhsal ve benzeri bir çok sorunu bulunduğuna dikkat çekti. Özak, "Biz gençlerin bakanlığıyız." dedi.

Spor yapanın eğitim alamaması, eğitim alanın spor yapamaması sorununun biran önce çözülmesi gerektiğini vurgulayan Özak, köylere kadar çim sahası ile gitmek istediklerini sözlerine ekledi.

CHA

tag kadrolu öğretmen öğretmen ataması öğretmenlik milli eğitim meb atama haberleri eğitim fakültesi

25.9.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Kişinin yalan söyleyip söylemediğini nasıl anlarsınız? Kişinin yalan söyleyip söylemediğini nasıl anlarsınız?

Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin

Öğretmenler Bu Önerileri Dikkate Alın! Öğretmenler Bu Önerileri Dikkate Alın!

Güncel Eğitim Haberleri