Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

2010'da 40 bin kadroya öğretmen ataması yapılacak eğitim haberi

eğitim haberleri2010'da 40 bin kadroya öğretmen ataması yapılacak

ncubukcu.jpg Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, TBMM Plan - Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşmeleri kapsamında, kendine yöneltilen sorulara cevap verdi.

Çubukçu, burada yaptığı konuşmada, sözleşmeli öğretmen uygulamasına karşı olduğunu yineledi. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi konusundaki yasa tasarısı hazırlığını Maliye Bakanlığı ve Personel Genel Müdürlüğü'ne gönderdiklerini belirten Çubukçu, bu süreç içerisinde mümkün olduğu kadar kadrolu öğretmen talepleri olacağını kaydetti. Çubukçu, "2010 yılı için atamayı düşündüğümüz kadro sayısı 40 bin." diye konuştu.

Kasım ayında atama olup olmayacağı yönünde de çok sayıda soru ile karşılaştığını dile getiren Çubukçu, "Maliye Bakanlığı ile görüşmelerimiz sürüyor. Bu ay içerisinde öğretmen atamasını yapacağız." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'na genel bütçeden ayrılan payın düştüğü yönünde açıklamalar olduğuna dikkat çeken Çubukçu, şöyle devam etti: "Toplamda geçen yıl ile bu yılın bütçesini direk karşılaştırdığınızda böyle bir şey varmış gibi gözükebilir ama buradaki incelik, Kredi Yurtlar Kurumu bütçesinin Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden çıkmış olmasıdır. Yaklaşık 3 milyar civarında bir bütçe bugün bizim bütçemizden çıktığı için o artış yansımadı."

Çubukçu, 2009-2010 eğitim öğretim yılı açılışında verdiği ayrımcılık konulu ilk derste ise sadece etnik bir ayrımcılığa vurgu yapmadığını, kız çocuklarından, özürlülere kadar geniş bir yelpazede konunun ele alındığını aktardı.

Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ise komisyonda yaptığı konuşmada, yurt talebinin dorukta olduğunu, bu ihtiyacı gidermek için sürekli yeni projeler geliştirildiğini aktardı.

Sadece spor ya da futbol bakanlığı olarak görülmek istemediklerini dile getiren Özak, gençlerin ekonomik, sosyal, ruhsal ve benzeri bir çok sorunu bulunduğuna dikkat çekti. Özak, "Biz gençlerin bakanlığıyız." dedi.

Spor yapanın eğitim alamaması, eğitim alanın spor yapamaması sorununun biran önce çözülmesi gerektiğini vurgulayan Özak, köylere kadar çim sahası ile gitmek istediklerini sözlerine ekledi.

CHA

tag kadrolu öğretmen öğretmen ataması öğretmenlik milli eğitim meb atama haberleri eğitim fakültesi

25.9.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Su faturanızın kabarık olmasına engel olun Su faturanızın kabarık olmasına engel olun

İnsan vücudu, mucizelerle dolu bir makinedir İnsan vücudu, mucizelerle dolu bir makinedir

Beynin en mükemmel olduğu yaş kaç yaştır? Beynin en mükemmel olduğu yaş kaç yaştır?

Güncel Eğitim Haberleri