Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Okullar salgın yüzünden kapanırsa ne olacak? eğitim haberi

eğitim haberleriOkullar salgın yüzünden kapanırsa ne olacak?

grip.jpg Domuz gribi salgıınında okulların tatil edilmesi de önlemler arasında. Peki tatil olursa dersler nasıl işlenecek? İşte Çubukçu'nun bulduğu formül...

Milli Eğitim Bakanlığı domuz gribi tehlikesinin artması durumunda okullar tatil edildiğinde derslerin nasıl işleneceği konusunda formül arıyor. Üzerinde çalışılan formüle göre okullar tatil olursa öğrencilerin eğitimden geri kalmaması için dersler TRT 4'te devam eden Açıkilköğretim ve lise dersleri ile telafi edilebilecek.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu TBMM'de gazetecilerin okullardaki domuz gribi tehlikesine karşı yapılan çalışmalarla ilgili sorularını yanıtladı. Çubukçu'nun verdiği bilgiye göre, Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları Aralık ayında gelmesi beklenen H1N1 virüslü domuz gribi salgınına karşı okullar için bir plan hazırlıyor. MEB Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'nın koordine ettiği salgın eğitim planına göre, Sağlık Bakanlığı'nın olası bir salgın durumunda talep etmesi durumunda okullar hemen tatil edilecek.

DERSLER TELEVİZYONDA

Salgının uzun sürmesi ve okulların da kapalı olması durumunda ara verilen derslerin televizyondan sürdürülmesi planlanıyor. Bu durumda öğrenciler TRT-4 televizyonu ve radyosunda yayınlanan Açık Öğretim Lisesi ve Açık İlköğretim derslerini takip edebilecek. Böylece öğrencilerin derslerden geri kalması engellenecek.

OKULLARDA HİJYEN EĞİTİMİ

Domuz gribi salgınından korunmak için okullarda Sağlık Bakanlığı'nın da desteğiyle hijyen eğitimi verilecek. Öğretmenler derslerde Domuz Gribinden korunmak için alınması gereken önlemleri anlatacak. Virüsten korunmak için hijyenin önemine dikkat çekilecek.

internethaber.com

tag Okullar salgın yüzünden kapanırsa ne olacak?

13.10.2009 tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz? Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Çocuklarda boy uzamasını sağlamak için ne yapılmalı? Çocuklarda boy uzamasını sağlamak için ne yapılmalı?

Her yerde tasarruflu ampulü kullanmayın Her yerde tasarruflu ampulü kullanmayın

Güncel Eğitim Haberleri