Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Ücretsiz kitap dağıtımı başladı eğitim haberi

eğitim haberleriÜcretsiz kitap dağıtımı başladı

okul.jpg Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), ilköğretim ve ortaöğretim okullarına yönelik başlattığı ücretsiz kitap uygulaması kapsamında Edirne'nin İpsala ilçesine gönderilen 45 bin kitap okullara teslim edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, MEB tarafından İpsala Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilen ücretsiz 45 bin kitabın, ilçe merkezi, belde ve köylerdeki 14 ilköğretim ve 2 ortaöğretim okuluna teslim edildiğini bildirdi.

Erdem, kitapların 24 Eylül'de eğitim-öğretime başlayacak öğrencilere dağıtılacağını belirtti.

Yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili de bilgi veren Erdem, okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerinin uyum sağlayabilmesi için 14 Eylül Pazartesi günü okullarına başlayacağını ifade etti.

2009-2010 öğretim yılının ilk döneminin 22 Ocak 2010 tarihinde sona ereceğini bildiren Erdem, yarıyıl tatilinin 25 Ocak-5 Şubat 2010 tarihleri arasında olacağını, 8 Şubat 2010 Pazartesi günü başlayacak ikinci dönemin de 18 Haziran 2010 tarihinde sona ereceğini kaydetti.

tag Ücretsiz kitap dağıtımı başladı

9.9.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box kırtasiyeci :Esnafı kan ağlatmaya devam ediyorlar.Bir taraftan iyilik yapmış oluyorlar diğer taraftan bir sürü kırtasiyeciyi ailelsini, okuyan çocuklarını(sözüm ona ucuz eğitim verdikleri çocukları) mahfediyorlar.Aslında buna hakları da yok.Bu olay fırıncılara gidip artık siz ekmek satmıyorsunuz biz satıyoruz demeye benziyor.Bedava kitap yerine tekstil üreticileriyle anlaşıp, forma eşohfman ve ayakkabılarını verrsinler öğrencilere.Bak bu tam iyiylik olur öğrenciye.Ayakkabıları eski olanlar arkadaşlarının yanında ezilip büzülmez hiç değilse.Kitapların hepsi sanki kaç kruş tutuyorsa!.. Peh

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bağırsak tembelliğine çözüm 8 tavsiye! Bağırsak tembelliğine çözüm 8 tavsiye!

Verimli bir yaz tatili  için öneriler Verimli bir yaz tatili için öneriler

İki dil bilmek bunama riskini azaltabilir İki dil bilmek bunama riskini azaltabilir

Güncel Eğitim Haberleri