Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Öğretmen adayları Bakan Çubukçu'yla görüştü eğitim haberi

eğitim haberleriÖğretmen adayları Bakan Çubukçu'yla görüştü

ncubukcu.jpg Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, KPSS puanlarının yetersizliği nedeniyle atanamayan ve Abdi İpekçi Parkı'nda geçen hafta üç günlük açlık grevi yapan öğretmen adaylarının temsilcileriyle görüştü.

Öğretmen adayları, ellerinde istem ve tepkilerini dile getiren sloganlar yazılı dövizlerle Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplandı.

Adayları temsilen iki kişi ile destek amacıyla gelen DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, Milli Eğitim Bakanı Çubukçu'yu ziyaret etti.

Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Erçelebi, Çubukçu'nun "bu yıl sözleşmeli öğretmen atanmayacağını, atanacak tüm öğretmenlerin kadrolu olacağını söylediğini" belirtti.

Çubukçu'nun, bu yıl atanacak okul öncesi eğitimi öğretmenlerinin sayısının daha fazla olacağını kaydettiğini dile getiren Erçelebi, "Sayın Bakan hangi alanda ne kadar öğretmene ihtiyaç olduğu konusunda bir insan gücü projeksiyonu yaptırdığını söyledi" dedi.

Çubukçu'nun kaynak sıkıntısını dile getirdiğini belirten Erçelebi, şunları kaydetti:

"Ben de kendilerine, 'Bu konu kaynak konusu ise o zaman işsizlik sigortası fonunun bir parçasının atama bekleyen öğretmenlere aktarılabileceğini, bu konuda Mecliste kendilerine destek vereceğimizi söyledim. İşsizlik fonu aslında kadro bekleyen öğretmenler için kullanılırsa biraz da esprisine uygun bir yaklaşım olur. Bunu sayın Başbakana da iletmelerini istedik. Kendisi birden somut adım atmalarının mümkün olmadığını ancak konuya vakıf olduğunu ifade etti ve önümüzdeki günlerde çözmek için adım atacaklarını söyledi."

Çubukçu ile görüşen öğretmen adayları da, arkadaşlarının ücretli öğretmenlik yaptıklarını ve 500 lira aylık aldıklarını anlatarak, ücretli ve sözleşmeli öğretmen atanmasını doğru bulmadıklarını Çubukçu'ya ilettiklerini kaydettiler.

Öğretmen ihtiyacını dile getirdiklerini belirten adaylar, "Sayın Bakan bize çok iyiniyetli yaklaştı. Bizim taleplerimiz belliydi. Ancak kaynak sıkıntısı ve bütçe sıkıntısı olduğunu söyledi" diye konuştular.

Bir öğretmen adayı da "Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu" adına hazırlanan yazılı açıklamayı okudu.

Kaynak: cnntürk

tag Öğretmen adayları Bakan Çubukçu'yla görüştü

10.8.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (3 yorum yazılmış)

box işsiz öğretmen :sayın bakanım hani okul öncesi öğretmenlerinin hakları bıktık kadrosuz usta öğretiçilik yapmaktan 7 ci yılımı doldurdum yeter artık kadro istiyoruz artık yeter .hakkımızı istiyoruz aldığımız üçretle kendimize bakamıyoruz tatillerde üçret yokkkkkkkk ohhhhhh beş kuruşa öğretmen

box :KADROSUZ USTA ÖĞRETİÇİLİĞE HAYIR ÜÇRETLİ VE SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞE HAYIR YETER ARTIK SAYIN BAKANIM YAZIK EĞİTİM SİSTEMİNİ MAĞFETTİNİZ

box KADROSUZ USTA ÖĞRETİÇİ :7YILDIR BU ÜNVANLA ÇALIŞIYORUM YETMEDİMİ SAYIN BAKANIM İÇİM KAN AĞLIYOR YETER ARTIK KADRO İSTİYORUM YILLARDIR ÜÇ KURUŞA ÇALIŞTIK HAKETMEDİK Mİ KADRO İSTİYORUUUUUUUUUUM OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ ARTIK SESİNİZİ ÇIKARIN BEN ÖĞRETMENE YAKIŞIR BİR ÜÇRETLE ÇALIŞMAK İSTİYORUMMMMMMMMMMMMMMMMM.MESLEĞİMİ ÇOK SEVİYORUM BİZİM SESİMİZİ DUYUN.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Facebook kullanırken mahkum olmayın! Facebook kullanırken mahkum olmayın!

Yatmadan önce yememeniz gereken gıdalar Yatmadan önce yememeniz gereken gıdalar

Ellerinizi Sık Sık Yıkayın, Hastalıktan Uzak Kalın Ellerinizi Sık Sık Yıkayın, Hastalıktan Uzak Kalın

Güncel Eğitim Haberleri