Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

2009-2010 Yılı Eğitime Hazırlık Ödeneği 515 TL eğitim haberi

eğitim haberleri2009-2010 Yılı Eğitime Hazırlık Ödeneği 515 TL

tl.jpg Her eğitim-öğretim yılı başında verilen ve geçen eğitim döneminde 475 TL olarak ödenen Eğitime Hazırlık Ödeneğinin (EHÖ) 2009-2010 eğitim yılı için 515 YTL olarak öngörüldüğünü belirten Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, "Ödeneğin, sadece 40 YTL arttırılması; enflasyon oranları, sağanak gibi gelen zamlar karşısında bir değer ifade etmeyecektir. Ödeneği'nin bir maaş tutarına yükseltilmesini, yılda iki defa ödenmesini ve tüm eğitim çalışanlarını kapsamasını istiyoruz. Ödeneceği açıklanan miktarı yetersiz buluyoruz. Yalnızca öğretmenlere ödenmesini adaletsiz bir uygulama olarak değerlendiriyoruz" dedi.

Ödeneğin anlamlı hale gelmesi için rakamın arttırılmasının eğitim çalışanlarının beklentisi olduğunu ifade eden BES Genel Başkanı Gürkan Avcı, "Eğitime hazırlık ödeneği en az bir maaş tutarında olmalıdır ve ayırım yapılmadan bütün eğitim çalışanlarına ödenmelidir. Herhangi bir ayırım gözetilmeden ödeneğin verilmesi, çalışma barışının sağlanmasının yanı sıra adaletsizliğin giderilmesi bakımından da önemlidir. BES olarak, başta Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet Çubukçu'nun ve hükümet yetkililerinin ödeneğin en az bir maaş tutarında olması yönündeki talebimizi dikkate almalarını istiyoruz. Üyelerimiz adına ve tüm eğitim çalışanları adına hükümetten, adaletsizliğin sona erdirilmesi ve 515 TL olarak öngörülen komik ödenek miktarının arttırılması yönünde bir adım atmasını bekliyoruz." dedi.

Avcı şöyle kaydetti; Öğretmenlerimizin durumunu bilerek yılda bir kez hazırlık ödeneği adı altında verilen para, hiçbir sorunun çözümüne yardımcı olamaz. Öğretmenlerimizin ekonomik sorunları, kalıcı çözüme ulaştırılmalı. Açlık ve yoksulluk sınırı arasında bir ücret reva görülen Öğretmenlerimiz, yaptıkları işin karşılığını alabilmeliler. Yani, öğretmenlerimizin hakkını verin. Okullarımızda kimsenin üvey evlat muamelesi görmesini istemiyoruz. Eğitim hizmetlerinin sunumunda büyük katkı ve emekleri geçen hizmetli, şoför, bekçi, hademe, teknisyen, memur v.b. kadrolarındaki eğitim çalışanları kendilerini "üvey evlat" olarak görmektedir. Hizmetliler, şefler gibi memur arkadaşlarımız da eğitim kurumlarında hizmet veriyorlar. Eğitime hazırlık ödeneğinden okullarda görevli bütün personelin yararlanması gerekir çünkü, eğitim bir bütündür, çalışanlarının bir kısmını bir kenara çekerek ayrı tutamazsınız".

tag 2009-2010 Yılı Eğitime Hazırlık Ödeneği 515 TL

26.7.2009 tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Hafızayı sürekli diri tutmanın yolları Hafızayı sürekli diri tutmanın yolları

Bağırsak tembelliğine çözüm 8 tavsiye! Bağırsak tembelliğine çözüm 8 tavsiye!

Gündüz uykusu hangi saatlerde daha iyidir? Gündüz uykusu hangi saatlerde daha iyidir?

Güncel Eğitim Haberleri