Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Sözleşmeliye kadro müjdesi eğitim haberi

eğitim haberleriSözleşmeliye kadro müjdesi

ncubukcu.jpg Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, bundan sonra hiçbir şekilde sözleşmeli öğretmen talebinde bulunmayacaklarını, bütün öğretmenleri kadrolu olarak istihdam edeceklerini bildirdi.

Çok acil 10 bin öğretmene ihtiyaçları olduğuna işaret eden Çubukçu, bu nedenle Ağustosta sözleşmeli öğretmen ataması yapacaklarını, yetiştirebilirse Kasımda kadrolu öğretmen ataması yapmayı planladıklarını duyurdu.

Çubukçu, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Gündoğdu, kabülde yaptığı konuşmada başta sözleşmeli öğretmen uygulamasının kaldırılması gelmek üzere taleplerini dile getirerek, işaret ettiği sorunlara çözüm beklediklerini ifade etti.

ÇALIŞMA BARIŞI BOZULUYOR

Çubukçu da, sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler arasındaki yapılanma farkının çalışma barışını bozduğuna işaretle,sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesine yönelik çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Bu çalışmanın olumlu sonuçlanmasını, konuyla ilgili yasal düzenlemenin en kısa sürede TBMM'ye sevk edilmesini ümit ettiğini belirten Çubukçu, "Bundan sonra herhangi bir şekilde sözleşmeli öğretmen talebinde bulunmayacağız. Bütün öğretmenlerimizi kadrolu olarak istihdam edeceğiz" dedi.

Tedavi ve geçici görev yolluklarının süresinde ödenmesinin önemine işaret eden Çubukçu, bu konuyu hassasiyetle takip ettiğini, Maliye Bakanlığı'nca tahsis edilen ödeneklerin önemli bir kısmının Temmuz itibariyle serbest bırakıldığını, 26 milyon TL'yi ödenmek üzere göndereceklerini bildirdi.

Çubukçu, kariyer basamaklarında yükselmeyle ilgili yeni bir düzenleme hazırlandığını belirterek, "Yeni yasama döneminde bunu sevk edeceğiz" diye konuştu. Yöneticilerin atanmasında objektif, eşit, adil, ehliyet ve liyakati baz alan bir sistemle tartışmalara son vermek istediklerini kaydeden Çubukçu, Yönetici Atama Yönetmeliği ile ilgili hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu, en kısa zamanda Başbakanlığa gönderileceğini bildirdi.

tag Sözleşmeliye kadro müjdesi

2.7.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (3 yorum yazılmış)

box kadrosuz usta öğretiçi :sayın bakanım okul oncesi öğretmen açığını usta öğretiçilerlemi kapatacaksınız yazık oldu tüm emeklerimize bu sene usta öğretiçilik te 6yılımı doldurdum son ayın haziranın sigortası bile yatmamış 2hafta devlet beni sigortasız çalıştırdı ne diyeyim keşke okumasaydım .

box songül :arkadaşlar haberinizde 10 ağustosta 10 bin sözleşmeli atanacağını yazmışsınız ancak bugün 11 ağustos ve taban puanlar bile açıklanmadı. ben yanlış mı anlıyorum lütfen açıklama yapar mısınız? teşekkür ederim.

box Mert :songül 10 ağustos diye bir şey göremedim ben, ağustos ayı diyor sadece

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Ağız kokusunu önlemenin yolları Ağız kokusunu önlemenin yolları

Büyüyüp büyümediğinizi nasıl anlarsınız? Büyüyüp büyümediğinizi nasıl anlarsınız?

Bunları yaparak sivrisineklerden kurtulabilirsiniz Bunları yaparak sivrisineklerden kurtulabilirsiniz

Güncel Eğitim Haberleri