Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

e-Kayıt Sonuçları Açıklandı eğitim haberi

eğitim haberlerie-Kayıt Sonuçları Açıklandı

pc.jpg İlköğretim okullarına Ulusal Adres Veri Tabanı'ndaki adresler ve nüfus kayıtlarına göre yapılan e-kayıt sonuçları açıklandı.Veliler, çocuklarının yerleştirildiği okulu ve adresini, Milli Eğitim Bakanlığının www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebilecekler.

E-KAYIT SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

2009-2010 eğitim-öğretim yılı için ilköğretim okullarına 1 milyon 283 bin 643 çocuk, evlerine en yakın okullara yerleştirildi. Sistemde herhangi bir okulun kayıt alanı ile ilişkilendirilemeyen 31 bin 305 çocuk bulunduğu, bu çocukların adres tanımlamalarının yapılarak kayıtlarının gerçekleştirileceği bildirildi.

Veliler, çocuklarının yerleştirildiği okulu ve adresini, Milli Eğitim Bakanlığının www.meb.gov.tr internet adresinden, çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak öğrenebilecekler. Ayrıca yöneticiler, okullarına kayıt edilen öğrenci listelerini ilan edecekler. Veliler ek herhangi bir işlem yapmadan okullar açıldığında çocuklarını okula gönderecekler.

Adres değişikliği olan ancak kayıtları farklı okullara çıkan çocukların durumları okul yönetimleri tarafından değerlendirilecek. Bu çocuklar nakil yoluyla yeni adreslerindeki okullara kaydedilecek.

Bugünden sonra oluşan değişiklikler (yurt dışından gelme, nüfus cüzdanını yeni çıkarma, yeni okul açılması, okul kapatılması vs.) adres bilgileri doğrultusunda il/ilçe öğrenci yerleştirme komisyonu tarafından e-okul sistemine eklenecek.

Herhangi bir nedenle kaydı yapılmayan çocukların durumları, velileri tarafından ilçe nüfus müdürlüğüne adres tanımlaması yapıldıktan sonra okul yönetimleri tarafından kayıt işlemleri gerçekleştirilecek.

Şehit ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olanların, nakillerini istedikleri okullara yapılacak.

Özel ilköğretim okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin nakilleri okul yönetimleri tarafından adres uygunluğu kontrolü yapılmadan gerçekleştirilecek. Nakiller, 2009-2010 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin e-okul sisteminde açılmasından sonra gerçekleştirilecek.
Kontrol için:
http://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/MEM/IOM00009.aspx

tag e-Kayıt Sonuçları Açıklandı

1.7.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (4 yorum yazılmış)

box kurt :Başbakanın çocuğu amerikada okuyup orada işe yerleşirken vatandaşın çocuğuna her hangi bir okul seçme şansının verilmemesi çok acı bir sonuç bu saçmalıktan acilen vaz geçilmeli,benim çocuğumun hangi okula ve zoraki kaydının yapılması demokrasiye terstir

box erdoğan :devlet kurumları içinde en sahipsiz milli eğitim personeli hastanede personel ve yakınlarına öncelik. polis ve askeri okullarda personelin çocuklarına öncelik bizler karı koca öğretmen olarak çocuğumuzu çalıştığımız okullardan birine kayıt yaptıramıyoruz. bu sendikalar nezaman bizim haklarımı savunacak iş üye aidatına gelince hepsi toplu görüşmekerde gündeme gertiriyorlar

box reha :Vali, kaymakam, belediye başkanı gibi yöneticilerin çocukları da e-kayıt sistemine göre kaydedilecek mi acaba, merak ediyorum.

box Düriye Şahin :Ben bir ilköğretim okulunda öğretmenim,ama bulunduğum adres çalıştığım okulun sınırları içinde değil.Oğlum bu yıl 1. sınıfa başlayacak ve bu uygulamaya göre başka okula gidecek.Benim durumumda olan öğretmenler için ne yapmayı düşünüyor meb acaba?

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder? Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder?

Beynin en mükemmel olduğu yaş kaç yaştır? Beynin en mükemmel olduğu yaş kaç yaştır?

Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin

Güncel Eğitim Haberleri