Eğitim Sitesi

Sözleşmeli öğretmen kadro bekliyor eğitim haberi

eğitim haberleriSözleşmeli öğretmen kadro bekliyor

ogretmen.jpg Yaklaşık 5 ay önce sözleşmeli öğretmenlere kadro konusunda müjdeler veren dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 1. atama bölgesinde zorunlu hizmet yerlerinde 5 yıl, 2. atama bölgesinde 4 yıl, 3. atama bölgesinde ise 3 yıl görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin, hiçbir değerlendirmeye tabi tutulmadan kadroya alınacağını açıklamıştı.

Ayrıca 2009-1 atama klavuzunda da, bakanlığın bu yöndeki çalışmalarının devam ettiği belirtilmişti.

Bu haber üzerine kadroya geçme konusunda ümitlenen öğretmenler bugün tedirgin. Çünkü aradan aylar geçmesine rağmen henüz hiçbir somut gelişme göze çarpmıyor. Bakanlığın Bilgi Edinme biriminden de doyurucu cevap alamayan sözleşmeli öğretmenler yeni Milli Eğitim Bakanı'nın net açıklamalar yapmaması dolayısıyla da hayli kırgınlar. 3. hizmet bölgesinde çalışan sözleşmeli öğretmenlerin 3. yılını doldurmasına sadece 1,5 ay gibi kısa bir süre kaldı. Sözleşmeli öğretmenler konunun bir an önce netliğe kavuşmasını istiyor.

haber7.com

tag Sözleşmeli öğretmen kadro bekliyor

25.5.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (4 yorum yazılmış)

box sebahat :eski bakanın yaptığı bu açıklama yüzünden sözleşmeli öğretmenler umutlanıp geleceğe dair planlar yaptılar ama beş aydır bir açıklama yapılmadı bu konu hakkında bir açıklama yapılsın artık ...

box x :Biz herkese sözleşmeliyiz ama daimi kadroluyuz diyoruz. Bu haberler öğrenci ve halk tarafından daha siz kadroya geçmemişsiniz ama alacaklarmış gibi yorumlara sebep oluyor ve bizi çekemeyenlerin ağzına maskara yapıyor. Biz bir gelişme olaçaksa haberlere cıkmadan alt yapısının oluşturulmasını ve sonuç alınmasını istiyoruz.

box sabırtaşı :ben de 4 senedir batıda bir şehirde sözleşmeli olarak çalışıyorum ama zorunlu hizmet bölgesinde değil ne yani şimdi ben batıda bir ilçedeyim diye benden 10 km uzakta zorunlu kabul edilen yerde çalışan geçicek benmi kalıcam anlamadımki ... nedir bu 5. bölge zorunlu meselesi bizde atamayla geldik .. bizide göndersinler doğuya gideriz burası çıktıysa tayinimiz bizimmi suçumuz..

box benozgurum :bu bakanlar oldukça biz daha çok çile çekeriz ne yani ben de iki y1l dou say1lan bir yerde çal1_t1m _imdi memleketime e_ durumuyla geldim ne olacak benim halim o iki y1l1m ben kimim ben neyim

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Memura yapılacak zam belli oldu Memura yapılacak zam belli oldu

Bakan Yılmaz'dan yeni müfredat açıklaması Bakan Yılmaz'dan yeni müfredat açıklaması

TEOG nakil sonuçları açıklandı TEOG nakil sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sınavlarda başarı için beslenme önerileri Sınavlarda başarı için beslenme önerileri

Ailelere doğru internet kullanım tavsiyeleri Ailelere doğru internet kullanım tavsiyeleri

Sağlıklı ve uzun yaşamın altın kuralları Sağlıklı ve uzun yaşamın altın kuralları

Güncel Eğitim Haberleri