Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bakan Çubukçu'dan öğretmenlere müjde eğitim haberi

eğitim haberleriBakan Çubukçu'dan öğretmenlere müjde

ncubukcu.jpg Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, öğretmenlerin ekonomik sorunlarını bildiğini ve çözümü için gayret göstereceğini açıkladı.
Bakan Çubukçu, "Milli eğitimdeki önemli projeler ve çalışmaların herhangi bir kesintiye ve gecikmeye uğramadan devam edeceğini, yeni ve güzel projeleri başlatacağını" bildirdi.

Çubukçu, Milli Eğitim Bakanlığı görevine başlamasına ilişkin bir mesaj yayımladı. Çubukçu, değişmenin ve gelişmenin anahtarı olan eğitimin, bireyin ve toplumun gelişmesini sağlayan, ekonomik kalkınmayı destekleyen, maddi ve manevi kültürel değerleri koruyup geliştirerek gelecek nesillere aktaran olmazsa olmaz, vazgeçilmez ve ertelenemez bir süreç olduğunu ifade etti.

EĞİTİME AĞIRLIK VERİLİYOR

Hükümetin eğitime ağırlık verdiğini, bu sebeple her yıl artan oranlarda genel bütçede en büyük payı eğitime ayırdığını belirten Çubukçu, "Devlet Bakanlığı'ndaki görev alanım nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı ile çok yakın çalışma ve işbirliği içinde bulundum. Bu vesile ile Bakanlığın çalışmalarını yakından takip etme imkanım oldu" dedi. Çubukçu şunları söyledi: "Önümüzdeki dönemde sizlere bilgi ve teknoloji çağının gerekleri ve ülkemizin sosyal ve ekonomik ihtiyaçları doğrultusunda daha iyi ve kaliteli eğitim ve öğretim hizmeti sunmaya gayret edeceğiz.


Bugün

tag Bakan Çubukçu'dan öğretmenlere müjde

9.5.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (16 yorum yazılmış)

box ÖNEMLİ DEĞİL :öNCELİKLE SAYIN BAKAN ÜNİVERSİTE BİTİRİP DE BOŞTA GEZEN İŞSİZ ÖĞRETMEN ADAYLARI İÇİN ATAMA BEKLİYORUZ.AMA SİZ DE TAHMİNİMCE HÜSEYİN ÇELİKTEN FARKSIZSINIZ ZAMANLA GÖRECEĞİZ.

box Turan AKBULUT :Sayın Bakanım ne güzel ki yıllardır öğretmenleri küçük gören ve küçük düşürmekten çekinmeyen bir bakanın ardından sizin gibi öğretmenlere değer veren bir bakana ulaştık. Sizi verene şükürler olsun...

box ufuk :gayret gösterilir ama sonuç ne olr bizim için bu önemli bu politikanın yuvarlak kelimelerinden öğretmenler sıkıldı...

box ufuk :gayret gösterilir ama sonuç ne olr bizim için bu önemli bu politikanın yuvarlak kelimelerinden öğretmenler sıkıldı...

box kıymet öğretmen :BIRAKIN BU POLİTİK SÖYLEMLERLE HAREKET EDEREK ÖĞRETMENLERİ AVUTMAYI.İCRAATI GÖRELİM.BUGÜNE KADAR HANGİ CİDDİ KONUDA ÖĞRETMENİN FİKRİNİ ALDINIZ?"ÖĞRETMENE RAĞMEN" MİLLİ EĞİTİM POLİTİKASI YÜRÜTÜLMEZ.EĞİTİM ve ÖĞRETİMİ BU İŞİN UYGULAAYICISI,TEMEL TAŞI OLAN ÖĞRETMENLERİN FİKİRLERİNİ,DUYGU ve DÜŞÜNCELERİNİ ALMADAN YÜRÜTMEYE KALIRSANIZ BAŞARILI OLAMAZSINIZ.

box SUFİ :Otuz yıldır dinlerim bu lafları.Her gelen bakan böyle der.Benim yanlış söylediğimi ispat et Sayın Bakan.

box Kıymet Öğretmen :NE OLDU YORUM HOŞUNUZA GİTMEDİ Mİ?YAŞASIN DEMOKRASİ ve DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ!

box ZAMANE :VALLA ZANNETMEM AMA HATIRLAMALARI ÇOK ZAMAN ALDI YILLARDIR SÖYLENİYOR BUNLARDA ÇÖZEN YOK BAKACAZ....

box :Yazılar öğretmene müjde diye yazılır fakat ekonomik yönden sadace idari kadrolar düzeltilir.

box sufi :Sayın Bakan; İnşallah dediklerini yaparsınız. Yapında utandırın bizi.Ben inanmıyorum çünki.Bir ağırlık var.Biz öğretmenler bu ağırlığın altında eziliyoruz.Çözün sorunları. On yıla yakın "Yönetici Atamaları" çözülemez hale geldi. Çözün hadi. Tarihe geçin.Ekdersler %50 eridi. Çözün hadi.Çözün.Sizi bir hafta durmadan alkışlayacağım.

box ismail :daha öncede çok duyduk artık inandırıcılığını yitirdi

box fatih kınalı :Sayın bakanımıza görevinde başarılar diliyorum.Halletmmiz gerekenler çok büyük işler var...Öğretmenin ekonomik sorunlarını halledeceğim sözünü inşallah sonradan unutmazlar.İnanın ki öğretmenler içinde çok zor durumda olanlar arkadaşlarımız var kendilerini mesleklerine veremiyorlar.İnşallah yeni bakanımız döneminde bu sorunlarımıza bir nebze çare bulunur.Hep birlikte elele verirsek sorunları halledebiliriz

box :Gelen bu vaatlerle geliyor ama nedense ekonomik bir gelişme olmuyor.inşallah yeni bakanımız duyarlı olur ve bizleri güldürür

box tahir :sayın bakanın yapması gereken çok iş var eger gerçekten bu ülkede ögretmenlerin önemi kavranmış ise okullarda bütün yükü öğretmenler üstlenir.ücreti şefler sube müd vs alır.sagolsunlar sınıf ögretmenlerinin ders lerinin yarısnıda branşlara verdiler onlarda boşa çıktı bari ilk ögretimdeki braş ögretmenlerinede sınıf ögretmenlerinde oldugu gibi ücret sistemi getirilsin zaten bu işi yapıyorlar.

box Hasan Çetin :Maddi problemlerimizin 23 yıldır çözülmediğini gördüğüm için bu konuda yazma gereği bile duymuyorum. Bizim sırtımızdan rant yapılmasın,eriyen ekderslerimiz yüksek gösterilmeye çalışılmasın, maneviyatımız elimizden alınıp kendini bilmez velilerin eline verilmesin, öğretmen haklarımız çiğnetilmesin.Bakanımızın önümüzdeki dönem yapacaklarını açıklayıcı bir konuşmasını da bekliyorum.

box Yaşar :Ben buradaki yorumları yapanları anlam veremiyorum.Acaba aldıkları ücretin karşılığını verebiliyorlar mı? Sürekli olumsuz düşünmekle nereye varabiliriz acaba?

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sağlıklı yaşlanmak için sağlıklı yaşamalı Sağlıklı yaşlanmak için sağlıklı yaşamalı

Ellerinizi Sık Sık Yıkayın, Hastalıktan Uzak Kalın Ellerinizi Sık Sık Yıkayın, Hastalıktan Uzak Kalın

Uzun ve sağlıklı yaşamanın 11 kuralı Uzun ve sağlıklı yaşamanın 11 kuralı

Güncel Eğitim Haberleri