Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

2009 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirmesi eğitim haberi

eğitim haberleri2009 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirmesi

3.jpg 2009 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu yayınlandı.
Öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme kılavuzu Nisan ayı içinde yayımlanmış ve 20-29 Nisan tarihleri arasında başvurular alınmıştı. Öğretmenlerin 2009 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme kılavuzu ise bugün yayımlandı. Kılavuza göre hizmet süresi ve hizmet puanının hesaplanmasında 31 Temmuz tarihi esas alınacak olup, başvurular 12-22 Mayıs 2009 tarihleri arasında yapılacaktır.

KLAVUZU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

tag 2009 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirmesi

2.5.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (4 yorum yazılmış)

box Mehmet :bu sene 26 tercih yapılacakmış il dışına kılavuza göre umut ediyorum ki il içi tayinlerde olduğu gibi açık olan olmayan tüm okulların adı çıkmaz aynı ilde iyi kötü araştırıp bulabiliyo insan açık nerde var nerde yok diye fakat il dışı bu nerdeyse imkansız ve çok zahmetli olur.Umarım tercih sayısındaki artışla birlikte bu tip bir süprizle karşılaşmayız.Ayrıca kılavuzda dikkatimi çeken başka bir şey:il dışına tayin isteyen bir kişi tayininin çıktığı yerde 1 sene çalışmadan özür tayini isteyemiyo.Ben belki evlenecem belki sağlık özrüm çıkacak yani özre bile şart koşulmuş oluyo böyle.Önceleri sadece adaylığı kalkmadan öğretmen özür tayini isteyemiyodu.Umarım yeni milli eğitim bakanı bu maddelere yeni bir düzenleme getirir.

box hikmet :Bu seneki kılavuzda bir saçmalık var zorunlu hizmet bölgesi olan yerlerde daha önce 2 yılını tamamlayanlar il dışı atama isteğinde bulunabiliyorlardı bu sene meb yine bir cinlik yapıp zorunlu hizmeti tamamlamadan bir yere tayin isteyemiyorsunuz diye hüküm koymuş. Bir önceki sene öğretmen askerliği hizmet süresinden saymadılar. Bari adam gibi söylesinler başladığınız yerde 10 sene çalışmadan bir yere gidemezsiniz desinler biz de kendimizi ona göre ayarlayalım. Meb bu ayak oyunalrını bıraksın artık

box ahmet :86 puanım var balıkesiri yazacağım. branş türkçe çıkma ihtimali nedir

box caymaz :ilsiste hata var ne okul ne ilçe nede il ilgileniyor..ne yapacağımı şaştım ne yapmam lazım???

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Yabancı dil öğrenmek beyni geliştiriyor Yabancı dil öğrenmek beyni geliştiriyor

Çocukları erken yaşta mesleklere yönlendirmeyin Çocukları erken yaşta mesleklere yönlendirmeyin

Sorunsuz gözler için egzersiz önerileri Sorunsuz gözler için egzersiz önerileri

Güncel Eğitim Haberleri