Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

23 Nisan Kutlu Olsun eğitim haberi

eğitim haberleri23 Nisan Kutlu Olsun

23nisan.jpg "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz."

Mustafa Kemal ATATÜRK

ÇOCUKLARIN BAYRAM, BÜYÜKLERİN TÖREN GÜNÜ!

Toptan'ın, kırmızı-beyaz karanfillerden oluşan ve üzerinde ''TBMM Başkanı'' yazan çelengi Atatürk Anıtı'na bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene, Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Nazım Ekren, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, AK Parti, CHP ve MHP'nin grup başkanvekilleri, milletvekilleri ve Meclis çalışanları da katıldı.

ÇELİK BAŞKANLIĞINDAKİ HEYET, ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in başkanlığındaki heyet, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Anıtkabir'deki ilk törene, Bakan Çelik, Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Saldıray Berk, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çelik ile bir kız, bir de erkek öğrencinin Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Bakan Çelik daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

''Büyük Atatürk,

Çocuklarımıza armağan ettiğiniz bayramı büyük bir sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Kuruluşunun 89. yılında TBMM, ilkelerin doğrultusunda bize hedef olarak gösterdiğin çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine ülkemizi çıkarmak için büyük bir gayretle çalışlarına devam etmektedir.

İşte bir millet bayramında yine eğitim ordumuzun neferi olarak çocuklarımızla birlikte huzurunuzdayız. Emanetiniz emin ellerdedir. Çocuklarımızla birlikte sizlere şükranlarımızı arz ediyorum.

tag 23 Nisan Kutlu Olsun

23.4.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (3 yorum yazılmış)

box Bir Veli :Merhabalar bugün 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı.Atamız Bu ülkeyi bize genç nesillerimize emanet ederken çocıklarımıza da bayramlarını armağan etti.fakat bugün benim 8 yaşındaki kızım bayramını kutlayamadı.ekonomik kriz nedeniyle ülkemizde hemen hemen herkezin çöktüğü bir dönemde bende işsiz kalan bir anneyim.ve kızımın okul taksitlerini ödemekde zorlandığım içinde atamızın kurduğu Türk Eğitim Derneği(TED BURSA Koleji) yöneticileri tarafından kızımın eğitim hakkı dönemin sonunda elinden alındı.Benim yavrum bir haftadır evde ve bugün bayramını kutlayamadı bile.bumu atatürkcü eğitim bumu meşale yakmak geleceğe.okulun hukukcularıyla anlaşma için görüşmeye gittiğimizde bizim kişiliğimize rencide edici küçük düşürücü hakaretlerde bunuldu ve Ya para Ya Çocuk diyerek son sözü söylediler.çok zeki çok başarılı zehir gibi bir beyni söndürmelerine müsade vermeyeceğim.özel sınavlar kazanarak üstün yetenekli öğrenciler arasında seçilen kızımın bu başarısını bu ışığını kimsenin söndürmesine izin vermiyeceğim.Bu sebeple özel okullar şöyle indirim yapıyor böyle kolaylık sağlıyor diye kimseyi kandırmayın.kolaylık sağlasalar ilk önce ellerindeki başarılı öğrencileri şurda okulların kapanmasına bir kaç ay kalmışken eğitim öğretim hakkını ellerinden almazlar. Sayın yönetici bilmiyorum çocuğunuz varmı ama çocuğunuz kardeşiniz evde gözünün içine bakarken ve siz onun için hiçbir şey yapamazken üç kuruş para için insanların çocuğunuz için savaşırken sizi aşağlaması gibi bir olay yoktur.ben savaşımı internetten başlatıyorum.bu medyaya da yansıyacak,basınada tüm türkiye yapılan bu haksızlığı duyucak duymak zorunda pırıl pırıl bir yavrunun geleceğini gözünü para hırsı boyamış bir kaç kan emicinin yemesine izin vermeyeceğim.yorumumu yayınlayıp yayınlamamayı sizin vicdanınıza bırakıyorum.saygılarımla....

box sena :23nisan bayramı kutlu olsun canlarım

box Melek :Sizin sayfaniz cok güzeldaha cok sey olsaydi iyi olurdu sevgi ve saygi melek

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Hareketli yaşamak için pratik öneriler Hareketli yaşamak için pratik öneriler

En sağlıklı kabuklu yemiş hangisidir? En sağlıklı kabuklu yemiş hangisidir?

Doğalgaz faturasını azaltmak için öneriler Doğalgaz faturasını azaltmak için öneriler

Güncel Eğitim Haberleri