Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Öğretmenlerin bilgisini sızdıran bulundu eğitim haberi

eğitim haberleriÖğretmenlerin bilgisini sızdıran bulundu

3.jpg Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlerin bilgilerinin çalınmasıyla ilgili Bakanlık merkez teşkilatında görev yapan bir öğretmenin gözaltına alındığını belirterek, ''Maalesef köstebek kendi içimizden bir görevli'' dedi.

Çelik, öğretmen atamalarının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, öğretmenlerin bilgilerinin çalınmasıyla ilgili haberlerin basına da yansıdığını hatırlatarak, bu konuda soruşturma yaptıklarını bildirdi.

Hüseyin Çelik, şunları söyledi:

''Bakanlığımız ilgilileriyle emniyet arasında çok iyi bir koordinasyon sağlandı. Birlikte çalıştık. Çok kısa bir sürede, bu bilgileri Milli Eğitim Bakanlığından alan ve bunun servisini yapan kişi yakalandı. Maalesef köstebek kendi içimizden bir görevli. Şu anda savcılığa sevk edildi, gözaltında. Sorgulaması devam ediyor. Sorgulama aşamasında olduğu için ismini vermenin doğru olmadığını düşünüyoruz. En kısa zamanda, gerekli sorgulama bittikten sonra zaten bunu kamuoyuna açıklayacağız.

Çok kısa bir sürede kişinin bulunması ve bizim sistemimizin hacklenmemiş olması, bizi son derece sevindirdi ama ne yazık ki böyle insanlar çıkabiliyor. Bunu hangi amaçla yapmış, tek başına mı yapmış, birileriyle işbirliği halinde mi yapmış, aldığı bilgileri ne yapacaktı, niçin kullanacaktı, bunların hepsi savcılık sorgulamasında ortaya çıkacak.''

Çelik, bir soru üzerine, bu kişinin Bakanlık merkez teşkilatında çalışan bir öğretmen olduğunu bildirdi.

''Sistemi daha güvenli hale getirdiniz mi?'' sorusuna Çelik, ''Dünyanın en güvenli sistemlerinin başında da bir adam vardır. Neticede bu görevli birisiyse bununla ilgili olarak dünyanın hiçbir yerinde maalesef yüzde yüz çözüm üreten bir güvenlik sistemi yoktur. Ama söz konusu kişi yine sistemimiz sayesinde yakalanmıştır'' karşılığını verdi.

AA

tag Öğretmenlerin bilgisini sızdıran bulundu

25.2.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box hilmi :bir bayan öğretmen arkadaşın telofonla isim soyisim ve bilgilerinin söylenerek internet almaları söylenmiş. Ben bu bilgileri internetten alanlardan şüpheleniyorum. Böyle durumlar yaşayan arkadaşlar varsa burada durumlarını paylaşırlarsa sevinirim.

box pesyani :bir de utanmadan çıkıp açıklama yapıyorsunuz. bari susunda adam sansınlar.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

18 milyon öğrenci yaz tatiline girdi 18 milyon öğrenci yaz tatiline girdi

Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor

Öğretmenlik Performans Sistemi Öğretmenlik Performans Sistemi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Ağız Kokusu Nasıl Engellenir? Ağız Kokusu Nasıl Engellenir?

Öğrencilere doğru ders çalışma önerileri Öğrencilere doğru ders çalışma önerileri

Hareketli yaşamak için pratik öneriler Hareketli yaşamak için pratik öneriler

Güncel Eğitim Haberleri