Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

8 bin öğretmen atamasında yeni müjde eğitim haberi

eğitim haberleri8 bin öğretmen atamasında yeni müjde

celik.jpg Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, kadroya geçen sözleşmeli öğretmenlerin yerine 15 gün içinde yeniden sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağını bildirdi.

Öğretmen atamaları dolayısıyla Bakanlık Başöğretmen Salonu'nda tören düzenlendi. Törende konuşan Çelik, Türkiye'de eğitimcilerin görevlerini ne kadar mutlulukla icra ederlerse eğitim sisteminin çok daha iyi bir noktada olacağını kaydetti.

Bakanlığının çalışmalarını anlatan Çelik, fiziki alt yapı ne kadar iyi olursa olsun, öğretmenlerin bunların hepsinden daha çok önem taşıdığını belirtti. Çelik, öğretmenlerin mesleklerini severek yapmalarının kendileri için önemli olduğunu ifade etti.

Bu yıl toplam 35 bin öğretmen ataması yapılacağını belirten Çelik, ''Şimdi 8 bin 285 öğretmen atıyoruz, ağustos ayında 15 bin öğretmen ataması daha yapacağız, daha sonra sonbaharda muhtemelen Kasım ayında yine 10 bin küsur öğretmen atayacağız. Böylelikle 2009 yılı içinde toplam 35 bin öğretmen atamış olacağız'' dedi.

Çelik, bugün yapılacak atamalarla birlikte şu anda sözlemeli öğretmenlik yapanların bir kısmının kadroya atanmış olacağını belirterek, onlardan boşalan yerlere de 15-20 gün içinde yeniden sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirileceğini kaydetti.

Atanan öğretmenlerin, tebligatı beklemeden bir an önce göreve başlamalarını isteyen Çelik, ''İl ve ilçe milli eğitim müdürlerimize, valilerimize ve kaymakamlarımıza da seslenmek istiyorum: Gelen gençlerimize alışık olmadıkları, yabancısı oldukları yerlerde yardımcı olsunlar, onlara şefkatle kucak açsınlar. Orada yalnız olmadıklarını hissettirsinler'' dedi.

MEB Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın da toplam 8 bin 285 kadro için 48 bin 5 adayın başvurduğunu, bunlardan 47 bin 850'sinin başvurusunun kabul edildiğini bildirdi. Yalçın, 8 bin 285 kadronun 7 bin 535'inin ilk atama, 600'ünün açıktan atama, 100'ünün kurumlararası atama, 50'sinin de milli sporcular için ayrıldığını kaydetti.

Konuşmaların ardından Çelik, atama için bilgisayar kurasını başlatmak üzere salonda bulunanlardan rakamlar söylemelerini istedi ve toplam 9 haneli rakam grubu tamamlandıktan sonra atamalar başladı.

Kura sonucunda 7 bin 81'i ilk atama, 434'ü açıktan atama, 86'sı kurumlararası atama, 48'i de milli sporcu olmak üzere toplam 8 bin 141 adayın ataması gerçekleştirildi. Taban puanlar İngilizce'de 74.8, Kimya'da 99.2, Matematik'te 88.5, Sınıf Öğretmenliği'nde 81.3, Sosyal'de 83.3, Tarih'te 83.7 olarak gerçekleşti.

Çelik, atanan bazı adaylarla ve aileleriyle sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.

Atama sonuçları için TIKLAYIN

AA

tag 8 bin öğretmen atamasında yeni müjde

25.2.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (12 yorum yazılmış)

box Fen :Sözde atamalar yapıldı.Bu atanan arkadaşlara zaten maaş ödeniyordu yeni bir mali külfet olmadı.Bakanlığın atayacağı sözleşmeli olarak atanacaklardır.onlarda komik rakamlar reklam yaparken çok birşey yapmış gibi davranıyorlar.Biz bu kadar saf mıyız bilmiyoruz.

box erhan güneş :yani bu kadar olur. ADAM GÖZ GÖRE GÖRE YALAN SÖYLÜYOR. BU YAPILAN İŞ SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN KADROYA GEÇMESİNDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR. YANİ YENİ ÖĞRETMEN ALIMI FALAN YOOOOOOOK.

box salih :kardeşim boş boş konuşmayın sizin okuma yazmanınz yok mu..yukarıda ne diyor. eğer sözleşmeliden kadroluya geçen öğretmenler olursa onların yerine 15 gün içinde tekrar atama olacak.sizin gibi zihniyetler tabi öğretmen olamaz çünkü okuduğunuzu doğru yorumlayamıyorsun yazık...

box Fen :Bizler çok iyi öğretmen oluruz da sizi bilmiyorum.Biz bakanı çok iyi anlıyoruz.Yer değiştirmeler kadar yeni sözleşmeli alacağını söylüyor.Yani en fazla 2000-3000 ama bunu anlayamayanlar işte ahkam kesiyorlar.Yazık öğrtmen böyle düşünürse herkes nasıl düşünür.Gerçi öğretmn olduğunuzdan da şüpheliyim de...

box bülent :200 bin açık varken bu kadarına hem de sözleşmelilerin yerine atanacakları çok görüp meb başkanını savunanlara ben bişey diyemiyorum sadece yandaşlarına yazıklar olsun

box salih :diyelim haklısın hocam.peki bundan sonra herhangi bir parti ikditara gelince o partinin milli eğitim bakanı sanki 100 bin öğretmen alacak.bence boş hayallere dalmayın.birazda suçu kendimizde arayalım.atanamayız bakana kızarız atanırız maaşımız az diye yine bakana kızarız yahu hep onlar da mı suç. 50 bin öğretmen alsa neden 100 bin öğretmenl almadı diye yine muhalefet edersin çünkü zihniyetiniz farklı.bu arada ben öğretmenim ama yiğidi öldürür hakkını veririrm sıkıysa sende öyle tabi sende o yürek varsa.....

box snow :ya ne diyosunuz siz........ yine kimi kandırıyorsunuz? Bakın bu ara dmnemde durmadan sözleşmeli ata kadrolu ata okul agelen giden belli değil hadi biz öğretmenler neysede öğrencilerimiz ne olacak bu yıl kaçıncı kez matematik öğretmeni değiştiriyorlar yazık değilmi yahu bunca emeğe.... okul müdürü ders seçiyor öğretmene veriyor sonra pat öğretmen gidiyor ee ne olcak kim gircek o derse tekrar ders programı mı haırlayacak yok yok sadece kendini düşünüyor BU HÜKÜMET eğitim nasıl çar çur edilir seyrediyoruz bide.... yazıklar olsunnnnnnnnnnn

box ilk matematikci :Arkadaslar yorumlarınızı okudum .ben 1 dönem ücretli 1 dönem sözleşmeli çalıştım bu atamadada kadroya geçtim. yani psikolojinizi çok iyi anlıyorum.kadroya gecmeme ragmen bu hükümetin politikasından sizin kadar bende memnun degilim.benim gibi sözleşmelileri kadroya gecirerek yeni bir atama yapmısgibi medyada boy gösteriyolar.. Arkadaslar insaallah herkes istedigi yerlere atanır

box ceyhun :salihmisin nesin öğrtmnmisin değilmisin bilmiyom ama torpilli bi yerde göbeğini büyüttüğün kesin.eğitime siyaseti alet etme.bu bakandan kimsenin memmun olmadığı ortada sen uzaydanmı geldin

box salih :ceyhun kardeş seviyen aynı deniz baykal gibi..ama ben senin seviyene inmem asla..evet ben 1.5 yıl atanamamış ondan sonra atanan 4 yıllık öğretmenim.ve ben kendi paramı ilk defa ilk maaşımda kazanmış insanım ve babam bağkurdan ayda 270 tl alan insandır.yani yoksulluğun bababı bende var.ben eğitim hayatımı kuru ekmekle geçirdim.eğer yalan söylüyorsam şerefsizim ama benim dediğimi inkar ediyorsan artık orasınıda dilim el vermez söylemeye...ayrıca sen bana öğretmen kimliğini göster ben öğretmenlikten istifa edecek çünkü sen gibi ağzı bozuk bir insanın öğretmen olmasını düşünemiyorum..

box ceyhun :bak salih kardeşim bu o parti bu parti davası değil.ben 7 yıllık öğrtmnim bu meslekte ne tür haksızlıklar döndüğünü az çok bilirim.sen ne güzel atanmışsın bi buçuk seneden sonra. ama seni bu bakan atamadı haketmiştin zaten ve zamanı geldi öğrtmn olarak başladın, öğrtmnlik okumanın amacı zaten öğrtmn olmak değilmi.ama bak adam okuyo öğrtmnliği polis oluyo yada diplomalı olarak başka işler yapıyo.adam atanıyo doğuya batıda deniz kenarında tatil köyünde çalışanla aynı maaşı alıyo.bizim derdimiz öğrtmnin hakkı yenmesin sahip çıkılsın birileri sahip çıksın sen böyle bakanı översen herşeyden memmunsun anlamına geliyo.bizde hem çalıştık hem okuduk zengin aile çoçukları değiliz yani zengin bir ailenin çocuğu ksr bakmada öğrtmnlik zaten yapmaz.ksr bakma kırıcı konuşduysam herşey gönlünce olsun

box seda :salih vede ceyhun kardeşlerim aranızdaki tatsızlıgın çözülmüş olmasına ve birbirnizi anlamış olmanıza kendi adıma sevindim.çünkü ikinizde farklı görüşlerde gözüküyor olamanıza ragmen aslında aynı konuyu savunuyorsunuz.yapılan haksızlıgı.evet bencede bu ülkedeki haksızlıklar var ve hepde devam ediyor olucak.umarım son noktaya gelicemiz bir zamanda oluruzda artık hepimiz hakkettigmizi yaşarız..

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Facebook kullanırken mahkum olmayın! Facebook kullanırken mahkum olmayın!

Bu gıdalar gözlerinizi koruyor Bu gıdalar gözlerinizi koruyor

Uykusunu Alamayan Çocuk, Matematikte Zorlanır Uykusunu Alamayan Çocuk, Matematikte Zorlanır

Güncel Eğitim Haberleri