Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

e-okul uygulaması ortaöğretimde eğitim haberi

eğitim haberlerie-okul uygulaması ortaöğretimde

pc.jpg İlköğretim okullarında kullanılan sanal karne uygulaması ortaöğretim kurumlarında da başlıyor. Artık karneler internette.

Milli Eğitim Bakanlığı, ilköğretimden sonra ortaöğretimde de sanal karne uygulamasına başlıyor. Ortaöğretim öğrencileri, 23 Ocak tarihinde biten 2008-2009 eğitim- öğretim yılı ilk sömestr karnelerini internet üzerinden alabilecek. Daha önce ilköğretim kurumları için başlatılan uygulama ile bu yıl ortaöğretim öğrencileri de tanışacak.

Velilere çocuklarının durumunu internetten izleme imkanı da sunan e-Okul Projesi kapsamında ortaöğretim öğrencileri de sistemden okul ve vatandaşlık numaralarını girerek, karnelerini görebilecek. E-Okul Projesi, velilere çocuklarıyla ilgili okula devam durumu, karne notları gibi verileri izleme olanağı sunmanın yanı sıra öğrencilerin kimlik, adres, veli, not, puan, devam-devamsızlık, okuduğu kitap, haftalık ders programı, öğretmen, davranış puanları, duyuru, aldıkları belgeye kadar tüm bilgiler elektronik ortama alınarak, iş ve işlemlerin buradan yürütülmesini öngörüyor.

Zehra SAYAN/ANKARA

tag e-okul uygulaması ortaöğretimde

22.1.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (3 yorum yazılmış)

box ADİLVAHAPOĞLU :e-okul programının kısa bir süre içerisinde Liselrimizin hizmetine girmesi ,önemsenecek bir başarıdır.Henüz tüm mevzuata karşılık vermiyor,ama kısa zamanda tamamlanacağını sanıyorum.Emeği geçenleri kutluyorum.

box Fatmanur ERKAN :e-okul güzel bir uygulama ancak veli ve öğrencilerin sözlü ve davranış notlarını önceden görmesi öğretmenleri zor durumda bırakıyor.Hiç okula uğramayan veliler ve derslere katılmayan öğrenciler notlara itiraz ediyor.Özellikle davranış notlarının öğretmen ortalaması alındıktan sonra ekranda gözükmesi yararlı olacaktır.

box eğitimci :E-okul uygulması güzel. Ama bir arkadaşın da dediği gibi notların okul bitmeden önce veli ve öğrenciler tarafından görülmesi hiç uygun değil. Birçok sorun yaşıyor öğretmenler. Bence not zamanı e-okul sadece öğretmen ve idarecilere açılmalı.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin

Uzun ve sağlıklı yaşamanın 11 kuralı Uzun ve sağlıklı yaşamanın 11 kuralı

Beyninizi genç tutmak için bunları yapın Beyninizi genç tutmak için bunları yapın

Güncel Eğitim Haberleri