Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Meslek Yüksek Okullarına sınavsız giriş kaldırıldı eğitim haberi

eğitim haberleriMeslek Yüksek Okullarına sınavsız giriş kaldırıldı

myo.jpg Mesleki ve teknik yükseköğretimin yeniden düzenlenmesi ve "Farabi Değişim Programı" ile ilgili alınan kararların açıklanması için YÖ K'te basın toplantısı düzenlendi.

Mesleki ve teknik yükseköğretimin yeniden düzenlenmesine ilişkin YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay bir sunum yaptı.
Günay'ın verdiği bilgiye göre, dört yıllık lisans eğitimi veren "Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi", "Mesleki Eğitim Fakültesi", "Mesleki ve Teknik Eğitim Fakültesi", "Teknik Eğitim Fakültesi", "Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi" kapatılacak. Kapatılan fakültelerin bulunduğu üniversite bünyesinde, alanlarında meslek elemanı yetiştirmek ve aynı zamanda kapatılan fakültelerin işlevini yerine getirmek üzere 3 tip yeni fakülte kurulacak.
Bünyesinde teknik eğitim fakültesi (TEF) veya mesleki ve teknik eğitim fakültesi (MTEF) bulunan üniversitelerin bu fakültelerinin kapatılıp yerine "Teknoloji Fakültesi"; mesleki eğitim fakültesi (MEF) bulunan üniversitelerin bu fakültesinin kapatılıp yerine "Sanat ve Tasarım Fakültesi", bünyesinde ticaret ve turizm eğitimi fakültesi (TTEF) bulunan üniversitelerin bu fakültelerinin kapatılarak yerine "Turizm Fakültesi" kurulmasına, "Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi" bulunan üniversitenin bu fakültesinin kapatılmasına karar verildi.
Yeni kurulacak fakülteler, kapatılan fakültelerin eşiti olan fakülteler olmayacak. Bu fakülteler, uygulama bilgi ve beceri niteliği yüksek elemanlar yetiştirecek. Mesleki ve teknik ortaöğretimin öğretmen ihtiyacı, kurulacak fakültelerin veya diğer fakültelerin mezunlarından 1 yıl (2 yarıyıl) pedagoji eğitimi görerek pedagoji sertifikası alanlar tarafından karşılanacak.
Mühendislik fakültesi mezunları mesleki ve teknik ortaöğretime öğretmen olmak istedikleri takdirde, ilgili mühendislik teknolojisi programının uygulama farkını tamamlamak (veya alanında belirli bir süre uygulama deneyimi kazanmak) ve pedagoji eğitimi almak koşuluyla öğretmen olabilecek.
Kapatılan fakültelerin öğrencileri, bulundukları fakültenin giriş ş artlarına tabi olacaklar. Giriş şartları çerçevesinde eğitimlerini tamamlayacaklar. Bu fakültelerin öğretim elemanlarının, yeni kurulan fakülteler ile üniversite bünyesindeki diğer fakültelerin uygun birimlerine kadroları ile birlikte aktarılacak.
Yeni kurulacak fakültelerin eğitimleri fakültede yapılan "okul eğitimi" ile iş yerinde yapılan "iş yeri eğitimi"nden oluşacak. Öğrenciler fakültede 7 yarıyıl okul eğitimi ile 1 yarıyıl ve yaz tatili döneminde 72 iş gü nü eğitimi alacak.
Türkiye'de ilk olarak kurulacak "Teknoloji Fakülte"leri için bu tür fakültelerin bulunduğu ülkelerde öğretim elemanları yetiştirilecek.
Mesleki ve teknik eğitimin planlanması ve koordinasyonu amacıyla YÖK bünyesinde "Mesleki ve Teknik Eğitim Koordinasyon Merkezi" kurulacak. Bölüm ve programları uluslararası eğitim alanı ve meslek sınıflandırmalarına göre yeniden adlandırılarak düzenlenecek.
Meslek yüksek okullarında (MYO) yılda 2 yarıyıl olan mevcut eğitim-öğretim, yılda 3 yarıyıl olmak üzere toplam 6 yarıyıl olarak düzenlenecek. Toplam 6 yarıyılın 3 yarıyılı "okul eğitimi" ve diğer 3 yarı yılı "işyeri eğitimi" şeklinde düzenlenecek.
Eğitim-öğretimin yarısı okul diğer yarısı da iş yeri eğitimi olmak koşuluyla, bir yılda 3 yarıyıllık eğitime ne zaman geçileceği ve okul eğitimi ile iş yeri eğitiminin hangi düzende yapılacağı, MYO'nun bulunduğu bölgenin iş yeri eğitim imkanları, iklim şartları ve diğer eğitim imkanları göz önüne alınarak MYO ve bağlı bulunduğu üniversitenin önerisi ve YÖK'ün kararıyla belirlenecek.
MYO'lar, 2011 yılının sonuna kadar tüm programlarında, iş yeri e ğitiminin ilgili sektör kuruluşlarında yapılmasına öncelik vermek kaydıyla bu yeni sisteme geçmiş olmaları gerekecek.
MYO öğrencilerine iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigorta yapılacak. İş yeri eğitimi esnasında asgari ücretin 1/3'ü oranında ücret ödenecek. Sigorta kamu kaynaklarından, öğrenciye ödenecek ücret ise iş yeri eğitiminin yapıldığı kuruluş tarafından karşılanacak.
MYO'ların işgücü piyasası ile ilişkilerini güçlendirmek ve sürdürülür kılmak amacıyla, her üniversite bünyesinde MYO'lara yönelik bir "Danışma Kurulu" ile MYO bünyesinde her bir program için bir "Danışma Komitesi" oluşturulacak.
Eğitimde, kaliteyi arttırmak amacıyla, başarıyı ve niteliği teşvik eden filtreler konulmasına bu nedenle, MYO'larına sınavsız girişin kaldırılmasına karar verildi. MYO'larda mevcut kontenjan imkanını değerlendirmek üzere, belli bir ge çiş süreci boyunca, MYO'lara girişte meslek liseleri için giriş taban puanına esneklik getirilecek.
Bu okulların programlarının müfredatları sektör taleplerini göz önüne alınarak düzenlenecek.
MYO'lardan lisans programlarına dikey geçiş yoluyla, dikey geçiş sınavlarında başarılı olmak koşuluyla, lisans programı giriş kontenjanı nın yüzde 10'u kadar öğrenci kabul edilecek. Hangi lisans programına hangi MYO programından dikey geçiş yoluyla öğrenci kabul edileceği YÖK tarafından belirlenecek.
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Günay, "sınavsız geçi ş kaldırılması" ile ilgili bir soru üzerine, "sınavsız geçiş kaldırılacak, bir sınav mutlaka yapılacak ama bunun tarzını, taban puanını düşünüyoruz" dedi.
Günay, bir başka soru üzerine, teknik eğitim fakültelerinde öğrenci olanların fakülteye girdikleri şartlarda, unvanda mezun olacaklarını belirterek, "Fakat bunlar yeni kurulacak fakültelerin diplomalarına sahip olmak istedikleri takdirde nasıl bir eğitim alacakları yeni bir yönetmelik hazırlanacak" yanıtını verdi.
Yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimini öngören "Farabi Değişim Programı" ile ilgili sunum ise YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Berrak Kurtuluş tarafından yapıldı.
Buna göre program, devlet, vakıf üniversitelerini, yüksek teknoloji enstitülerini, vakıf meslek yüksekokullarını, askeri yükseköğretim kurumlarını, polis teşkilatına bağlı yükseköğretim kurumlarını kapsayacak.
Uygulama takviminin daha sonra belirleneceği programda, öğrencilere ek burs, öğretim üyelerine ise özel ek ders ücreti sağlanacak.
Öğrenci değişiminden bütün öğrenciler yararlanabilecek. Öğ rencilere en az 1, en çok 2 dönem öğrenim hakkı verilecek. Öğretim üyesi hareketliliğine de tüm öğretim üyeleri katılabilecek. Öğretim üyelerine 1 ya da 2 dönem ders verme imkanı verilirken, öğretim üyelerine 10 katına kadar ek ders ücreti ödenecek.

tag Meslek Yüksek Okullarına sınavsız giriş kaldırıldı

1.1.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (120 yorum yazılmış)

box dobıs_sibel@hotmail.com :ınsanların hakkı yenıyor onca ınsan sınava alınmadı ve 1 sene bosa gıtmesın sızde ögrencı oldunuz neden hak yıyorsunuz bu konu hakkında ıse onca ınsan unıversıteye gıdemıcek 1 yıl kaybı olcak bu yuzden gecıs hakkımızı talep edıyoruz lutfen bunu dıkkate alınız

box Bahadır :Arkadaşlar bimeri arıyalım 150 isyanımızı isteklerimizi öneeimi kısacası kalkmaması gerektigini anlatalım

box Mert :Eğer 2 SENELİK ÜNİV. KALDIRISANIZ TEKKİŞİ BEN BİLE OLSAM KUL HAKKI YEDİNİZİÇİN SİZE HAKIMI HELAL ETMEM ÖBÜR DÜNYADA DA BEN GÜLERİM HAKIM HELAL OLMASIN KALKARSA 2 SENELİK

box Ali :ya bu nasıl bir haksızlıkdır ya ben meslek lisesinde okuyorum Puanım yuksek olması sebebıyle inşaat bölümüne ATP(Anadolu Teknik Programındayım ve biz su anda meslek liselerinden fazla ders ve kültür dersleri göruoruz biz 4 saat fızık 4 saat kımya gorurken onlar görmuo ya bu haksızlık ya niye kurulu ozaman teknık lıseler ya kaç bin kişiyi senelerce bu uygulamayla mezun ettiniz şimdi siz bu haksızlığa sebeb olursanız bize haksızlık yapmıs olmazmısınız ya abi canınızın sıkıntısından ne yapsak ta mğrencıleri yıpratsak ne yapsakta sunu bunu zartı zurtu kaldırsak dıonuz neymıs kalkınca egıtım sevıyesı yukselcekmıs arkada kaç milyon gelecek nesiliz ve siz bu 2 seneliği kaldırmakla çok yanlış yaptınız aynısı bu sene polisliktede oldu 10.000 polıs alımı yapıldı lise mezunu olan gırebılır dıe ondan herkesı 270 puanla mulakatlarla aldınız bizede öle yapcaksınız derdınız ya sizin öğrencılerle ben şimdi teknık liseyı okumayım ozaman ben planımı 2 senelık uzrıne kurupta teknık liseyi sectım niye ben enamiyim meslek lisesinden daha fazla kültür dersi görcem hemde 2 senelık unuverstem olmuycak kaç kişinin hakını yediniz bunu düzeltin yani

box Mehmet :Yav siz dalgami geciyosunuz bizimle ulan 4 yillik kapasite olsa bizde meslekte ne isimiz var ya boyle bi kararmi alinir ulan bizim okudugumuz 4 sene nolucak simdi copemi gidicek vay anasini Allah ...

box Bir dost :Arkadaşlar sınavsız geçiş hakkı zaten bir teselliydi.bir dönem meslek liselilerin kat sayı engeli vardı hatırlarsanız.bu engelden ötürü çıkarılmıştı sınavsız geçiş uygulaması.e şimdi böyle bir engel yok mağlumunuz.meslek liselide heryere gidebiliyor,her üniversiteyi tercih edebiliyor.haliyle sınavsız geçiş uygulamasına gerek kalmamıştır.hatta bu şartlarda sınavsız geçişin devam etmesi diğer okullara göre hakkaniyetsizlik doğurur.bence doğru bir karar.ha bazılarınız şunu diyebilir;"biz meslek ağırlıklı eğitim görüyoruz,çok iyi matematik,fizik vs..görmüyoruz".bu başka bir tartışma konusudur ve eğitim sistemimizin kanayan yarasıdır.bu konu sınavsız geçişin kaldırılmasını bağlamaz.ama emin olun normal lisedede sizin durumunuzdan farklı bir durum yok.çok iyi matematik,fen eğitimi verildiği söylenemez.matematiğin veya fen derslerinin ders saatlerinin size göre diğer okullarda fazla olması,o okullarda süper eğitim verildiği anlamına gelmiyor biliyosunuz.eski fen lisesi,anadolu lisesi ve anadolu öğretmen liseleri dışındaki okullarda verilen eğitimin kalitesi zaten ortada.bu saydığım okullarıda hükümet mahvetti zaten.yani anlıyacanız heryerde kalitesizlik var.bu arada bu uygulama bence liseye önümüzdeki eğitim öğretim yılında başlayacak olanlarla alakalıdır.şuan okuyan ve hali hazırda mezun olacakları ilgilendirmez,rahat olun.

box Misafirr :Arkadaslar Boyle Bisey olursa Toplu Sekilde Mahkemeye Muracat Edelim Hakkimizi Arayalim Toplanalim Ben Bosa Meslek Dersimi Gordum Bosa 4 Sene Kesinlikle Bu Sene Hakkimizi Yedirmeyelim

box Sevgi :Arkadaşlarım facebookta 2016 sınavsız geçiş kalkmasın Mağduruz diye bir sayfa açıldı lütfen destek olun sesimizi duyurup bu kararı bozalim

box bunalım :11. sınıfa kadar geldik yapılır mı bu 1 senemiz kaldı derken yapmayın bunu bize bunalıma girdim nolursunuz bize hak tanıyın biz ne yaparız bu saatten sonra :((

box Grafik tasarım ve fotoğra :Ben de meslek lisesindeyim şuan agirlikli olarak meslek dersi görüyorum o zaman meslek dersleri azinlikli olsun haftada 35 saat ders görüyoruz 20 saati alan dersi 15 saati kültür dersi madem boyle bir şey yapicaksiniz matematik 2 saat değilde 6 saat olsun kapsamli matematik gorelim o zaman sesizmiz cikmaz 2 senelik değil de 4 senelik bir ünv düşünelim sizden tek ricamiz ben 11 sinifim gelecek seneye olanlara uygulanması daha mantikli nedeni onlara meslek dersi yerine kültür dersi verile bilir. Bir kez daha dusunulmeli

box Zehra :Bu ne. Sacmalik biz hangi okula hangi sart ile alindiysak o sartile mezun olma hakkimizi istiyoruz ben saglikmeslek lsesi ogrenciyimm melek dersi staj derken ben tarih corafya mat biyoloji gormezken diger liseler 4 yildir bunun egitimini aliyor nasl ayni olucaz b yaptiginiz vicdansizlikkul hakki yaptiginz hirsizlik bukadar ogrencinin hakkini caliyorsunuz bunlari hesaplarkn eyitim rnin nekadar duseceyinide hesapladinizmi bizim gormediyimiz dersleren nasil not alacagimizida dsundunuzm

box cey :sen ki bu hakla buraya gelip 4 yıl okuyup sınava 1 bucuk ay kala bu hakkı elden alamazsın bunun için para yatıran bunun için belkide bu okullarda okumaya gelen binlerce insan var yetmez gücünüz!!!

box Armağan :Madem kaldırıcaksınız önceden haber vericeksiniz arkadaş !! ben lise son öğrenciyisim ygs ye şurda 1 buçuk ay kaldı sınavsız geçiş hakkıma güvenip çalışmadım ! en az ama en az 1 yıl önceden haber verilmesi gerekir. herkes ona göre programını yapar ...

box erdal :Lutfen kaldirmayin

box gıda bölüm öğrencisi :meslek lisesinde gıda bölümünde okuyorum. son sınıf öğrencisiyim 2 yıllığı kaldırmayın lütfen :(

box misafir :bende meslek lisesinde okuyorum 11 sınıfa geçtim gıda bölümünde okuyorum lütfen kaldırılmasın :(

box Gıdacı :lütfen kaldırmayın :( tek umudum 2 yıllıktı.

box üniversiteye hazırlanıyor :bu konuyu aydınlatırmısınız lütfen ben bu sen 12 sınıfa geçeceğim bu konu beni ilgilendiriyor mu yoksa benden sonrakilerimi ilgilendiriyor?????

box Bir MYO"da çalışn öğretim üyes :Sınavsız geçiş eğitimin kalitesini düşürüyordu. Okumak isteyen öğrenci çalışır ve barajı aşarak okur. Fakat sınav olmayınca okumak isteyenle okumak istemeyen öğrenci MYO"ların aynı sıralarına gelip boş yere zaman, para ve kaynak harcanmasına neden olmaktadır. Sınavsız geçişin kaldırılması ülkemizin çıkarları için çok yerinde ve çok önemli bir karardır. Kişisel çıkarları bozulanlar üzülebilirler ama varsın olsun. Bu kararı alanlara teşekkür ederim.

box çocuk gelişimci :arkadaşlar gerçekten çok üzüldüm sizin adınıza gerçekten önü açık bir meslekti neden kaldırmışlar acaba bende çocuk gelişimciyim yeni mezunum üniversiteden geçen sene böyle bir söylenti vardı inanmamıştım neyse saglık olsun bizim için çok iyi oldu sizin içinde bir o kadar kötü sevinsemmi kendi adıma yoksa sizin adınıza üzülsemmii ?? kısmet artık.....

Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın...

box pinar :Simdi sinavsiz gecis kaldirildimi yni

box mahsum yavuz :arkadaşlar bunlar niye böyle yapiyorlar ben meslek liseli cıkışlıyim tek umudumu iki yılılık tı onun da kaybetik birisi bize adam akılı anlaatsın neler oldugunu

box gamze :nasıl yani ben bir meslek lisesi öğrencisi olarak hiçbirşey anlamadım.hem diyorsunuz sınavsız geçiş kalktı ama bir sınav var diye tamam puanları düşündüğünüzü söylüyorsunuz güzelllll ama ben çocuk gelişimini okuyorum össde tıpla aynı puanda.meslek lisesinde doğru dürüst kültür dersi aldığımızda yok düz liseden gelen matematik yapıp geçiyo bizim önümüze.össye 6 ay kaldı bence ne düşünecekseniz çabuk düşünüp bizi aydınlatırsanız iyi olurrrr

box Vuslat :Diyelimki 2 yıllık geçiş hakkı bu sene kaldırıldı bu yürürlüğe geçecekmi yoksa bu seneden sonrası içinmi geçerli olacak bizi aydınlatırsanız sevinicez...

box ozan :bende meslek lisesi öğrencsiyim elektrik bölümündeyim bu okula geldiğime pişmanım ve pişmanlığım gittikçe artıyo zaten sınıfta kız da yok kimseye tavsiye etmem düz yada anadolu lisesine gitcen arkadaş bu ne bi geçiş vardı o da kalktı olacağım tekniker onun içinde össye gir bune mühendis olamıcam diye sinirliyim zaten

box GİZEM :BENDE MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİSİYİM BLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜNE GİDİYORUM BÖLÜMÜM KARİYER AÇISINDAN GÜZEL AMA BU KARİYERİ ÖSS SAĞLIYOR FAKAT ÖSS YE BU DÜŞÜNÜRLER SAYESİNDE KAZANMAM İMKANSIZLAŞIYOR TEK UMUDUM İKİ YILLIKTI FAKAT ONUDA KAYBETTİM GELECEĞİMİ BİR BOŞLUK OLARAK TANIMLAMAM EN DOĞRUSU OLACAK

box merve :meslek liselerinide mahvettiniz yha biz üniversiteyi nasıl kazancaz ki zaten doğru düzgün kültür dersi almıyoruzzz hep meslek dersi.pöfsss yhaa batırdınız bizi çocuk gelişimi puanlarıda çok yüksek.

box mehmet :şu an duzlisede okuyorum peki ben kayıt olabilirmiyım

box hulya :ben hiçbşey anlamdım artk biran önce kararınızı verin bu sene kalkıyormu 2 yıllık? artk belirlensn şu karmaşalık

box sezgin :Ya arkadaşlar ben bu işten hiç bir eşy anlamadım bende açık meslek lisesi okuyorum 3 yıllık sistemden bu sene kısmetse okul bitiyor bu kaldırılma bu sene için geçerli değil dimi..?ben bu konuda hiç bir şey anlamadım.lütfen beni aydınlatın bana bir şekilde mail atarsanız sevinirim.sezgin_4106@hotmail.com :(

box sema :ya bu nasıl bir değişikliktir hem meslek liseleri çok iyi diyorsunuz meslek liselerine rabeti artırıyorsunuz ayrıca meslek lisesi memleket meselesi diyorsunuz hemde elimizden haklarımızı alıyorsunuz bende çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü öğrencisiyim ve sonum nasıl olucak değişik kafamda çok soru işaretleri kaldı lütfen aydınlatırmısınız teşekkürler

box reyyan :ya bende çocuk gelişimi bölümündeyim fakat sölediklerinizden hiçbsey anlamadım nedemek geciş hakkı kalktı ya nebiçim sey bu hem diyorsunuz çalış kazan hemde elmizdeki tüm hakları alıyorsunuz tıpla aynı puanı almam gerekior ve ben 2 yıldır ne matematik gördüm ne de fizik kimya su an son sınıftayım ve siz son umudumu da aldınız elimden allah hepinizin belasını versin bide size devlet diyorlar....

box ÖNEMLİ OKUYUNNN :yha kesin kaldırlıcakmı ?? fizik öğretmenimix kaldılrcakmış dio ve arkadaşlarşunuda sölüm eğer kaldırılırsa 2,3,4 sınıflar lise olarak yani fizik biyoloji kimya matematik dersleri verilmicekmiş ama öss de çıkcakmış

box çocukgelişimci :ya bu ne biçim iş hem meslek liselerinin önünü açıoruz diosunuz hemde 2 yıllık geçişleri kaldırıosunuz siz ne akla hizmet ediosunuz ooofff offff inadına okumayın diosunuz sankiiii bütün haklarımızı aldınız be yeter=(

box ülker çelik :ben lise2 ögrencisiyim bu bu olay bu sene liseye geçen ögrenciler için mi geçerli yoksa bizede vuruyomu?

box nurjiyan :Ben ticaret meslek lisesi öğrencisiyim,nasıl yani şimdi sınavsız geçiş kaldırılacak bu kadar öğrencinin okuma hakkı ne olacak?çıkarılan yeni sistemler ve yasalar ile öğrencilr okullardan soğutulup,cehalete itilmektedir.mademki bu kadar okutma ve okuma kampanyaları başlatıldı"haydi kızlar okula"şimdide haydi herkes eve gibi oluyor kimse kusura bakmasın,zaten bu eğitim sistemi bir türlü oturmadı,sınavlar bir tek burda böyle sıkı,yani öğrenciler yarış atı misali....iş hak hukuğa gelince koca bir es.bu eğitim anlayışı derhal değişmeli,eğitenler eğitimci ise.biz öğrenciler olarak zaten zor koşullarda okuyoruz sabah 5 te kalkıp okula yaya gelen arkadaşlarımız var bu koşullara rağman karda kışta okuma isteği olan insanlar var bu insanları eğitimden soğutmaya kimsenin ne milli eğitimin nede yök ün hakkı vardır... şuan yazamadığımız bir sürü sorunun yaşanmasına rağmen eğitime devam diyoruzz saygılar... ticaret meslek liseliler.....

box NUR :BİZ KİME SESLENİYORUZ..BİZİ DİNLERLERMİ DİNLEMEZLER.KİŞİLER BİZE SORMADAN YAPMIŞLAR..TEK HAKKIMIZ VARDI ONUDA ALDINIZ.SAĞOLUNN...

box murat :hakkatten ya çk saçma bişi bu lise 4 sne olduun da 3 leri etkilememişti verilen hak geri alınmaz die bişi yok mu :S:S:S

box semih güven :2 yıllık dikey geçişimizi kaldıracağınızı söylüyorsunuz ama ben bilgisayar öğrencisiyim sayısaldan gircem sınava ama sayısal dersim yok bu haksızlık değilde nedir ne yapcam ben öss de

box seda ve duygu :biz iki arkadaş bilgisayar ve büro yönetimi bölümü öğrencileriyiz.Sınavsız geçiş hakkımız kalktı mı? kalkmadı mı? bize bilgilendirir misiniz?

box seçil :ne yapmaya çalışıyosunuz.ya okadar meslek lisesi öğrencilerinin haklarını yemeyin sistemi artık düzgüz bir şekilde otutturun.biz sınavsız geçiş hakkımızın kalkmamasını istiyoruz.bunu çaresiz bir öğrenci yazıyor!!! allah aşkına bu maili 5 kişiye gönderın sınavsız geçiş kalkması:p:) görüyosunuz artık millet öss yi dalgaya alıyo yetiş yök

box özge :ben saglık lisesi 3. sınıf ögrencisiyim eger geciş hakkı kalkarsa hiçbir avantajımız hatda cıkış yolumuz kalmıtor,bu sene sekiz ders görüyoruz ve bumnların hiçbiri kültür dersi değil,lütfen biraz insaflı olun,su durumdayken ösym yi nasıl kazanırız,kısa zamanda bize aydınlatırsanız seviniriz:(

box gül :ben meslek lisesine sınavsız geçiş için girdim şimdii ise sınavsız geçiş hakkı kalktı diyorlsunuz tepi meslek liseslerinin önüü açılacak diyorsunuz bu nasıl bir uygulama bu kadar insan meslek lisesinin dersini gördüü bu insanlardan nasıl öss kaznmasını bekliyorsunuz kii yada nasıl topluma daha ii bir eğitim verebilirkii daha kendi bile eğitimin tam alamamışşkennn öss gibi sınava girecektim se neden meslek lisesi diye bir şey varki tüm meslek liseslerini kaldırın düz liseye gitdinlerr karar resmi gazetede var değişmez ya insanların hayatıı neden bir başkasının iki dudağı arasında ben tıbbı sekterlik bölümündeyim hafta sonları gidiyom benim durumun neyse de ya o kadar yıl okulanlar ne yapacakk bilmiyomm

box salih muti :ben sağlık meslek lisesi 3 sınıf öğrencisiyim 8 tane ders görüyorum ve 1 tanesi bile sayısal değil şimdi benden össye girmemi istiyosunuz peki ne bekliyosunuz kazanabilir miyim sanıyosunuz (insan isterse yapar ama günümüz eğitim şartlarında meslek liselilerin pek mümkün gibi görünmüyor)düz liseli veye anadolu lisesi sayısal yapar bu da zaten bizim önümüze geçmesine yeter hiç adilce bir karar değil bizim suçumuz ne ya geç doğmak mı eğer ben 1. sınıfa başlarken geçiş hakkı kaldırılsaydı düz liseye giderdim böylece sayısal yapma şansım artardı o zaman.. şimdi meslek liselilerin hiç bir farkı kalmadı ki düz liselerden hatta 1-0 gerideyiz şimdi size soruyorum bu kararı alan hocalarım biz ne yapacağız???????????? ----lütfen geçiş hakkımızı geri verin

box seyfullah :ya kardeşim bu sınavsız geçiş kaldırıldımı yoksa kaldırılacakmı? anlamadık gitti .lütfen bilgi verirmisiniz

box Kemal Aydın :Arkadaşlar ben şu an meslek yüksek okulu elektrik bölümü 1. sınıfı okuyorum. bazı arkadaşlar bana kızacak ama ben sınavsız geçişe tamamen karşıyım. 39 kişilik bizim sınıfımızda dersi zayıf olmayan sadece ve sadece 6 kişi var. yani anlayacağınız sınavsız geçiş ile yüksek okulların öğretim kalitesi tamamen düşmüş vaziyette. (bu az önce bahsettiğim 39 kişi sadece 1. sınıfın öğrenci sayısıdır. alttan ders alanları arkadaşları saymıyorum.) Meslek Yüksek Okuluna gittiğiniz takdirde ne demek istediğimi anlarsınız.

box kaan :Valla sınavsız geçişten önce myo daki kalitesiz hocaları kaldırsınlar bu işi böyle düzeltemezler kardeşim bizde düz lisedeki kat sayı programını uygullanmasını istiyoruz...zaten boşuna myo gitmeyin derim bende myo ögrencisiyim hiç bir işinize yaramyacak gidin iş hayatına atılın bence kafanız agrımaz :)

box BURÇİN :BU NE YAA TİC. LİS. ÖĞRENCİSİYİM DUYUN SESİMİZİ ZATAN BU LİSEYE İSTEMEDİĞİM HALDE YAZILDIM HADİ SINAVSIZ GEÇİŞ VAR BARİ KALAYIM DEDİM NE ENLADIM BU İŞTEN 4 YIL OKUDUM BOŞUNA MI YANİİİ... HANİ KÜLTÜR DERSLERİ NERDE... BUNU KİM DÜŞÜNDÜYSE ÖNCEDEN DÜŞÜNÜP YAPMASI GEREKENLERİ YAPSIN ONDAN SONRA KALDIRSIN SINSVSIZ GEÇİŞİ... BAK EN BASİTİNDEN ANLATAYIMM ÖNCE KÜLTÜR DERSLERİ KOY MÜFREDATA SONRA LİSEYE YENİ YAZILACAKLARA VURSUN BU KANUN OK ANLAŞILDI....

box smyy :bnde meslek lisesi öğrencisiyim 4. sınıftayım ama bu işten hiçbirşey anlamadım yhaa.biz bu sene 2 yıllığa direk sınavsız geçebiliyomuyuz geçemiyomuyuz.artık biri bizi aydınlatsın.zaten pişmanım böyle bi okulda okuduğum için şimdi işimizi daha da zorlaştırıyorlar!!..

box ismail :bilader nediyonuz hic anlamadım ama biz denek miyiz herseyi bizim döneme denk getiriyonuz ama eski ögrencilere tanınan hakkı bizde istiyoruz

box mustafa :Ben tic. meslek okuyorum ünüversite sınavında birinci bölümden mi sorumlu olacağız

box ece :ya böle saçmalık olamas zten liseleri 4 yıla çıkarmakla büyük bir saçmalık yaptılar adam zten isterse okuodu hazırlık nese konu bu diil dikey geçiş hakkımızı ve ek puanlarımızı elimizden aldılar meslek liselerinin ne ayrıcalığı kaldı?? ben 3. sınıfa gelmişim bu hakkımı elimden alıoo ben dikey geçiş için gittm meslek lisesine ama hakkımız yenioo.bundan sonraki gelicekler bilerek gelicek ama biz bu konuda masumduk neden bizi etkilio bu hakkımızı geri istioruzz

box a.kadir yucel. :meslek lisesi yapıresamlığı mezunuyum.en buyuk hayalim restorasyonu okumak.ama gecen yıl okuyamadım .buyıl ukumaya karar verdim sizde gelip sınavsız gecişi kaldırıyosunuz.ben tam bir tarihi eser hastasıyım ve diyarbakırlıyım mardin diyarbakır urfa da olan tarih dunyada var mı yok.peki ben okuyup bu tarihe sahipcıkamayacak mıyım19 yasındayım.en azında meslek lşsesi mezunlarının kendi bolumlerine sınavsız gececeklerdi.duz lisesinde ve diğer alakası olmayan liselerden gelen kişileri sınava tabii tutacaksınız.ven ben hiç bişey anlamıyom sayın guney.tarihi eserlerimize yazık oluyu.siz enflasyonu yok savası yok dunya meyası olaylarıyla uğrasıyonuz.biraz ulkesinizdeki değerlerine sahip cıksanıza.lutfen e-mailime herhangi bilgi istiyorum aydınlanmak istiyom.birde diyosunuz ki siz meslek mezunları girin biz sizin puanınıza bakmadan yerlestiriz diyosunuz.sonrda hayır kazanamasanız olmaz diyosunuz valaha buyuk bi yanlış yaptı ız farkında değilsiniz.en azından meslekle alakası olmayan kişileri sınava tabii tutacaksınız.tamam bizde sınava girelim ama puanımız yetmese bile bize öncelik tanımanzı lazım.bugun ben proje cizebiliyom.tarhi eserler restorasyonundan tam bilgim var.ama dısardan gelen kişi duvarı bile cizemeyecek oysa ben tam proje cizecem ve bana o okuma hakını vermiyozuz.ve ben guneydoğu cocuğuyum.ya okuyacam yada bos bos gezecem.lutfen sayın guney ve yetkililer size telefonumu verecem.yasıma bakarak boş verin demeyin dısarıyı ben sizden daha iyi bilirim.şimdi telimi verecem lutfen sayın guney ve yetkililer ne olur bana ulaşın ve bu konu hakında sozlu olarak bilgilendirmenizi istiyorum.0534 323 71 76.resmen depresyon yasıyom okul okuyamasam gelşeceğim gidecek belkide hayatım mahvolacak.devlet olarak bana ulaşın ne olur.bu benim bi hakım.hersey için tesekurler

box a.kadir yücel :sayın guney okudunuz umarım butun yorumları.göruyosunuz ne kadar genc hevesli öğrencilerin umutlarıyla oynamışsınız.hem meslek okuyun mesleğiniz olsun hemde öss de meslekin punını kesiyonuz hemde hemde ne haliniz varsa gorun diyosunzu ne haliniz varsa gorun diyosunz.ya kazan ya bırak.eeee o zaman kapatın meslek lisesini.ya benim anlayamadığım su.ben meslek sahibiyim o meslek sahibiyim okuyacağım bölumum zaten 2 yılıktır.ben bu konuda bilgi sahbi olmama rağmen okumayacam.ama duz lise ookuyacak.sizi ayakta alkşlıyom.ya insan bi derki önncelik bu genc hem bilgis var hemde 4 zaten bu işi yapmış okulda biz nasıl olurda bilgis olmaya birine oncelik tanayacaz.dersizniz ki meslek mezunu kendi bolumunden bi bolum sec sen yine sınava gir kaybetsen bile seni yerleştiriz.amac sınava gir diğerine de haksızlık olmasın ama siz bunuda yapmıyonuz ne olur unıversitelerden kanunlardan değilde biz şimdi kazansakta kaybetsek okyacak mıyızokumayacak mıyız onu diyin bize.inanın herkesin hayatı sizin hayatınız gibi rahat değil.çok okuymaya muhtac insanlar var en basta da ben ve doğu insaları dır okumak bzim hayat kapımız batıda da bu bole bize anelerimiz babalarımız boğazlarından kesip oku oku oku diyo sizde vilanızda oturup ne yapalım ister kazan ister kazanma diyosunuz.0534 323 71 76 bu benim noyum bizi uğrastırmayın yoksa inanın çok insanlar siz leri mahkemelre verir biz turk cocuğuyuz okumak en buyuk hakımız önceliği lutfen bize verin 6 ay sureniz var ne olur haledin en acilden basın toplansı yapın bizi bu konuda bilgilendirin.okuyacakmıyız yoksa oturacak mıyız

box burak :ben meslek lisesi3,sınıf bilgisayarlı muhasebe bölümünü okuyorum.meslek lisesine gelmeden önce direk geçiş yapabileceğimizi sölediler ve bizde meslek liselerine gittik ama 3.sınıfa gelmişiz adamlar dio direk geçiş kalkıyo.böyle saçmalıkmı olur yha.bizi tam bilgilendirin lütfen.geleceğimizin endişesi ile yaşıyoruz.ilerde ne olacağımız belli deil.bu konuda biri bana yardımcı olursa sevinirim...

box AllaHınızdan Bulun :Ya bu ne kardeşim deneme tahtasımıyız lise 4 yıl olacak dedi bize vurdu simdide tek Umudumuz Olan 2 yıllıq geciş hakkımızı elimizden alıyorsunuz. kultur derslerini hİc bilmiyoruz bizden össde basarımı bekliyorsunuz hala :((( Herkes sizler kadar rahat yasam surdurmuyor.Okumaya ihtiyacı Olan bussuru genÇler vr. Ltfn gelecegimizle daha fazla OyNAMAyın. Ve kaldırmayInnnnn.

box hilal :meslek lisesine gidenler zaten mat ve fizik gömüyorlar ama 4 yıl meslek eğitimi alıyorlar tek umutları myo okulları ve sınavsız geçiş bence oraya gitmek onların hakkı ama malasef düz lise çıkışlılar hakkı olmadam mat ve fizik yapıp myo gidiyorlar daha sonrada dgs geçiyorlar gerçekten bu sinir bozucu bir durum sınavsız geçiş kalkmamalı çünkü okullara gitmek gerçekten meslek liselilerin hakkı düz liselerin degil sonuna kadar meslek liselileri dstekliyorum

box elif :ben de sağlık meslk lisesin de okuyorum bütün yazılan yorumlara katılıyorum tamamen haksızlık eğer bizimde sınavdan yüksek puan alıp güzel bir üniye girmemizi istiyorsanız kültür dersleride verin sürekli hastane okul ev yapıyorum bi hafta sonumuz var ve onda da ancak sağlık derslerimize çalışıyoruz... bu bence hiç adil değil. herkes de rahatsız oldu baştan böyle olsaydı zaten düz liseye geçerdim ve daha iyi hazırlanırdım :(( bu ne yaa bole

box FIRAT :BEN ANADOLU İLETİŞİM MESLEK LİSESİ 2.SINIFTA OKUYORUM ORTALIKTA BİR SÖYLENTİ VAR BİZİM YÜKSEK OKUL HAKKIMIZ YOK EDİLECEK DİYE. EL İNSAF BİZ 2.SINIFTA ÇOK AZ 3.SINIFTA HEMEN HEMEN HİÇ KÜLTÜR DERSİ GÖRMÜYORUZ ÜSTELİK 4.SINIFTA 2 GUN OKULA GELIP 3 GUN STAJ A GIDIYORUZ TAM İŞ HAYATINA ODAKLANMIŞKEN BİRDEN ÖSS YE GİREREK NASIL BİR VERİM ELDEDEBİLİRİZ ? ŞÖYLE BİR GEÇEN SENE GÖRDÜGÜNÜZ DERSLERİN SORULARINI ÇÖZMEYE ÇALIŞIRMISINIZ, İNANIN TEKLİYECEKSİNİZ. FAKAT BU SÖYLENTİLERİ DOĞRU SAYARAK SÖYLÜYORUM BUNLARI BÖYLE BİRŞEYİN GERÇEK OLDUGUNU SANMIYORUM OLMAMALI DA. SAYGILARIMLA

box YUSUF :2 YILLIK DİREK GEÇİŞ KALKTI MI KALKMADIYSA BENİM BÖLÜMÜM MOTOR HANGİ BÖLÜME GİDEBİLİRİM LİSE DİPLOMAM 57.83

box serpil :henüz tam bişi anlamış değilim. sınavsız geçiş hakkı kesin olarak kalktımı en kısa zamanda cvp bekliyorum.

box eda :ya biz saglık meslek lisesinde okuyoruz uzmanlar dakika başı yeni bir karar alıyornedense hepte bizi etkiliyor rica etsem biraz rahat durun bune ya ne yapacagımızı şaşırdık ha birde millieğitim bakanlıgından bir ricam var bana sayısal öğretecek bir hoca yollarmısınız madem bu kararları aldınız !!!!!!!!!

box mehmet :mrb öncelikle birşey sorucam ben 2004-2005 end.mes.lisesi mezunuyum okul bittiği zaman öss veya 2 sene düz geçiş hakkımı kullanmadım öyle gerkiyodu ve askere gittim şimidide geldim bitti iki sene düz geçiş hakkı halan devam ediyor mu bu sene yüksek okula geçiş yapabilirbiyim artı öss girsem kazanamazsamda düz geçiş hakkımı kullana biliyomuyum şimdiden çok teşekür ederim..

box Coskun :Ben Endüstri meslek lisesi 4. sınıf ögrencisiyim. bu dönem 2 yıllık hakkımız var diye biliyorum.. Ama bu son sene oldugunu duydum! Bazı arkadaşlarım ÖSS giriyor nasıl gececeklerını sordugumda. ŞANS'ımızı deniycez diyorlar. sonra ''0'' cekıolar. Ben 2 yıllık secım yaptımda. büyük endişe ve kuşku içerisinde gelecegimin şekillenmesini bekliyorum.. :(

box allah kahretsin :nasıl olur ya ne demek sınavsız geçiş hakkı kalktı.ben lise 2 ye gidiorum meslek lisesinde okuyorum ve keşke gelmeseydim bu okula çok pişmanım biz üniversite okuyalım die geldik ama üniversite hayalimizi de elimizden aldılar a.q düz lise de okuyanlar matematik fizik kimya vs. takır takır çözecekler biz mal mal durucaz hay ben böle işin...ne yaparlarsa yapsınlar en kısa zamanda düşünüp taşınıp meslek liseleri için olumlu bir yok bulup bizi sevindirsinler!!!

box serpil :ya bu nasıl iş yaaaa ben ticaret lisesi mezunuyum mezun olduğum dönem küçük sorunlar yaşadım geçiş hakkımı kulanamadım ama bu sene çokk niyetine girdim ve geçiş hakkımı kullanmak istiyorum yarın bankaya para yatırcam ya bu hak kaldırıldı mı?kaldırılmadı mı?Bizi aydınlatırsanız çok sewinicem...

box SaMyeLi... :ben kız meslek lisesi çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü öğrencisiyim bu sene önümde 2 seçenek var ... birincisi sınavsz geçiş hakkı ve bu sene son ikincisi ise öss. ben sınavsz geçiş hakkını kullansam iii çokk güzel de 2 yıl okuduktan sonra bana sadece 4/1 ihtimalle dikey geçiş yaparsn diolar çünkü çocuk gelişiminde bu çokk zor :( ee öss ye girsem 325 puan en düşük yer...kazanma ihtimalı nerdeyse sıfır... ve bu sene öss ye girmessek seneye öss deişioo... o kadar karştı ki meslek lisesi... bize ne verdiler ki ne istiolar ???

box tayfun :ben bir meslek lisesi elektrık bolumu meğzunu öğrencisi olarak ıkı yıl once megzun olup yatay gecıs hakkımı o zamnkı maddı durumlarımız yuzunden kullanmadım,fakat bu 2 yıl gıbı gecen zaman zarfı ıcerısınde kendımı okutacak bırıkımı yapıp okumaya hazırlanır ken bole bırseyle karsılasmak ınsanı kahrettırıyor sayın hocalarım.buda ban su secenegı sunuyor dırekmen acık ogretım işletme okumak baska da bır secenek goremıyorum yada omur boyu amelelık yapmak surda yorum yazan arkadaslarım ve benım (bazı yerlerde dayımız yok) o yuzden mi bizler boleyız hocam ...!!!

box dilek :ya sizde biliyosunuz ki biz kültür derslerini görmüyoruz ve sınvsız geçiş hakkımızı kaldırdılar dersaneye gidecek imkanımz yok nolacak peki ortada kaldık sizce bu adil mi? nolur bu bir şaka olsun

box ahmet :bence mantıklı bu sayede kendi emegiyle çalışan insanlardan 10 kişi çalışıp 2si yerlesirken bu sayede o 10 kişinin hepsi yerleşecek mezunlr zaten iş buluyorlar onlar için pek sorun yaşatmaz

box ezgi :arkadaşlar ben mesleklisesi bilgisayar bölümün de okuyorum şuan 10 cu sınıftayım inşalllh 2011 de mezun olcam iki yıllık geçiş kaldırılırsa beni etkiler mi herhalde heüz kaldırıl mamış

box cloud :BU YAZILAN KONU BU SEN İÇİNMİ GEÇERLİ DİĞER SENELER İÇİNMİ HİŞ OLMADI MESLEK LİSELERİNİDE KALDIRIN EĞİTİMİ ALTÜST ETTİNİZ .

box neşe :bu ne ya sinavsız geçiş kalkmışmış sizin işiniz yokmu gençlerde ne istiyorsunuz onca işin içinden biçim hayatımızada ettiniz daha ne diyeyim sizin kadar şanslı torpilli ve zengin değiliz umutlarımızı yok ettiniz

box derya :SELAMLAR

box DERYA :selamlar herkeze bende anadolu teknik lisesi bilgisayar donanım mezunuyum fakat 4 senemi yedim yanlış anlamayın ama iki seneliğe burun kıvırdım şimdi biraz pişman oldum gibi tam pişman oldum KALDIRILDI DİYORLAR 23 yaşında oldum bu yaşta bile zor geliyor bana okumak...... diyelim ki bu yasa yürüRlüğe girmedi bu sene girmeyecek mi? 2 ben okula gitmeden bu ünv yi dışardan okuma şansım var mı burada yetkili var mı onuda bilmiyorum veya NEEREYE SORABİLİRİM????? TELEFON DA OLSA OLABİLİR... LÜTFEN!!!! CEVAP VERİRSENİZ TEŞEKKÜRLER vermeyenin canı sağolsun ben bulurum zaten

box can :ben bilgisayar (donanım) bölümü mezunuyum sayısal bölüm okudum ama sayısal namına bişe görmedim ve direk gecis hakkı var die zorla da olsa düz liseyi bıraktım ne demek oluyor simdi bu verdiniz bi hak arkasında durun.....

box Etem ŞEKER :YATAY GEÇİŞ KALKMASIN DİYORUZ.ANAYASAMIZA GÖRE VERİLEN HAK GERİYE ALINAMAZ.BİZDE ANTALYA-MANAVGAT OLARAK CALISMAYA BASLADIK. VE DİLEK ÇE HAZIRLIYORUZ BUNU TÜRKİYE GENELİNDEKİ MESLEK LİSESINDEKI KARDESLERIMZ SAYESINDE AMACIMIZA ULASTIRALIM..t-rap_style@hotmail.com bana kesın uluşın.hakkımız neyse alalım.!!

box Server :Ben sağlık meslek öğrencisiyim. Ben hiçbir şey anlamadım şimdi dikey geçiş hakkı kalktı mı kalkmadı mı ? ne zaman kaldırılıyor.

box isyankar :ben bir meslek lis. olarak yapılanlardan ve yapılacak tüm icraatlardan mesul değilim. bu gadar.

box mustafa :BENDE MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİSİYİM BiLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜNE GİDİYORUM ŞUANDA OKUANLARI ETKİLİYORSA ARKADAŞLAR HEP BERABER YARGI YOLUNA GİDELİM YÖK BU KARARINDAN DDÖNSÜN ÇÜNKÜ BİZLER SAYISALDENE HİÇBİRŞEY İLMİYORUZBENİM GİBİ DÜŞÜNENLER LÜTFEN BENİM EMAİLİME ULAŞSIN YÖK' EMAİLATALIM

box musti :eda sana aşıgım duy beni

box derman :sınavsız geçiş kalktı ve yürürlüğe girdi mi???

box aslı :ben de meslek lisesi 11.öğrencisiyim ve keşke olmasaymışım diorum. Şimdi ne anlamı kaldı düz liseden Allah aşkına Düz liseye gidenler bile daha şanslı en azından fizik kimya kültür dersleri görüyorlar bizse çoğunluk alan dersleri görüyoruz bizden öss de ne bekliyorsunuz bu halde, haksızlık değilmi bu kalkacaksada bundan sonra meslek lisesine yeni gireceklerden itibaren olsun bizlerin ne suçu var biz iki yıllık die girdik şimdi siz kalkmış ne diyorsunuz yapmayın lütfen insafff:s

box süleyman :ebru sen ne sacmalıyorsun.bız meslek lısesıne belırlı bır puan yaparak gırdık.Bızım Duz lıselerden farkımız olmalı.Ben 2005 yanı oks son senesınde 367 puanla saglık meslek lısesıne gırdım o puan ıle anadoluyada gıdebılırdım.Gecıs var dıye gıtmedım.Duz lıselıerı bana savunma.

box süleyman :bugun yök toplandı Katsayıları kaldırdı oda soyle.Kendı bolumunu tercıh ederken puan alabıleceksın fakat baska bolumu tercıh ederken eskısı gıbı puanın dusmucek.VE GECISLER KALKMADI.HERKEZE HAYIRLI OLSUN

box özge :bnce senin kurdğun cümle çokk mantıksız ebruuucumm ndemkk düz liselrn önüne geçyoo biz yatarak geçmiyoruz bu sınıfları cnmm

box aslı :sanırım bana söylicek söz kalmadı ebrucum arkadşlar yeteri kadr açıklamışlar.

box ali :ben lise son öğrencisiyim muhasebe bölümünde dikey geçiş kalktıysa bana vururmu

box abdullah alkan :hiç bir şey anlamadım anladığımız dilden ve yakın zamanlarda yeni bir açıklama yapılmasını yetkililerden rica ediyorum.

box ecem :2 yıllıklarımız kalkmasın ya :(

box hazal :ya abicim hangi akıl kArıyla 2 yıllık qeçiş hakkını kaldıdılar ben lise 3 ticaret okuorum ve okuduğuma bin pişmanım ya qeçiş hakkımızı verirler yada ben okumam bide kalmışlar hadi kızlar okula kampanyası çıkarmışlar kim okurki bundan sonra ben okumam

box ismail :ben ticaret lisesi mezunuyum bu sene tercih yapmadım 2010 da sınavsız geçişten yararlanabilirmiyim sınavsız geçişin kalkması bizide etkiliyormu? verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler ilgilenirseniz sevinirim çok önemli

box beyza :arkadaşlar bu ne ya artık bizim okuma şansımız kalmadı arkadaşlar bence herkes sınavsız geçiş kaldırılmasın diye dilekçe versin ben dilekçe vercem ama bir kişi ile olmaz sizde bana destek olun bunu herkese söyleyin belki bütün öğrenciler dilekçe verip sınavsız geçiş kaldırılmmaz bana destek olmanızı bekliyorum...

box FERMAN :BEN LİSE 4 SINIF ÖĞRENCİSİYİM MUHASEBE BÇLÜMÜ OKUYORUM 2 YILLIK KALDIRILDI DİOLAR BİZEDE GEÇERLİMİ DEDİĞİMİZDE KİMSE BİŞİ SÖYLEMİYOR BU KONUDA YARTDIMCI OLURMUSUNUZ ?? ÇOK TLK

box :bence meslek liselerin sınavsız geçiş hakkını kaldırmayacaklardı çünkü biz diğer liseler gibi derler görmüyoruz büyük bir haksızlık bu ozaman bizde meslek görmeyelim düz liseler gibi ders görelim...

box :meslek liselerinde düz liseler gibi kültür derslerinne ağırlık verirmemiş biz nasıl kazanacayız ozaman öss yi meslek derslerinin sadece biri haftada 6 saat ken matematik gibi önemli bir dersi sadece 2 saat görüyoruz bu haksızlığa son verirmesini istiyoruz bu büyük bir şaçmalık

box ali :bence milli eğtim bakanlığı meslek liselerine haksızlık yapıyor biz kültür dersleri görmüyoruz bizi kürtür derslerini görenlerle bir tutuyorlar böle şaçmalık olmaz bence bu sistemin deyiştirirmesini iztiyorum bir an önce

box nil :ARKADAŞLAR MESLEK LİSELİLERİN SINAVSIZ GEÇİŞ HAKKI KALKTI PEKİ MESLEK YÜKSEK OKULLARINA GİRİŞTE MESLEK LİSELİLERİN ÖNCELİĞİ DEVAM EDECEKMİ YOKSA ODA MI KALDIRILDI CEVAPLARIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...

box miraç :valla arkadaşlar iyi durumumuz yok bende elektirik bölmü okuyorum ama bu yök olduktan sonra bizim hiçbiryere giremezyiz bindik bi elemate gidiyorum bakalım sonumuz ne olacak

box MUSA KARADUMAN :meslek lisesi ögrencisiyim sınavsız geçiş hakkına siz kaldırıldı diyorsunuz okuldaki hocalarımz sınavsız geçiş hakkı devam ediyor barajı geçmeniz gerekiyor diyor. soruyorum devlete ve çok bilmiş bakanlarımıza ne yapmaya çalışıyorsunuz. danıştay katsayı kaldırma yürütmesini durdurdu. meslek lisesi 4. sınıf öğrencileri ne yapacak soruyorum

box ayvayı yeduk sonunda:D :yök bızım ısımızı bıtırdı arkadaslar hakkımızı arayalım 2 yıllık gecısımızı kımse elımızden alamazzz

box ecalya :yha inanın bu olanlar kafamı alakbullak etti ben meslek lisesinde okuyorum 2 yıllık geçiş sizin önem verdiğiniz gibi benimde önemle üstğnde durduğum bi konuydu 2010 da sınav var napıcam hiç bilmiyorum güya yök bizi düşünerek ve eşit kararlar veriomuş da madem bizi bu kadar düşünüyolar dı da bu kadar eşitlikten bahsettiler ben nie hala bu eşitliği göremedim acaba

box abdullah :ya napmya calısıyosnus hala anlamıs deilim kültür dersleride gosterilmio geciş hakkmızı geri istiyoruz acınn daaa onümüzüü memleketin bissürü derdi varken bizle niye urasırsınız ki anlamıs deillimm SAÇMALIKKK hacıyla hocayla olmaz bu iş!!!

box gizem :ben meslek lisesi bilişim teknolojileri okuyorum meslek liselerinde okuyan bütün ögrenciler 2 yıllık var die meslek liselerine gidiyorlar ve siz 2 yıılık sınavsız geçişimizi kaldırıyorsunuz biz meslek üzerine dersler gördük sınavda ne yapacaz bilmiyorum bu yeni sistem sadece kendi bölümleri üzerinde yogunlaşmak istemeyeler için geçerli oldu biz madur olacagız 2 yıllıgımızı geri istiyoruzz yök.

box SDF :sınavsız geçiş kalkmadı yeni haber

box berna :peki kat sayı ne oldu o da mı kaldırıldı lütfen bilgilendirin

box erdem :bu sene kalktımı sımd oss yha bız napcaz stajdan dersaneyede gıdemıoz okulda zaten oss ıle ılgılı sorular cozmuyoruz haksızlık bu bnce o zaman daha onceden haber verseydınızde duz okusaydık bune yha kalkmasın lutfennnn..yoke duyrulur:

box ibrahim urfalı :danıştay yeni çıkan tayiplerdenmi korktu onun içinmi bu kararı çıkartı cevabılen göndersin

box ahmet KOCKANAT :kalksada kalkmasada benden bı baltaya sap olmaz bunu bılıyrm ama yınede bılen bırı bana e-posta atsın lutfen

box nergs ela :dgs kesin kaldıracak mı altan dersi olan girbilecek mi ? her istediğimiz üniversiteye girebileckmiyiz lütfen cvp?

box şahin :ben kendim bir endüstürü maslek lısesı ögrencisiolarak bşi anlamadım bu sıstemde bize bir çözüm yolu bulup öünmüzü aydınlatın bun ca senemız bosa gıtmesın

box dilara :sınavsız geçiş kalkmasın bu meslek liselerinin hakkı

box Karaca :yök başKanı Sana SesLeniyorum Senin CocukLarın Hep Yur DIŞINDA NASIL OLSA PARAN BOL PEKİ HİC DÜŞÜNDÜNMÜ BU MESLEK LİSELERİYLE UĞRAŞIYOSUNKAC YOKSUL AYLENİN COCUKLARIYLA GELECEKLERİYLE OYNUYORSUN SENİN VE SİZİN GİBİLERİNİN COCUKLARI PARALI OKURKEN AYDA 30-40 MİLYAR VERİLEN ÜNİVERSİTELERDE OKURKEN BAZI İNSANLARIN 50 KURUŞU YOK OKUMAK İCİN AMA SİZİN GİBİ AHAVA HOŞ YAT KALK ÖĞRENCLERİN GELECEĞİYLE OYNAYIN O.Ç GELECEĞİNİ S ARSTIĞINIZ ÖĞRENCİLERLE UĞRAŞAÇAĞINIZA ÖRENCİLERİ CAĞIRIN SÜLALENİZİ ANA BACINI SKKSİNLER YÖK BAŞKANI O.ÇÇ ÖNDE GİDE Nİ ZATEN SİZ SİNİZ YÖK BAŞKANLARI HER GÜN Bİ TOPLANTI AKRINIZI HANGİ ÖĞRENCİYE VEREĞİNİZİ TOPLANTISIMI AMK ARTIK İNSAFLI OLUN ÖĞRENCİLERE SINAVSIZ GECİŞ HAKINI VERİN SADE O KALMIŞTI ONU DA ALDINIZ LİSELERİ KATSAYISINI DZÜENLEYİN

box serife gungor :ben meslek lisesi cocuk gelisimi mezunuyum 2 senedr universite sinavlarina giriyorum istedigim bolum paramedic ve saglik meslek lisilerini sinavsiz aldigi icin ben bir turlu yerlesemedim lutfen artik kaldirilsin sinavsiz gecisler

box ilknur özlem :ben sağlık meslek lisesi 3 sınıf öğrencisiyim 8 tane ders görüyorum ve 1 tanesi bile sayısal değil şimdi benden össye girmemi istiyosunuz peki ne bekliyosunuz kazanabilir miyim sanıyosunuz (insan isterse yapar ama günümüz eğitim şartlarında meslek liselilerin pek mümkün gibi görünmüyor)düz liseli veye anadolu lisesi sayısal yapar bu da zaten bizim önümüze geçmesine yeter hiç adilce bir karar değil bizim suçumuz ne ya geç doğmak mı eğer ben 1. sınıfa başlarken geçiş hakkı kaldırılsaydı düz liseye giderdim böylece sayısal yapma şansım artardı o zaman.. şimdi meslek liselilerin hiç bir farkı kalmadı ki düz liselerden hatta 1-0 gerideyiz şimdi size soruyorum bu kararı alan hocalarım biz ne yapacağız???????????? ----lütfen geçiş hakkımızı geri verin----

box gamze :bende meslek lisesi öğrencisiyim bilgisayar bölümündeyim arkadaşıma katılıyom 2 yılık düz geçiş hakımız vardı da kaktı bellirli bir puan koysanız kesin oda yüksek olur biz yine açıkta kalcaz zaten bu puanların nedne bu kadar yüksek olduğunu anlamıyomm bi kararı en kısa zamanda bi sonuca bağlasanız çok seviniriz bizi aydınlatırsanız sevinirim

box orhan :simdi biz lise 3 sınıfındayız.2 yıllık kalktıgı taktirde bu bize vururmu. ve 2 yıllığı kaldırma çalısmaları ne zaman son bulup kesinlesecektir.litfen cvp verin,,,,,

box büşra :ya arkadaşlar çok guzel artık sınava girmek mecburi bende yeni liseyee geçtim

box ebru :aslıcm kurduğun cümle çok mantıksız düz liseler bile çok şanslı demişsn yanlış bi cümle.asıl şanslı olan sizlerdiniz mesleklerden direk geçişiniz wardı bu da düz lise okuyanların 2 yıllık hakkının önüne geçiodu bence doğru olan sınwlı geçiş sizin bizlerden artınız ne ki zaten meslek öğrencilerinin kapasitelri ortada size 2 yıl bile fazla ders çalışmk gece uyummk öss ye hazrlnmk ne biliyo musunz bilmiyosunuz çünkü nasılsa geçiş war diyosunuz herkes hakettğini alsn kapastye göre öğrnci alsnlr 1 sınwlı htta çok sınwlı bakın nasıl dökülüo meslek çocuklrı.

box kübra :ebru sn ne diyosun yha bz ztn mesleq lisesine sınawla qeldq belli bi sewiyeyi qeçtik ki alındıq demi..?.snwsız geçiş bizm hakkımızdı sonujta bzde okldaqi derslerimize çalışıyoruz bi çok mesleq dersi war onları ezberlmeq ne dmq ne biliyo msnuz sz..?sn össyi geçmeq için sabaha kdr çalışıyosun bnde mesleq derslermi geçmeq için sabaghlıyorum ki buna rağmen birçok ders gene düşüq qeliyo bn sağlık meslek lisesi öğrenciym we bütn hocalrm insnlarn haytı sizn elinzdediyo we bizi iyice sıkıştırıyolar..bz ztn meslek derslerine çalışıcak wakit bulamıyoruz snde kakmış bu sizn hakknız deildi diyosun bakalım sn bnm mesleq derslerme çalıştığım kadr öss ye çalştın mı..?..lütfen bütün yetkililer insaf yha...!!!.:'(

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Kulaklıklar, cep telefonlarının vücuda etkisini azaltıyor mu? Kulaklıklar, cep telefonlarının vücuda etkisini azaltıyor mu?

Uzmanlardan ailelere polen uyarısı Uzmanlardan ailelere polen uyarısı

Ailelere doğru internet kullanım tavsiyeleri Ailelere doğru internet kullanım tavsiyeleri

Güncel Eğitim Haberleri