Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Öğrenci velilerine dershane müjdesi eğitim haberi

eğitim haberleriÖğrenci velilerine dershane müjdesi

ozdebir.jpg Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZDEBİR) Başkanı Faruk Köprülü, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında küresel mali krizin etkilerini vatandaşlara yansıtmamak için, artan maliyetlere rağmen ücretlerde artış yapmayacaklarını bildirdi.

Faruk Köprülü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dershanelerin gelecek yılın ön kayıtlarına başladığını belirterek, bu dönemde kayıt yaptıran velilerin yüzde 25'e varan indirimlerden yararlanabildiğini kaydetti.

Bir dershanenin yıllık planını 500-600 ders saati olarak yaptığını belirten Köprülü, buna bağlı olarak ortalama 20 kişilik ÖSS hazırlık sınıfında bir ders saati ücretinin 5 YTL olduğunu ifade etti.

Köprülü, toplam 2 bin 500 ile 3 bin YTL'yi bulan ücretlerin gelecek yıl artırılmayacağını belirterek, 'Küresel mali krizin olumsuz etkilerini çoğu sektör gibi biz de hissediyoruz ve zorlanıyoruz. Ancak velilerin bütçelerine destek olmak adına, maliyetler artmasına rağmen ücretlerde artış olmayacak. Ayrıca ön kayıt yaptıran vatandaşlar da mayısta kesin kayıt yaptırırken ücret indirimi şansı elde edecek' diye konuştu.

ÜCRETSİZ KAYIT FIRSATI

Faruk Köprülü, dershanelerin gelecek aydan itibaren çeşitli sınıflar için seviye belirleme sınavları yapmaya başlayacağını, bu sınavlarda dereceye giren öğrencilerin ücretsiz kayıt yaptırma hakkı kazanacağını söyledi.

Dereceye giren öğrenciler için ücretlerde farklı oranlarda indirim yapılacağını belirten Köprülü, 'Öğrenciler dershanelerin açtığı sınavlara katılarak hem seviyelerini ölçmüş olur hem de elde edecekleri derecelerle ailelerinin bütçelerine katkıda bulunur' dedi.

tag Öğrenci velilerine dershane müjdesi

29.12.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (6 yorum yazılmış)

box Ulaş KURT :Bu haberi "aman ne güzelmiş" diye tepki verenlere ithaf olunur.. """MEB'den Özel Dershanelere Yeni Kıyak""" Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü, 18 Aralık 2008 tarihinde il Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği resmi bir yazı ile özel dershanelerin bulunduğu yerlerde Halk Eğitim Merkezlerince SBS’ye hazırlık için açılan ücretsiz kursların kısıtlanmasını ve bir kısmının da 31 Aralık tarihine kadar tümüyle kapatılmasını istedi. Ben okulunda halk eğitim merkezince açılan sbs hazırlık kursunda hafta sonu derslere giriyorum. Herhengi bir dersaneye gitmeyen öğrencilerden seçtiğimiz kursu birileri bi yazı ile kapatacak alkışlayalım akp nin eğitim politikasını.......

box binnur ceren :Milli eğitim bakanlığına da bu yakışır zaten. Dershaneleri destekleyerek devlet okullarındaki eğitimin niteliksizliğine göz yuman zihniyet şimdi de gariban çocuklara eğitim veren ücretsiz SBS kurslarını kapatıyor. Kutlarım sizi...

box Rabia :bu iyi olmuş:D

box kimden :birinci yorumda bahsedilen genelge geri çekildi.SBS kursları devam edecektir.

box Murat Çalış :Özel öğretimde çalışmayanlar Devlete kapak atıp haftada 2-3 gün derse girip geri kalan zamanını Halk eğitimde geçirenler haftada 50 saat derse girip sizin bir yılda yapamadığınız yapan biz dersanecileri anlayamazlar..1500 ytl maaş alın sonrada yetmiyor deyin..bizde 1000 tl ye kölelik yapmaya çalışalım..onada göz dikin..Tembel Milli Eğitimciler..

box :dershaneler dediğiniz gibi fiyat konusunda aynı fikirde değiller ?

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

İş görüşmelerinde başarı için 5 kritik ipucu İş görüşmelerinde başarı için 5 kritik ipucu

Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz? Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Elektrik faturasını düşürmek için tasarruf yöntemleri Elektrik faturasını düşürmek için tasarruf yöntemleri

Güncel Eğitim Haberleri