Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Okullar 1 eylül pazartesi açılıyor eğitim haberi

eğitim haberleriOkullar 1 eylül pazartesi açılıyor

okul.jpg Milli Eğitim Bakanlığı'nın, ilköğretim 1. sınıflar ile ana sınıflarına başlayacak öğrencilerin okul korkularını yenmelerini ve okula uyumlarını sağlamak amacıyla, 2006-2007 eğitim-öğretim yılında başlattığı uygulama bu yıl da devam edecek. 1-5 Eylül tarihleri arasında "uyum programına" alınacak öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde çeşitli etkinliklere katılacak, okullarını, arkadaşlarını, öğretmenlerini tanıyacak. Veliler de çocuklarıyla okula gidip gelmelerinin alışkanlık haline gelmemesi için sınıf ortamına alınacak, rehberlik ve psikolojik danışma servislerince bilgilendirilecek.

Resmi tatillerin hafta içine denk gelmesi nedeniyle, 2008-2009 eğitim-öğretim yılı takviminde yeniden düzenleme yapıldığı için okullar bu yıl geçen yıllara göre 1 hafta erken açılacak. 2008-2009 eğitim-öğretim yılı 8 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayacak. İlköğretim okullarındaki 10 milyon 870 bin ve liselerdeki 3 milyon 245 bin olmak üzere toplam 14 milyon 115 bin öğrenci ile 600 bine yakın öğretmen ders başı yapacak.

Eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 23 Ocak 2009 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler 26 Ocak-6 Şubat 2009 tarihleri arasında tatil yapacaklar. İkinci yarıyıl ise 9 Şubat'ta başlayacak ve 12 Haziran'da sona erecek.

ANKA

tag Okullar 1 eylül pazartesi açılıyor

27.8.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (12 yorum yazılmış)

box fuzuli :arkadaşlar anadolu lisesi atamaları il içinde yapılacakmış. P.G.M atamadan öğrendim. bilginize sunarım . MAAĞLESEF.MAALAESEF. O KADAR MASRAF EDİP TA ANKARAYA MÜLAKATA GİTTİK. UMARIM BAKANIMIZ BUNU OKUR.

box emektar :değeli yetkililer, biraz da benim sesimi duyun .rica ediyorum ,oks sonucu öğrencinin kazandığı yere,dağ başı da olsa öğretmen velinin gitmesine şans tanıyın

box Gürol :2008-2009 eğitim öğretim yılı çocuklarımıza ve ülkemize hayırlı olsun.

box aslı :çok zor 8.sınıflar dikkatli olunuz yaww

box hakdan :bence 1.sınıflar 1eylül de başlamaması lazımdı

box Evrim :Sevgili meslektaşlarım, yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun. Ancak ben çok sıcak bir memlekette erkenden Ramazan ayında açılan okulda ne yapacağımı inanın bilmiyorum. Saygılar.

box hasan :sözleşmelilerin özür atamalarını ne zamna yapacaklar. okullar başladıkta sonra heralde.sözleşmelilerinde çocukları, vs. var. çocuklarını okula kaydettirecek, evlerini taşıyacak. benim bildiğim önce öğretmeni atarsın, sonra okulları açarsın.

box mustafa :cok güzel okulunuz var cacuklarınız terbiyelimi bizim sınıfta hasan sıkı diye biri var cok iyi cok sevyon yanı sizdede cvardır oyle cocuk

box hasan :bizim okul cok iyi mustafa diye bir arkasdaşım var cok iyi herkes oyle olsa dünya cok güzel olurdu hocamızın adı zeynep özel cok iyi kalpli

box mustafa :bizim okulda cadı merve ve arkadaşı emine var cok ders sevmez dersi hep1

box kıllı :cadı meroş kılafye kullanmayı bilmez vareye sıcan derhastaneye deli cunkü herkeze catar daya yer ağlarrrrrrrrrrrrrr:D

box Bulent :bizim okullar 8 eylülde açılmıştı

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

İnsan vücudu, mucizelerle dolu bir makinedir İnsan vücudu, mucizelerle dolu bir makinedir

Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder? Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder?

Çikolatanın faydası mı,zararı mı çok? Çikolatanın faydası mı,zararı mı çok?

Güncel Eğitim Haberleri