Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Eğitime hazırlık ödeneği 475 YTL eğitim haberi

eğitim haberleriEğitime hazırlık ödeneği 475 YTL

lira.jpg Milli Eğitim Bakanlığı, her eğitim-öğretim yılının başında öğretmenlere verilen eğitime hazırlık ödeneğini 2008-2009 eğitim öğretim yılı için 475 YTL'ye çıkardı.

Öğretmenlere, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında 450 YTL eğitime hazırlık ödeneği ödenmişti.

Eğitime hazırlık ödeneği ile ilgili herhangi bir artışın düşünülmediği 'Bütçe dengeleri nedeniyle daha fazla artış yapılamadığı'nı belirten yetkililer öğretmenlerin kırtasiye yardımındaki artışın, Meclis'teki bütçe görüşmeleri sırasında 25 YTL (yüzde 5,5) olarak kesinleştiğini dile getirdiler.

Öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olan ve fiilen öğretmenlik yapanlara verilen ödenekten, okul müdür ve yardımcıları ile cezaevi okullarında çalışan öğretmenler de yararlanıyor. Eğitim öğretime hazırlık ödeneği eğitim sendikalarının yıllardır talep etmelerine rağmen okullarda çalışan ve 'eğitim çalışanı' olarak sınıflandırılan daktilograf, hizmetli ve memur gibi personele bu yıl da verilmeyecek. Öğretmenler ve eğitim sendikaları, 25 YTL'lik artışla 475 YTL'ye çıkacak 2008 yılı ödeneğini de yetersiz bulurken, ödeneğin en az bir maaş tutarında olmasını ve hizmetli ve memurlar dahil tüm eğitim çalışanlarına verilmesini istiyor.
Ödemenin eylül ayı içinde yapılacağı ifade edildi.

tag Eğitime hazırlık ödeneği 475 YTL

27.8.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (122 yorum yazılmış)

box tallaz :arkadaşlar her öğretmen parayı harcamıyor eğitime harcamıyor harcıyanın başmın üstünde yeri ayrı bir hizmetli okulu eğitime hazırlıyor bir memur okul eğitime öğretime hazırlanması için yazışmaları yapıyor bir şef okulları eğitime hazırlanması için tüm cabasın harcıyor ayrım yapmayın bir kurumda öğretmeni, şefi, teknisyeni, memuru, kütüphanecisi , saymanı,programcısı,mühendisi,avukatı kurumun öz evladıdır ayırım yapanlar acaba evinde çocukları arasında ayırım yapıytormu merak ettim sözüm eğitim ailesinde kardeşliği bozanlara

box sen :bazı arkadaşlara takdir ediyorum .herkes sizin gibi yoksul öğrençiye harcamıyordur herhalde.

box sen :öğretmen bu parayla sınıfını hazırlamalı.ihtiyacı olan öğrencilere kalem silği tefter gibi yardımcı olmalı.

box öz :ödeneğin yarısı dahi öğrencilere harcanmamakta olup öğretmen ancakbu parayı kendi çocuklarının kırtasiye masrafına ayırmaktadır bu para onlara bir nevi iyileştirme zammı niteliğindedir.

box ahmet :kim biliyor öğretmenin öğrencisine ne kadar para harcayıp harcamadığını herkesi kendiniz gibi zannetmeyin lütfen

box ben :Ne olur oks sonucu öğrencilerin kazandığı yere velilereözür grubu şansı tanıyın

box sınıfçı :Sayın 'ÖZ'belki haklı olabilirsiniz ama şunu da untmayın bir çok arkadaşım ve bende dahil olmak üzere devletin bize verdiği ödeneğin çook üstünde öğrencilerimize harcıyoruz.öğrencilerin bir de ihtiyacı olan masum köy çocuğu olursa seve seve harcıyorum helali hoş olsun yeter ki okusun...

box ögretmen :bir ögretmen olarak harcamalarımın çogunun okul hizmetli ücretine ögrencilere vede sınıf içi masraflarına gittigini söyleyebilirim....yani kırtasiye parası öyle düşünü,ldügü gibi kendi harcamalarımıza ayrılmıyor....

box BABACAN :Bu parayı kendi kursağına harcandığını düşünenmlede hiç insaf yok bence.Ben geçen yıl 1.sınıfı okuttum.Dar gelirli ailelerin bulunduğu bir bölgedeyim.Allah şahittir,aldığım kırtasiye yardımını fazlasıyla öğrencilerime harcadım.Kendi okulumda görevli arkadaşlarımı da aynı şekilde davranır gördüm.Lütfen biraz insaf...

box KAZDAĞLI :Öğğretmenin kendi adına tahakkuk edilen bu parayı öğrencilere niye harcasın ki?Öyle saçmalık mı olur.Öğretmen bu parayı istediği gibi harcar.Öğretmenni yıl boyu sınıfına yaptığı masraflar hiç görülmez.525 YTL.bir maaş tutarına çıkarılmalıdır.Öğretmen kışa girerken rahat girsin.Odun kömürle kafayı sıyırmasın.Selamlarımla.

box SOKRATES :Öğretmenlere sanki bunlar sadaka veriyorlar yahu!!Arkadaş!! Yeni neslin eser olamamasının nedenlerinin başında bu zihniyet geliyor.Napolyon para para para demiş de yalan mı söylemiş.Ben öğretmenlerin neden okuyamadığını kendilerini geliştiremediğini açıkçası bu yazımda anlatıyorum.Parasız kitap mı alalım evimizi geçindirelim yoksa çocuklarımıza okullarımızda eğitim mi verelim.Biz öğretmenler arkadaşlar artık kolonlanmış bir robot ibi yaşıyoruz.Ne sinemaya gideriz; ne tiyatroya ne de gezmeye.Haklısınız arkadaşlarım. Parasız evden dışarı çıkılmıyor.Ayrıca parasız öğretmende kendini geliştiremiyor.Bu parayla ne yapalım ?Valla bundan kırtasiye parası değil kartuş parası bile olmaz.O kadar etkinlik yapıyoruz.Çıktı alıyoruz.Bunları mı ödeyeek bu para?Arkadaşlar insanlar imkansızlıklar içinde mükemmeli yaparmışlar.Biz zaten mükemeli yapa yapa eski bir daktiloya döneceğiz.Neyse Allaha emanet olunuz.Zaten artık öğretmenlerin ALLAHTAN BAŞKA DAYANACAKLARI BİR GÜÇLERİ KALMADI!!!

box fd :yazıklar olsun bu kafaya... kendilerine geldi mi kepçeyle... böyle vekillik olmaz olsun...

box fatih :bu paranın öğretmene verilmesindeki amaç adı üstünde eğitime hazırlık ödeneği.yani öğretmenlerin eğitim sezonundaki ihtiyaçlarını karşılıyabilmeleri için verilen bir para.bu ücreti hizmetli olarak çalışanlara istemek görevi yapanlara saygsızlıktır. aynı benzer durum mühendislerde olmaktadır.mühendisler arazi tazminatı almakda sendikalarda araziye çıkmayan normal memur kadrosunada aynı tazminatı talep etmektedirler.bu sendikacılık değil aymazlıktır

box omara :Arkadaşla bu ödenek öğretmen sınıfına harcasın diye verilmiyor herkes bunu bilmeli ve buna göre konuşmalı.

box xwar-gopal :Ayran içelim.Böyle biçelim!Var mı üç beş kuruşa köfte?

box Gürol :Yıllardır mücadelesini vermemize rağmen eğitim kadrosunun vazgeçilmezi olan memur,hizmetli vb.kadrolarda çalışan arkadaşlara bu ödenek neden verilmez anlayamadım.Aslında cevabı basit ama neyse.Öğretmene ödenen bu uyduruk ödeneğe laf söyleyen kuş kafalı insanlar laf söylemeden önce öğretmenin yaptığı işi ve aldığı maaşı bir hesap etsin.Eğer bu insanlar birde çocuk sahibi ise onlara acıyorum.Olaya bakışları çocuklarına verdikleri değerin bir göstergesi.Neyse uzatmadan devlet kendi ayıbını inşallah örter...

box süleyman :ÖZ RUMUZLU ÖZSÜZE öncelikle bu para öğrencilere harcanmıyor. öğretmenlerin bir eğitim öğretim yılında yapacağı her türlü kırtasiye masrafıdır. senin ne iş yaptığını bilmiyorum ama öğretmenleri hiç tanımadığın belli. sen hiç okulun önüne beton döken kazma kürek çalışan bu da yetmezmiş gibi orada çalışan ustanın parasını veren öğretmen duydun mu? başarılı olup dersaneye gidemeyen öğrenci için elini taşın altına sokan ve o öğrencisiiçin para dilenen öğretmen gördün mü? bir spor dalında dereceye girip il dışına gidecek paraları olmayan öğrenciler için para dilenen ve ilk önce kendi cebinden katkıda bulunan öğretmen duydun mu? sen hiç çalıştığı okulun boya badana masraflarını cebinden ödeyen öğretmen olabileceğine inanıyor musun?bak koçum öğretmenlerin hepsi ak sütten çıkmış ak kaşık değildir. ama şuna da emin ol bu meslek bi paket sigara parasına bi çorba parasına satılamayacak kadar kutsaldır ve aksini yapan varsa emdiği sütün helal mi yoksa haram mı olduğunu araştırsın.

box KANAATKÂR :ÇOĞUMUZ HATTA HEPİMİZ BU PARAYI BEYENMİYORUZ.GERÇEKÇİ OLMAK GEREKİR ARKADAŞLAR.BU PARAYI GERÇEKTEN EĞİTİM ÖDENEĞİ OLARAK HARCAYANIMIZ ÇOK AZ. FAKLAT HEP KENDİMİZİ DÜŞÜNMEYE DEVAM EDİYORUZ VE EĞİTİM CAMİASINDA DİĞER ÇALIŞANLARIN BÖYLE BİR HAKKI OLMADIĞINI UNUTMAYALIM.

box mehmet goökdemir :siz bizim öğrencimize ne kadar harcayıp harcamadığımızı nereden biliyorsunuz.benim bir çok meslektaşım bu parayı öğrencilerine ayakkabı parası,defter parası,fotokopi parası yapıyor bilip bilmeden konuşmayınlütfen

box realist :Bakıyorum da tartışmasını bile bilemiyoruz.Bir öğretmen olarak utanıyorum.2000 ytl'de verseler bu sürekli paradan başka bir şey bilmeyen şikayetler olacaktır.Allah gözünüzü doyursun.

Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın...

box ben senim :BIRAKIN HESAB KİTAPLARI KEYFİNİZE BAKIN

box ismail :eğitim ödeneğini öğretmenler ne yazık ki eğitim için kullanmıyorlar çünkü buna fırsat kalmıyor. Odun kömür derken kırtasiye parası bir anda buhar olup uçuyor. Öğretmenler de doğal olarak bu parayı amacına uygun kullanımıyorlar.

box coşkuner aras :bakıyorum da eğitim ödeneğinini ninç verildiğinden kimsenin haberi yok.bakıyorum da sanki verilen bu ödeneği öğretmen öğrencilerine harcayacakmış gibi düşünce var.hayır böyle birşey yok.devlet onu öğretmene öğrenci ihtiyaçlarının karşılanması için değil öğretmenin öğrenci için kullanacağı kırtasiye ihtiyaçlarını karşılaması için veriyor.

box mecit :Bu para öğretmene öğrencilerine harcasın diye verilen bir para değil öğretmenin kendi eğitim ihtiyaçlarını karşılaması için verilen bir paradır. Bazı arkadaşlar bunu yanlış biliyor.

box gürfbet :Gülünç bu meblağ öğretmenin kalem parası değil;geçen yıl ben 1 bilgisayar yaktım okul işleri için....bakana selam!

box sınıfçı :mesleğimiz VİCDAN mesleğidir.ÖĞRETMENLERİMİZ HAKKI HUKUKU BİLENDİR. kimsenin şüphesi olmasın gerekeni gerekli yerde harcayacaktır. herkese hayırlı ramazanlar ve hayırlı bir eğitim yılı geçirilmesi dileğiyle....

box suleyman :kim bu lüzumsuz 'öz'. kesin atama bekleyen özünü unutmuşun biri.

box şevko :Arkadaşlar izafi açıklamalarınız yersiz.Herkes bunu gerektiği şekilde eğitime harcıyordur ama yine de yetersiz olduğu konusunda hemfikiriz.

box murat çağrı :sayın öğretmen arkadaşlar bize bu şekilde verilen parayı beğenmemek bence saygısızlıktır.eğitim sendikalarını biraz daha anlayışlı olmaya davet ediyorum.maalesef mesleğimizi sadece para kazanmak için yapanlar çok fazla.lütfen geleceğimizi yetiştirirken biraz daha sağduyulu ve fedakar olalım.maaşımız az da olsa bu ülkenin geleceğini biz çiziyoruz.atatürkünde dediği gibi gelecek gençlerin gençler ise öğretmenlerin eseri olacaktır.öğretmenlik kurumunu paragöz bir kurum olarak göstermeyelim lütfen.

box REİS SÖNMEZ :ÖĞRETMENE VERİLEN ÖDENEĞİ HİZMETLİ MEMUR İÇİN İSTEYEN ZİHNİYET ACABA UZAYDA MI YAŞIYOR.HİZMETLİ VE MEMURUN YAPTIĞI İŞİN EĞİTİM ÖĞRETİM İŞİ İLE ALAKASI NE?O ZMAN SOKAKLARI TEMİZLEYEN ÇÖPÇÜLERDE TEMİZLİK İŞİ,HERHANGİ BİR KURUMDA ÇALIŞAN MEMURDA MEB TEKİ MEMURUN YAPTIĞI İŞETN FARKLI İŞMİ YAPIYOR.HİZMETLİ VE MEMUR SINIFINDAKİ ARKADAŞLAR BİR HAK ELDE ETMEK İSTİYORLARSA BUNU ÖĞRETMENE VERİLEN HAZIRLIK ÖDENEĞİNİ GÖSTEREREK YAPMASIN LÜTFEN.HERKES KENDİ HAKKINI KENDİ İÇİNDE ALAKASI OLMAYANLARA ZARAR VEREREK YAPMAMALIDIR.ÖĞRETMENE VERİLEN BU PARA DEVEDE KULAK DEĞİL.ÖĞRETMENLER ÜZERİNDE ARAŞTIRMA YAPILSA 20 YILDAN SONRA NE HALE GELDİKLERİNİ ANLAR VE VERİLEN PARALARIN NE KADAR AZ OLDUĞUNU ANLARSINIZ.ÖĞRETMENLİK BAŞKA MESLEKLER GİBİ İŞİNİ BÜROSUNDA BIRAKABİLEN MESLEK DEĞİLDİR.ÖĞRETMEN BİR MUM GİBİDİR.ERİYEREK ETRAFINI AYDINLATIR VE DİBİNEDE IŞIK VERMEZ.LÜTFEN ÖĞRETMENLRE SAYGI.

box meslekçi :bizlere verilen bu paranın adı kırtasiye yardımıdır,yani yıl içinde öğretmenin yapacağı kitap kırtasiye,fotokopi vb.harcamaların parasıdır.Kimse öğrencisine maddi yardımda bulunmadı diye eleştirilemez.Herkesin kendi takdiri...

box tansel :Ya arkadaşlar bu parayı öğretmen eğitim öğretime başlarken gerekli olan ihtiyaçlarını karşılaması için veriyorlar.Örnek bir takım elbise gibi.Tabi bu paraya nasıl bir elbise alınır bilmem.Bizler zaten yıl içerisinde öğrenciye pek çok masrafta bulunuyoruz.Ben bu parayla ancak kendi üç çocuğumun okulları için gerekli masraflarını karşılamaya çalışıyorum.yetmiyor ancak yorganı uzatmaya çalışıyoruz.Ancak her zaman açıkta kalıyoruz.Saygılarımla

box baran :sayın öz lütfen herkesi kendiniz gibi düşünmeyin.

box kınacı :Hepinize iyi bir eğitim-öğretim yılı diliyorum. Ama bir yere takılıp kaldım. Devlet bu ödeneği ,öğretmen kendini eğitim öğretimin fiziksel şartlarına hazırlasın diye mi veriyor, yoksa öğrencilerine harcasın diye mi?Eğer bu ödenek öğrenciler içinse bana niye veriyor? Öğrencinin velisine versin.Ben niye bana ait parayı öğrenciye harcayayım.İki kurulş zam için o öğrencilerin ana babalarının dahi ağzına sakız olalım, sonra da ödeneği oraya harcayalım. Yanlış düşünüyorsunuz.Bana verilen para benim,sana verilen para senindir. Ben iki çocuğumun okul ihtiyacını zor karşılıyorum. Senin fazla paran varsa sen kime harcarsan harca.

box CEM :sayın bakan o parayı sen al.sizin çok ihtiyacınız var.ayıp ya öğretmenlerle dalga geçmenizden bıktık.kimin parasını kimlerden esirgiyon o paralar babanın mı sayın bakan,gel o maaşla siz eğitim verin de görelim

box onder :Tüm çalışanlar değerlidir. Fakat bu ödeneği çok görenlere sorarım. Hangi Memur evine bilgisayar yazıcı tarayıcı internet alma ihtiyacı duyuyor ve bunları işi ile alakalı olarak kullanıyor. Çevrenizdeki polis, asker, imam vs. görevlilere sorun. hangisi bu kadar büyük bir parayı çalıştığı iş için harcıyor. İllaki içlerinde vardır. Ama birde oranlayın bakalım hangisi fazla çıkacak... İnsanlar söylediklerini tartmalı, iki kere düşünmeli bi kere söylemeli. Sonrada sözünden dönmemeli... Tüm çalışan üreten memlekete faydalı olan arkadaşlara saygılar...

box fatih altun :öğretmeni unutup da kendi sendika aidatı sevdasına kapılan eğitim bir sen ve türk eğitim sen üyesi arkadaşlar uyanalım artık. bu sendikalar sadece kendilerini düşünüyorlar. ben eğitim bir sen den ayrılacağım ve hiç birine üye olmayacağım.

box METİN :BİZLER BU PARAYI ALDIĞIMIZDA BELKİ KENDİMİZ İÇİN HARCARIZ.ANCAK MAAŞIMIZDAN EK DERSİMİZDEN BUNUN ÇOK ÜZERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE OKULUMUZA SINIFIMIZA HARCARIZ.DİĞER MESLEKLERDE ÇALIŞANLAR HANGİNİZ MESAİ SATTLERİ DIŞINDA İŞ YERİNİZİ BOYADINIZ.HANGİNİZ ÇOCUKARIN KALEMİ DEFTERİ OKULUN FOTOKOPİSİ FOTOKOPİ TONERİ YOK DİYE ELİNİZİ CEBİNİZE ATTINIZ.EL İNSAF YAŞAMAK LAZIM.ARKADAŞLAR BU PARA SİZE ANNENİZİN AK SÜTÜ GİBİ HELAL

box hade :geçen yıl öğrencilerime harcadığım meblağın hesabını tutmadım ama eğer tutsaydım verilen parayı mutlaka geçerdi. Zannediliyor bu para bizlere havadan geliyor. kalemi olmayan ,silgisi olmayan okula harçlıksız gelip harçlık isteyen ve özellikle yatılı okullarda çalışıp eve dönüş parası verdiğimiz öğrencilerden hesaplandığı zaman bu meblağ zaten yine öğrenciye harcanmış oluyor. Bir eğitimci olarak bu konuyu açıklamak bile beni çok rahatsız ediyor. Herkes önce eğitim diyor ama bir ihtisas mesleği olan öğretmenin aldığı parayı problem ediyor. Devlet keşke çoçuğu okula giden herkese verse temennim ama lütfen şu ne kadar almış bu ne kadar almış ile değil ülkemizi daha üst seviyelere nasıl çıkartabiliriz onunla ilgilenelim LÜTFEN:

box nejmi :eğitim-öğretim ödeneği öğretmen içindir.sanırım bunu yazanlar öğretmen olmayan veliler.kaldıki bu ödenek olmadığı zamanlarda bile muhtaç öğrencileri için elinden gelen her harcamayı yapardı öğretmenler.yapmayanlarda olabilir.mesleği ne hale getirdiler.bilende bilmeyende öğretmeni eleştiriyor.öyle bir veli bana gelirse önce uyarırım.anlamazsa kovarım.

box kemal :Ah öğretmenler ah.Hep kendinize yontarsınız.Bende öğretmenim ama öğretmenler odasında konuşulan hep para ve kendimize verilen para.Sanki Türkiye'de çalışan ter dökentek biziz.Bize göre bizim maaşlarımız doktordan hakimden.savcıdan, polisten,askerden kısacası herkesten fazla olmalı.Öğretmen olmak için sınavdan sınava koşarız,oluncada maaşı,ekdersi,hazırlık ödeneği,çalışma ortamlarını beğenmeyiz.Biraz vicdan merhamet....

box KAZDAĞLI :Herkes fedakarlık yarışına giriyor.Bırakın bunları...Bu para benim.İstediğim gibi harcarım.Bana kim fedakarlık yapıyor? Kim beni düşünüyor?Herkesin paçasundan duygusallık akıyor.475 YTL.PARADAN KİMSEYE BİR KURUŞ VERMEM.

box Murat :Devletin bu parayı hangi ad altında verdiği umurumda değil, nereye harcayacağım da benim bileceğim bir iş, neyini tartışıyorsunuz anlamadım. İster kendime, ister çocuğuma, ister öğrencime harcarım... Çalmıyorum, hortumlamıyorum, memura cep harçlığı verirken kendime memur maaşından fazla zam yapmıyorum,Memura 65 yaş sınırı koyup kendimi bir yılda emekli etmiyorum, eşimi dostumu zengin edip ülkemi satışa çıkarmıyorum ki gocunayım...

box fedai :Birisi bir taş atıyor bakıyorum gündem değişivermiş aslında yapılan yorumlar bu ödeneğin yılda bir defa verilmesi ve verilen miktarın çok bilinçli bir şekilde yoğaltılıp azaltılması beş altı yıl önce ödenen ödenekle bu yılki ödenek karşılaştırılırsa bu miktarın nekadar az olduğu

box fikret :Sayın okurlar bu para öğretmenlere eğitime hazırlık olarak veriliyor. herkes bunu kırtasiye masrafı olarak düşünmesin.Ben bir öğretmen değilim ama fikrim şu yeni eğitim öğretim döneminde öğrencinin velinin önüne çıkacak olan bir öğretmenin enazından yıldan yıla kendisine yeni bir takım elbise alması gömlek alması gerekmezmi. nasıl öğrenci önüne çıkacak bu öğretmen,giyim kuşamıda iyi olması lazım ki öğrencise örnek olsun. Haa giyim kuşam ve kuırtasiye masrafı olarak düşünürsek.Hesap ortada bozdur bozdur harca.

box ömer :tabii tabii hatta çocuklarımızın geçimi de o paraya bağlı öz arkadaş .sen hiç öğretmenlerin ne yaptıklarına baktın mı illa mesaj yazmak istiyorduysan bir tekerlemne yazsaydın daha bilgiç ve seviyeli olurdu .sana tavsiye ..eğer bu paranın öğretmenlere fazla olduğunu düşünüyorsan bakana haber ver o hemen halleder.....hemde devlete katkın olur :)

box sosyal :SIZIN VERECEGINIZ ODENEGINDE SIZINDE KAFAMI BOZMAYIN SAYARIM HAAAAAA

box apo :ya arkadaşlar ne için veriliyorsa veriliyor. isteyen öğrencisine harcasın isteyen mecbur olduğu için evine, çocuğuna, kömür parasına harcasın.yani devlet herkese 1 milyon dolar veriyor da bu kadar büyük parayı nasıl olurda saşda solda çarçur edersiniz der gibi birbirinizden hesap soruyorsunuz.inanın evini zor geçindiren tek maaşla çalışan 2-3 çocuk okutan öğretmenlerimizde var bunların eğitime hazırlık ödeneğini öğrencilerine harcamamaları onların kötü öğretmen olmalarını gerektirmez.

box öğretmen :ÖZ EFENDİ!!! bu ülkede sen ve senin gibi zihniyetler olduğu sürece biz her zaman başka ülkelerin ilerlemelerine bakacak ,yaptıkları gelişmeleri ağzımız açık seyredecek ve her zaman MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün kemiklerini sızlatmaya devam edeceğiz.UYANIN ARTIK UYANIN...

box dağhan :öğretmenleri neden imamlarla aynı tuttukları belli oldu.bize her sene verdikleri sadakayı sadece öğretmenler aldığı için size bu kadar zam yeter dediler.tabi satıcı sendikalarımızada tebrikler.ne hak aradılar ama.

box ÜCRETLİ :ARKADŞLAR ÜCRETLİLER BU ÖDENEĞİ YİNE ALAMIYOR DEĞİL Mİ MADEM ALAMIYORUZ ÖĞRETMENLİKTE YAPTIRMASINLAR GEÇEN YIL KÖYDE YAPTIM KENDİ ALDIGIM ÜÇ KURUŞUDA ÖĞRENCİLERE HARCIYODUM ELİNSAF YA ELİNSAF...

box erdal :ENDİKA YETKİLİLERİ SAYIN AGBEYLERİMİZ AYDAT PARASI 10 YTL. YE ÇIKINKA OKULDA ÇALIŞAN MEMUR VE HİZMETLİLERİN EĞİTİM ÖDENEGİ PARASINI ALMAKTAN VAZGEÇTİRER.10 YTL HAYIRLI OLSUN

box kerem sönmez :UNUTMAYALIM Kİ!Her öğretmen yıl içerisinde bu ödeneğin fazlasını öğrencileri için cebinden harcamıyorsa Türkiyede öğretmen yok demektir.öğretmenler çocukları için her türlü fedakarlığı yapıyor ve bunu tüm öğretmenler adına başım dik bir şekilde söyleyebilirim.

box buse :Ben gerçekten bu ödeneğin öğrencilere veya sınıf ihtiyaçlarına harcanmadığını savunanları anlamıyorum.Okulun açıldığı günden son gününe kadar fazlasıyla bu harcama yapılıyor. Durumu iyi olmayan öğrencilerin ihtiyaçlarından tutun öğrencilere verilen ödüller, her zaman dolabımızda bulunan şeker veya çikolatalar , beyaz kağıtlar , kalemler ve alınan tebeşirler yani bunlar saymakla bitmez biraz insaf diyorum. Herkes insanları kendiyle bir tutmasın. Öğretmenler bu ülkenin en fedakar insanlarıdır. Sanmıyorum ki bu dediklerimi yapmayan bir öğretmen olsun.Bu ülkede birileri hep birilerini ayağından aşağı çekmeye çalışır ne yazık...

box hüseyin :ben 6 yıldır memurum ne yazıkkı ne eğitim ödeneği aldım nede ikramiye filan bizim hakkımız yokmu arkadaşlar bu öğretmenlere 475 vereceğine 450 versinler 25 ide bize ayıp ayıp.

box mahobesto :Yahu sizin başka işiniz yok mu?Ne kadar gereksiz işlerle uğraşıyorsunuz.

box hasan :Ben sınıf öğretmeniyim.Birleştirilmiş sınıflı bir ilköğretim okulunda müdür yetkili olarak tam 6 yıldır çalışıtorum.6 yıl içinde okul tlf nu da ödemek şartıyla,tüm okul giderlerini kendim bütçemden karşılıyorum

box sınıf öğretmeni :yapılan yardımdan daha fazlasını zaten biz öğrencilerimiz için harcıyoruz bunu eylül ayında verilen para olarak düşünmemek lazım sene olarak düşünmeliyiz bence...

box engin :eşim 5 eylülde doğum iznine ayrılacak acaba bu parayı alabilir mi

box diableisb56 :Ben 29 yıllık öğretmenim burada görüş yazanların bazıları ya öğretmen değiller;Sayın Öz gibi yada az dahi olsa ülkemdeki "Salla başı al maaşı" diyen kafa yapısındaki bencil öğretmelerin düşüncesini yansıtıyor.Bunca yıllık öğretmenlik hayatımda onca öz verili çalışan ve verilern kırtasiye yardımının kat kat üstünde öğrencilerine harcıyan öğretmen gördüm.Bunlar inkar edilebilir mi?3,5 kişinin bencilliği bütün öğretmenlere yüklenebilr mi!!!? Saygılarımla!!!!

box kaaannnn :bence bu parayı eğitime harcayan çook arkadaş var arkadaşlar eğitimsiz arkadaşlara sözüm

box odin :sanki trilyon bahsedilmis gibi laflar o pararla kac kitap kac kalem alinir hesabini bilen yok 10 tane 300 sayfalik kitap alamazsınız ama cok bos ve mesnetsiz konusmalara guluyorum.ogretmenin daha fazlasını alması lazım artı su gereksiz oğretmen düsmanlığı ne katacak bu halka.

box TARAFSIZ :Öğretmenlere verilen bu ödenek ÖĞRETMENİN kırtasiye masraflarını karşılamak için,öğrenciye veya sınıfa harcanacaksa en az 10 katı yardım yapılmalı.kısacası öğretmenler kırtasiye-giyim ayakkabı çanta vb.ihtiyaçlarını gidersinler.haydi kolay gelsin....

box Canan :Ben de köyde çalışan bir ingilizce öğretmeni olarak verilen ödeneğin çoğunu çocukların ihtiyaçları için,derste kullanacağım araç-gereç için,fotpkopi ücretlerine ve yıl boyunca öğrencilerime dağıttığım ödül nitelikli hediyeler için harcıyorum.

box aslan :bu memleket öğretmenler sayesinde ayakta....

box sınıfçı :delin.in biri kuyuya taş atmış(ÖZ)... amaaan arkadaşlar boşverin hadi kalkında ÖZ e inat ödeneğimizi eğitimde kullanacağımız malzemeleri almaya gidelim. E HADİ..

box :bu parayı dövize yatırıyorlar

box ismail :sayın ÖZ herkesi kendiniz gibi görmeyiniz lütfen. kimin ne yağtığını siz neredn bileceksiniz.bende bir sınıf öğrtemeni larak gereken yardımı yapıyorum. yapılan yardım söylenmez ama sizin gibiler söyletiyor işte.bütün öğretmen arkadaşlarıma yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilerim.

box zlyh :sayın öz, öğretmenlerin sınıflarına ne kadar para harcadıklarının bilgisini nereden aldınız?Ben 10 yıl köy öğretmenliği yaptım verilen kırtasiye ödeneğinin kat kat fazlasını sınıfıma ve öğrencilerime harcadım.Halen de harcamaktayım.Yeter ki öğrencilerim iyi bir eğitim alsın.Böyle benim gibi bir çok öğretmen var.Lütfen artık öğretmenlere daha fazla hasızlık yapılmasın.

box ali :Ya ben öğretmen olmak için okudum. sonunda öğretmen oldum. imam imam olmak için okudu, polis polis olmak için, memur memur olmak için. Öğretmen olunca 475 ytl veriyorlar hakkı olduğu için. O zaman sizde okusaydınız öğretmen olsaydınız.

box ali :neyi tartışıyoruz ki...ayın 6 sı oldu daha ödeme yapılmadı ki...

box bülent :sevgili arkadaşlar bu ödenek herşeyden önce öğrenci için değil öğretmen ihtiyaçlarının karşılanması içindir.öğretmen giyim kuşam gibi konularda örnek olmalıdır.bu ödenek bu yüzden öğretmenlere ayrılmıştır.bir arkadaşaın sözüne gelince doğru söylüyor.bizler yeri geldikçe öğrencinin kaleminden tut elbisesine kadar aldığımız oluyor.bunu bile 25 ytl farkı bile bile çok gören zihniyete kulak asmayın...

box kınacı :Kemal Efendi, adın kemal ama kendin kemale erememişsin.Kendi mesleği ve meslektaşları için ne de güzel çaktırmadan bakan efendi gibi konuşuyorsun.SANA BİR SORU: (AMA BANA BU SİTEDEN CEVAP VER,DELİKANLI GİBİ): çOCUĞUN VAR MI? VARSA ÇOCUĞUN İÇİN BİR DEĞER BİÇER MİSİN? SENİN ÇOCUĞUNA EMEK, HİZMET VEREN ,EVİNE GELİNCE BİLE EN AZ SENİN KADAR SENİN EVLADINI DÜŞÜNEN ÖĞRETMENE KİMİNLE EŞİT YA DA KİMDEN AZ, YA DA KİMDEN ÇOK PARA VERİRSİN? BİRİLERİNE YAMANMAK YERİNE MUKADDES MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM.HEM BİZİM MAAŞIMIZ ALEMİN DİLİNE SKIZ OLUYOR VE BİZİ BU HALE GETİRENLER UTANMIYORSA, BİR ÖĞRETMEN KENDİ MAAŞINI NİYE KONUŞMASIN. SABAH SABAH ÜZME İNSANI.

box ahmet :Asker öğretmenler bu ödenekten yararlanabiliyorlar mı?

box mustafa :Arkadaşlar bu para ögretmenin eğitime hazır olması; yani takım elbise kalem defter v.s alması için ödenir. Yani okulda yapacağı masrafları karşılar:Öğrenciyle bir alakası yoktur. Ben köyde müdür yetkili öğretmenim Yılda en az 1500 2000 ytl cebimden okula gidiyor.Devlet okul için 10 ytl yardım veriyor diyorlardı vallahi onu da görmedim.

box BENİMLE :Bu mantıkta düşünenlere söylenecek tek cümle ile;YAZIKLAR OLSUN.

box garip :işimiz yine başka bahara kaldı

box nicholls :Ben öğretmen değilim ama zaten öğretmenlerin aldığı maaş ne kadarki birde öğrencilere harcasın. Harcayanlardan da Allah razı olsun.Zaten açın halinden aç olan anlar,devlet büyükleri harcayacak değiller ya maaşlarından.Tabiiki ancak dar gelirliler birbirine yardım yapıyor bu ülkede.

box Vedat :Bence fazla uzatmayın.Devlet çoçuklara kırtasiye yardımı yapıyor..Devlet öğretmenlere de ben kırtasiye yardımı yapacam.Verdiğim ders kitapları neyinize yetmiyor..Birde fazla kitap alıp kendinize masrafa sokuyorsunuz,fotokopiyi okul müdürlüğü karşılasın deyip bunu da keser ondan sonra bu millet vekilleri okutan yetiştiren biz öğretmenlere kabul etmek düşer.. Hatayı kimsede aramayalım nesilleri yetiştiren bizleriz bu milletvekilleri yetiştiren okutanlarda bizleriz..Demek ki bizden önceki eğitimciler mesleklerinin değerini öğrencilerine yeterince anlatamadı ki bizler bu duruma düştük.. Şimdi ah ,vah etmeye gerek yok biz eğitimciler yetiştirdik bu milletvekillerini şimdide şikayet etmeye hakkımız yok:-) Eğitim bir süreçtir;çalışın siz daha iyi bir nesil yetiştirin değerinizi anlayacak..

box mehmet şükrü arslan :Sakın aldanma gönül alemde yok zerre vefa devletin tali'i bozuk ver ona yarab şifa zevk eyyamı değil şimdi haram oldu safa Ne güzel söylemiş ecdad,halden bilen gelmez aha Gel gör ki adalet-i suğradır yar Ne günlere kaldık ey gazi hünkar eşek sultan olmuş katır murdar

box :bu ne kardesım ya ınsaf yanı yılda 25 artıs

box ALİ :ÖDENEKLER 8 EYLÜLE KADAR VERİLECEK DENDİ AMA HALA HESABA YATIRILMADI

box ERHAN ELİBOL :öğretmene verilecek olan kırtasiye yardımını öğretmen neden okula veya öğrenciye harcasın kardeşim, o para öğretmenin kendisine veriliyor istediği yere harcar. ayrıca bir öğretmenin kırtasiye masrafı hakkında kaç kişinin bilgisi var? hem öğrenci yada okula öğretmen neden harcama yapsın o devletin işi.

box eyyüp :ya arkadaşlar ne iki göz iki çeşme ağlıyorsunuz duyan da sanacak birileri sizi kandırdı öğretmen maaşı 5 milyar dedi sonra işe başlyınca aaa bide ne gördünüz 1 milyar bırakın ağlamayı şükredin kendinizi millet vekilleriylede kıyaslamayın onların yıllık düğünler de taktıkları takı miktarı 50 milyar dudağız uçukladı demi kimse sizi zorla öğretmen yapmadı gözünüz paradaysa gidin kazanın tıp aylık 5milyar alıyolar. ben öğleden sonramı hafta sonumu bile öğrencilere ayırıyorum aylık 250 ytl burs veriyorum maaşım fazlasıyla yetiyo herkese duyurulur yaazın yat hafta sonu yat 3 milyar maaş iste olmuyo beyler olmuyo

box makber302 :öğretmen askerlere neden eğitim ödeneği verilmiyor?biz de öğretmen değilmiyiz???

box hakan :hersene öğretmenlere verilen eğitime hazırlık ödeneğinin biz memurlarada vermelrini istiyoruz. Sendikalar hep öğretmen haklarını savunuyor.bende aynı sendikaya üyeyim ama sadece öğretmenlerin ekdersleri azmışta, maaşları yetmiyormuşta, eğitim ödeneği azmışta yazık bunu bulamayanlarda var. Ben memurum öğretmen eğitim yardımı alıyor ve yemin ederimki eğitim sonuna kadar benim masamdaki kalem,silgi vs. malzemeleri kullanıyor. sorduğumda kredi kartına yatırdığını söylüyor.ne yapacaksın sırada öğretmen olmak isteyen ücret karşılığı derse giren sözleşmeli öğretmene sorun aldığı 450ytl paraya şükrediyor.Biz insanlara nekadar çok verseler yinede isteriz herhalde genetiğimizde var.Adaletin olmadığı bir türkiyede bu konular normaldir

box gökçe :arkadaşlar doğum iznindeki sozleşmeli öğretmen eğitime hazırlık ödeneği alıyomu? bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim

box hassogayci :Allah devlete zeval vermesin...

box FATİH :ben eğitim ödeneğinin tamamını kendime harcıyorum bu kimi ilgilendirir kimsenin kimseyi sorgulamaya hakkı yok

box ücretli :biz öğretmen değil miyiz? bizim öğrencilere maddi harcamalarımız olmuyor mu? bu ayrımcılık ve ayrıcalık neden? galiba bizler milli eğitim için mevsimlik işçi gibiyiz bütün haklardan mahrum (ücretli öğretmen) talaşlı üretim öğretmenliği mezunu

box simge :Kendime 1 ayakkabı takım çanta aldım 670 tuttu. Yetmiyor yanı

box hali :Geleceğin büyüklerini yetiştiren bir öğretmen yaz tatilini ailesiyle bir tatil yerinde geçirebiliyor ve hafta sonlarında sosyal-kültürel faaliyetlere katılabiliyorsa ve..................

box uğur :Arkadaşlar eğitim öğretim ödeneği öğrenciye harcansın diye verilmiyor. Öğretmenin kendi masrafları için veriliyor. Mesela planlar kalemler dosyalar veya takım elbise ... Bu para sizindir. doya doya harcayın helaldir.

box mehmet :12 eylül eğitim ödeneği hala yatmadı. alna var mı?

box mümtaz :dEĞERLİ meslektaşlarım ve özellikle okukl müdürü arkadaşlarım. sİZE 3 SORUM VAR: 1-bEN 1997 YILI BAŞINDA ALMAM GEREKEN KIRTASİYE YARDIMINI EYLÜL EKİM AYLARINDA ASKERDE OLDUĞUM İÇİN ALAMADIM. 2-1996 YILI EYLÜL AYINDA GÖREVE BAŞLADIM.TEMEL EĞİTİM VE AHZIRLAYICI EĞİTİM DÖNEMLERİNE RASTLAYAN DERS ÜCRETLERİMİ ALAMADIM Kİ, GÖREV YERİMDEN 40 K UZAĞA GİDİP GELMEK SURETİYLE BU EĞİTİMLERİ TAMAMLADIM. 3- 1997 VE 1999 YILLARINDA DOĞAN İKİ ÇOCUĞUMUN HAKKI OLAN ÇOCUK PARASINI ( BİZ KÜÇÜK OKUL OLDUĞUMUZDAN İSTEMEDEN BORDRO ALAMIYORUZ) 1997 YILINA KADAR HER NEDENSE ALAMADIM. LÜTFEN BANA AKIL VERİN. BEN BU ÜÇ MAĞDURİYETİN HANGİSİ YA DA HANGİLERİ İÇİN HAK TALEBİNDE BULUNABİLİRİM? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

box kınacı :Merhaba. Hala bu sitede öğretmene düşman öğretmen var. Eyüp Bey, sen kime ne kadar burs verirsen ver,Allah razı olsun.Ama lütfen bu uç noktalardaki örnekleri bu sitelerde dile getirmeyin. Mutlaka herkes birilerine destek olup kol kanat geriyor. Benim en büyük abim, öğretmen oldu.kÜÇÜĞÜNÜ okuttu. Bu da bir burs verme şeklidir. O küçük de okudu. Beni okuttu. AL sana burs. İnsanlar şu mübarek günlerde iftarını sahuruna denk getirmeye, okuyan çocuklarının eğitim masraflarına yetişmeye çalışıyor.Sen yine o bursu ver ama dillendirme.Sen sadece tek bir öğretmen maaşına mahkum öğretmenlere ayıp ettin. Yoksa sen geçinmeyi beceriyorsun da diğer ağlıyor dediğin arkadaşlar mı geçinemiyor? Ben senin öğretmen olduğuna da inanmıyorum.bOZDURMA İNSANIN AĞZINI.

box yusuf :öğretmen olmadığı halde sırf kıskançlık kompleksinden dolayı verilen bu cüzi parayı çok gören artistlere yuh. benimle birlikte mi yaşıyorsun ki nereye sarfettiğimi biliyorsun? falan kurumun sendikalı işçisine sene bilmemkaç defa ikramiye verilince kimse ses çıkarmıyor. erdemirde bir şoför 2.5 milyar kuru maaş ve bir o kadar da ikarmiye götürüyor. yaptığı iş ne, aldığı eğitim ne? belki adını zor yazıyordur. kendinize başka kapı arayın.

box yusuf :kendine öz adını veren, ama özünden habersiz kişi. büyük ihtimal sen değil öğretmen , kamu çalışanı bile değilsin.

box yusuf :hakan efendi, belli ki bir okulda memursun. gerçekten öyle isen, müdür ve müdür yardımcılarının bile bu katkıyı alamadığını bilirsin. sen de bunu alsan kart borcuna yatırmayacak mısın? çok mu tuzun kuru? senin masandaki kalemi alacak kadar aşağılaşacağıma çöpçü olurum daha iyi. yazık sana.

box pelin :Saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım,ek ödenekler geç yatmış,yok biz bu ödenekleri keyfimize göre harcıyormuşuz,yok efendim odunumuzu kömürümüzü alıyormuşuz...gibi söz ve ifadelerle motivenizi düşürmeye çalışanlara hiç canınızı sıkmayın...Bu ödenek bir çocuğa ''bayramda kendisine şeker çikolata gibi şeyler alması için verilen harçlık''gibi...öğretmen veli ile uğraşırmış,durumu olmayanlara ihtiyaçlarını alırmış,dersini daha etkili yapmak için ek etkinlikler hazırlarmış,fotokopi çektirirmiş,kimin umrunda...kim görüyor gerçekleri?kim hani kim??odun kömür alsak keşke bu ödenekle ama dedimya şeker alma parası bir çocuk için..

box gökhan kaya :arkadaşlar bu parayı bir çok akadaşımızın kendine harcamadığını herkes biliyor.basit bir hesap e- okul sayesinde bağımlı hale geldiğimiz internet 12x30=360 ytl gerisini siz düşünün eğitim ödeneği enaz bir maaş olmalıdır.suçlu gibi ben bu parayı harcadım demenin bir anlamı yok.kendimize gelelim bizböyle davraırsak zaten hiç bir özlük hakkımız da bize hiç bir ekstra şey vermeyen çeliğin ekmeğine yağ sürmüş olursunuz

box filiz :bu ödenek arkadaşlar bizim kendi kırtasiye masraflarımız için veriliyor.

box asi :eğitime hazırlık ödeneğini amasya gümüşhacıköy ilçesi almadı acaba diğer yerler aldı mı?

box :bekliyoruz halaaaaaaaa

box süleyman :sözleşşmeli öğretmen ler almıyo mu benim ki yatmamış bilenlerin cevabını bekliyorum

box mümtaz :Sayın Site Yöneticisi, dEĞERLİ meslektaşlarım ve özellikle okukl müdürü arkadaşlarım. sİZE 3 SORUM VAR: 1-bEN 1997 YILI BAŞINDA ALMAM GEREKEN KIRTASİYE YARDIMINI EYLÜL EKİM AYLARINDA ASKERDE OLDUĞUM İÇİN ALAMADIM. 2-1996 YILI EYLÜL AYINDA GÖREVE BAŞLADIM.TEMEL EĞİTİM VE AHZIRLAYICI EĞİTİM DÖNEMLERİNE RASTLAYAN DERS ÜCRETLERİMİ ALAMADIM Kİ, GÖREV YERİMDEN 40 K UZAĞA GİDİP GELMEK SURETİYLE BU EĞİTİMLERİ TAMAMLADIM. 3- 1997 VE 1999 YILLARINDA DOĞAN İKİ ÇOCUĞUMUN HAKKI OLAN ÇOCUK PARASINI ( BİZ KÜÇÜK OKUL OLDUĞUMUZDAN İSTEMEDEN BORDRO ALAMIYORUZ) 1997 YILINA KADAR HER NEDENSE ALAMADIM. LÜTFEN BANA AKIL VERİN. BEN BU ÜÇ MAĞDURİYETİN HANGİSİ YA DA HANGİLERİ İÇİN HAK TALEBİNDE BULUNABİLİRİM? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. Şeklindeki yazımı dEĞERLİ meslektaşlarım ve özellikle okukl müdürü arkadaşlarım. sİZE 3 SORUM VAR: 1-bEN 1997 YILI BAŞINDA ALMAM GEREKEN KIRTASİYE YARDIMINI EYLÜL EKİM AYLARINDA ASKERDE OLDUĞUM İÇİN ALAMADIM. 2-1996 YILI EYLÜL AYINDA GÖREVE BAŞLADIM.TEMEL EĞİTİM VE AHZIRLAYICI EĞİTİM DÖNEMLERİNE RASTLAYAN DERS ÜCRETLERİMİ ALAMADIM Kİ, GÖREV YERİMDEN 40 K UZAĞA GİDİP GELMEK SURETİYLE BU EĞİTİMLERİ TAMAMLADIM. 3- 1997 VE 1999 YILLARINDA DOĞAN İKİ ÇOCUĞUMUN HAKKI OLAN ÇOCUK PARASINI ( BİZ KÜÇÜK OKUL OLDUĞUMUZDAN İSTEMEDEN BORDRO ALAMIYORUZ) 2007 YILINA KADAR HER NEDENSE ALAMADIM. LÜTFEN BANA AKIL VERİN. BEN BU ÜÇ MAĞDURİYETİN HANGİSİ YA DA HANGİLERİ İÇİN HAK TALEBİNDE BULUNABİLİRİM? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. şeklinde değiştirerek verirseniz sevinirim.

box seda :bu ödenek memur ,hizmetli gibi okulda çalışan elemanlara neden verilsin anlamıyorum?zaten devletin öngördüğü aile çocuk ve okul yardımları maaşlarda veriliyor.bundan ayrı para verilmesine gerek yok.eşimde askri personel ve çocuğumuz var o zaman ona da versinler hazırlık ödeneği??saçma bir düşünce .ayrıca ben özellikle 1.sınıfları okuturken okulumda fotokobi pc vs.gibi teknolojik hiçbir makine yoktu ben sadece ayda ortalama 50_70 tl arası para harcıyordum seneye vurursak hazırlık ödeneği harcamalarımızı karşılamıyor.ama en azından devlet bu kadarını veriyor :)

box Hakan :1 Eylül günü Sayın Bakan H.Çelik talimat gönderdi tüm illere. Hazırlık ödeneği 1 Eylül'de ödensin diye. Ayın 16'sı oldu ve hala ödenmedi. Benim hakkım olan bu parayı 16 gün boyunca işleten, faiz-repo-tahvil-bono gibi yatırım araçlarından ek gelir elde eden, keyfen de olsa hakkımı almamı engelleyen tüm memur-çalışan-banka patronu her kim varsa tek kuruşu bile boğazınızdan geçmesin inşallah.

box kırtasiyeci :ŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞTTTTTT sözümü kesmeyin leynnnnn.paranın bi kuruşuna bile dokunmamanız lazım.bence artan parayıda tekrar iade etmeniz gerekiyor.parayı iade etmediğiniz gibi çatıtr çatır yiyosunuzz ve dahada burada konuşuyosunuz.(seviyesiz konuşmalarınıza tepki olarak gayri ciddi bir metin ele aldım.........)

box GÖKHAN KAYA :İSMİNİ BİLE YAZMAYA ÇEKİNEN ARKADAŞLAR ÖĞRETMENE DESTEK ÇIKMAYAN YAZILARINIZLA NE KADAR İYİ BİR EĞİTİMCİ OLDUĞUNUZU KANITLIYORSUNUZ.KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK CESUR OLMAYANLARIN NASIL BİR GELECEK YETİŞTİRECEĞİNİ DÜŞÜNÜN.YİNEDE ÖĞRETMENLERİN FEDAKARLIKLARINA ÇOĞU MESLEK GURUBU YETİŞEMEZ.ÖĞRETMENLERE VERİLEN DEĞERİ OSMANLI OKUYARAK ANLAYABİLİRSİNİZ.BİRBİRİMİZİN AYAĞININ ALTINDAN HALIYI ÇEKERSEK HİÇ BİR KİMSE BİZE UMDUĞUMUZ DEĞERLERİ VERMEZ.BİRBİRİMİZE SAYGI VE MUHABBET BESLEMEZ VE DESTEKLEMEZSEK KİMSEDENDE BİRŞEY BEKLEME HAKKINA SAHİP DEĞİLİZ.LÜTFEN......... ÖĞRETMENLİK MESLEĞİMİZİN ONURUNU YÜKSELTELİM.

box kınacı :GÖKHAN KAYA sen adını açıkladın da başın göğe mi erdi. Hem nereden belli gerçekten GÖKHAN KAYA olduğun. Daha öğretmenlerin neden isim açıklamadıklarını bile anlayamamışsın. Sen ya GÖKHAN KAYA değilsin, ya öğretmen değilsin ya da sağlam bir arkan var. İyi geceler cesur yürek GÖKHAN KAYA.Seni çok takdir ettim.

box GÖKHAN KAYA :MERHABA KINACI GERÇEKTE BEN BENİM.BİZİM DÜSTURUMUZ OLDUĞUN GİBİ GÖRÜNMEKTİR.PARAYI ALINCA MİLLETİN SESİDE KESİLDİ YANİ.NİÇİN ADINIZI SAKLADIĞINIZI HALEN ANLAMIŞ DEĞİLİM.8 YILLIK ÖĞRETMENİM BURADA YAZI YAZANLARIN ÇOĞU ÖĞRETMENSE BEN HİÇ DEĞİLİM.

box pınar :sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. hamilelik nedeni ile 1 ay heyet raporu aldım 1 eylül 30 eylül arası okula gitmedim.kırtasiye param ödenmedi bu konuda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

box semihasen :ne kadar kolay söyleyebiliyorlar öğretmen keyfine harcıyor diye. Geçen sene ayda 50 milyon fotokopi parası verdim. artı her ay en az 20 milyonluk kitap aldım. Okuma bayramında aldığım kıyafetlerin parasını söylemiyorum. Hesapçı arkadaşlara duyurulur

box kınacı : GökhAN bEY,EN AZINDAN BEN KENDİMİ BİLİYORUM.Ben de öğretmenim.

box Turgay :ben tarih olarak konuya biraz geç kaldım ama ücretli öğretmenlik yaptığımı söyleyeyim..biz ücretli öğretmen olduğumuz için böyle bir yardım almıyoruz..fakat alan arkadaşların da bir kısmının bu paranın çoğunluğunu kendileri için harcadığını görüyoruz..kadrolu olursam böyle bir parayı mutlaka sınıf için harcarım ama benim yetkililere önerim, bu paranın harcanışının kontrol altına alınması, yani bir gider defteri şeklinde bu parayla ne alındı: faturası, açıklaması vs... karton mu alındı? öğrenciye ayakkabı mı alındı? hangi öğrenciye?, bütün bunların tutanaklarla birlikte yıl sonunda yetkili mercilere teslim edilmesi herhalde en makuludur...

box YÜKSEL ::)))) ÇOK KOMİKSİNİZ YA VALLA YORUMLARI OKURKEN ÇOK GÜLDÜM

box kevser :ben ağrıda öğretmenlik yapıyorum milli eğitime gittik ama öyle bir kırtasiye parası verilmediğini verilenlerden de geri alındiğini söylediler. bu parayı sizce bize mi vermiyolar yoksa kendileri mi alıyolar. lütfen yardımcı olun

box mevlüt emren :BURADAN YORUM YAPAN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM (ÖZELLİKLE REİS SÖNMEZ İSİMLİ ARKADAŞIMA)YORUMLARIMIZI YAPARKEN HAKARET BOYUTLARINA GİRMEYELİM HİZMETLİLER EĞİTİMİN BİR PARÇASI DEĞİL (ÇÖPÇÜ ARKADAŞLARIDA RENCİDE EDEREK)DİYORSUNUZ PEKİ TEMİZ OLMAYAN BİR EĞİTİM KURUMUNDA ÇALIŞMANIN NASIL OLACAĞINI HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ? EVİNİZİN ÖNÜNÜ SOKAĞINIZI CADDENİZİ OTURDUĞUNUZ ÇEVREYİ KİM TEMİZLİYOR RENCİDE ETTİĞİNİZ HAKİR GÖRDÜĞÜNÜZ TEMİZLİK ÇALIŞANLARI ONLAR SİZE, SİZİN ONLARA VERDİĞİNİZ DEĞERDEN DAHAÇOK DEĞER VERİYOR ONLAR SİZİN ELLERİNİZDEN ÖPER AMA SİZ ONLARIN ELİNİ BİLE TUTMAZSINIZ SAYGILAR SUNARIM

box serkan :eğitim ödeneği denince öğrencilere yapılacak masraf olsa devlet bunu öğretmene değil okullara verirdi. bir öğretmenin hiç mi kendi kırtasiye ihtiyacı olmuyor. hem aldığımız kıyafetler eğitim için değil de zevkimiz için mi alınıyor

box Gökhan KAYA :KESK dışında Konfederasyon yok. Bu gerçeği herkes biliyor. Ama yalakalık kültürü bu ülkenin içine sinmiş. Hükümetlere yalakalık yapan sendikalar onların müdür-amir işbirlikçileri ve onların yalakaları. Yani yalakalık zincirinin tarihi.

box sertan :bune saçmalıkıtır yahu,,yok tutanakla nereye nekadar harcadığımızı bildirecekmişiz yok çocuklara karton alacakmışız o halde devlet yasalarında olduğu gibi her ay ulaşım paramızı versin,köyde lojman yok bizi götürüp getirmek zorunda hani nerde....artık öğretmene saldırmaktan vazgeçin yahu herkes kendi vicdanıyla hesaplaşsın..kendi yaptığınızı başkalrıda yapıyormuş gibi düşünmeyin öğretmen öğretmene sahip çıkmıyorsa kim sahip çıksın bize..........

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

İyi yaşamak için 13 altın kural İyi yaşamak için 13 altın kural

Sınavlarda başarı için beslenme önerileri Sınavlarda başarı için beslenme önerileri

Beyine zarar veren alışkanlıklar Beyine zarar veren alışkanlıklar

Güncel Eğitim Haberleri