Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bakan Çelik'ten ek atama müjdesi eğitim haberi

eğitim haberleriBakan Çelik'ten ek atama müjdesi

hcelik.jpg Milli Eğitim Bakanlığı, 18 bin 18 öğretmenin atamasını gerçekleştirdi. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 2008 yılında toplam atanan öğretmen sayısının 35 bini bulacağını bildirerek sonbahar aylarında 10 bin öğretmenin daha atanacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2008-2 öğretmen atamalarında 13 bin 667'si kadrolu, bin 912'si sözleşmeli, kalanı milli sporcu açıktan atama ve kurumlar arası atamalar olmak üzere toplam 18 bin 18 öğretmenin atamasını gerçekleştirdi. 60 bin 375 öğretmen adayının başvurduğu 2008-2 öğretmen atamaları bilgisayar ortamında yapılırken, atama töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 2003-2008 yılları arasında toplam 223 bin öğretmenin atamasını yaptıklarını, usta öğretici ile birlikte ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın son 5 yılda 360 bin kişilik istihdam yarattığını anlattı.

Çelik, 2008 yılında 30 bin öğretmenin atamasının yapılacağı duyurusu yaptığını anımsatırken, Maliye Bakanlığı ile yapılan görüşmelerle bu sayının 35 bin olması için çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmaları olumlu bir şekilde sonuçlandırdıklarını söyledi. Bakan Çelik, sonbahar aylarında 10 bin öğretmeni daha atayacakları müjdesini verdi.

-"165 BİN KİTAP OKULLARDA HAZIR OLACAK"-

Bakan Çelik, okulların tatile girmesi ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın da tatile girdiği yönünde düşünceler olduğunu belirterek, Milli Eğitim Bakanlığı yaz aylarında 165 bin ders kitabının basımı ve 60 bin noktaya dağıtımının okulların açılmasına kadar yetiştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Yavrularımız okullarına başladıklarında, her yıl olduğu gibi ders kitaplarını poşetler içerisinde sarılı bir şekilde hazır bulacaklar. Ayrıca birlerce okul inşaatını bakanlığımız sürdürüyor. Binlerce okulun da tamiratına devam ediliyor" dedi.

-18 BİN ÖĞRETMEN 5 DAKİKA'DA ATANDI-

Çelik, önceki yıllarda öğretmen atamalarının "çile" haline dönüştüğünü ifade ederek, "Bunların hepsi tarihe karıştı. Artık öğretmenlik mesleğine yakışır bir şekilde bilgisayar ortamında başvurular alınıyor ve olmadık belgeler istenmiyor. İlkellikler tarihe karıştı. Milli Eğitim Bakanlığı 7 gün 24 saat çalışıyor" dedi.

Bakan Çelik, öğretmen atamalarının artık 15 dakika da bittiğini belirtirken, atamalarda yapılan haksızlıkların ise tarihe karıştığını savundu. Çelik, "İktidarda olduğumuz dönemde kimse 75 aldım atanamadım, 74 alan arkadaşım atandı gibi bir şey diyemez" dedi.
Çelik, konuşmasının ardından bilgisayar ortamında atamaları başlattı. Atamalar 10.22'de başladı ve 10.27'de sona erdi.

tag Bakan Çelik'ten ek atama müjdesi

21.8.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (13 yorum yazılmış)

box zuhal :atamalarda olmuyor olablir ama tüm kurumlarda torpil var ve devam edecek

box matematik :evet ölede hala 2008-2 branşların kaçla atama yapıgı verılmedı 3 gun oluyor.daha once hemen verılıyordu.ne olduysa kımın enson kaçla atandıgı verılmedı hemen!

box çaresiz :sevgili ve değerli yetkililer,en objektif ve haklılık derecesi yüksek özür grubu tayinlerine yenisini ekleyin.lütfen oks velilerine kazanılanyeretayinşansı tanıyın. teşekkürler

box sgzl :siz torpilleri göremeyecek kadar meşgulsünüz sanırım. biraz gözünüzü açın da atama bekleyen binlerce öğretmeni görün.

box süheyla :1998 yılında fizik öğretmenliğini bitirdim hala sürünüyorum her yıl kpss ye girmekten bunaldım en çok o kadar uğraşmama rağmen 89 aldım havamıda aldım derken 2008/3 memurlar alımında ösym beni yurtkura yerleştirdi 24 ünde bana cevap geldi ösym yerleştirdi ama siz eğitim mezunusunuz eğitim bilimleri mezunu değilsiniz diye ret şimdi ben yine boştayım bu devleti pardon bu milli eğitim müdürünü ben ne yapayım şimdi lütfen siz cevap verin 10 yıldır uğraşıyorum fizik öğretmeni olmak için

box zagor :ula herkesi alın ne olacak adam zaten üniversiteyi bitirerek öğretmen olmayı haketmiş niye herkesi yarışa tabi tutuyosunuz, siz bakanlar ve idareciler eminim bu sistemde öğretmen olarak atanamazdınız.

box mehmet :sınav konusunda Zagor arkdaşımız gibi düşünüyorum. şu an varolan, devlette kadrolu olarak ve hatta yüksk mevkilerde görev yapan(?)eğitimcilerimizin, öğretmenlerimizin... çoğu uygulanan sınavlara tabi tutulsa açıkta kalanlar, atanayan adaylar kadar başarı gösterebileceklerine kuşkuyla bakıyorum.

box :Hizmetlide atamalısınız okullarda canımız cıkıyor

box aee :sonbaharda ek atama yapılacakmış...sayın hüseyin çelik sen önce çalıştırdığın 80 bin ücretli öğretmeni kadrolu olarak ata ondan sonra bu kemikleri önümüze at.madem öğretmen ihtiyacınız yok o zaman 80 bin ücretli öğretmen neden çalıştırıyorsunuz.asla köle olmayacağız ücretli ve sözleşmeli öğretmenliğe asla...

box hkn :bu nasıl bir hükümettir ya!60 bin başvuru olmuş,18 bin atama yaptık diye övünüyorlar.başvuru yapamayanlar da var..türkiye'de diplomalı işsiz hiç bu denli artmamıştı.ben de fizikçi arkadaşımız gibi 10 yıldır atama bekliyorum.bunları duy HÜSEYİN ÇELİK...

box çaresiz fizikçi :yeni öğretmen ataması varmış hüseyin çelik müjde vermiş.aman ne sevindim ne sevindim . insan hak ettiği kazandığı mesleğe bile minnet ettirilerek müjdeyle atanırmıymış gerçi fizik öğretmeni atamıyor bile ama...

box :bence sayılarda adaletsizlik diz boyu.bakanımız türkçe öğretmenliğini nedense hep esgeçiyor

box güya öğretmen :dilerim ALLAH tan bizi bu hale düşürenlerin aynısı çocuklarının başlarına gelir ve neler çektiklerimizi görürler. güya öğretmenim ama malesef içimde istek bırakmadılar. ücretli öğretmenlik yapıyorum ve her ay başında öğretmen maaş listesi asıldığında eve ağlayarak geliyorum. herkes aynı işi yapmasına rağmen bu ne adaletsizlik. soranlara ücretli öğretmenim demeye utanıyorum benim durumumda olan arkadaşlarım perişan haldeler. şimdi soruyorum size ne olacak bizim bu halimiz... ALLAH tan bulun inşalah bu durumumuzun sorumluları...

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Demir eksikliği öğrenciyi başarısız yapıyor Demir eksikliği öğrenciyi başarısız yapıyor

AVM'ler müşterilere nasıl harcatıyor? AVM'ler müşterilere nasıl harcatıyor?

Facebook kullanırken mahkum olmayın! Facebook kullanırken mahkum olmayın!

Güncel Eğitim Haberleri