Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

OKS de 3.yerleştirme yapılacak eğitim haberi

eğitim haberleriOKS de 3.yerleştirme yapılacak

ookul.jpg Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri 8 Haziran'da yapılan OKS sonuçlarının 11 Temmuz'da açıklanacağını belirtti...

Binlerce adaya üçüncü yerleştirme müjdesi de veren yetkililer, "Tercih yaptığı halde hiçbir okula giremeyen adaylar ya da ikinci yerleştirmede bir yere yerleştirilmiş ancak daha üst bir tercihe girmek isteyenler, kayıtlarını almamış olmak şartıyla üçüncü yerleştirmeye başvurabilecekler" dediler.

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri, bu yıl son kez yapılan Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı (OKS) sınavının káğıt okuma işlemlerinin bitmek üzere olduğunu, 11 Temmuz Cuma günü bütün adayların puanlarını öğrenebileceğini bildirdi. Binlerce adaya üçüncü yerleştirme müjdesi de veren yetkililer, "Bu yıl son dakikada aldığımız bir kararla 'Tercihinde yükselme' adı altında üçüncü yerleştirme yapma kararı aldık. Adaylarımızın açıkta kalmasını istemiyoruz. Birinci yerleştirmede bir okula yerleşmiş olan adaylarımız da daha üst bir puanla alan okula geçmek için üçüncü yerleştirmeye başvurabilecek" dediler. Yetkililer, Hürriyet'e şöyle konuştular:


Tam puan alan çok

"Okuma işlemlerinde özel bir sorun yaşamadığımız için sonuçlar beklenen süre içinde açıklanacak. Şu ana kadar tam puan alan aday sayımızın fazla olduğunu söyleyebiliriz. 100'ün üzerinde soruların tamamını bilen öğrenci çıkmasını bekliyoruz. Kontenjan boşluklarını doldurmak için, sadece adayın tercihinde yükselme veya yerinde kalmaya yönelik 'Tercihinde yükselme' uygulaması yapacağız. Tercih yaptığı halde hiçbir okula giremeyen adaylar, ikinci yerleştirmede bir yere yerleştirilmiş ancak daha üst bir tercihe girmek isteyenler, kayıtlarını almamış olmak şartıyla üçüncü yerleştirmeye başvurabilecekler. Kaydını yaptırıp geri alanlar ve kaydını yaptırmayanlar buna başvuramayacak. Ayrıca ikinci yerleştirmede bir yeri kazanan aday, üçüncü yerleştirmede daha üst bir tercihe giremediği taktirde ikinci yerleştirmedeki yerini kaybetmeyecek. Tercihte yükselme talepleri 24-25 Ağustos arasında adayın başvurduğu okul müdürlüğüne yapılacak. Sonuçları da 1 Eylül'de açıklanacak. Sonuçlara göre 2-4 Eylül arasında kesin kayıtlar yapılacak."


Hürriyet

tag OKS de 3.yerleştirme yapılacak

4.7.2008 tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

AVM'ler müşterilere nasıl harcatıyor? AVM'ler müşterilere nasıl harcatıyor?

Kredi kartı kullanımıyla ilgili çok önemli uyarılar Kredi kartı kullanımıyla ilgili çok önemli uyarılar

Çocuk gelişimine olumsuz etki eden besinler Çocuk gelişimine olumsuz etki eden besinler

Güncel Eğitim Haberleri