Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Ceket ve kravat zorunluluğu kalktı eğitim haberi

eğitim haberleriCeket ve kravat zorunluluğu kalktı

ogrenciler.jpg Bakanlık, bir genelge yayınlayarak, yaz mevsiminin başlaması ve sıcaklıkların artması nedeniyle erkek öğrencilerin ceket giyme ve kravat takma zorunluluğunu kaldırdı.

Çelik, kız öğrencilerin ise "şeffaf olmayan, vücut hatlarını belli etmeyen, badi, streç gibi darlıkla kıyafet olmayacak şekilde, öğrenciye yakışır, sadece kollu veya yarım kollu gömlek veya tişört" giyebileceğini bildirdi.

İlk ve ortaöğretim okulları görevlilerinin ve öğrencilerinin kılık kıyafetinde yaz dönemi uygulaması başlatıldı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in genelgesiyle, yaz mevsiminin başlaması ve hava sıcaklıklarının artması sebebiyle öğrencilerin bundan olumsuz etkilenmemesi için bölgelerin iklim şartları dikkate alınarak, şu kurallara uyulması istendi:

"-Erkek öğrencilerimizin ceket giyme ve kravat takma zorunluluğunun kaldırılması, öğrenciye yakışır, sade, kollu/yarım kollu gömlek ve tişört giymeleri,

-Kız öğrencilerimizin şeffaf olmayan, vücut hatlarını belli etmeyen, badi, streç ve benzeri darlıkta kıyafet olmayacak şekilde, öğrenciye yakışır, sade, kollu/yarım kollu gömlek veya tişört giymeleri,

-Kıyafetlerin pedagojik esaslara uygun olmasına özen gösterilmesi, kot, streç, tayt vb. pantolonlar ile okulca belirlenenlerin dışında simge, sembol, şekil ve yazıların yer alacağı, vücut hatlarını belli eden darlık ve türde yakasız, kolsuz kıyafetleri giymemeleri."

Genelgede, uygulamanın yeni öğretim yılına kadar devam ettirileceği belirtildi.

Bakan Çelik ayrıca, okullarda düzenlenen mezuniyet etkinliklerinin, velilere ekonomik yük getirmeyecek şekilde düzenlenmesi talimatı verdi. Genelgede, okullarda düzenlenen mezuniyet etkinliklerinin, "velilere ekonomik yük getirmeyecek şekilde, veli, öğretmen ve yöneticilerin katılımının sağlanacağı, başka mekanlar yerine eğitim kurumlarında, daha anlamlı ve coşkulu bir şekilde ilgili genelgede belirtilen esaslara göre düzenlenmesi" istendi.

ANKA

tag Ceket ve kravat zorunluluğu kalktı

14.5.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (18 yorum yazılmış)

box mahmut kemal :ALLAHtan bu uyguyama var yoksa biz yazın bitmiştik sıcaktan ders yapamazdık...ALLAH sizden razı olsun...:D

box cevdet :bu uygulama yıllardır var zaten ve olmalı da neden sanki yeni bir şey keşfetmişler gibi teşekkür ediyoruz,biz asıl alınan haklarımızı istiyoruz.

box metehan :UYGULAMA iyi hoş ama bizim okula daha gelmedi gelmeside 1 ayı oır o zamanda okul kapanır bu yazıyı müdüre mi getirsem :))

box faik :bence süper bir uygulama keşke bizim okula da yapılsa

box shr :teşekkür ederiz bizi sıcaklarda kurtardınız

box gökhan :bizim okulda daha kravat takınılıyor o bakımdan geregini arz ederim

box HALİLKARAKAYA :harika, bu mevsimde bizi sıcaktan pişirfiyordu. çok memnun oldum,Değişim güzeldir,herşey değişir,tek değişmeyen ,değişimdir.

box oks' li :valla süpersiniz bizdede uygulanıyor tebrikler......

box onur :WaLLa ZüPeRR Olmus saqolun ALLAH RAZI oLSuNN sanstysurces@w.cn

box hacı DEDE :walla bıze ayın 26 mayıstaa serbest oldu yanı hıc bıse analmaıoz yınedeee onadaaa şükürrrr sıcaktan ölüoduk

box sanane :süper bir uygulama bravo dogrusu

box buse :bu çok güzel olmuş bence milli eğitim bakanlığına taşakkür ediyorum :)

box çiğdem :gerçekten süper oldu.sıcakta pişecektik.yarım kollu gömlek uygulaması yapılmadı artık seneye.TEŞEKKÜRLER...

box fırtına :çok iyi oldu tabikide.teşekkürler.bide karneyle ilgili bişeyler çıkarsanız çok ama çok hoş olur.lütfen!!??.........valla daha değişik şeylerde yapın şaşıralım biraz yav.

box elif :valla bencede :))

box €//!rJ@// :yaaa kardeşim uygulama güzel hoş da okul bitti daha bizim okula gelmedi bu nası iştir annamadım yawss..... :D:D:D

box furkankhan :allaha şükür beklenen şey geldi

box bir öğrenci :wallaaa çok iyi oldu. yapana tüm öğrenciler adına bin teşekkür...

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Şekerli ve gazlı içeceklere dikkat! Şekerli ve gazlı içeceklere dikkat!

Ağız kokusunu önlemenin yolları Ağız kokusunu önlemenin yolları

Kişinin yalan söyleyip söylemediğini nasıl anlarsınız? Kişinin yalan söyleyip söylemediğini nasıl anlarsınız?

Güncel Eğitim Haberleri