Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

MEB Ek Dersleri Kesti eğitim haberi

eğitim haberleriMEB Ek Dersleri Kesti

3.jpg Ayda 4 günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenlerin aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacağını öngören düzenleme yürürlükten kaldırıldı.

MEB, İlköğretim Genel Müdürlüğü, öğretmenlerine ödemesi gereken sağlık, yolluk ve benzeri ödemeleri aylardır ödemiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda değişiklik öngören Bakanlar Kurulu Kararı, bugünkü Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, kız ve erkek teknik öğretim, ticaret ve turizm okul ve kurumları, ek ders ücreti ödenecek kurumlar olarak düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Haftalık Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Çizelge'de de buna paralel değişiklik yapıldı.

Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı ile ders görevinin yapılmış sayılacağı halleri düzenleyen maddedeki, ayda 4 günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenlerin, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılmalarını öngören düzenleme de yürürlükten kaldırıldı

tag MEB Ek Dersleri Kesti

10.5.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (72 yorum yazılmış)

box ergun :İstismara açık bir durumdu,düzeltilmesi bence doğrudur.

box Tuncer Han :Ayda 1 Günden ek dersin kesilmemesi bence daha uygun. Zira Okul Müdürü arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre bazı okullarda haftanın bir günü sürekli gelmeyen sevk alarak devamsızlık yapan bunu alışkanlık haline getiren öğretmenlerimiz olduğunu öğreniyorum. Ancak ayda 1 gün bence uygulanabilir.

box DOĞRU BİR UYGULAMA :Belki yanlış yapılmış bir karar denilecek ama ben ce doğrusu kişi derse girmemişse sevkli olarak ek dersi mutlaka kesilmeli ancak maaş karşılığı kesilmemelidir.her ne kadar hissi yaklaşılsada sui istimalediliyordu.adam işi olsasevk alıp yapabiliyordu.

box metin :İstismarcı meslektaşlarımız oldukça, daha nelerle karşılaşacağız kim bilir ? O hafta ders ücreti ödenmeyecek diye, hasta olmadığı halde rapor alıp okula gitmeyen öğretmenler var.Peki çocukların suçu ne ? iyi olmuş.

box avantis :Yerinde bir karar alınmış.Bende bir öğretmenim.Uygulama çok iyiydi ama maalesef iyi niyet suistimal ediliyordu.Nasılsa ekdersim kesilmiyor diyerek ayda dört defa hemde nöbetçi veya ders saatinin yoğun olduğu günlerde sevk alıp giden öğretmenlere şahit oldum.Eğitim bayağı aksıyordu.

box ahmet güvel :Pek yakında resmi bayramlarda ödenen ek dersler de kesilirse hiç şaşmayın.Bakan eski sistemin ne kadar mükemmel hazırlandığını ve söz konusu yönetmeliğin ne kadar adil ve mükemmel olduğunu hepimizden de çok daha iyi biliyor.Ancak bu ülkede nedense bir şeyleri bozup yeniden tamir etmemek reform olarak nitelendiriliyor.Çook yakında bunun arkası geleceeeeek.

box Hüseyin NAZİFŞAN :Tassaruf için idarecilerin derse girmesini zourunlu hale getiren, bunun yanında sevk alan bir öğretmene ücret ödeyen düşünceyi başından beri eleştiriyorduk. Sevkli öğretmenlerin ücretlerinin kesilmesi yerinde bir karar. İnşallah idarecilerin derse girmeleri konusundaki karardan da bir an önce vaz geçilir.

box eleştiri :girilen ders saati kadar ek ders almak doğru ama biz öğretmenler olarak yine dürüstlük edip bu uygulamayı istismar etmedik.yani yine duyarlı davranan biz emekçiler olduk.Aynı duyarlılığı hükümetten beklemek ise sükut_u hayal olur ancak.

box Mustafa :Doğru bir karar.Ancak sevki sonunda gerçekten hasta olup rapor alan öğretmenlerden kesilmemeli diye düşünüyorum

box eğitimn :değerli(!) öğretmenler arkadaşlar eyleme gitsinler sonrada paşa paşa ek derslerini alsınlar. bu muydu adalet? TEBRİKLER...

box emek olmadan yemek olmaz :Yerinde bir karar. Emek vermeden hak talebinde bulunmak meslek (öğretmenlik...) ahlakına aykırı.

box ErTUGRUL :uygulama güzeldi ama istismar ediliyordu, bu doğru. fakat bizim milli eğitimimiz bir türlü orta yolu bulamıyor. ya hepten kesiyor ya da hepten veriyor. şu durumda öğretmenlere yapılan haksızlıktır. ek dersler hesaplanırken 3 saat maaş karşılığı, 3 saat ekders olarak hesaplanıyor. hastayım diye benim maaşımı kisenin kesmeye hakkı yok. günde 6 saat girdiğim dersimden ek ders olan 3 saatimi kessinler. bu haktır. sevk aldığım gün fazladan 3 saat ekders ücreti almak zaten vicdanımı rahatsız ediyordu. şimdiki de sinirlerimi rahatsız ediyor. bıktık valla şu değişmelerden. akıllı bir adam gelip sizin mevzuatınız budur, bu size en uygun olanıdır ve 40 yıl değişmeyecektir diyemeyecek mi? üff yaaaa, üf yaaa, üffffffffffff.

box alpenes :Arkadaşların birçoğunun önceki durumdan nrahatsız oldukları anlaşılıyor.Gerçekten hak eden alsın.Arkadaşlar özel işleri için ücret kesilmiyor diye sevk alıyorlardı.Yerinde bir karar.

box sadi :BAKIYORUMDA ÖĞRETMENLER EKONOMİK SORUNLARINI ÇÖZMÜŞ ARTIK. BU SEFALET VE YOKLUK İÇİNDE BEN 5 YTL PARANIN HESABINI YAPMAK ZORUNDA OLAN BİR ÖĞRETMENİM.TOK AÇIN HALİNDEN ANLAMAZ.AYRICA HİÇ SEVKTE ALMADIM.

box :Sayın bakanımız kazandığı paranın her kuruşunu eminim hakediyordur! kraldan daha kralcı öğretmenler,herhalde bu hükümet döneminde sizinde işiniz görüldü! Yazıklar olsun sizin gibilere. Dürüst çalışan birçok öğretmen arkadaşımız yine yok sayılıyor.Seçim zamanı başlarsın yalakalığa sayın bakan.Biraz da Avrupa'yı bırakıp öğretmenler için çalışsan!

box Zafer DEMİR :Öğretmenle bu durumu çok suistimal ediyordu yanlıştna dönüldü iyi oldu

box ertan :Bakıyorum da kimse ek ders gibi saçma bir uygulamadan söz etmiyor. Bir öğretmenin maaşı 1000 lira olur mu yahu? Ek ders diye saçma sapan bir uygulama getiriliyor ve her fırsatta tırpanlanıyor. Doğru düzgün maaş verin ek ders falan istemez. 15 sene okumanın karşılığı bu mudur? Güya en önemli işi biz yapıyoruz, insan yetiştiriyoruz. Hani değeri? Her şeyi öğretmenin üstüne yıkan bir anlayış, yarım yamalak eğitim şartları ve başarısızlıkta ilk suçlu öğretmen. Ama maaşa gelince 'Yarım gün çalışıyorsunuz' deniyor. Kesin kesin maaş bile fazla aslında, öğretmenler ceplerinden para vererek yapmalı bu mesleği çünkü öğretmenlik kutsaldır. Bize bu fırsatı verdikleri için öğrtemenler her ay 1000 lira ödemelidir devlete!!!!!

box reha :Hastalığı evde dinlenerek değil sınıfta dinlenerek geçiririz.Böylece ne eğitim aksar ne de zar zor yetiştirebildiğimiz borçlar birikmemiş olur.

box ben özgürüm :bakın arkadaşlar bu biraz doğru ama yanlış olan ek dersle birlikte nomal dersin de kesilmesi yani devlet diyor ki 2 gün sevk alacaağına 1 hafta al çoçuklar perişan olsun onların anlayamadığı bu

box dadasahmet :Adamlar tükürdüklerini yalamamak için ellerinden geleni yapıyorlar.Önceki yönetmelikte aksayan yön neydi adamlar hala bunu irdelemden iş yapıyor.Öğretmen o gün gelmezse ücret karşılığı girdiği saat kesilir 3 se 3,4 se 4,bunu bukadar irdelemenin ne anlamı var.Zaten verdiğini misliyle geri almışsın.

Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın...

box reha :" doğru buluyorum "diyenler ellerinizdeki haklarınızı gasp etmişler demek bunu doğru buluyorsunuz.

box babahan :arkadaşlar yeni uygulama pek göründüğü gibi değil.örnek:rehberliğinizin olduğu gün 6 saat dersiniz var.o gün gelmediniz,o hafta kaç saat ek dersiniz güme gitti bilen var mı aceba..haftalık 24 saat toplam dersiniz var.24-6=18 18-15=3saat ek ders+10 saat e birden=4 o hafta toplam 4 saat ekdersin oluyo.normalde 13 saat olması gereken ekdersiniz 4 e düştü.13-2(rehberlik)=11-1(10 a bir)=10-6(derse girmediğin saat)=4 yani 1 gün gelme okula 9 saat ekdersin kesilecek.çok berbat bir uygulama..bilip de mi konuşanlardansınız,bilmeden ahkam kesenlerden mi?

box reha :"eğitimn " kod adlı vatandaş öğretmen ( adam ) olsan da keşke sen de eyleme gidebilsen...

box şehmus-osmaniye :kaldırması çok iyi oldu.adsm sevk alıyor hem ekdersini alıyor nöbetçi öğretmen keriz gibi onun yerine giriyor.çookkk iyi oldu. bakanı şimdi kutladım

box Muallim :Sadece Alkışlıyorum...Bence Öğretmene maaş bile vermesinler...Öğretmen ne yapıyor ki maaş alsın.Günlük 3 simit ver yeter öğretmene...

box kori2 :Arkadaşlar 2006 yılından önce kimse derse girmediğimde, sevkli veya raporlu olduğumda ek dersim kesilmesin demiyordu ki.. Niye ben derse girdiğimde 3 saat ekders alıyorum rahatsızlandığımda 6 saat ekdersim kesiliyor. Bu hangi adalet, hangi eşitlik, hangi demokratik uygulama ile bağdaşıyor.

box kori2 :Yok vazgeçtim, yorumları okuyunca öğretmenlerin ekderslerini tamamen kaldırmaları gerektiğini düşünüyorum.

box KAZDAĞLI :girmediğimiz dersin,yapmadığımızgörevin ekdersi olmaz.eskiden girmediğimiz dersin ekdersini almıyorduk.Eskiye dönüldü.Doğrusu bu.Bu ekders meselesi küçük olay.Ekders ücretlerinin artmaması büyük olay.Yönetici atamaları büyük olay.Yönetmeliklerin durmadan değiştirilmesi büyük olay.Hiç bir taş yerine oturmuyor.Sorunlar içinden çıklılmaz bir hal aldı.Milli eğitim deneme tahtasına döndü.İdareci,öğretmen,öğrenci...Hiçbiri memnun değil...

box Nkl :Çok isabetli bir karar yapılan yanlıştan nihayet dönüldü.Sendikalar eğitime hizmet etmek için kurulmamamış Çalışanların nasıl çalışmadan ücretlerini artırırızın hesabını yapıyor. Böyle sendikaclık ne millete ne devlete ne de çalışana yarar.

box ALİM :İŞTE SEVGİLİ ÖĞRETMENLER HAKKINIZI BİLE BÖYLE FARKLI GÖRÜŞLERLE SAVUNUYORSUNUZ.GELMEDİĞİNİZ GÜNLER MAAŞ KARŞILIĞINDAN KESİLEN EK DERSLER NE OLACAK.KOCA ..... ORDUSU TOPLULUĞU DEVAM.SENDİKALAR NE İŞE YARAR?"BÖLMEKTEN BAŞKA"

box karabina :Doğru bir karar ama bu kararı alan bakanlık yanlış: Öğretmenin bir kaç kuruşu ile uğraşacaklarına(Güya iş yapıyorlar ya)Kaldır ek dersi adam gibi bir maaş ver ne sen uğraş nede öğretmeni yor

box :sayın bakan , bu ülke için çalıştığına eminmisin? elbet birgün bunların hesabını vereceksiniz! gerekirse öteki dünyada .kaçacak delik ara....türkiyenin gördüğü en berbat meb. bakanısınız.çünkü ne yaptığınızı bilmiyorsunuz.

box TARİH :Hep hayal ederim nezaman devletimizin düzgün bir politikası olacak diye.Hükümetten hükümete değişen,bakanın kendi düşünce kapasitesine göre yönetilen ,geleceğimizin teminatı gençlerimizin yetiştirildiği sistemin yaz-boz dan vazgeçildiği bir yönetim modeli hayal işte belki olur.25 saat derse giriyorum.birgün 8 saatlik derse girmesem alacağım ek ders saati=25-8=17, 15 i maaş karşılığı ekders 17-15=2+1=3 herhalde ohafta rapor alsam ekonomik olarak bir kaybım olmaz.Öğretmenleri bu oyunlara mecbur bırakan sözde yöneticiler utansın. biz yinede dersimize gireceğiz.nasılsa alıştık artık.

box BRAVO :hükümetimiz cebindeki paralarla yandaşlara kömür vs dağıtmaktan iflas etti. bunun acısını öğretmenlerden çıkarıyor. adam gibi ders ücreti ver insanlara adam gibi müdürler ver kaçmazalar. hem okullara kendi yeteneksiz adamlarını müdür olarak atayacaksın hem de bunlardan iş yapmalarını bekleyeceksin. olmaz. çünkü işbilmez müdürün ilk yapacağı iş öğretmeni yıldırmak okuldan uzaklaştırmak olur. sabahtan akşama kadar bilgisayarda fal bakan öğretmene takdir çalışan öğretmene işkence. sonra çalış diyeceksin bravo

box SNOW :NE VAR NE YOK ALDINIZ BUNUDA ALIN SESİZ SEDASIZ.... DEVLETTEN YANA YORUM YAPANLAR ZATEN SİZ........ YAPACAK BİŞEY YOK ABLAMAZSINIZ

box SNOW :SİZ HALA ÖĞRETMENLE UĞRAŞIN YANDAŞLARINIZ NE YAPIYOR İDARECİLER 6 SAAT DERSE GİRME ZORUNLULUĞU VARKEN GİRMİYOR SONRDA BİRDE UTANMADAN SEVK ALANIN EK DERSİ KESİLİYOR ÖNCEDEN HERŞEY ÇOK NORMALKEN NEDEN HERŞEY SON 5,7 YILDIR BOZULUYOR SEN GEMİCİK BEN 65 YAŞ HIHHHHHHHHHHH.

box celal :demek eylemlere gidilince öğretmen olunuyor haaa sizi bu zihniyetinizle öğretmen yapan devlete yazıklar olsun herhalde yediğiniz sopalarda sizin için onur oluyordur ne yazıkkkk biz bu onurdan mahrumuz allah kimseyi bu zihniyetten öğretmen etmesin

box Necdet :Bence yanlış bir uygulama. Hiç ücreti olmayan bir öğretmenden, bir gün devamsızlık ettiği zaman bir ücret kesemiyor; halbuki o gün bir saat ek dersi olan bir öğretmen devamsızlık yaptığı zaman altı saati kesiliyor. Bu haksızlık değil mi? Böyle giderse yakında maaşlarımızıda vermezler.

box murat :Sayın bakanımız herhalde ilerleyen bir kaç yılda ek dersi tamamen ortadan kaldırır o zaman hepimiz rahatlarız

box olgun :bu yönetmeliği de savunan öğretmenlerin öğrencilerine acıyorum.öğrencilerin geleceğini heba ediyorlar sırf yalakalık yüzünde.adam senin bir günde 7 saatini kesiyor.eskiye dönüldü diyor.öğrencileriniz de mi matematiği böyle öğreniyorlar.başka bir hükümet olsaydı acaba doğru mudur diyeceklerdi,yoksa feryat u figan mı edeceklerdi.ve eminim ki bunlar 1 kuruşun hesabını yapan öğretmenlerdir!(Öğretilecek asıl olanlardır).IMF akıl babalarının bunu istediklerini de unutmasınlar.

box fatih :Buradaki en büyük sorun okullarda hangi dersin ek ders hangisininse maaş karşılığı olduğunun gösterilmeyişi.Hoş önceden yapıldığı gibi gösterilse süistimal eden zihniyet yine yapacaktır aynısını.Öğretmene öğretmenden büyük kazık mı var?

box ali veli :kardeşim sizden dörty sevk mevk isteyen yok.ben bir gün gelmezsem niçin yedi saatimi kesiyorsun.bu ne utanmazlık.3 saatimi kes ne halin varsa gör.biz bunu istiyoruz.................

box mem :değerli meslektaiarım! bir şey yaparken fve söylerken lütfen sap ile samanı karıştırmadan düşüğnerek söyleyin ve yapın. hger devirde ve dönemde kötü niyetliö insan lar olacaktır. kötü insanlar böyle yaptı diye daha önce yapılan bir yanlış kısmen düzeltilmesine rağmen düzeltilmeyen klısımları düzeltelim ya da bu uygulama istismar ediliyor diye yeniden yapılan bir yanlışı mnbeden savunuyorsunuz. bu uygulama muhakkak istismar edilmiş ama hasta olan bir insanın ücretinin kesilmesş ne kadar mantıklıdır. bu yanlışlar her kurumda yapılıyor ama bu kadar sakız gibi çiğnenmemiştir. hasta olmak bir irade işi değildir. lütfen elinizi vicdanınıza koyunuz ve öyle doğru ve yanlışlara karar veriniz. şunuda belirteyim ben hep derlerden sonra sevk alırım. bunlarala uğraşacağınaza yönetmeliklerdeki yanlışlara bakınız. hem insanları sekiz yıl okutacaksınız hem de 5-6 zayıf getiren öğrencileri geçireceksini. unutmayınki hz. Muhammet döneminde bile istismarcı insanlar vardı. Kurunun yanında yaşı da yakmayalım. düşünerek yazınız. meclisteklerden de yanlış yapan var hepsin bir kefeye mi koymak lazım. mesela şu seminer dönmini ben istemiyorum. neden birkaç kuruş için bir ay beni oyalıyorlar. buyur düşün. eşeklerle katırlar tepişmiş. arada olanlar eşşeklere olmuş. aklınızı duygularınızın garisine koymayınız.

box ahmet :ek dersler cazip hale getirilmeli ki öğretmenler ekdersi önemsesin.bence sorun maaş azlığı maaş hep elektriğe kiraya internete suya kömüre doğalgaza gidiyor.ay sonunu getirmek için cambaz olduk.arabaya bile binmek hayal bu benzin fiyatlarıyle.ancak çift maaş olursa belki geçinilir.

box cevdet :bence bu öğretmenlere her şey müstehak ,çünkü birlik beraberlik yok öğretmenlerde çünkü hükümetin yalakası bir sürü öğretmen var piyasa da.şunu iddia ediyorum değil ek dersini,maaşınıda vermesen bu öğretmenler gıkını çıkaramaz.Hak aramaktan korkuyolar çünkü.

box AHMET BAŞAK :Doğru da. Örneğin ayda 6 gün sevkli olan(gerçekten de hasta bir öğretmen arkadaş)bir öğretmenden de idareciler 6x4 = 24 saat ekdersini kesti. Bunu ek ders yönetmeliğinde göremedik. Yönetmelikte netlikler yok. Bunu bir açıklık getirelim. Selamlar

box düşünce :Arkadaşlar ben bu hükümetin uygulamalarını gördükten sonra şunu anladım. Maalesef bu hüümet öğretmenini sevmiyor. Hem de hiç sevmiyor. Hükümet iş başına geldi geleli 6 senedir öğretmenlerle uğraşıyor. Dikkatinizi çekerim diğer kamu görevlileri görevlerini aksatmıyor mu, su istimal eden yok mu? Ama görüyorum ki sadece öğretmenlerlerle uğraşıyorlar. Ama "Beğen miyorsanız bırakın gidin. Dışarıda 500 YTL'ye yapacak çok adam var" diyen mantıktan da başka bir uygulama beklenemez. Önce personelini seven bir bakan lazım bize. Bir de kurunun yanında yaşı da yakaım felsefesine destek veren arkadaşlara tessüf ederim. Bir öğretmende böyle bir mantık olmamalı.

box alper tunga :iyi bir uygulma idi.ancak öğretmenler de olsa rezil insanlar var.b.....nu çıkarırsan devlet de öyle yapar.sevk i haftada bir gün izin yapmak için aldılar.olan iyi insanlara oluyor.bir yıldır hiç sevk almadım.bi kere hastalandım gittim iki gün rapor aldım. dinlendim.bir kere işim vardı,mazeret izni aldım.hak etmediği beş kuruşa tenezzül eden öğretmene yazıklar olsun....

box alper tunga :bunu suistimal eden hırtlar çok oldu ama;sevk alıp akabinde o gün rapor alan ve gerçekten hasta olan için ek ders kesilmese iyi olurdu.

box Cengiz :karar doğru olmasına doğru da, neden doğru olanı yapmak için önce yanlışı denettiriyorlar.önceki uygulamanın bir takım istismarlara yol açacağını meb yetkilileri düşünemedi mi.bence meb şu bürokratlarını bi çek ap tan geçirmeli!vesselamm

box Cengiz :sevgili mem kardeş,birincisi herkesi kendin yerine koyma.ikincisi seminerleri kaldırmak yerine içini doldurmak daha doğru olmaz mı?uzun süren tatiller öğretmenin performansını da düşürmektedir.bu seminerleri kendimizi yenileyip geliştirmek için fırsatlar olarak görmek ve planlamasını ona göre yapmak daha doğru olur.hatta öğretmenler iller,ilçeler arası yer değiştirerek hem tatil hem de mesleki çalışma yapması, giderlerin de meb tarafından karşılanması kötü mü olur.o zaman bir ay tatil neyimize yetmez..

box HAKSIZLIK :3 VERİP 7 ALMAK MI ADALET,BU HÜKÜMET ADALETSİZLİĞİN EN BÜYÜĞÜNÜ YAPIYOR.OKULA GELDİĞİM GÜN 3 SAat ek ders veriliyor, gelmediğim gün 7 saat ek dersim kesiliyor bu mu adalet

box bİR dAMLA sU :Biz öğretmenler birbirimizin kuyusunu kazmaya çok meraklıyızdır! Arkadaşlar merak etmeyin bakan bey hepimizin kuyusunu kazıyor zaten bizim birbirimize düşmemize gerek yok. Hepimizin birlik olup ortak bir noktada buluşup tepki göstermemiz gerek. Şimdiye kadar bir olamadık bari bundan sonra bir olalım. Yoksa bugünlerimizi de arar hale gelicez. Artık yeter BİŞEY YAPMALI AMA HEP BİRLİKTE!!!

box KAYA :Ben de bir öğretmen olarak arkadaşlarımızın yaptığı suistimal nedenlerden dolayı iyi bir uygulama kalkmış oldu.Ama sadece sevk alınan gün ek ders verilmemeli.Yoksa haftalık olarak uygulanırsa bir günlük sevkten dolayı sınıf öğretmeni sekiz saat ek ders alacak. Bu daha kötö bir durum.

box yüksel :buda mı fiyasko

box fethi ayyıldız :doğru ama eksik bir karar bence.zira bugün aldığın sevk diğer günün ek dersini de götürüyor.su an iki gün alınan raporla beş gün alınan rapor arasında hiçbir fark yok.

box aaaaa yazıyor :bence ek dersi kaldıralım maaşlara 400 ekleyelim bitsin ekders ççilesi gitsin

box bülent :Ek ders ücretleriyle ilgili geçen seneki alınan kararda tepkimizi gösterip,(ek derslerimizin kesilmesine rağmen) eylem yaparken çoğu öğretmen neredeydi.. Sonradan değişti ve bir önceki şeklini aldı.(Bu durum da yanlıştı) Şimdi yeni şekliyle karşınızda. Hayırlı olsun... Öğretmen arkadaşlar;deveye sormuşlar,''Neden boynun eğri'' o da demişki:''Yuh valla yeni mi farkına vardınız!''

box MATEMATİKCİ :KÖPRÜYÜ GEÇENE KADAR TABİ ALDILAR OYLARI TÜKÜRDÜKLERİNİ YALARLAR BÖYLE

box selami :bu gün int okudum meclis başkanına 125000ytl civarında makam arabası alınacak mış. öretmenden kes arabaya yatır bunlar bide tasarruf amacıyla meclis konutlarını satmışlardı. öretmenlerde çalışanlar olarak çook pasif korkaklar.ne özlük hakkımız düzgün şamar olanı gibiyiz herkes hesap soruyor biz kimseye hesap soramıyoruz.

box :20 öğretmen olarak bizim okulda bunu suistimal edene hiç rastlamadım.Bizi dersten sonra özel hastanelere gitsin diye zorluyorlar diye düşünüyorum..

box zeki :iyi niyetle yapılmışsa bile eksiği var.sadece sevk alınan günlerdeki ek ders kesilmeli.

box SUAT :iyi niyetle yapılmışsa bile eksiği var.Sadece sevk alınan günlerdeki ek ders kesilmeli.öğretmenlerimizin ücretlere gösterdikleri hassasiyetin,üzüntünün bir kısmınıda içler acısı olan eğitim -öğretime gösteremezler mi?

box Kadir :alınan kararın doğru olduğunu düşünüyorum. Alanı dahada genişletilmeliÖğrenci ile karşı karşıya gelip ders anlatmayanlar ek ders üçreti almamalı. Yöneticilerin maaşı yükseltilmeli ek ders üçreti verilmemeli.Sosyal tesislerde çalışanlar, Milli eğitimdeki Şefler öğrenci ile hiç karşılaşmadıkları halde üçret almatadırlar bunun adı değişmeli.. i öğrenciyi

box sınıf öğretmeni :Kesinlikle gelmediğim gün için ek ders ücreti almaktan rahatsızlık duyuyordum.Fakat yeni uygulamayı da adil bulmuyorum.Artık şuna emin oldum ki bu yönetmelik bir kez daha değişecek.Yani alışageldiğimiz gibi.

box Hikmet Yılmaz :Öğretmenler çemiasını potansiyel suçlugibi göstermek doğrumudur? Birgün okula gelemeyen veya tatil nedeniyle haftada birgün dersyapılamazsa öğretmenin yedi saat haketmiş olduğu dersüçretinin kesilmesi doğrumudur. 10. Madde ayrımı doğrumudur. 657 memurlarından hangisi maaşını mesaisi dışında bir ödenekle almaktadır. Lütfen öğretmen arkadaşlarım bir haksızın yüzünhden bin haksahibi suçlu görülemez. Ydksa bu öğretmenleri töhmet altında koymak için çıkarılmış bir uygulamamı idi? Lütfen iki saat üçreti güvenemediğiniz insanlara değerli çoçuklarımızı nasıl emanet edebiliriz. Ropor veren doktorlardamı potansiyel suçludur.

box Arif Aksoy :Sanırım hiçbir eğitimci hak etmediği bir ücreti talep etmez. Bu çok açık.. Yakında maaş karşılığı dersi 25 saate çekecek bu hükümet.Ne ücret kalacak ne de başka bir şey..Sınıf geçmeyi kolaylaştıracak.Sonunda okulları ,söylemeye dilim varmıyor,yol geçen hanına benzetecek.. Öğretmen maaşlarını yüksek bulan eğitim bakanından öğretmen lehine bir karar beklenemez. Sağlık kurumlarına döner sermaye uygulaması getirdiler. Okullara da getirseler ya..

box memet :Dersimize iki dakika geç girmek ciddi bir suçtur.Yönetmelik değişikliklerinin hızına ve kısmen de tutarsızlığına yetişememek de öyle... Ders dağılımı, ekders ücreti ödemeleri üzerindeki oyunlar bu kadar açıkken ve maaşlarımızın bu yüksek(!)sayın bakanımızın dikkatinden kaçmazken, bırakın bu kör döğüşünü, gelin geceleri de çalışıp, kazancımızı devlete bırakalım. Yazıktır, holdinglerin maması kesilmesin.Ha! Biz mi? boşveeer... Allah deldiği boğazı boş bırakmaz.

box yanlış :kaç ay doğru kaç ay yanlış uygulaması mı yapıyor bakanlık 2 yılda 4 defa yönetmelik mi değişir bu işin bir doğrusu yok mu canın sıkıldıkça ekders mi kescen zaten kimse hak etmediğini istemiyor hakkımızı kesme yeter

box poison :Celal güzelim sen öğretmenmisin öğretmen aydın insandır tabiki haksızlıklara karşı en önde giden karşı çıkan olcaktır bunun farkındasındır umarım yoksa şebek mantığıyla ye iç maaş all şükretmek değildir öğretmenlik bu arada bencede bu ekders kaldırılmalı zaten uydurma bir şey sanrım Turgut özal zamanında uyduruldu kaldırılıp öğretmenlere adam gibi bir maaş vermeliler ek dersin verilmesi ya da ortaya çıkmasında ki temel mantık zaten maaş katsayısının yükselmesini dolayısıyla emeklilikte ve çalışırken öğretmenin az maaş almasını sağlamaktır

box boşversene :Tamam güzel oldu bu uygulamada peki hiç sevk almadan gelmediği halde gelmiş gibi görünen ve parasını 'hak eden' veya okulda olupta derse girmeyen öğretmenler ve buna göz yuman idareciler ne olacak onun önüne nasıl geçilecek.En azından sevk alanın sevk aldığı belliydi böylelerinin ne yaptığı belli de değil.

box türkçe öğretmeni :kesinlikle haksızlık.zaten verdiğiniz ne ki bu kadar iyi kırpma yöntemleri uyguluyorsunuz.3 saat kes ama 6 saatimi kesme hakkına sahip olamazsın.ama arkadaşlar sanırım pek zengin.herkes doğru bir karar dediğine göre.evet sağlık hakkımı da alın helal size be.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sağlıklı ve uzun yaşamın altın kuralları Sağlıklı ve uzun yaşamın altın kuralları

Akıllı para harcamanın püf noktaları Akıllı para harcamanın püf noktaları

Bir yudum gazlı içecek, vücuda bakın neler yapıyor Bir yudum gazlı içecek, vücuda bakın neler yapıyor

Güncel Eğitim Haberleri