Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bakan yeni sistemi savunuyor eğitim haberi

eğitim haberleriBakan yeni sistemi savunuyor

celik.jpg Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, değiştirilecek olan orta öğretim sınıf geçme yönetmeliği ile ilgili popülizm yapmadıklarını söyledi. Çelik, mevcut sistemin önemli kaynak israfına neden olduğunu belirterek, bu duruma çözüm bulmaya amaçladıklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Şubat ayında Türk-Eğitim Sen Genel Başkanı seçilen İsmail Koncuk'a ziyarette bulundu. Türk-Eğitim Sen Başkanı Koncuk ziyaret sırasında, Bakan Çelik'e eğitim sorunlarıyla ilgili bir rapor sundu. Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Çelik'in 5 yıldır bu görevi yerine getirdiğini hatırlatarak, kendisinden eğitim çalışanlarının taleplerinin çözüme kavuşturmasını beklediklerini belirtti. Koncuk, yeni çıkarılan Yönetici Atama Yönetmeliğine dikkat çekerek, bu konuyla ilgili taleplerini ilettiklerini ve eksikliklerin giderilmesi istediklerini kaydetti. Sınıf geçme yönetmeliğinde yapılacak değişikliğe de değinen Koncuk, disiplinsizlik konusunda önemli sorunların yaşandığını, altı zayıfla sınıf geçmenin eğitim sisteminde yeni bir gevşekliğe yol açacağını savundu. Koncuk, yeni çıkarılacak yönetmelikte öğretmen etkinliğinin en üst seviyeye çıkarılmasını istedi.

Bakan Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 1 milyon memur ve 20 milyon üzerindeki öğrencisiyle büyük bir camia olduğunu ve aksaklıkların yaşanabileceğini söyledi. Yönetici Atama Yönetmeliği ile ilgili olarak uygulamanın anlaşılırlığını arttırmak için bir genelge yayınlayacaklarını kaydederek, uygulamada aksaklık olması halinde müdahale edeceklerini açıkladı.

"ÖĞRENCİ AFFI KONUSUNDA TAVİZ VERMEYECEĞİM"

Yeni sınıf geçme yönetmeliği hazırlıklarını işaret eden Bakan Çelik, yönetmeliğin hala çalışma halinde olduğunu söyledi. Çelik, "Biz asla popülizm yapmadık ve kimse de bize popülizm yaptıramaz. Örneğin bir af meselesi var. Geçen yıl bir çok kampanyalar yapıldı, mesajlar atıldı, mailler çekildi. Ama ben bu konuda taviz vermedim. Bundan sonrada vermeyeceğim. Ama bu konuda oturulur konuşulur. Eğitim sistemine yararı olup olmadığı tartışılırö diye konuştu. Çelik, eğitim sistemine zararlı olacak hiçbir şeyi yapmayacaklarını kaydetti.

Milli Eğitim Bakanı Çelik mevcut sistemde 13 dersten 10'nu geçen fakat 3 dersten kaldığı için sınıfta kalan, öğrenciler bulunduğunu söyledi. Bu öğrencilerin başarılı olduğu 10 dersi tekrar okumak zorunda kaldığını anlatan Çelik, "Bu durumda 100 binlerce kişi sınıfta kalmış olunca kaynak israfı oluyor. Öğrencilerin veremediği derslerden geçmesi ya da ders affı söz konusu değil. Kaynak israfını çözüm bulamaya çalışıyoruz" diye konuştu. Bakan Çelik bu konu da orta yol bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Gazetecilerin ÖSS nedeniyle öğrencilerin rapor aldığını hatırlatması üzerine Bakan Çelik, "Bu durum ÖSS sisteminin bir sonucudur. Bu ÖSS yapısı ortaöğretim kurumunu felç etmiştir. Uzun vadeye yararak 'ÖSS'de yeni bir model oluşturacağız' dedik. Haziran ayı içinde ÖSS'yi yeni bir formata sokmak için geniş katılımlı bir toplantı yapılacak. ÖSS sistemine geçiş kademeli olarak yapılacak" diye konuştu.

tag Bakan yeni sistemi savunuyor

7.5.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (48 yorum yazılmış)

box xpyazilim@mynet.com :yapmayın sayın bakan. bu populizm değil de nedir. ben öğretmenim. derste hangi öğrenciye kendimi dinleteceğim. sizden daha çok eğitimin içindeyim. bu yönetmelik hiçte hayırlı sonuçlar doğurmayacak. çocuk mutlaka okuyacaksa o zaman açık lise okusun. açık liseyi kolaylaştırın. sizce çalışanla çalışmayanın aynı değerlendirilmesi hakkaniyete ne kadar uygun.

box ebru :illaki bi değişiklik yapılcak ozaman çalışanın hakkının yenmediği bi sistem düzenlense en iyisi...

box Asil Özdemir :Geçtiği dersleri tekrar okumaları kaynak israfına neden oluyorsa bu gibi öğrencilerin aynı dersleri almalarını engelleyin. Ama asla ve de asla sınıfını başarmamış bir öğrenciyi bir üst sınıfa kabul etmeyin. Aksi halde alt sınıftan dersleri olan öğrencilerin üst sınıfı haydi haydi başarırlar demek istersiniz. Bu da akuma yazması yok ama çok iyi roman yazar demiş gibi olursunuz. Ama bakan beyin sorunu eğitimin nasıl olması gerekir değil. Nasıl etsekte bu işi ucuza getirsek der gibidir.

box gazali :ALLAH aşkına yapmayın sunu bakanım.Biz Öğretmenlerin değeri kalmamıştı bızlerı tamamaen yok edeceksiniz

box ben özgürüm :sayın çelik hiç düşünyo mu bu öğretmenler nasıl öğrencilerle başedecek diye nasıl susturacak öğrenciyi ya bana söylesin allah öğretmenlere yardım etsin

box Fizikçi Baba :Değerli arkadaşlarım,hepinizin bildiği gibi her zorluk beraberinde yeni fırsatlar getirir. Bakanımızın açıkladığı 13 dersten 10 tanesini geçip 3 tanesinden kalan bir öğrencinin sınıfta kalmasından bahsedeyim biraz. Amaç sayısal olarak lisede okuyan sayıyı artırıp % olarak sınıf geçme başarısını %100 yapmaksa diyecek bir sözüm yok.Zaten bu yönetmeliğe gerek yok, şimdiki yönetmeliğe göre öğrencinin yıl sonu ortalaması 2,50 ve üzerindeyse öğrenci ortalamayla problemsiz geçiyor. Nitekim geçen yıl Fizik-Kimya-Matematik dersleri zayıf olan bir öğrencimiz 2,51 ortalamayla üst sınıfa geçti. Ortalama yükseltme sınavına 3 değil de bütün derslerden girmesine karşı değilim ama 5-6 zayıfla öğrencinin üst sınıfa geçmesini uygun bulmuyorum. Eğer ki eğitimden bahsediyorsak;saha kenarından futbol maçını izleyen teknik direktöre değil, sahada oynayan oyuncuya itibar göstereceğiz. Tüm öğretmen arkadaşlarımla sahada oynayan oyuncularız.Bu sahadaki her türlü iyi ya da kötü olabilecek gelişmeyi kusura bakmasınlar ama teknik direktörlerden daha fazla tecrübemizle yaşıyoruz. Türkiye'deki tüm liselerin katılacağı bir anket düzenlensin, acaba kaç kişi bu düzenlemeye evet der??? Hiçbir öğrencimizin eğitim-öğretimin dışına çıkarılması taraftarı değiliz ama aynı zamanda iyi öğrencilerimize kötü örnek teşkil edip tembelliği yaygınlaştırmasına da taraftar değiliz. Umarım sesimizi duyarsınız. Tüm öğretmen arkadaşlarıma başarılar dilerim.

box cevdet :eğitimi falan düşündüğü yok bakanın,fazla para gitmesin derdinde evet çok para gitmesin milletvekillerimiz ne yapar sonra parasız!gerçi bunun ceremesini vergileri arttırarak millete ödetirler.vekillere bişey olmaz!!!

box cafer kara :sistemde not önemli değil bence insanlar sınavda kendi bileklerinin hakkı ile kazanmalıdır. öğretmenler arasında fark vardır dersler aynıdır bazısı kazık sorar bazısı kolay öğrencilerin bilgi düzeyi eşit olsa bile bu verilen notlar kader belirler bu not sisitemnin kalkması gerekir. hep öğrenciler sorgulanmasın öğretmenler de öğrencilere sorulsun ne yapıyor ne öğretiyorlar. eğer ille de not verilecekse genel bir sıbnav ile not verilebilir.

box mosela :Böyle saçma bir düşünce ve uygulama hangi ülkede var acaba.Sayın bakan maliyeti düşürme çabasında olduğunu açıkça söylüyor.Ülkenin geleceğini emanet edeceğimiz gençleri hiç düşünmeden böyle bir kararın alınması ne kadar da üzücü bir durum.Çalışan öğrencileri bile tembellik yapmaya davet eden, öğretmeni tamamen devreden çıkartan böyle bir yönetmeliğin uygulanmaya konulması çok yanlış olacaktır.Eğitimin kalitesini bu kadar aşağıya çekmek ne derece doğrudur.Mevcut sistem bile hala lise seviyesine gelen ama okumayı yeni söken öğrencilerin artmasına sebepken durumu daha da kötüye götürmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Eğitim sistemini berbat bir hale getirdiniz zaten.Daha da kötüleştirmeye hakkınız yok.Bu ülkenin size oy vermeyen aklı başında insanlarının seslerine de kulak verin artık.Bu ülke hepimizin...

box m :İlköğretimde kalması gereken öğrencileri geçire geçire artık kalma olayını ortadan kaldırdık. İstesekte bırakamayız zaten. İlköğretimlerde öğrenci yaşı küçük olmasına rağmen müthiş bir disiplinsizlik var. Bu liselerde çoooook daha kötü sorunlara yol açacaktır. Çalışanla çalışmayanın ayrımına varılamıyor ayrıca. Hakkıyla aldığı notlarla geçen öğrenci yazılı notları 10 20 30 olan öğrencilerin nasıl sözlü vb. ile geçirildiğini görünce ne hissedecek bilemiyoru.Bir yurdum klasiği vergi borcunu ödemeyenlere vergi affı gelmesi gibi. Tabi böyle yetişen çocuklarda ilerde hiçbirşeyi takmayacak. Nasıl olsa hallolur diyecek. Bazen komplo teorileri aklıma geliyor kendime gülüyorum. Sanki birileri bizim eğitim sistemimizi çökertmeye çalışıyor gibi. Neyse yeterince içimi döktüm galiba. Bu beni bir 6 ay idare eder. :) Saygılar.

box adaletsizlik :nasıl yani benim diğer sayfada okuduğum açıklamalara göre ve haberlerde dinlediğime MEB in aldığı karar 2 tane zayıfı olan öğrenciler sınıfını gecebilecekmiş bn 8.sınıf öğrenciisiyim benim 1 tane zayıfım var ve sırf o bir zyıf için dier 12 dersi tekrar mı okuyacağım böle saçmalık böle adaletsizlik böle öğrenci hakkı yenilen yer varmı bzden başka allah aşkına yapmayın ya böle şey olurmu yazıktır gunahtır bizlere 1 zayıfım var die sınıftamı kalıcam şimdi olurmu öle seyy lütfen biraz insaflı davranın ve bir daha düşünün bizim basımızı yakmayın yaa allah rızası için elinizi vicdanınıza koyun biraz bakanım..!!o bir zayıf yüzünden diğer 12 dersi tekrar 1 sene boyunca okuyan öğrenci tek ben olmayacağım başkalarıda olacak sizinde evlatlarınız var nasıl vicdanınız rahat edecek sırf o bir tane 1im var die sınıfta mı kalınır...

box tanju :bakanım çok güzel bir sistem olduğuna inanıyorum vede size katılıyorum

box arif :sayın çelık ıyı de siz sinifta kalan öğrencilerin ruhsal sağliğini hiç düsünüyormusunuz yapmayın.

box oğuzhan :ben 8. sinif öğrencisi olan bırıyım tamam bır hata yaptım zayıfım var ama sayın bakan bırde bızım ruhsal sağlığimizi bır dusunun eğer bız sinifta kalırsak o 1 yılda nasıl uyum sağlayabiliirizkı yasıtlarımız lıseye giderken bizi bir dusunun lutfen yapmayın sayın bakan sizden tek ıstegım bu umarım bızı anlıyorsunuzdur emın olun kı bu geleceğimizi cok etkıleyecek tek bende değilim benim durumumda bircok arkadasın var nolur bızıde anlayın

box sevil :sayın bakanım çok iyi düşünmüssünüz 10 dersi geçip 3 dersten kalıp tekrar aynı sınıfı okumak çok kötü bir duygu benim şuan 3 zayıfım var belki sınıfta kalabilirim benim hayatım biter okumasam lütfen sayın bakanım çok iyi düşünüyorsunuz inşallah herşeyi halledersiniz

box k :sevgili öğrenciler: öğretmenlerinize saygısızca davranıp,yıl boyunca üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirmeyip,zayıflarla dolu bir öğretim yılı geçirerek sınıf geçmeyi istiyorsanız pes doğrusu.sizin okula gelmemeniz daha iyi olacak.bir yılda sizden beklenen bilgileri öğrenmeden, gereken davranışları kazanmadan bir üst sınıfa geçmenizin hiç bir faydası olmaz.öyle bir ülkede yaşıyorsunuz ki kanımız deli akıyor, biz genciz diye düşünmeye bile vaktiniz yok.bunu bu hale getiren öğretmenleriniz değil.yıl boyu sorumsuzca davranarak hem kendinizi zor duruma düşürüyor,hem öğretmenlerinizi zor duruma düşürüyor, hem de sorumluluk sahibi arkadaşlarınızın öğrenmelerine engel oluyorsunuz ve sınıf geçmek istiyorsunuz. bu kadar bencil olmayın.

box ali demir :vallahi bi yandan iyi bi yandan kötü

box ceren :ya bu öğretmenler niye hep kendilerini düşüüyolar ya birazda öğrencilerinizi düşünün öğrencilerinizi düşünün sevinki öğrencilerde sizi sevip sizi düşünüp size saygı gösterip değer versinler siz kendinizi sevdirseniz öğrenciler siz sus demeden susarlar zaten

box sercan çorak :bnde 3 tane zayıfla sınıfta kalan öğrenciyim. büyük bi haksızlığa uğruyoruz

box BURCU :bende bu yenı yonetmelıgın yürürlüqe gırmesı taraftarıym qecen senelerde oğrencıler 13 dersın 10undan gecıp 3unden kalınca sınf tekrarı yaptılar dıger 10dersı yuksek olsa bıle sneye qene tekrar okudular bu dersleri,, bu yonetmelıgn oğretmenlıge saygızlık anlanada gelmıyor herkez kendı tarafına cekmıs(!) bırazda oqrencı mılletı dusunulsun Lutfen..

Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın...

box cumali :bakanımızın bu uygulamasını onaylamıyorum. hayatta kişi için ancak çalıştığının karşılığı vardır. sen yıl boyunca çalışma gevezelik et. yıl sonunda dersten kalınca haksızlıktan bahset. kalacak öğrencileri haksızca geçirmek haksa ya gerçekten hak ederek geçen öğrencilerle tembel öğrencileri bir tutmak haksızlık değil mi? bakanım bari siz yapmayın. herkes lise diploması alacak diye bir kural mı var. böyle politikalar sayesinde abartmıyorum okuma yazması olmayan öğrenciler lise diploması aldı. ve görünen o ki almaya devam edecek. lise öğretmenin hali ise içler acısı. nerdeyse yaz boyu bu güya geçmesi gereken öğrencileri sınav yapacağız. bütün programımız alt üst oldu. birde durup durup bu yönetmeliği karne dağıtımından birgün önce karneler hazırlanmışken yapılır anlamadım. her şey karıştı. bari lisede de ilköğretimde olduğu gibi kalmayı kaldırn da bütün mesele hallolsun. kalite ve hak kimsenin umurunda değil nasıl olsa.

box can :yav ben bu çocuk ları anlamıyorum yav çalışın geçin çocuklar bakın benim 3 zayıfım var1.ci dönem 8 di 2.ci dönemde 3 şimdi ben sorumlu geçiyorum ama ben 4 ders seçtim onlardan sınav olcam 4 derstende 4,3 alcam doğrudan geçicem

box berke :Sayın Bakanım size bişey soracağım 3 tane veya 4 tane 3 ü olan kalırmı nolur kısa zamanda soroma cevap verin yalvarırım.

box bilinmiyor :SAYIN çelik bildiğinizden şaşmayın.

box emir :ya allah aşkına öretmen arkadaslar güsel diosunuzda ben bilirimki bazı öretmenler yukseltmelerde para almak için örencisini sınıfta bırakıyor bu benim 3 senedir başıma gelio ben yıukseltmeye girip kaldıım dersten 95 alıom bu nasıl dengesizlik bu yasa iyi oldu ama şanstan bize denkgelmedi saglık olsn ama kaldım gibi bu sene sınıfta

box ali haydar ölmez :sayın bakanım ancak sizi 1980 öncesi gençlerimizin durumunu bilenler anlar.siz çıkarmış olduğunuz 12 6 2008 tarihli yön. ile ülke gençliğimizi bir nebze de olsa kötülüklerden korumak ve eğitim seviyelerini yükseltmek onun için teşekk,rler sayın bakanım.birde şu agustos ta ortalama yükseltme sınavını tekrarlar sanız bir defaya mahsus çok daha iyi olacağından eminim neden mi çünkü gençler haziran sınavına iyi hazırlanamadılar

box napcannn yaaaaaaa :sayın bakanım bence 2 3 zayıfı olanı geçirin bari hepimizin hayatı sizin elinizde

box emir :lütfen af gelsin yoksa türkiye nin gelecegi hiç parlak degil

box efe :bakanım türkiyenin gelecegi elinizde yapın bi bakanlıkta yüzümüzgülsün

box ali özırmak :lise 1'ler 3 zayıfla üst sınıfa geçebiliyor, lise 2 ve 3'ler 2 zayıfla üst sınıfa geçebiliyor. diğer taraftan toplamda 5 zayıfla bir üst sınıfa geçenler varken, lise 2 ve lise 3'lerde toplamda 3 zayıfla sınıfta kalınıyor. bu nasıl bir adalet, bu nasıl anayasal eşitlik? yetkililerin konuyu tekrar irdelemeleri gerekiyor.

box gizem :lütfen af çıksın ve ağustosta tekrar ortalama yükseltme sınavları olsun lütfen. sınavlarımız çok erken yapıdı bize hiç bir hak sunulmadan sınıfta kaldık nolur çıkan bu karmaşıklığa yüz güldürücü bir afla son verin lütfen bu durumdan bizi kurtarın. LÜTFEN AF ÇIKSIN

box esra :egitim kalitesi zaten düsük bu sekilde daha da düssün diye mi ugrasılıyo acaba Ama basarılı bir yöntem kesin duser supe olmasın

box kasırga :Bİ KERE DAHA ŞU ÖĞRENCİ AFFI VERSE NOLCAK Kİ YHAA...!hm kaynak israfıda omassss

box ASLI :bn aslı iki sene lise 1. snıfı okudum ortalama yukseltme sınavından kımya yı 10 puon yetersızlıgınden ogrenın hakkımın doldugunu syledıler ve tasdıkname ıle okul bagım kesıldı.... suan da acıkogretım lisesi nı okuyorum ama bn neden normal lıse ye gıdemıyorum lutfen bana bı bılgı verırmısınız sn bakan bnde normal ogrncı olmak istıorum

box aslı :bn aslı. iki sene lise 1.sınıfta kaldım ortalam yukseltme sınavından 10 puan kımya dan eksık aldıgım için ogrenın hakkımın doldunu syledıler ve tasdıkname ıle okul bagım kesıldı. suan açıkogretım okuyorum bnde normal okumak ıstıyorum lutfen AAAAAAAAFFFFFFFFF çıksın okulumuza donelım ne olur bıze yardım edın LUTFEN açıkogretım dıploması almak ıstemıorum normal lısedn mezun olmak ısterım herkes gıbı.. sanırım buda bnm HAKKIMDIR insallah...

box SABİHA HAMDİ TÜRKAY :YA BAKANIM SİZ ÖYLE DURUYOSUNUZ AMA BİZİM OKULU BİLMİOSUNUZ ÖĞRETMENLER BİLE KÜFÜR EDİO DÖWÜO BİŞEY YAPIN BAKANIM.HERŞERYİ BAŞKALARINA BIRAKMAYIN OKULUMUZDA SİGARA İÇİYORLAR BİR İLGİLENİRSENİZ SEWİNİRİM:_:

box Ozan :Bence bir ögrenci 4 zayıfla gecmeli 5 zayıfla ise sınavlara girmeli

box efe :siz ogretmenlere sesleniorum siz cokmu iyisiniz sanki 5 6 zayifla gecilmez diosunuz ya sizin torpil gectiniz ogrenviler nolacak onlari iye solemionuz tabi ben torpil yapmam haksiz gecirmem dersiniz simdi ben pek cok okulda 8 9 zayifli ogrencileri geciren ogretmenler gordüm sizde geciriosuuz yalan atmayin ama tanidik degil yabanci bir ogrenci destegi yok 3 zayifi var direkmen birakiosunuz o ogrencninde üzerine düssenize tabi ugrasamazsiniz degilmi siz ogretmenler yeni nesli berbat ettiniz hic bir ise yaramiosunuz... halbuki calismayan ogrencilerin üzerine düsseniz notlari zayif olan ogrencilerin sen calismiosun diye degilde piskolojik durumunu bir yere cekip sorsaniz cozüm arasaniz daha iyi olurdu m.kemal atatürk ne demisti yeni nesi sizin eseriniz olacak dogru solemis 20 yil sonra türkiye sizin eseriniz olacak milli egitim bakanina sunu solüorum torpil olmayan belsten sinifi gecmeyen ogrenci cok az bunu bilin tabi siz dewam edin yok bu bole olmaz su sole olmaz diye ogretmenler siz bir ogrencinin basarisiz olmasinda en büyük etkensiniz bunu untmayaniz ogrenciye bahane bulaaniza kendinizi cozün once sizde nasil ogretileceginizi biliosunuz ama yapmiosunuz benden bu kdr en azindan bakan celigi tebrik ederim yinede yarali seyler yapio ogrenciler icin ama siz ogretmenler yeni neslin aydinligini degil karanligini getireceginizi düsünüyorum fikrimi ozgürce ifade ediyorumm bu kdr saygilarla.....

box mesut :baskanım bende 0kuyorum ama size küfür ederdim ama allahtan korkuyorum

box bahar :BASKANIM BEN 10 SINIFIM WE ZAYIFIM WAR LUTFEN BU SENE KIMSE KALMASN BEN KIZ MESLEKTE OKUYORUM EYER 3 ZAYIFTAN KALIRSAM AILEM BENI OKULDAN ALICAK LUTFEN BU SENE BI SANS DILEYN BIZE SENEYE DAHA IYI OLUCAMA SOZ WERIYORUM

box fatih :sayın bakan ben 75.yıl atl ve eml lisesinde 2.sınıftayım 5 zayıfla geçme var mı...

box fatih :sayın bakan ben 75.yıl atl ve eml lisesinde 2.sınıftayım 5 zayıfla geçme var mı...

box FATİH :WALLAHİ HOCAM 5 ZAYIFLA GEÇME VAR MI BARİ BU SENE OLSUN YOKSA BABAM BENİ İŞE GÖNDERECEK.İŞE GİTMEK İSTEMİYORUM.OKUMAK İSTİYORUM.BU SENE BÖYLE OLSUN NEOLUR. GEREGİNİ ARZ EDERİM FATİH ÖZTÜRK ATALAN

box gözde :ya ben lise 2 ye qidiyorm 2 zayıfım var ama lise 1 dende 2 dersm var qeçebilirmiym:(

box burak1997q :Keşke olsa Sınıfta kalırsam 6.sınıftayım suan kalıcam gıbı gozukuyo kalırsam okul hayatım bııter eve gelemem Ne olur yapın sınıf gecme taktıgını ingilizce fen matamatik ten zayıfım türkcede gidiyo elden neolur az anlayış Gösterelim

box simqee :ya öğretmenler hep kendinizi düşünüosunuz biz öğrenciler hiç umrunuzda değiliz hayatımız söz konusu lütfen öğrencilere karşı biraz daha duyarlı olun bu af için size çok teşekkür ederiz .. saygılarla

box yusuf :bence iyi bir fikir bizinm hocalarımız yaş lı ve hep sayıf veriolar

box selçuk :selamlae bence buradakilerin çogu hoca ve hiç biride istemiyo niye derseniz sözümüz dinlenmez ders anlatamayız diye düşünülüyor ama o kalan ögrencinin bir anası birde babası var o çocuk daha genç kanı dik akıyo sınıfta kalırsa pskolojisi bozulur ailesiyle araları açılır yanı bunları göz önüne alarak lütfen diyeceklerinizi diyin tabi sizin de çocuklarınız var onlar kalmayla karşı karşıya olsa siz ana veya babasınız üzülmezmisiniz elinizi vicdanınıza koyun çocuklar bırakın bari lise mezunu olsunlar şimdi o da bişeye yaramıyo ama neyse liseyi bitirdikten sonra çocuk okumassa okumaz iş hayatına atılır ama okursa o zaman öss yi kazanır hayırlı bi evlat olur lütfen herkezin vebalini alamk çok kötü şey herkez kusura bakmasın çocuklarımızın gelecegini söndürmeyelim lütfen sayın çelik söylediklerimi anlayacagınızı umarım iyi günler

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Başarılı ve başarısız insanların özellikleri Başarılı ve başarısız insanların özellikleri

Kitap okumak öğrencinin başarısını artırıyor Kitap okumak öğrencinin başarısını artırıyor

İnsan vücudu, mucizelerle dolu bir makinedir İnsan vücudu, mucizelerle dolu bir makinedir

Güncel Eğitim Haberleri