Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Dershaneler SBS yapamayacak eğitim haberi

eğitim haberleriDershaneler SBS yapamayacak

ookul.jpg Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül, özel dershanelerce ilköğretim öğrencileri için Seviye Belirleme Sınavı (SBS) deneme sınavı yapılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.

Yazı boyutunu büyütmek için
Özgül, yayınladığı genelgeyle, "Milli Eğitim Bakanlığı Özel Dershaneler Yönetmeliği" gereğince özel dershanelerin bağlı bulunduğu dernekler tarafından, öğrencilerin bilgi düzeylerini belirlemek ve sınav deneyimi kazandırmak amacıyla MEB'den izin alınarak il veya ülke genelinde deneme sınavları yapılabildiğini kaydetti.
Yılda bir kez ve bakanlıkça belirlenen tarihlerde sadece Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) ve Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) için deneme sınavı yapılmasına karar verildiğini belirten Özgül, SBS için deneme sınavı yapılmasının uygun görülmediğini ifade etti.

Özgül, şunları kaydetti: "MEB'e müracaat eden ve protokol imzalayan, Bilgi Çağı Özel Öğretim Kurumları Derneği (BİLGİDER), Tudem Dershaneleri Derneği (TUDER), Özel Dershaneler Birliği (ÖZ-DE-BİR), Güven Dershane Sahipleri Derneği (GÜVENDER), Özel Anadolu Kültür Dershaneler Birliği (KÜLTÜR-BİR) dernekleri 4 Mayıs 2008 tarihinde OKS, 10 Mayıs 2008 tarihinde de ÖSS deneme sınavı yapacaklardır.
Ancak izin verilmemesine rağmen bazı dernekler ile özel dershanelerin, ilköğretim öğrencilerini Seviye Belirleme Sınavı adı altında sınav yapma girişimlerinde bulunduklarına ilişkin duyumlar alınmaktadır. 2008 yılı içinde sadece OKS ve ÖSS için deneme sınavı yapılması uygun bulunduğundan, ilköğretim öğrencileri için SBS deneme sınavı yapılmasına izin verilmeyecektir."
AA

tag Dershaneler SBS yapamayacak

26.3.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (13 yorum yazılmış)

box demokritos :okul müdürleri dershanelerle anlaşarak bu işleri yapmaktadır.bu cesareti sizden alıyorlar tabiki....

box merve :eee biz ne yapıcaz oks ye girenler olucak sbs ye girenler neden olmuyor ki:( töder yayınları bizim dersaneye yaptı çok iyi geçti dersanede 10. oldm

box egitmen :yeni sistemde %25 düzeyindeki katkı içinse şayet, yapamamasını desteklerim. fakat, türkiyede bu dersane tekelciliğinin kırılabileceğini sanmıyorum. bir yolunu mutlaka bulacaklardır.

box seda :olmaz böyle şey yoksa rüyamı tam dershaneye gittim derken yıktın bütün dünyamı ben bu dersten ölürsem söyle küçük bakan hiçmi kalbin sızlamaz olmaz böyle ders

box mehmet baydın :Aydın da sınavların hepsi yapılıyor. Galiba başka şeylerden bahsediyorlar. Milli eğitim kendisi sınav yapıyor.

box nisa serininler :zaten milli eğitim bakanlığı ona buna burnunu sokuyo iyice bunun yüzünden ülke, öğrenciler perişan oldu ne var ki sınava sen özel dershanelere ne sataşıyon ki

box özgür :sbs adı altında 1 olan sınav sayısını 3'e çıkardınız!dershaneler yoğunluktan öğrenci kaydı yapamıyor!kayıt patlaması yaşanıyor!dershanelerin ekmeğine yağ sürdünüz!hem de okul merkezli bir eğitim anlayışı getiriyoruz diyerek yaptınız bunu!mahvettiniz her şeyi!sizler asla bu milletin menfaatini düşünmüyorsunuz!belli gruplara hizmet ediyorsunuz!birilerinin buna dur demesi lazım!dershaneler batıyordu!imdatlarına sbs taktiğiyle hüseyin çelik bey yetişti!sayın bakan kime hizmet ediyorsunuz?bunun vebalini asla kaldıramayacaksınız!sırf milli eğitim politakalarının rezilliği yüzünden ve o bakanlık koltuğundan inmeniz için akp'nin kapanmasını istiyorum!malesef istiyorum!!!yoksa sizi o koltuktan almaya hiç kimsenin niyeti yok!hele sizin inmeye hiç niyetiniz yok!

box meryem :Uygulamanın çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. 4. sınıfta başlayan SBS adı altında yapılan bu deneme sınavlarını doğru bulmuyorum. Bir öğretmen olarak.....

box murat :deneme sınavının yapılmasına izin verilmemesinin gerekçesi olamaz.Eğer SBS adı altında sınav yapacaklarsa onun denemesi de olur.Sayın bakan tost yiyen, test çözen bir nesil yetişiyor diyerek kendisinden önceki dönemleri eleştiriyor ama kendisi ne yapmaya çalışıyor anlamadım anlayan varsa allah aşkına anlatsın.

box WWWWWW :SBS,DEN ÖNCE DENEME YAPILSIN . HEM DE DERSHANELERDE DE sbs YAPILSIN LÜTFEN

box betül :bende bu sene sbs ye gırecek olan bır oğrenciyimve bence deneme sınavlarının kaldırılması bızım ıcın doğru olmayacağını düşünüyorum ve bence kaldırılmasın kendımızı denememiz bızım ıcın faydalı olacak

box merve nur :sbs den önce deneme sınavları yapılması bizim için çok faydalı ben dersaneye hiç gitmedim arkadaşlar hepiniz kendi açınızdan düşünmeyin dersaneye gidipte ayriyeten ders görüyorsunuz lütfen gitmeyenleride düşünün itirazı olan varsa cevap yazsın LÜTFEN BENCİL OLMAYIN

box berk :çok az şey var

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bilgisayarı daha verimli kullanmak için bunları yapın Bilgisayarı daha verimli kullanmak için bunları yapın

Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder? Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder?

Çocuklarda boy uzamasını sağlamak için ne yapılmalı? Çocuklarda boy uzamasını sağlamak için ne yapılmalı?

Güncel Eğitim Haberleri