Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Öğretmenlerden ne bekleniyor? eğitim haberi

eğitim haberleriÖğretmenlerden ne bekleniyor?

ogretmen.jpg Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayla Oktay, değişen çağla birlikte yeni öğretmen modellerine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Öğretmen okullarının 160. kuruluş yıldönümü törenlerine katılan Oktay, çağın değişen ihtiyaçları ile birlikte klasik öğretmen modelinden uzaklaşıldığını kaydetti. Eskiden bilgi aktarmaya dayalı eğitmen modelinin artık bilgi kaynaklarına ulaşmayı öğretenle yer değiştirdiğini belirten Oktay, günümüz öğretmeninin kendini yenileyebilmesinin önemine dikkat çekerek,

"Bize zamanında bilgi 5 yılda eskir derlerdi. Ancak bu zamanda bilgi çok daha hızlı eskiyor." dedi.

Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi'nde yapılan kuruluş yıldönümü etkinliklerine sinevizyonla katılan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlerin eğitimdeki önemine değindi. Bakan Çelik, "Öğretmenlerin öğrencilerine dille yaptığı nasihatlerden çok davranışla verdikleri mesajlar daha etkili oluyor." diye konuştu.

Öğretmen Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey de öğretmenlerin vatanın her köşesine taşıdıkları bayrağın başarıyla dalgalandığını ifade etti. Balıbey, "Sınırda da Mehmetçik'le vatanı bekleyenler onlar. Anadolu'nun çeşitli yerlerinde garip mezarlarının çoğu öğretmenlerimizdir." ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer de küreselleşen dünyada bilim ışığında öğretmenlik yapacak bireylere ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Burak Kılıç
zaman

tag Öğretmenlerden ne bekleniyor?

19.3.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (16 yorum yazılmış)

box euclıd :bilimin ışığında yürümemiz gerektiğini çok çok önceden bilmemiz lazımdı,treni kaçırmadan önce...

box demokritos :hoşuma giden "öğretmen tipi" sanırım sayın çeliği büyüleyecektir.bazı özellikler: 1.asla konuşmamalı,günü kurtarmalı. 2.toplantılarda idareyle ters düşmemeli 3.paralı eğitimi şiddetli savunmalı 4.müdüre karşı gelmemeli 5.doğruları savunmakta ne haddine,müdür varken 6.en iyi öğretmen en yalaka olandır. 7.dersanelerin okuldaki reklamına seyirci kalmalıbelki müdür "yüzde "anlaşması yapmıştır ne haddine. 8.müdürle iyi geçinmeli eğer eğitim birsenliyse hemen geçmeli

box demokritos :"yeni tip" sanırım sürüye uyan asla konuşmayan, dünyadan uzak,müdürüyle çelişmemek için yalakalıkta ustalaşmış,sessiz, eğitimin ticarileşmesine karşı çıkmayan öğretmen tipini içerir.

box KAZDAĞLI :Kapatılmış olan okulların kuruluş yıldönümlerini kutlayan başka bir millet yoktur.Hep kapat,hem kuruluşunu kutla(!).Bizde artık öğretmen yetiştirme poltikası yok.Şimdiki Anadolu Öğretmen liselerinden Eğitim Fakültelerine giden kaç öğrenci var? "Garip Mezarların" içinde yatanlar hep öğretmenlerdir.Burası doğru.

box vitaliter :tabıı canım ogretmenler kendını gelıstırmelı. verdıgınız ne kadar ayda bır bır kılo kıyma alıyorum eve. ben beslenme ogretmenıyım once besleneyım proteın demır alayım kı oyle kendımı gelıstıreyım. yoksa havadan proteın dagıtmıyorlar..sayın vandan sorumlu mıllı egıtım bakanımız...

box sözleşmeli :sen ıkılık yaratırsan ogretmenı kucumsersen yok ucretlı yok yok vekıl ıyı bır egıtım tabıkı olmaz olmasıda beklenemez kpss mı calısalım yoksa dersımıze hazırlanıp super performansmı gosterelım ...

box ceyhun yılmaz :vitaliter sayın bakan hakkındaki yorumuna kısmen katılıyorum. ama sen ve senin gibi ilkçağ feylesof kırıntıları rumuzlarını kullanan sevgili meslekdaşlarımı hangi bakan zorla öğretmen yaptı. git simit sat inan daha çok kazanırsın hem demir hem bakır alırsın. kazdağlının gerçek bir dağlı olduğundan artık bu forumu takip edenlerin hiç şüphesi kalmadı.

box AHMET BAŞAK :Öğretmenler öncelikle; 1-İlk atandıklarında Sözleşmeli Öğretmen olarak göreve başlayacaklar. 2-Bir yıl süresince; a-Hazırlayıcı Eğitim Kursu ve Temel Eğitim Kurslarını başarıyla tamamlayacaklar. b-Birinci Etap Stajda başarılı olacaklar. 3-İkinci Yılda kadroya alınıp, İkinci Etap Staj Dönemi başlayacak ve bu 2.yıl sonunda asaleten kadroya atanacaklar. Not:Bir öğretmen hiçbir zaman kadroyla işe başlamayacak. Öncelikle Sözleşmeli Öğretmen olarak göreve başlayacak. Atamalar kesinlikle Sözleşmeli Öğretmen olarak atama yapılacak. İki yıl süre tanınacak. Bu süreden sonra kadroya alınacak. KPSS PUANI sadece sözleşmeli öğretmen alımında kullanılacak.

box ben özgürüm :tabi ya nerde bulacaklar böyle amele mecburuz ya çalışmaya ne olacak biri gider biri gelir

box aly :bence buradaki garip mezarları tespiti bir hayli ilginç. Buna bir beste mi uydursak acaba.

box :aslında senin gibi asıl konuyu unutup meslektaşlarına saldıranlar yüzünden biz birleşip hak arayamıyoruz.kazdağlıyı da ceyhun yılmazıda tanımıyorum ama çok ayıp forumdakiler birbirine ceyhun bey gibi saldırırsa kimse fikrini söyleyemez.hem niye kızdınız anlamadım.çok ayıp biraz saygılı olun.siz bu laflarla simit bile satmayın.

box asya :Dille yapılan nasihatlerin faydasız olduğundan bahsetmiş sayın bakanımız ama kendileri ne yapmakta.?

box KAZDAĞLI :Sayın Ceyhun YILMAZ. Evet ben bir KAZDAĞLI'yım.Çanakkaleliyim.Benim söylediklerimin neresinde yanlış buldun?Siz DAĞLI olmanın vasıflarını nasıl anlıyorsunuz ve algılıyorsunuz?bilemiyorum.Çevremdekiler cahil olmadığı mı söylüyorlar.Siz hangi ovada yaşıyorsunuz? "DAĞLI" kelimesini "cahil,beyni çalışmaz,bir şeyden anlamaz" anlamında kullanıyorsanız; size iade ediyorum.

box fatma :selamlarbennim için okumak çok önemlisu ve ekmek gibidirneden değersenizokumuyan insan gözleri gördüğü halde kör adamdan farkıyok şahsen zaman okuma ve okuduğunu anlam anlatma devridirunutmamalıyızki tüketen değil üreten olmalıyız bana göre okumak cahiliği alır eş likde baki kalır

box vitaliter :sayın ceyhun yılmaz kardesım de galıba bıraz anlama kıtlıgı var. Sayın Van"dan sorumlu mıllı egıtım bakanımız dememe cok mu kızdı ne . burada kendımızı degıl var olan sıstemı elestıreceız. işte senın gıbıler yuzunde malesef yerımızde saymaya mahkumuz. ayrıca "vitaliter" ispanyolca modern bır kelımedır ve yasama sevıncı anlamına gelır. tabıı beynın bastıysa...

box betüş :BENDE ÖĞRETMENLERIN ÖĞRENCİLER HAKKINDA BIRAZ DAHA BILGILI OLMASI GEREKTIĞİNİ DÜSÜNÜYORUM

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Unutkanlığa iyi gelen besinleri biliyor musunuz? Unutkanlığa iyi gelen besinleri biliyor musunuz?

Elektrik faturasını düşürmek için tasarruf yöntemleri Elektrik faturasını düşürmek için tasarruf yöntemleri

Kredi kartı kullanıyorsanız bunları bilmelisiniz Kredi kartı kullanıyorsanız bunları bilmelisiniz

Güncel Eğitim Haberleri