Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Devlet okulu öğretmenlerine özelde ders yolu eğitim haberi

eğitim haberleriDevlet okulu öğretmenlerine özelde ders yolu

ogretmen1.jpg Özel eğitim okulları binaları ile açık alkollü içki satılan yerler arasında en az 100 metre uzaklık bulunması şartının aranmayacağı belirtildiği yeni yönetmelikteki, diğer hükümler özetle şöyle
Özel eğitim okulları binaları ile açık alkollü içki satılan yerler arasında en az 100 metre uzaklık bulunması şartının aranmayacağı belirtildiği yeni yönetmelikteki, diğer hükümler özetle şöyle:

- Yabancı uyruklu gerçek ve tüzel kişiler tarafından veya Türk vatandaşlarıyla ortaklık yoluyla açılacak milletlerarası özel öğretim kurumlarına izni Bakanlar Kurulu verecek.

- Resmi okullarda çalışan öğretmenler, çalıştıkları kurumların izniyle özel okullarda ücretli ders verebilecek.

- Özel öğretim kurumlarına verilecek adlar, Türk milli eğitiminin genel ve özel amaçlarıyla temel ilkelerine aykırı düşmeyecek ve Türkçe olması şartıyla kurumun amacına ve düzeyine uygun ve belli anlam taşıyacak.

- Yabancı okulların taşınmaz malları ve kuruculuğu, MEB'e ya da kuruluş amaçları eğitim vermek olan vakıflara, Bakanlar Kurulu izniyle devredilebilecek.

- Özel okullar dışındaki, örneğin dershaneler gibi diğer özel öğretim kurumlarının açılış iznini bundan sonra bakanlık yerine valilikler verecek.

- Yabancı okullarda Türkiye Cumhuriyeti uyruklu, Türkçe veya Türkçe kültür dersi öğretmenlerinden birisi Türk müdür başyardımcısı olarak bakanlık yerine valilikçe görevlendirilecek. Daha önce bakanlıkça atanan okul müdürünü de valilik atayacak.

- Azınlık okullarındaki öğretmenlerin beş yıl olan görev süreleri bakanlık yerine valilik tarafından bir yıl daha uzatılabilecek.

ANKA

tag Devlet okulu öğretmenlerine özelde ders yolu

9.3.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (12 yorum yazılmış)

box AHMET BAŞAK :Öğretmenler öncelikle; 1-İlk atandıklarında Sözleşmeli Öğretmen olarak göreve başlayacaklar. 2-Bir yıl süresince; a-Hazırlayıcı Eğitim Kursu ve Temel Eğitim Kurslarını başarıyla tamamlayacaklar. b-Birinci Etap Stajda başarılı olacaklar. 3-İkinci Yılda kadroya alınıp, İkinci Etap Staj Dönemi başlayacak ve bu 2.yıl sonunda asaleten kadroya atanacaklar. Not:Bir öğretmen hiçbir zaman kadroyla işe başlamayacak. Öncelikle Sözleşmeli Öğretmen olarak göreve başlayacak. Atamalar kesinlikle Sözleşmeli Öğretmen olarak atama yapılacak. İki yıl süre tanınacak. Bu süreden sonra kadroya alınacak. KPSS PUANI sadece sözleşmeli öğretmen alımında kullanılacak.

box Emre CAN :bu yöneltmeliğin altında özel okulları teşvik zamanlada resmi okullarda da eğitimin paralı olması yatıyo demedi demeyin

box bilir kişi :ya bu meb her yıl ayrı bir uygulama nedir bunlar anlamıyoruz zaten maaşlar o kadar iyiydi ki kimse başka bir işle uğraşmıyordu sanki ülkenin çivisi çıkmış takan yok bir tekme de meb atıyor

box kader sarı :sizin yolunuzu behendim beni bilgisayardan bedava öğretin

box Osman TATAR :Öğretmenler sadece özel okullarda değil,izin almak şartı ile Etüt ve Kurs merkezleri ile Dersanelerde de çalışabilmelidirler.

box ERDAL :BU UYGULAMA DEVLET OKULLARININ DAHADA KALİTESİZLEŞMESİNİ,ÖZEL OKULLARA KAÇIŞI VE EĞİTİMİN PARALI HALE GETİRİLMESİNİ AMAÇLAMASININ YANINDA,DAHA ÇOK GERİCİ KADROLAŞMAYA DA SAĞLAYACAKTIR.TARİHİN EN KÖTÜ GÜNLERİNİ YAŞAMAKTADIR MİLLİ EĞİTİM..

box sertaç :öğretmenlere şurada burada çalışabilirsiniz diyeceğinize insanca yaşayabileceği bir ücret verseniz daha iyi olmaz mı.Bu kararları alan kişiler acaba biraz olsun utanmıyorlar mı? Bunlar herhalde öğretmeni robot falan zannediyor.ders yükü fazla olan bir öğretmen bunun da üstüne bir de özel okullar da dilencilik yapacak yani!Bu uygulama ile öğretmenlere ücret artışı gibi bir şey beklemeyin , başınızın çaresine bakın mesajı veriliyor bence...

box Hakan :Burdaki bazı yorumları okuyunca öğretmenliğimden utanıyorum doğrusu. bence de eğitimde seviyenin yükselmesi için sözlşemeli olması şart hattaadece 2 yıl değil TÜM ÖĞRETMENLİK SÜRESİ SÖZLEŞMELİ OLMALIDIR. İyi öğretmen kötü öğreen ayrılmalıı

box BUKA1 :İlerici düşünceler ne yaptı, unuttunuz mu kredili sistemi. Onları taklit ediyorlar, alt yapı olmadan eğitim verme düşüncesi eksilmiyor bu memlekette.

box gül :evet öğretmenler sözleşmeli çalıştırılıp hep diken üstünde olmalı ki başarılı olsun yani kapitalizmin korku senaryoları bizleri de sarsın.... korku başarı getiriyorsa öğrencileri de diken üstünde tut ki başarılı korkaklar olsun ve sistem tarafından hep kullanılsınlar

box combat :Sevgili hakan kardeş tüm öğretmenler sözleşmeli olsun diyerek iyi dersin de bu sefer de tüm öğretmenler siyasilerin ve amirlerinin yalakalarına dönüşmesin sonra.Ayrıca her görüşe saygılı olmalı bir öğretmen. Meslektaşlarının yorumlarından utanmamalı..

box volkan :Mantar gibi her yerde dershaneler özel öğretim kurumları açılıyor, ve bu okullar devlet okulları kadar denetlenmiyor, dershanelerdeki eğitim kalitesi düştü, zaten dershanelerde saçma bu sistemde, Amaç ne,bilgiyi ezberleyen sınav sitresiyle yetişen toplum mu yetiştirmek... eğer sistemde değişiklik yapılacaksa önce o sistemi bilen eğitimciler yetiştirilmeli daha sonra yeni sisteme geçilmeli, ben birşey yaptım demek için yenilik yapılmaz, oy alacağım diye iş yapmayım, ben birşeyler yaptım demek için iş yapılmaz. yazık bu topluma,

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Beyninizi sağlıklı ve formda tutmanın yolları Beyninizi sağlıklı ve formda tutmanın yolları

Elektrik faturasını düşürmek için tasarruf yöntemleri Elektrik faturasını düşürmek için tasarruf yöntemleri

Kanser riskini azaltan önemli gıdalar Kanser riskini azaltan önemli gıdalar

Güncel Eğitim Haberleri