Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Devlet okulu öğretmenlerine özelde ders yolu eğitim haberi

eğitim haberleriDevlet okulu öğretmenlerine özelde ders yolu

ogretmen1.jpg Özel eğitim okulları binaları ile açık alkollü içki satılan yerler arasında en az 100 metre uzaklık bulunması şartının aranmayacağı belirtildiği yeni yönetmelikteki, diğer hükümler özetle şöyle
Özel eğitim okulları binaları ile açık alkollü içki satılan yerler arasında en az 100 metre uzaklık bulunması şartının aranmayacağı belirtildiği yeni yönetmelikteki, diğer hükümler özetle şöyle:

- Yabancı uyruklu gerçek ve tüzel kişiler tarafından veya Türk vatandaşlarıyla ortaklık yoluyla açılacak milletlerarası özel öğretim kurumlarına izni Bakanlar Kurulu verecek.

- Resmi okullarda çalışan öğretmenler, çalıştıkları kurumların izniyle özel okullarda ücretli ders verebilecek.

- Özel öğretim kurumlarına verilecek adlar, Türk milli eğitiminin genel ve özel amaçlarıyla temel ilkelerine aykırı düşmeyecek ve Türkçe olması şartıyla kurumun amacına ve düzeyine uygun ve belli anlam taşıyacak.

- Yabancı okulların taşınmaz malları ve kuruculuğu, MEB'e ya da kuruluş amaçları eğitim vermek olan vakıflara, Bakanlar Kurulu izniyle devredilebilecek.

- Özel okullar dışındaki, örneğin dershaneler gibi diğer özel öğretim kurumlarının açılış iznini bundan sonra bakanlık yerine valilikler verecek.

- Yabancı okullarda Türkiye Cumhuriyeti uyruklu, Türkçe veya Türkçe kültür dersi öğretmenlerinden birisi Türk müdür başyardımcısı olarak bakanlık yerine valilikçe görevlendirilecek. Daha önce bakanlıkça atanan okul müdürünü de valilik atayacak.

- Azınlık okullarındaki öğretmenlerin beş yıl olan görev süreleri bakanlık yerine valilik tarafından bir yıl daha uzatılabilecek.

ANKA

tag Devlet okulu öğretmenlerine özelde ders yolu

9.3.2008 tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Çilek Yemeniz İçin 10 Neden Çilek Yemeniz İçin 10 Neden

Diyet Ve Gazlı İçeceklerde Depresyon Riskine Dikkat ! Diyet Ve Gazlı İçeceklerde Depresyon Riskine Dikkat !

Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin

Güncel Eğitim Haberleri