Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

MEB liselere sınavla öğretmen alacak eğitim haberi

eğitim haberleriMEB liselere sınavla öğretmen alacak

3.jpg MEB, yazılı/seçme sınavlarında başarılı olanlar arasından Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Spor Liseleri ile her türdeki Anadolu Liselerine öğretmen seçimi yapacak.

Liselere, resmi öğretim kurumlarında en az üç yıl öğretmenlik yapmış olmak şartıyla, başvuru tarihi itibarıyla halen Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak ya da resmi eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmış olup da diğer hizmet sınıflarında görev yapıyor olanlar başvurabilecekler.

Başvuruda bulunacakların en az lisans düzeyinde eğitim almış olması; Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Spor Liseleri ile her türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenlerinin seçimi için yapılan yazılı/seçme sınavlarında başarılı olmaları gerekiyor.

Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında en az üç yıl öğretmenlik yapmış olmak kaydıyla, başvuru tarihi itibariyle halen Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak ya da resmi eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmış olup da diğer hizmet sınıflarında görev yapıyor olmak da başvuru için aranan şartlar arasında. Son üç yıllık sicil notu ortalamasının da en az iyi derecede olması gerekiyor.

Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Spor Liseleri ile her türdeki Anadolu Liseleri'ne öğretmen başvuru ve atama kılavuzu yayınlandı.

Buna göre;
* Öğrenim gördüğü alan dışında farklı bir alanda öğretmen olarak istihdam edilmiş olmakla birlikte öğrenimi esas alınarak yazılı ve seçme sınavına alınmış ve başarılı olmuş öğretmenler başvuruda bulunabilecekler.

* Anadolu Liseleri yazılı ve seçme sınavında başarılı olan öğretmenlerden hâlen askerde olanların atama başvuruları da kabul edilecek.

* Hâlen Anadolu Liselerinde kadrolu öğretmen olarak görev yapanlardan, yazılı ve seçme sınavına katılıp başarılı olanlar ise, kendi türündeki eğitim kurumlarını tercih edemeyeceklerdir.

* 2007 yılında sınav sonucu ve ilgili Yönetmeliğin 16'ncı maddesine göre ataması yapılıp iptal edilenler, atama tarihinden itibaren bir yıl süreyle tekrar başvuruda bulunamayacaklar.

* Ataması gerçekleştirilenler, atama tarihinden sonra oluşan özürlerinden dolayı, Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmenliğinde belirtilen özür durumlarına bağlı olarak, eski görev yerinden ayrılmamış olmak şartıyla iptal isteğinde bulunabilecekler.

* Aylıksız izinli olanlar hariç, geçici görevli olanlar ve yurt dışı görevde bulunanlardan, başvuru tarihleri arasında göreve başlayanların başvuruları kabul edilecek.

* Değiştirilen Fen Lisesi Yönetmeli n inin 17'nci maddesinde snav sonuçlar iki yıl geçerlidir denildiğinden, 2006 yılında Fen Lisesi Smavı'nda başarılı olanlar bu atama döneminde başvuruda bulunabilecekler.

* 2005 yılında, 2005/73 nolu Genelge ile yapılan atamaların, yargı karar ile iptaline ve geri alınmasına karar verildiğinden bu Genelge kapsamında Anadolu Lisesi türü eğitim kurumlarına atanıp da daha sonra çeşitli nedenlerle bu kapsamdaki eğitim kurumlarından ayrılanlar ilgili Yönetmeliğin 16'ncı maddesine göre başvuruda bulunamıyor.

Başvurular,

03-12 Mart 2008 tarihleri arasında http://ilsis.meb.gov.tr internet adresindeki Elektronik Başvuru Formu ile alınacak. İstekliler, internet bağlantısı bulunan herhangi bir bilgisayardan elektronik başvuru formunu doldurduktan sonra görevli oldukları eğitim kurumu müdürlüklerine onaylatacaklar. Onaylatılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Bilgisayar ortamında ataması yapılan öğretmenler atama sonuçlarını http://personel.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir.

Anadolu Liselerine atanacak öğretmenlerin tebliğ belgeleri, internet aracılığıyla PDF formatında il millî eğitim müdürlüklerine gönderilecek.

Öğretmenlerin tebliğ belgeleri, en kısa sürede tebliğ edilerek ilişik kesme ve başlama işlemleri İLSİ S üzerinde işlenecektir.

Atama yapılacak alanlar
Beden Eğitimi
Biyoloji
Coğrafya
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Felsefe
İHL Meslek Dersleri
Kimya
Fizik
Matematik
Müzik
Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri
Rehber Öğretmenliği
Resim-İs/Resim/Görsel Sanatlar
Tarih
Türk Dili ve Edebiyatı/Dil ve Anlatım/Türk Edebiyatı
İngilizce
Almanca
Fransızca

memurlarnet

tag MEB liselere sınavla öğretmen alacak

4.3.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (17 yorum yazılmış)

box okan Çetin :Arkadaşlar pazartesi günü baktım başvuru için sivas merkezde 2 okul açıktı dün baktım bu okullar listede yok.Anlamadığım nasıl olduda bir günde listeden kaldırıldı bu okullar yada ne için açıldı ve aniden listeden çıkartıldı.

box ulaş :Başvuru şartlarında eksik bir madde var:*eğitim bir sene üye olmak.

box mehmet :ben anadolu öğretmende çalişıyorum. fen lisesine geçme hakkım yok mu

box yusuf belalı :farzedinki ben bu yıl çalıştığım ilçedeki aöl den başka bir il veya ilçedeki aöl yada fen lisesine tayin istiyeceğim. bu uygulama ile benim hakkım engellenmiş olmuyor mu? yetkililer bu işe ne der acaba?

box dr no :pekala, anadolu liselerine atamamız yapılırsa aynı dönemde il içi ve il dışı tayin isteğinde bulanabilecekmiyiz?

box gülseren :arkadaşlar puan derken hangi puanı istiyor.sınav puanı mı , mülakat mı, yoksa ikisini de mi? Bilgi verirseniz sevinirim.

box :çünkü bakanlıkların bu tip alımları genelde el altından yapılmaya çalışılıyor da ondan.her ne kadar çaktırılmamaya çalışılsada

box AHMET BAŞAK :Öğretmenler öncelikle; 1-İlk atandıklarında Sözleşmeli Öğretmen olarak göreve başlayacaklar. 2-Bir yıl süresince; a-Hazırlayıcı Eğitim Kursu ve Temel Eğitim Kurslarını başarıyla tamamlayacaklar. b-Birinci Etap Stajda başarılı olacaklar. 3-İkinci Yılda kadroya alınıp, İkinci Etap Staj Dönemi başlayacak ve bu 2.yıl sonunda asaleten kadroya atanacaklar. Not:Bir öğretmen hiçbir zaman kadroyla işe başlamayacak. Öncelikle Sözleşmeli Öğretmen olarak göreve başlayacak. Atamalar kesinlikle Sözleşmeli Öğretmen olarak atama yapılacak. İki yıl süre tanınacak. Bu süreden sonra kadroya alınacak. KPSS PUANI sadece sözleşmeli öğretmen alımında kullanılacak.

box derya :arkadaşlar bu başvuru sonucu herhengi bir anadolu lisesi kadrosuna geçersek il dışı tayininde sadece anadolu liseleri mi açılıyor bize yoksa düz liseye de başvuru yapabiliyor muyuz acaba ya??

box mjhnjn :il içi tayin il dışını bağlamaz

box ben özgürüm :bu atamayı nasıl yapacağımızı ben anlamadım bilen var mı

box tarihçi :geçen hafta içinde anadolu lisesi kadrolarına sınavsız atamalar yapıldı bu ne demek şimdi bakanlık ne yapıyor????

box k.bozbaş :ücretli öğretmenler de başvuru yapabilir mi?

box cem :atanan arkadaşlar,durdurma hakkı varmı ,atandığımzda ne zaman tayin isteyebiliyoruz bilgisi olan varsa ,paylaşırsa sevinirim.

box kafkaskartalı :atanan arkadaşlar il dışı atama klavuzuna göre hareket edecekler atandığı okulda 2 yıl çalıştıktan sonra il içi tekrar tayin isteyebilirler.bulunduğu ilde 3 yılı tamamlayanlar veya rotasyona tabi personel 4 yıl çalıştığı zaman (ile göre dewğişecektir)o ilde il dışı tayin ister durum bu kadar açıktır.bakanlığın söylediği bu

box :hüseyin çelik istifa

box serkan :andolu ve fen liselerine ikinci öğretmen alımı için destek

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Ev yapımı sivrisinek kovucu Ev yapımı sivrisinek kovucu

Bu yiyecekler insan beynine zarar veriyor Bu yiyecekler insan beynine zarar veriyor

İştahı azaltmak için ne yapmalı? İştahı azaltmak için ne yapmalı?

Güncel Eğitim Haberleri