Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Artık öğrencilerin de "günü" var eğitim haberi

eğitim haberleriArtık öğrencilerin de "günü" var

ogrnci.jpg Bakanlığın bu sürpriz kararıyla ilköğretim okulları ve liselerde 'Öğretmenler Günü' gibi 'Öğrenciler Günü' de kutlanacak. Okulların açılışı ve dolayısıyla İlköğretim Haftası'nın her yıl farklı tarihlere denk gelmesi sebebiyle 'Öğrenciler Günü' için net bir tarih koyamayan bakanlık, bunun yerine 'okulların açıldığı haftanın son günü'nde karar kıldı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'eğitim öğretimin devam ettiği bütün günlerin öğrenciler günü' olduğunu vurgularken, özel bir günü de 'Öğrenciler Günü' olarak belirlediklerini söyledi. Yeni bir eğitim öğretim yılının başladığı haftada öğrencilere 'öğrenciliğin farkında olmalarını sağlayacak' etkinlikler düzenleyeceklerini anlatan Bakan Hüseyin Çelik, Öğrenciler Günü'yle öğrencilerin hem eğlenmeleri hem de yeni yıla heyecanla başlamalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

ANNELER GÜNÜ OKULDA KUTLANACAK

İlköğretim ve liselerde kutlanan 'Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesi'ni değiştiren Milli Eğitim Bakanlığı, çizelgeye 'Demiryolları Haftası, Organ Bağışı ve Nakli Haftası, Dünya Çocuk Hakları Günü, Dünya Kadınlar Günü, Yaşlılar Haftası, Anneler Günü, Vergi Haftası ve Babalar Günü'nü de ilave etti. Buna göre ilköğretim ve liselerin çeşitli etkinliklerinde Yeşilay Haftası ve Gaziler Günü gibi 45 gün ve hafta kutlanacak veya derslerde işlenecek. Yine ilköğretim ve liselerde uygulanan kütüphane, edebiyat, tiyatro gibi 'öğrenci kulüpleri' çizelgesine, 'bilişim ve internet kulübü' ile 'pulculuk kulübü' de eklendi.

Zaman

tag Artık öğrencilerin de "günü" var

3.3.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (43 yorum yazılmış)

box demokritos :bir gününde tarihe mal olmuş çelik günü olmasını teklif ediyorum.

box SALİH ÇAÇAN :GÜZEL BİR KARAR ÖĞRENCİLERE BÖYLE BİR GÜNÜN TAKDİM EDİLMESİ ÖĞRENCİYE VERİLEN DEĞERİN BİR BELİRTİSİDİR.

box filiz :lütfen demiryolları haftasından sonraki haftayı da hava yolları haftası olarak kutlayalım!

box müdür :desenize eğitim-öğretim bir hafta daha aksayacak yılın yarısı tören ve programlara hazırlanmakla geçiyor zaten eğitimin aksayacağını hiçmi düşünmüyor mu bu yetkililer. bence gereksizdi öğretmen arkadaşların büyük bölümü sitem edecek ilk haftada tören programı hazırlayacakları için.

box gökay57 :valla iyi olmuş ama bizim hoca yapmaz öle hiç birinde

box ankara :insanların bu "özel günlere" hiç itibar etmediğine dikkat ettiniz mi?

box ulaş :sürgün edilen öğretmenler için Sürgün edilen öğretmenler günü,eğitim bir sene geçip idareci olan için yalakalar günü,Öğretmenleri her konuşmasında küçümseyen çelik(meb bakanı olur kendisi) günü,Yaşanan her olumsuzluğa sesini çıkarmayan memeurlar için koyunlar günü de olsun artık...

box sevdasal :"pulculuk kulübü "fikri çok yaratıcı,ilginç ve yararlı geldi bana...bir de "yumurtlama "günü kutlansın...ne diyeyim

box bir öğretmen :tarihe mal olmuş çelik haftası güzel fikir..gaziler haftasıda sefaletle ölen gazilere değer verdiklerinin göstergesi kesin.ama anneler günü çok iyi olmuş.bu ücretlerle maaşa yapılan son yıllardaki zamlarla annelerimiz çok üzüldü halimize.ağladılar yani.kutlayalım günlerini iyi olur.

box kişi :demekki eğitimde başka mesele kalmamış.belirli gün ve haftalar kurcalanıyor.ya şu özel kalem müdürüne noldu.meşgul etmiyor artık galiba.

box dilruba :bir günde öğrencilere hak tanınmasını istiyorum

box leyla :BEN BİR ÖĞRENCİYİM VE ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA DİYORUM.

box ben özgürüm :valla öğrenciyi temel alan bir uygulama inşallah uygulanır ama bu olsa olsa merkez okullarda uygulanır köydeki çoçukların günü kutlanmaz çünkü müdürlere göre böyle işler önemsiz sadece kendi yaptıkları işler önemli

box mustafa :zaten bütün yıl ÖĞRENCİLER YILI..İlköğretimde devamsızlıktan kalmak yok, sınıfta bırakmak yok, disiplin cezası yok,dayak zaten yasak,ev ödevi yok,öğrenci kılık-kıyafete uymaz,eğitime katkı parası istersin getirmez,asgari ücretle çalışan kişinin oğlunada fabrikatörün oğlunada kitabını bedava dağıtırsın vs. vs. ÖĞRENCİ GÜNÜNE GEREK YOK ZATEN HER GÜN ÖĞRENCİNİN...saygılarımla

box :sonunda öğrencileride düşünmüşler.... tebrikler.....

box SEMRA :Eğitim-öğretimde bu kadar sorun varken..Öğretmenler.özellikle sözleşmeli öğretmenler bu kadar mağdur olurken...Başımızda KPSS gibi bir illet varken...Yenilik adı altında ancak bu kadar absürt bir uygulama yapılabilirdi..KINIYORUM..

box Çayan :Eğer kaldıysa bir günüde "boş kalmış gün" olarak kutlayalım.Malum her gün bize bayram.

box Terazi 23 :Bence güzel bir düşünce. Çünkü öğrencilerimden sık sık duymuşumdur şimdiye kadar "Niye bizim de bir günümüz yok diye".Eminim öğrenciler bu duruma çok sevinecekler.

box ejderha :Ben 7. snıf öğrencisiyim. Adım Murat. uzun zamandan beri böyle bir şey düşünüyordum. en sonunda gerçekleşti. çok mutlu oldum. Teşekkürler bakanım.

box semih ekinci :Nedim Taktak beyin Nesil yayınlarından 2006 yılında çıkmış olan "Gerçek Müfettiş Velidir" kitabında öğrencileriyle "Anneler Günü"nü süpriz yaparak kutladığı anlatılmaktadır. Nedim Beyi tebrik ederim.Ayrıca MEB'i de.

Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın...

box gamze :sonuçta öğretmenler günü olunca öğrenciler günü olması da çok güzel yeni eğitim-öğretim yılına daha başka bir sevinçle başlamış olacağız bu yüzden güzel bir karar öğrenciye verilen değerin görülmesi gibi bir çok anlam veriyor...

box :yılın tamamı ÖĞRENCİLER YILI...İlköğretimde devamsızlıktan kalmak yok, sınıfta bırakmak yok, disiplin cezası yok,ev ödevi yok,öğrenci kılık-kıyafete uymaz,asgari ücretle çalışan kişinin çocuğuna da fabrikatörün çocuğuna da kitabını bedava dağıtırsın... ÖĞRENCİ GÜNÜNE GEREK YOK ZATEN HER GÜN ÖĞRENCİNİN...))

box bilir kişi :ya bu müdür kodadlı kişi çok çalışıyor galiba tabi emek hırsızı ancak müdür olununca olunuyor müdürlük de gereksiz bir uygulama ne yapıyorsanız o koltukta işiniz gücünüz öğrenci azarlamak artistlik yapmak işiniz de bayağı zor ne diyelim

box öğretmen :sayın çelik bugünlerde boş yine uğraşıyor bizle iş yavaşlatmada soruşturma başlatacakmış duydunuz mu?biz nasıl tepkimizi göstereceğiz.yürüsek dayak yiyoruz.sevkli eylem suç.yavaşlatma suç.napalım.susalım.şu özel kalem müdürüne noldu acaba boş bırakmaya gelmiyor valla.

box furkan :bence bu öğrenciler günü öğrencilerin ders çalışama azmini yüselticehine inanıyorum.Fakat bu günde okullarda ders işlenneyip her hangi bir uygulama yapılırsa dahada sevineceğiz. bu yazıyı yayınladığınız için tşkr ederim

box furkan :bence bu öğrenciler günü öğrencilerin ders çalışama azmini yüselticehine inanıyorum.Fakat bu günde okullarda ders işlenneyip her hangi bir uygulama yapılırsa dahada sevineceğiz. bu yazıyı yayınladığınız için tşkr ederim

box kınacı :Aman, biz öğretmenler gününden kurtulmak istiyorduk.Siz bir de öğrenciler günü çıkardınız. Yakında veliler günü, öğrenci akrabaları tanıma günü, okul sevisçileri günü gibi,anlamsız,( tabii size göre her yapılan icraatınız gibi anlamlı) günler çıkabilir. öĞRETMENE NE DEĞERİ VERDİNİZ Kİ , ÖĞRENCİYE DEĞER VERECEKSİNİZ. Artık gülemiyorum, ağlıyorum.

box ibrahim :Arkadaşlar, hiç şaka yapmıyorum. Aralık ayına ait ikinci cumartesi, rakı sverler tarafından "DÜNYA RAKI GÜNÜN" olarak ilan edildi. Sayın bakanımız duymasın diyeceğim ama duysa da sanırım bu işe pek sıcak bakmaz:) Ne dersiniz?

box böcük06 :demokritosun yorumuna şiddetle katılıyorum.cumhuriyet tarihimizin gelmiş geçmiş en nadide milli eğitim bakanını da her yıl anacağımız özel bir günü olmasını talep ediyorum .ediyorum ki her yıl yapmış olduğu müthiş icraatları hatırlayıp kulaklarını çınlatalım.

box ali :ben ve abdüs bunu çok beyendik

box mustafa ulkem :Çok güzel...nihayet sıra bizim için de bir gün yaparlar.. okul müdürleri günü..müdür yardımcıları günü..uzman öğretmenler günü..Her güne önemli bir gün eklendi..Üretimi arttırma yerine tüketimi arttırma yoluna gidiyoruz..Tüketim olacak ki üretim artsın diyorsanız..hayır...biz üretelim başkaları tüketsin...

box Abuzer Gaffari :''GÜZELİM ÜLKEM BENİM!HERŞEYİN GÜNÜ VAR DA NEDEN ACABA ÜLKEMİZİN GERÇEĞİ OLAN ''İ Ş S İ Z Ö Ğ R E T M E N L E R G Ü N Ü ''YOK ACABA????OLAMAZ ELBET;ÇÜNKÜ HER GÜN BİZİM GÜNÜMÜZ.....

box eda :sn.H.çelik dersler çok sıkıcı biraz daha oyun olsaolur mu?

box ezgi :çok teşekkür ederiz de o gün gelince tatilde olacak mı

box seçkin halis karakuş :öğrencilerin de bir günü olması tüm öğrenciler için çok sevindirici haberdir

box öğretme :öğrenciler günü önemli bişey sanıyorlar galiba.arkadaşlar bizim her yıl 24 kasımda bir günümüz var bir faydasını görmedik birde görevlendirme yapıp bütün gün çalıştırıyorlar.yani gördük günümüzü.e sizede bol bol çalışma verir şiir tiyatro bilmem ne gün boyu ayakta tutarız sizde bizim gibi görürsünüz gününüzü.

box 3-c sınıfı :BİZE BÖYLE BİR ANLAMLI GÜNÜ VEREREK ONURLANDIRDIĞINIZ İÇİN SAYIN BAKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ.

box beyza nur :bence çok güzel bir şey hatta harika...

box betüş :bence ıyı olmuş hem bu sayede bızım öğretmenlere der verdığimiz kadar onlarda bıze değer verıyomuymus oğreniş oluruz .GÜZEL fikir.sbsden sonra Hüseyın ÇELİKTENgelen ilk güzel haber

box !aDıVar! :ben bu sene altıya geçtim ve sınıf öğretmeni belli değil bu nedenle bizim ingilizceci sınıf öğretmeni olursa biz yapamayız imkan vermiyorum ama pc ci olursa çok güzel olur!

box nariçi :Öğrenciler günü anlam ve etkenli olacak birinci yarıyıl bitişi, karnelerin verilmesinden birgün önce olmalıdır. Bu konudaki önerim http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=120344 yazımdan okunabilir.

box beyza :BEN 11 YAŞINDAYIM BUNUN BENİM HAKKIM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDUM SAYENİZDE ARTIK BENİM DE GÜNÜM VAR TEŞEKKÜR EDERİM

box devrim :güzel ben 11 yaşındayım ama bu gün yerine ogün tatil olsa be bakanım :-)

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Kredi kartı kullanımıyla ilgili çok önemli uyarılar Kredi kartı kullanımıyla ilgili çok önemli uyarılar

Beyine zarar veren alışkanlıklar Beyine zarar veren alışkanlıklar

Sağlığınızı ve formunuzu korumanız için 10 altın öneri Sağlığınızı ve formunuzu korumanız için 10 altın öneri

Güncel Eğitim Haberleri