Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Sözleşmeli öğretmenlerin askerlik sorunu çözüldü eğitim haberi

eğitim haberleriSözleşmeli öğretmenlerin askerlik sorunu çözüldü

3.jpg MEB, sözleşmeli öğretmenlerin askerliğine ilişkin açıklama getirdi. Sözleşmeli öğretmen olarak görevli iken askere alınanlar terhis tarihinden itibaren 1 ay içerisinde başvuruda bulunmaları kaydıyla daha önce görev yaptıkları eğitim kurumlarında göreve başlatılacaklar.

Memurlarnet'in sözleşmeli öğretmenlerin askerlik konusunda bilgilendirilme isteğini dile getirmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Sözleşmeli öğretmen olarak görevli iken askere alınanların görev yaptıkları eğitim kurumlarında ilişkilendirilmiş oldukları norm kadrolar açık gösterilmeyecek, askerlik hizmetini tamamlayanlar, terhis tarihinden itibaren 1 ay içerisinde başvuruda bulunmaları kaydıyla daha önce görev yaptıkları eğitim kurumlarında göreve başlatılacaklar.

4/7/2006 tarihinden sonra askerlik hizmetini yapmak üzere ayrılanlardan askerlik görevini tamamlayanlar, görevden ayrıldıkları il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine başvuruda bulunmaları kaydıyla öncelikle daha önce ayrıldıkları eğitim kurumlarında, bunun mümkün olmadığı durumlarda ise il içinde alanlarında ihtiyaç bulunan yerleşim yerlerindeki boş pozisyonlarda görevlendirilerek hizmet sözleşmesi imzalanarak göreve başlatılacaklar.

Bunlardan il genelinde alanlarında ihtiyaç duyulmaması veya boş pozisyon bulunmaması nedeniyle göreve başlatılamayanların başvuru belgeleri, görev yerleri MEB tarafından alanlarında ihtiyaç olan bir başka il olacak şekilde belirlenmek üzere en kısa süre içinde Personel Genel Müdürlüğünün ilgili atama birimlerine gönderilecek."

haber7

tag Sözleşmeli öğretmenlerin askerlik sorunu çözüldü

3.3.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (6 yorum yazılmış)

box ENVER :anladım fakat bizim görev yerimiz acık verilmeyecekse yani baskası gelemeyecekse kim ögretmenlik yapacak 5 ay boyunca yani o ögrenciler ne olacak ben tam anlayamadım mı yoksa beni aydınlatn bi zahmet bide sözlesmeli ögretmenlerede asker öğretmenlik şansı niye verilemiyor bilitorsunuz sürekli iyileştirme yapılıyor böyle bi hak da tanınsa iyi olur

box asene :çok iyi

box enver :sevgili hocam asena iyi olabilir fakat çok biraz abartı degil mi

box hashir2486@hotmail.com :bu bizim en doğal hakkımızdı bazı arkadaşlarımız bunu bir lütuf olarak görüyor nedense

box türkçe :iyi de bu yeni bir açıklama değil ki.. bu kaypak açıklamayı geçen yıldan beri yapıyorlar. bi de bunu sözden öteye götürüp bi yazıya bağlasalar ya. ayrıca neredeyse 10 ihtimalden söz ediyorlar. arkadaşlar bu konuda sevineceğimiz tek şey, norm kadrolarımızın kesinlikle kapalı görünmesi.

box hakan :çok iyi fakat anlamadığım bişey var madem bu kadar fazla sözleşmeli öğretmen var neden bizlere yani sözleşmeli öğretmenlere öğretmen askerlik hakkı tanınmıyor bunu anlayamıyorum.bu hak tanınsa çok iyi olur.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Beyninizi daha iyi kullanmanız için 20 öneri Beyninizi daha iyi kullanmanız için 20 öneri

İdeal kilo hesaplama formülü İdeal kilo hesaplama formülü

Akıllı ve sağlıklı beslenmede 10 önemli nokta Akıllı ve sağlıklı beslenmede 10 önemli nokta

Güncel Eğitim Haberleri