Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Milli Eğitim Bakanlığı'nda istifa eğitim haberi

eğitim haberleriMilli Eğitim Bakanlığı'nda istifa

irfanerdogan.jpg Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof Dr. İrfan Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Çelik ile yaptığı iki görüşmenin ardından görevden ayrılma kararı aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile yaptığı iki görüşmenin ardından görevinden ayrılma kararı aldığını açıkladı. Erdoğan, karar ile ilgili bir açıklama yaptı.

Talim ve Terbiyi Kurulu Başkanı Prof.Dr. Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı ile yaptığı görüşmelerin ardından görevinden ayrılma kararı aldığını açıkladı. Erdoğan, şu açıklamada bulundu:

"İstanbul Üniversitesi, Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesinde görev yaparken Sayın Bakan tarafından 12 Mayıs 2006 tarihinde Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı olarak görevlendirildim. Aradan 21 ay geçtikten sonra onur duyarak sürdürdüğüm bu görevden ayrılıyorum. Sayın Bakan ile son bir ay içinde yaptığımız iki görüşme çerçevesinde böyle bir yol ayrımına geldik. Bugün itibarıyla izne ayrılıyorum. Görevden ayrılmamla ilgili yazının Sayın Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmasını takiben İstanbul Üniversitesindeki görevime geri döneceğim. Başkanlığım süresince 1926 yılında yüce Önder Atatürk'ün kurduğu bir Cumhuriyet kurumunu yönetmenin bilinciyle hareket ettim. Eğitim ve öğretim için öncülük yaptığım ve rol oynadığım her bir çalışmada ayrı bir mutluluk yaşadım. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı gibi yüce bir görevi yürütürken edindiğim tecrübeleri de kullanarak eğitim sistemimizin iyileştirilmesi için bundan sonra da çaba sarf edeceğim."

-"ÇALIŞMALARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM"-

"Talim ve Terbiye Kurulu'ndayken hedeflemiş olduğum bazı çalışmaların hayata geçirilmesinin bir eğitimci olarak takipçisi olacağım. Ayrıca kamuoyuna da eğitime yön verebilme konusunda rolünü daha iyi oynaması için yardım etmeye çalışacağım. İki yıl önce beni bu göreve getirerek Türk Milli Eğitim Sistemi için belirli çalışmaları yapmamı sağlayan Sayın Bakan Doç. Dr. Hüseyin Çelik'e teşekkür ediyorum. Görev yaptığım süre içinde yardımlarıyla ve destekleriyle bana güç veren mesai arkadaşlarımı ve kamuoyunu hep şükranla hatırlayacağım. Yoğun ve yorucu geçen iki yıllık bir süreçten sonra Aileme daha çok zaman ayırabileceğim için mutluyum."

TTK Başkanı Erdoğan ortaöğretim programlarının yenilenmesine, sosyal bilimler liselerinin programlarının hazırlanması ve ders çizelgelerinin yeniden düzenlenmesi, ortaöğretime geçiş sisteminin geliştirilmesi, liselerde olgunluk sistemine dayalı bir anlayışa geçilmesi, 100'lük not sistemi, ortak sınavlar, gibi uygulamaları Türk eğitim sistemine getirmişti.

ANKA

tag Milli Eğitim Bakanlığı'nda istifa

18.2.2008 tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bu gıdalar gözlerinizi koruyor Bu gıdalar gözlerinizi koruyor

Hayat kurtaran önemli ipuçları Hayat kurtaran önemli ipuçları

Öğretmenler Bu Önerileri Dikkate Alın! Öğretmenler Bu Önerileri Dikkate Alın!

Güncel Eğitim Haberleri