Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Öğretmen adaylarına müjde! eğitim haberi

eğitim haberleriÖğretmen adaylarına müjde!

ogretmen.jpg Öğretmen adaylarına 'müjde' veren Bakan Çelik, 2008 yılında yaklaşık 30 bin öğretmen ataması yapmayı planladıklarını söyledi. Binlerce öğretmen adayı haftalardır merakla şubatta öğretmen ataması olup olmayacağını öğrenmeye çalışırken, adaylar bakanlığı e-posta bombardımanına tuttu. Öğretmen adaylarının merakını gideren Bakan Çelik, 25 Şubat'ta 7 bin öğretmen ataması yapacaklarını açıkladı.

BAŞVURULAR 11-21 ŞUBAT'TA

Başvuruları 11-21 Şubat tarihleri arasında alınacak atamalarda hem kadrolu hem de sözleşmeli öğretmen alınacak. Emekli olanlardan boşalan 4 bin 786 kadroya 'kadrolu öğretmen' alacak bakanlık, bu kadronun 2 bin 500 civarındakine sözleşmeli öğretmenlerin geçiş yapmasını bekliyor. Sözleşmeli öğretmenlerden boşalan kadroya da aynı anda sözleşmeli olmak üzere yeni atama yapılacak. Böylece 25 Şubat'ta yapılacak atamada 7 binin üzerinde kadrolu ve sözleşmeli öğretmen atanmış olacak.

Başvurular internet üzerinden gerçekleştirilecek ve hangi branşa kaç kişinin alınacağı ve taban puanları önümüzdeki günlerde netleşecek. En fazla sınıf öğretmeninin alınacağı şubat atamasında, ilköğretim matematik, bilgisayar, beden eğitimi ve İngilizce öğretmenliklerine daha fazla kontenjan açılacak.

ÖĞRETMEN İHTİYACI AZALACAK

2008 yılında 10 bini sözleşmeli, 20 bini kadrolu olmak üzere 30 bin civarında öğretmen ataması yapmayı planladıklarını kaydeden Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, zaman zaman öğretmen ihtiyacının gündeme geldiğini ve bu rakamın çok abartıldığını söyledi.

Zaman

tag Öğretmen adaylarına müjde!

7.2.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (14 yorum yazılmış)

box serap :her şeyi anladımda 4.786 kadrolunun nasıl 2.500 civarı sözleşmeliden geçecek? yani boşta kalıp sözleşmeli olarak bile çalışmayan arkadaşlarda mı var? biri bana yarım etsin.ne demek bu?

box demokritos :ülkemizde 100 binden fazla öğretmene ihtiyaç vardır..tabi bunu söylemek için demokratik eğitime inanmak ve ahıra sürü doldurup onları bir potada eritmek gibi bir eğitim anlayışına inanmamak gerekiyor....

box ulaş :din kültürü öğretmenleri dışındaki arkadaşlar sevinmesin.atanacak otuz bin öğretmenin yarısından fazlası din kültürü öğretmenidir.

box ÖMER :serap hanım 2500 sözleşmeliden kadroya geçecek olanlar şu anda çalışan sözleşmeli öğretmenlerdir. yani puanları yüksek ama sözleşmeli olarak atamaları yapılmış.

box arzu :bu haberi nasıl müjde diye veriyorsunuz ben de onu anlamadım...bunun adı atama değil yer değiştirme... ağustosta veye aralıkta sözleşmeli atananların kadroya geçirilmesidir....YENİ OLARAK KİMSE ATANMIYOR...nedense MEB öğretmen adaylarını kandırmaktan başka hiçbir şey yapmıyor..Bundan nasıl bir zevk alıyor ilginç gerçekten...

box AHMET BAŞAK :Öğretmenler öncelikle; 1-İlk atandıklarında Sözleşmeli Öğretmen olarak göreve başlayacaklar. 2-Bir yıl süresince; a-Hazırlayıcı Eğitim Kursu ve Temel Eğitim Kurslarını başarıyla tamamlayacaklar. b-Birinci Etap Stajda başarılı olacaklar. 3-İkinci Yılda kadroya alınıp, İkinci Etap Staj Dönemi başlayacak ve bu 2.yıl sonunda asaleten kadroya atanacaklar. Not:Bir öğretmen hiçbir zaman kadroyla işe başlamayacak. Öncelikle Sözleşmeli Öğretmen olarak göreve başlayacak. Atamalar kesinlikle Sözleşmeli Öğretmen olarak atama yapılacak. İki yıl süre tanınacak. Bu süreden sonra kadroya alınacak. KPSS PUANI sadece sözleşmeli öğretmen alımında kullanılacak.

box gökhan cengiz :Dilin keniği yok sayın bakanım.At yalanı .......

box özlem :ben çocuk gelişimi 2004 yılında lise mezunuyum sözleşmeli öğretmen alımını hala anlamış değilim sonra kadrolu olmak varmı biranda cıkarılmak varmı çözüm bulmak istiyorum

box ben özgürüm :sayın çelik neden yalan söylüyorsun koccaman adamsın yakışıyor mu sana

box murat :bu nasıl bir iş kardeşim.yıllardır matematikte açıktan atama olsun da şu dersanecilerin elinden çektiğimiz zülüm bir son bulsa diye beklerken....Umutlar başka bahara kaldı gene....

box işsiz okul öncesi :YA BEN ANLAMADIM TEKRARMI ALIM VAR BİZDEN 282KİŞİ DIŞINDA ALIM MI OLCAK HABER VERİN OKUL ÖNCESİ SESİNİZ CIKSIN

box kelaynak :arkadaşlar bire an önce aile durumunuza göre birşeyler satıp iş kurun

box Hatice :Sınıf Ögretmenligi mezunuyum.Dört yıldır dışardayım.Daha ne kedar bekleyecegim...

box bülent :bu hükümet zamanında imam ve hocalardan başka ne alındı diyanete baş vurun sizi kadrolu imam alsın biz nereye baş vuracaz bilmiyoruz. hüseyin amca imamdan çok bu ülkenin öğretmene ihtiyacı var insanları kandırmayın karşınızda çoçuk yok.bizim sorunumuza çözüm bulamıyorsanız harakirim yapın bu işi başkası halletsin saygılar.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Unutkanlığa iyi gelen besinleri biliyor musunuz? Unutkanlığa iyi gelen besinleri biliyor musunuz?

Kulak kiri neden oluşur? Kulak kiri neden oluşur?

Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz? Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Güncel Eğitim Haberleri