Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bakan Çelik'ten öğretmen açıklaması eğitim haberi

eğitim haberleriBakan Çelik'ten öğretmen açıklaması

celik2.jpg Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, her fırsatta sözleşmeli öğretmenlerle kadrolu öğretmenlerin eşit şartlarda çalıştığını dile getirmesine karşın, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin soru önergesine verdiği yanıtta, sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmenler ile aynı haklara sahip olmadığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Çelik, CHP Yalova Milletvekili ve Meclis Eğitim Komisyonu Üyesi Muharrem İnce'nin verdiği soru önergesine verdiği yanıtta sözleşmeli öğretmenler ile kadrolu öğretmenlerin farklı statüde değerlendirildiğini açıkladı. Çelik, sözleşmeli öğretmenlerin "Öğretmenlerin Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği"ne tabi olmadıklarını bildirdi. Çelik, "657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerimizin, Bakanlığımız serbest öğretmen kadro sayısının hesabında dikkate alınmadığı, zira ‘sözleşmeli öğretmenliğin kadro olarak değil pozisyon olarak değerlendirildiği' bilinmektedir. Yürürlükte bulunan mevcut mevzuat düzenlemelerine göre anılan Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerimizin, öğretmenlik kariyer yükselme sürecine bugün itibariyle dahil edilmeleri mümkün olamamaktadır" açıklamasında bulundu.

Çelik, kadrolu öğretmenlerden ek ders ücretlerinden sigorta kesintisi yapılmamasına karşın sözleşmeli öğretmenlerden yapıldığını kaydederken, sözleşmeli öğretmenlerin ek ders ücretlerinden yapılan sigorta kesintilerine yönelik bakanlık tarafından bir çalışma yapılmadığını da bildirdi. Sözleşmeli öğretmenlerin eş ve sağlık durumundan yer değiştirme hakkını kullanamadıklarını anlatan Çelik, bunun nedeninin ise sözleşmeli öğretmenlerin gerekli süreyi dolduramamasından kaynaklandığını söyledi.

ANKA

tag Bakan Çelik'ten öğretmen açıklaması

29.1.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (17 yorum yazılmış)

box demokritos :yakında sözleşmeyi bile arıyacaksınız.....dünyadan haberi olmayan,cahil, pısırık,karşı koyamayan,haklarını bilmeyen, öğretmen tipini yetiştiriyorlardı..yıllardır...artık karşılarında hak arayacak yeni bir nesil olmadığını fakülteden biliyolar..(şu anki yapı%90 türk islam sentezcidir) bide eski dinazorlar emekli olunca artık her şey güllük gülüstanlık olcak sayın çelik...şu eğitim sen defterini de bi dürün kulluk sisteme bi geçelim çok mutlu olacağım...ya bu ülkeye demokrasi artık gelmez..adam maaşımızı kesse bile yine destek alıyo..bu göbekten bağlanmışlık nedir böyle....

box serap :sömestire girdik hala 2oo81.atamadan haber yok.olumlu ya da olumsuz bir haber bekliyoruz.

box eto :Ağzı olan konuşuyor,her laf Akp'ye yöneliyor.Eğitim sen'li kafalarıda görmüş biri olarak o dediğin sendika' nın hükümeti iktidarda olsa yaşama şansı bile vermez kendinden olmayana,o yüzden konuşurken kendin geldiğinde neler yapacağını da muhasebe et de ondan sonra konuş.Yakında herkes statüsü farklı olarak çalışırsa buna şaşırma,hiç kimse bizim lehimize çalışmaz kardeşşşşş.

box serder :demokritos çok güzel yazmışsın aynen katılıyorum. Üzülüyorum ki gelecek seçimlerde oyu % 60 olacak. 85 yıllık geçmiş bu ülkede hiçbir şeyin değişmeyeceğinin göstergesi galiba...

box melekece :Yeter artık 2008/1. atamasından olumlu yada olumsuz haber verin niçin şimdiye kadar bir açıklama yapılmadı aralıkta sözleşmeli atamakla milletimi kandırıyorlar herşey hileylemi yapılacak dürüst insan kalmadı mı bu ülkede.

box sözleşmeli :iyi halt yıyon bıde acık acık soyluyor ya bır duzenleme yok dıye ya yeter artık psıkolojım alt ust oldu kpss stresı yıne basladı ve ben bu stresı 4 yıldır cekıyorum saglıgım bozuldu mahvoldum ya ben bu stresle nasıl verımlı bır ogretmen olurum ya yeter yeter!!!!!

box Abdi :demokritos'katılıyorum...

box ayşe :SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLAR !!!!!!!!!!!BİLİYOR MUSUNUZ EMEKLİ OLUNCA( Kİ ÖLMEZSEK TABİİ ) EMEKLİLİK İKRAMİYESİ KESİNLİKLE ALAMAYACAĞIZ.İŞE GİRİŞ ÇIKIŞ YAPTIĞIMIZ İÇİN KESİNLİKLE İKRAMİYE YOKKKKKKKKKKK

box KAZDAĞLI :ETO, Bak senin de ağzın var.Sen de konuşuyorsun.Olsa/molsa ile keşkem/meşkemle bu işler olmuyor.Mal meydanda.Sözleşmeli demek Türk gençliğine hakarettir.Öğretmen olan gençler intihar ediyorlar haberin yok mu?

box sınıfçı :slm arkadaşlar ARANIZDA ŞUBAT ATAMASININ NE ZAMAN OLACAĞINI BİLEN VAR MI?.......YOK MU?

box Ahmet :Ağzı olan konuşuyor.Yüzde doksan Türk-İslam sentezciymiş! Sen necisin be adam!Senin hayalini kurduğun iktidar başta olsaydı sözleşmeliye asgari ücret verirdi herhalde.Önce görevinizi adam gibi yapın sonra baştakileri eleştirin.

box nejmi :bakanı bende eleştiriyorum.ama bende türk islam sentezine inanıyorum.sen kendini ne sanıyorsun?burası türkiye,türk yurdu.tabi %90 ı öyle olacak.senin gibi bölücümü olsunlar.zavallı çağdaş geçinen bölücüler.bırakın bu takkiyeyi.olduğunuz gibi görünün.daha değerli olursunuz.

box esra kasap bayraktar :ben ülkemizin kanunlarinin adaletli oldugunu bilirdim;hani deniliyorya adaletin kestigi parmak sizlamaz,biz bu adaletin yemlerimiyiz acaba.hani verilmis haklar geri alinamazdi.ben bu ülkenin ögretmen mezunlarindan biriyim.5yilsözlesmelicalistim,3yildirda evliyim.peki verilmis haklar nerede,bundan sonrasi nedir,tam 8yil,dile kolay dimi.umut varliktan iyidir derler..............nerdeeeeeeeeeeeeeee

box sosyalci :arkadaşlar şubat atamalarından haberi olan var mı?

box serap :hala daha şubat atamasından haber yok.ayşe doğru biliyor sözleşmelilere ikramiye falan yok.çalışmadığımız sürece aç kaldık.her sektörde olurda eğitim sektöründe ücretli,sözleşmeli,kadrolu daha neli neli diye ayrım olurmu ya.biz öğretmenlerin kafasının rahat olması gerekir.milletin gündemini türbanla başka yöne çekmeye çalışıyorlar.yakında aç kalıcaz.türban yeriz artık...ŞUBAT ATAMASI OLCAK MI OLMAYACAK MI DİYE KESİN BİR ŞEY DEYİN BİDE...

box eto :Kazdağlı; Demokritos isimliyi okuyunca Eğitim-sen 'in müthiş icraat leri geldi aklıma daha çok da olmadı.Adamlar müdürlük konusunda vekaleten sineklik bile bırakmazken sanki Marsta yaşıyormuşta yeni gelmiş idealiste cevaptı benimkisi,Sözleşmelilere gelince ben hiç bir üniversite mezununun Kpss vs sınavlarla eleme yapılmayacak kadar değerli olduklarını düşünüyorum.Ama elimizden bir şey gelmiyorum.Yoksa ağzımın olduğunun bende farkındayım senin gibi.

box ömer gök :Siz kavramlarla uğraşın bakalım, sözleşmeli öğretmenlikten bahsediliyor ki ortada bir haksızlık var. Siz tutturmuşsunuz bir Türk-İslam sentezi... Bakın arkadaşlar bu olayı taraf tutarak değil aklıselim düşünerek çözebiliriz. Birbirimizle beylik laflarla, ağır ithamlarla muhattap olursak, Birileri güler şu halimize.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Hafızayı sürekli diri tutmanın yolları Hafızayı sürekli diri tutmanın yolları

Sağlıklı yürüyüş kuralları ve yürümenin faydaları Sağlıklı yürüyüş kuralları ve yürümenin faydaları

Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder? Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder?

Güncel Eğitim Haberleri