Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bakan Çelik'ten öğretmen açıklaması eğitim haberi

eğitim haberleriBakan Çelik'ten öğretmen açıklaması

celik2.jpg Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, her fırsatta sözleşmeli öğretmenlerle kadrolu öğretmenlerin eşit şartlarda çalıştığını dile getirmesine karşın, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin soru önergesine verdiği yanıtta, sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmenler ile aynı haklara sahip olmadığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Çelik, CHP Yalova Milletvekili ve Meclis Eğitim Komisyonu Üyesi Muharrem İnce'nin verdiği soru önergesine verdiği yanıtta sözleşmeli öğretmenler ile kadrolu öğretmenlerin farklı statüde değerlendirildiğini açıkladı. Çelik, sözleşmeli öğretmenlerin "Öğretmenlerin Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği"ne tabi olmadıklarını bildirdi. Çelik, "657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerimizin, Bakanlığımız serbest öğretmen kadro sayısının hesabında dikkate alınmadığı, zira ‘sözleşmeli öğretmenliğin kadro olarak değil pozisyon olarak değerlendirildiği' bilinmektedir. Yürürlükte bulunan mevcut mevzuat düzenlemelerine göre anılan Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerimizin, öğretmenlik kariyer yükselme sürecine bugün itibariyle dahil edilmeleri mümkün olamamaktadır" açıklamasında bulundu.

Çelik, kadrolu öğretmenlerden ek ders ücretlerinden sigorta kesintisi yapılmamasına karşın sözleşmeli öğretmenlerden yapıldığını kaydederken, sözleşmeli öğretmenlerin ek ders ücretlerinden yapılan sigorta kesintilerine yönelik bakanlık tarafından bir çalışma yapılmadığını da bildirdi. Sözleşmeli öğretmenlerin eş ve sağlık durumundan yer değiştirme hakkını kullanamadıklarını anlatan Çelik, bunun nedeninin ise sözleşmeli öğretmenlerin gerekli süreyi dolduramamasından kaynaklandığını söyledi.

ANKA

tag Bakan Çelik'ten öğretmen açıklaması

29.1.2008 tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

İhtiyaçtan fazla vitamin çocuğa zararlı İhtiyaçtan fazla vitamin çocuğa zararlı

Organik gıda efsanesini bitiren araştırma Organik gıda efsanesini bitiren araştırma

Bu yiyecekler insan beynine zarar veriyor Bu yiyecekler insan beynine zarar veriyor

Güncel Eğitim Haberleri