Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

2008 yılı özür durumuna bağlı yer değiştirmeler başlıyor eğitim haberi

eğitim haberleri2008 yılı özür durumuna bağlı yer değiştirmeler başlıyor

3.jpg Milli Eğitim Bakanlığı "2008 Yılı Öğretmen Yer Değiştirme Kılavuzu'nu yayımladı. Başvuruda bulunmak isteyen eğitimcilerin, öğretmenlikte ve Devlet memurluğunda adaylığı kaldırılmış olmak kaydı ile eşine ait 360 günlük (SSK) ya da 12 aylık (Bağ-Kur) sigorta süresini;
- Yarıyıl tatilinin son günü olan 8 Şubat 2008,
- Yaz tatilinin son günü olan 31 Ağustos 2008
tarihine kadar tamamlayacak olmaları gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPAMAYACAK?

1- Özür durumuna bağlı olarak yer değiştiren öğretmen aynı yer değiştirme döneminde tekrar yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır.


2- Kendisi ya da eşi yurt dışında bulunan öğretmenler, eş özrüne bağlı yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır.


3- Zorunlu hizmet bölgesi kapsamındaki illerde kadrolu öğretmen olarak görev yapan ve zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamayan öğretmenler, eş durumuna bağlı özür durumundan Birinci Hizmet Bölgesinde çalışan zorunlu hizmete tabi kadrolu veya sözleşmeli öğretmen eşinin yanına yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır.


4- Anadolu Lisesi türü eğitim kurumlarına 2007 yılında sınav sonucu ve ilgili yönetmeliğin 16'ncı maddesine göre ataması yapılanlar ile her ikisi de öğretmen olan eşlerden; iller arası yer değiştirme şartlarını taşıdığı hâlde 2007 yılı atama döneminde yer değiştirme isteğinde bulunmayan veya aynı ili tercih etmeyen eşler, 2007-2008 eğitim-öğretim yılı ders kesim tarihine kadar, özür durumuna bağlı yer değiştirme isteğinde bulunamayacaklardır.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER DE NAKİL OLABİLECEK

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında atanan ve göreve başlama tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlayan sözleşmeli öğretmenler de sağlık ve eş durumu özrüne bağlı olarak yaz tatili döneminde özürlerinin bulunduğu ilde, boş pozisyon bulunması hâlinde il millî eğitim müdürlüğünün belirlediği ihtiyaç bulunan alanlarda, elektronik ortamda eğitim kurumunu tercih edebileceklerdir.

Tercih edenlerin özürlerinin bulunduğu ildeki eğitim kurumlarına görevlendirilme işlemleri, hizmet süresi üstünlüğü, bu sürenin eşit olması hâlinde ise KPSSP10 puan üstünlüğü esasına göre yapılacaktır.

NAKİL BAŞVURU TARİHLERİ

Kadrolu öğretmenlerin yarı yıl tatili yer değişikliği işlemleri 10- 21 Ocak 2008 tarihleri arasında, 4/B'li öğretmenlerin iller arası özür durumu yer değiştirmeleri ise 22-28 Ağustos 2007 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru klavuzunu indirmek için tıklayınız

tag 2008 yılı özür durumuna bağlı yer değiştirmeler başlıyor

11.1.2008 tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Şekerli ve gazlı içeceklere dikkat! Şekerli ve gazlı içeceklere dikkat!

Sınavlar öncesi doğru beslenme tavsiyeleri Sınavlar öncesi doğru beslenme tavsiyeleri

Çayın sağlığımıza faydaları ve zararları Çayın sağlığımıza faydaları ve zararları

Güncel Eğitim Haberleri