Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Takdirini Al Yönetici Ol eğitim haberi

eğitim haberleriTakdirini Al Yönetici Ol

3.jpg MEB tarafından geçen yıl uygulamaya konulan fakat Danıştay tarafından iptal edilen "MEB Eğitim Kurumları Yöneticileri Yönetmeliği"ni bir kez daha hazırladığı, taslak halindeki yönetmeliğe göre, yönetici atamalarında alınan ödül ve takdirlerin belirleyici rol oynayacağı kaydedildi.

Buna göre, atamaların değerlendirilmesinde kullanılacak olan "Yönetici Değerlendirme Formunda" adaylara görmüş oldukları yüksek öğrenimin her yılı için puan verileceği, özellikle aldıkları ödüllere, cezalara ve siciline göre değerlendirme yapılacağı, adayın kariyeri değerlendirilirken de, adayın vekâleten veya görevlendirme suretiyle eğitim kurumu yöneticiliği varsa, bu durum da yöneticilik te bulunduğu sene olarak puan alacağı belirtildi.

Ayrıca, tasarının bu haliyle "kadrolaşma" iddialarına yol açabileceği, her türlü yöneticiden, kurucu müdürlerden, geçici veya vekâletle görev yapanlardan puan istenmesine karşın asaleten görev yapanlarda puan aranmadığı kaydedildi.

Bu arada vekâleten atamalarına devam eden MEB, taslakta bulunan bir maddeye göre de"Bu yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihte eğitim kurumlarında yönetici olarak görev yapanlar, bu yönetmelik ile belirlenen esaslara uygun olup olmadığına bakılmaksızın görevlerine devam ederler" denildiği ifade edildi.

tag Takdirini Al Yönetici Ol

10.1.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (39 yorum yazılmış)

box :BOŞVERİN YA KADROLAŞMAK İÇİN ENGEL TANIMADIKLARI ORTADA

box KAZDAĞLI :Devenin boynu düzelir,hörgücü düzlenir,birde kırmızı kar yağarsa bu memleket düzelir.Yeter ya...Offffff....

box tenten :Ya arkadaşlar şu din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ol yönetici olun muhabbetlerini bırakın. Ben de din kültürü öğretmeniyim ama yönetici yapmıyorlar.

box hasan :ayıp be nerede Eğitim Bir Sen üyelerine torpil yapılmış ispatlayın ağzı olan konuşuyorrrrrrrrrr.

box akif :arkadaşlar,ehil olduktan sonra size ne ihl veya dkab öğretmeni olmuş ne farkeder.bugünekadar diğer hükümetlerde söyle kadrolaştılar veya şunu atıyorlar diyorlarmıydı.geçin bunları.hepimiz kardeşiz.

box :ulaş doğru tesbit. bi tesbit de benden ... eski yöneticiler piştikleri(!) için kolay götürüyolar bu nedenle dindar yöneticiler belki götürmezler(?)ama bazı müdürler biliyoruz adam nerden daha ne kadar götürürüm hesabı içindedir.. bunlar da alayı demokrat geçiniyor.atatürkçüler üstelik...bu kokuşmuşluk adına dinciler daha iyi allah korkusu götürtmez de ayrıca...

box HARUN :takdirlerin, teşekkürlerin kimlere verildiğini herkes çok iyi biliyor. böyle idarecilerin emrinde çalışan onurlu, gururlu, başı dik öğretmenlerin vay haline.

box METİN :BU MEMLEKET DAHA NE KADAR DÜZELECEK ARKADAŞLAR... ALLAH ADAMI ÇARPAR.... ALLAH DEVLETİMİZE,MİLLETİMİZE ZAVAL VERMESİN.

box GÖKHAN ÇİLELİ :YOLA DEVAM GÖREVLENDİRME TÜM İDARECİLERİN ASALETLERİ HAYIRLI OLSUN.

box memur vatandaş :Ulaşşş, faşizm hitlerin ve mussolini nin ürünüydü bilirdik. şimdi bu ikiliye ulaşı da mı ekleyelim hı?

box deneme :böyle yazmakla olmazz...

box HTD :KARDEŞİM ADALETTİR BU. HAKSIZLIK DEĞİL.GEÇMİŞ DÖNEMLERDEKİ SOL KADROLARIN NELER YAPTIKLARI VE NERELERE GELDİKLERİNİ HATIRLAYIP ONDAN SONRA YORUM YAPALIM.O ZAMAN YAPILANLIR HAKLI ŞİMDİKİLER HAKSIZ MI? LÜTFEN

box ZEYNEP :ÖDÜLMÜŞ...ACABA KÜÇÜK YERLERDE ÖDÜLLER GERÇEKTEN ÇALIŞKANLIĞA GÖRE Mİ VERİLİYOR ?ÖNCE BUNU SORGULAMALILAR

box nuri :Sevgili hasan kardeşim Eğitim-Birsen üyesi olmadan yönetici olunuyormu? bu nedir torpil değilmi

box EMİCESİ :abicim bu akp nin ılımlı hareketlerine sinir oluyorum. halk parti açık oy gizli tasnifle iktidara zorla geldikten sonra neler yaptı neler..... bırakın müdürlüğü, müdürlük sınavını, yandaş öğretmenlerini belediye başkanı, kaymakam vali yaptı. kimsenin de çıtı çıkmadı. mahkemeler neredeydi o zaman? ama şimdi mahkemeler maşallah 60 yıllık vefa borçlarını çok güzel ödüyorlar. 367 ler .. gibi bir sürü hukuksuzluk havalarda uçuşurken bu goministler bunları haklı buluyor ve destek için yapmadıkları şaklabanlıklar kalmamıştı. tabi mahkemeler yine vefa borçlarını ödemek için sıraya girmişlerdi. emin olun ben başbakan olsam idari bütün makamlardan sol görüşlü olan bütün kamu görevlilerini tasviye ederdim. bunların idaresiyle ülke hepgeriye hep geriye gitmeye mahkumdur. şurada yorumlara bakıyorumda ne kin ve nefret dolu yazılar. ne olmuş şimdi adamlar kendi yandaşlarını okullarda idareci yapıyormuş. kardeşim siz vali yapıyordunuzya. buna da hiç ses çıkarmıyordunuz. size az bile topunuz rusya ya burada işiniz yok.

box ibrahim :benim sözüm hasan adındaki kişiye kardeşim sende senin tependekilerin ağzıyla konuşuyorsun. En iyi yaptığınız şey yalan söylemek. Bu ülkedeki mevcut şu anda görev yapan yöneticilerin yüzde doksanı eğitim birsen üyesi bu gerçek artık gerisini sen düşün çok büyük bir ihtimalle sende onlardansın kendinizi kandırın siz. Ben sınav kazandım ama Türk Eğitim sen üyesi olmam dolayısı ile idareci olamadım. Ben sen ve senin gibilere hakkımı helal etmiyorum. Sınav kazananların çoğunluğu idareci değil nerede hak nerede hukuk . sizler yalan söylemeye devam edin sizinde mumunuz yatsıya kadar yanacak.

box kürşad :TAM AKSİNE.ONLARDA BU ÜLKENİN RESMİ OKULLARINDAN MEZUN OLDU. SADECE BİİNAMAZ DEĞİL. ELBETTE YÖNETİCİ OLACAK. DEVİR DÖNER HESAP DÖNER;KESER DÖNER SAP DÖNER. NE YAPARSIN GÜNEŞ HER ZAMAN AZINLIĞIN ÜSTÜNE DOĞMAZ,GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ. ..........

box zeynep :ne birsen sendikası nede din dersi öğretmeni olmak değil yönetici olmak için illede yağcılık

box meteree :gelin mardin e de görün eğitim birsen referansı olmadan yönetici olabiliyormusunuz.bilmeden konuşmayın.

box yazık :Ne yazık ki takdir ve teşekkür getirecek hareket ve davranışları yapamıyorum.yirmi senedir de yapamadığım için hiç takdir ve teşekkürüm yok;ama tüm sınavlardan yüksek notlar alıyorum.md.yrd. sınavını kazanmama rağmen sicil notumdan dolayı başvurum reddedildi. ne yapalım o hareketleri beceremiyorum. herhalde özel yetenek gerektiriyor. örneğin bazıları çok iyi amuda kalkabilir.

Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın...

box ali :ARKADAŞLAR HEREKS HERŞEYİ KAFASINA GÖRE YORUMLUYOR.11/04/2004 TARİH VE 25343 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİLERİNİN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİNİNDE GEÇİCİ BİRİNCİ MADDESİNDE AYNEN ŞÖLE YAZIYORDU "BU YÖNETMELİĞİN YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİ TARİHTE EĞİTİM KURUMLARINDA YÖNETİCİ OLARAK GÖREV YAPANLAR,BU YÖNETMELİK İLE BELİRLENEN ESASLARA UYGUN OLUP OLMADIĞINA BAKILMAKSIZIN GÖREVLERİNE DEVAM EDERLER." FAKAT BİŞEY DAHA VARKİ İYİ ARAŞTIRMAYAN BUNU BİLEMEZ BU MADDE KADROLU OLARAK GÖREV YAPANLARI KASTEDİYOR.YANİ KADROLU OLARAK GÖREV YAPANLARIN BU YÖNETMELİĞE BAKILMAKSIZIN GÖREVLERİNE DEVAM EDECEĞİNİ BELİRTİYOR.İŞTE YENİ ÇIKACAK YÖNETMELİKTE DE BU MADDENİZ ANLAMI BU .YANİ BOŞU BOŞUNA GÖREVLENDİRME İLE ÇALIŞANLAR KADRO ALACAM DİYE SEVİNİP ÜMİTLENMESİN.

box seren :BENCE ÇOK SAÇMA NE BİLEYİM NOTLARI İYİ OLSA BİLE DAVRANIŞLARI NAPICAKSIN Kİ...:(

box aslı :AKİF'E O kadar çok senin sendikandan üye varki hangisine torpil yapılacak. Bi düşün

box TELLİOLUK :YA BİR SENDİKA ÜYESİ, 2005 YILI MÜDÜR YRD. SINAVINA HARIL HARIL ÇALIŞTI VE SINAVI O KAYBETTİ BEN KAZANDIM. SINAV SONUÇLARI BELLİ OLUNCA: SINAV SAÇMA, NE GEREĞİ VAR SINAVIN.....DEMEYE BAŞLADI. YOK DİNDAR İNSANIMIZ, İMAMHATİPLİLER, DİN DERSİ ÖĞRETMENİ....BUNLAR EĞER ATANIYOR SEN ATANAMIYORSAN: KALK ARTIK OKEY MASASINDAN, ÇIK ARTIK BARDAN, BIRAK ARTIK ŞU İNTERNETTE GEZİNMEYİ...DERS ÇALIŞ, KİTAP OKU...SEN DE ONLARDAN ÖNCE ATAN.

box Yusuf :İptal edilen yönetici atamalarından evvel yöneticilerin atanacağı mesajı Eğitim- Bir Sen Üyelerinin cep telefonlarına gelmedi mi?

box Fadime :Yorum yazan bazı arkadaşlar geçmişte sol iktidarların yanlış uygulamalarını örnek gösterip savunma yapmakta, yanlışa yanlışla cevap vererek savunma yapılabilir mi?

box meltem :hangi kurum,kuruluş ve işyeri anlaşmayan insanlar topluluğu ile ilerlemiştir ki!

box :LÜTFEN GEÇMİŞ DÖNEMLERDE ŞÖYLE BÖYLE KADROLAŞMALAR YAPILDI DİYE SAVUNMA YAPMAYINIZ.BU GİDİŞATA SON DEMEDİLER Mİ?O HALDE GEÇMİŞTE YAPILAN HATALAR YENİ HATALARIN SAVUNMASI OLAMAZ.ÜSTELİK HAK VE ADALETİN SAVUNUCUSU OLDUĞUNU SÖYLEYENLERE HİÇ YAKIŞMAZ.AKSİ HALDE SİZİN DİĞERLERİNDEN NE FARKINIZ KALIR.LÜTFEN FARKINIZA SAHİP ÇIKIN....

box BABACAN :EĞİTİN-SEN LİYİM.İDARENİN İSTEĞİ SONUCU MÜDÜR YARDIMCILIĞI KADROSUNA GÖREVLENDİRME OLARAK TEKLİF EDİLDİM.İL-İLÇE OLUR VEREREK VALİLİĞE GÖNDERDİ.ORADA EVRAK TIKANDI KALDI.İLÇE VE İL OLUR VERMENİN ŞAŞKINLIĞINI YAŞIYORLARKİ MÜDÜRLERİNİ GÖNDERİP KIZLARINA ERKEK BEĞENİRCESİNE GÖRÜCÜYE ÇIKIYORLAR.KİM ULAN BU?BU HATA NASIL YAPILDI DERCESİNE.İKİ ADET TEŞEKKÜRLE ÖDÜLLENDİRİLMEM VAR,SİCİL NOTU ORTALAMAM 90 ÜSTÜ,GEÇMİŞ DÖNEM İDAREİLİĞİM YAKLAŞIK ÜÇ YIL.BAKALIM SONUÇ NE OLACAK.ASLINDA SONUÇTAN ÇOK ÜLKEMİZİN BU HALE GELMESİNE ACIYORUM.YAZIKLAR OLSUN TÜRKİYEMİZİ BU HALE GETİRENLERE.....

box yasin :Aslında meselenin özü şu; memlekette namuslu insanları iş başına getirmiyorlar. gelenler de bir şekilde yerlerinden ediliyor. her yerde rüşvet alınıyor lakin rüşveti kötüleyen bir yazı tapu dairelerinde görülmüş müdür? merak ediyorum.

box Mahmut :Bugün bir arkadaştan duymuştum. Yaw bu iktidar gidince napacaksınız. ???? Peki efendim siz !!! yani MHP-Sen ..Başagelirseniz ne yapacaksınız??? ("Yaw bu iktidar gidince napcaksınız!!!)İşte bu cümlede gizli. Kadrolaşıyor diyenler...Azıcık şeref abiyi de görün yaw...

box tahnal :Köy okulunda nasıl takdir alalım.Alınan ödüller objektif değil. Ayrıca kayırmacılığın ve benim adamım anlayışının ürünü olarak atanan yöneticiler şimdide bunlara bakılmadan görevlerine devam edecekmiş !!!!! Objektif olalım.Sınav getirdiniz. Sonra kaldırdınız. Sonra sonuçlarını uygulamıyorsunuz. Çok yazık . Emeğin karşılığı bu mu

box Hakan :Bazı arkadaşlara inanmıyorumm, p kdara ön yargılı davranıyorsunuz ki haksızlık hatta iftira etiğinizi farketmiyorsunzu bile. Sanki gözleirniz körelmiş, hükümete laf atıcam diye insanlıktan çıkıyorsunuz. ŞU anda Milli eğitimde yapılanları diğer partiler hayal bile edemzlerdi inanın, SAHİ SİZ HAYAL EDEBİLİRMİYDİNİZ?

box ömer :*** Değerli arkadaşlar hiç boşuna yorulmayın. kadrolaşanlar kadrolaşacakları kadar kadrolaşmışlar güzel yerlerde. bir OKULDA kadrolaşsan ne olacaak kadrolaşmasan ne olacak.)

box eldem :bence iyi olmamış sınıfta en fazla 3 öğrenci taktir alabiliyor

box şerif :Daha gerçek yüzlerini göstermediler .Kadrolaşmalar tamamlansın( yök,danıştay, yargıtay.....)eyvah ..!diyeceksiniz ama "Atı alan Üsküdarı geçmiş" olacak Cumhuriyette memlekette tehlikede arkadaşlar.

box metin :bu torpil olayı var her dönem oldu şimdide olcak .bu kaçınılmaz son. en akılcı olanı bence adil bir sınav sistemi .hem bu sınav sonucu atanacak arkadalar gittiklerii kurumda daha başarılı olur ,daha çok kabul görürler.aksi takdirde torpilli diye adı çıkarki buda liderlik yapmasını engeller.

box ulaş :takdir alması yetmez.aynı zamanda ya imam hatip mezunu,ya din kültür ve ahlak bilgisi öğretmeni,ya da tarikat üyesi olması gerekir..yada eğitim bir sen üyesi(en popüleri bu)

box kınacı :memur vatandaş,derslere ağırlık verdiğim bir dönemde fazla seninle megul olmadım. Ama bu geceden itibaren 15 gün bu sitedeyim. Yani sizin sitenizde. Ulaş arkadaşımıza neden saygısızlık ediyorsun.Yalandır ya da eksiktir diyemeyen ya da savunamayan bir insan görüntüsü var ifadelerinde. fikrini söyleyen insan nasıl hemen faşist olur. Sen müslümanlık taslayıp,teslimiyetçi görünüp, ancak kendini kandırırsın.Zulmü övmek de müslümana yakışmazzzzzzz.Akıllı ol. Burdayım.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Stresinizi azaltmak için bunları tüketin Stresinizi azaltmak için bunları tüketin

Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz? Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz?

İyi bir anne baba olabilmek için... İyi bir anne baba olabilmek için...

Güncel Eğitim Haberleri