Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

"Karne parası alınmayacak" genelgesi eğitim haberi

eğitim haberleri"Karne parası alınmayacak" genelgesi

karne.jpg Her yıl yarı yıl tatilinden önce velilerin bir şekilde şikayetçi olduğu, yetkililerin de alınmayacağını açıkladığı "Karne Parası" meselesi yarı yıl tatilinin yaklaşması ile yeniden gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, Karne ve başarı belgelerinden para alınmaması ile ilgili bir genelge yayınladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Yayınlar Dairesi Başkan vekili Aziz Zeren imzasıyla yayınlanan genelgede, " 2007-2008 eğitim öğretim yılı birinci dönemi sonunda öğrencilerimize verilecek olan ilköğretim ve ortaöğretim kurumları öğrenci karnesi, başarı belgeleri, Devlet Kitapları Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünce ücretsiz olarak il milli eğitim müdürlüklerimize gönderilecek olup, milli eğitim müdürlüklerimiz ya da okullarımız herhangi bir talepte bulunmayacaktır" denilirken, uygulamada yaşanan şikayetlerin bu yıl da yaşanıp yaşanmayacağı merakla bekleniyor.

tag "Karne parası alınmayacak" genelgesi

10.1.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (11 yorum yazılmış)

box aynur :bızım okulumuzda daha haen karne paraları alınıyo ama

box hedrick :osmanefe madem devlet düşünmüyor devletçiliğe soyunma..tüm müdürlerin bahanesi aynı devlet vermiyo.. o zaman şikayetçiyseniz bırakın koltuğu..sizin adınıza başkaları yönetir..sosyal devlet ilkesini eğitimciler değilde tefecilermi savunacak..bırakın şu para hesabını..veliden çekin elinizi..bi öğrtmen olarak bizler kimsesizlerin kimsesi olmaya devam etmeliyiz...

box :banka promosyonu zaferi haberi ilginize....1. komisyon kuruldu.2. 57 milyar banka teklifi..3. komisyon da eğitim sen li öğretmen olmalıydı(ONUN zaferi biraz sanırım)4 tamamı çalışanların olması ilkesi.5.yalaka çatlak sesler çıktı tabi 6. denildiki sizin sırtınızdan kazanılacağı için alın istemiyosanız fakir öğrencinize verin..sonuç .. eşit paylaşım.. paranın tamamı

box ben özgürüm :bu karne paraları derdi bitmez biz her sene karne parasını her öğretmen kendi sınıfınınkini karşılıyordu çünkü dilenci gibi çoçuklardan para toplaması işi çok ayıp geliyordu umarım bi daha böyle olmaz

box ewre :biz bayılıyoruz karne parası toplama çok zevk alıyoruz.okula üç kuruş bir katkı yapılmasın kenar mahallededeki bir okula sonra karne yaklaşınca aman karne parası toplanmasın diye ahkam kesmek kolay tabi.bilmiyoruz meb seçkin okullarında nasıl bağış(haraç)alındığını tabi bizi yönetenlerinde kesinlikle haberleri yoktur bundan durumdan onlar karne parası vs önemli işlerle uğraştıklarından eminim haberleri olmamıştır.

box m b b :Son zamanlarda devletimiz milletine öyle bir kucak açmış ki artık her şey devletten beklenir olmuş. Böyle de omalıydı zaten.Ancak eğitim öğretim eçısından değil, bu ince çizgiyi bence biraz kalınlaştırmak gerekir.Şöyle ki :Herşeyden önce devlet öğretmenine güvenmeli.ve öğretmen ile idarecilere okullarını geliştirme doğrultusunda geniş yetkiler vermeli..... karne ,diploma,kayıt parası alınmaz söylemleriyle öğretmenleri zor durumda bırıkılma huyundan vazgeçilmeli.öğretmen ve idarecileri zengin velilerin önünde el açmaktan kurtarılmalı dır.zira kendi okulunu kendin yap kendin donat söylemleri belki büyük çapta başarılı da oldu.ya imkanları olduğu halde devlet eline gözünü dikmiş eğitim seviyesi yeterli olmamış kesimlerdeki idarecilerin günahı ne diyeceğim ama asıl bu gibi yerde okumakta olan asıl öğrencilerin günahı ne?zira böyle yerlerde eğitim asla istenilen seviyeye gelmeyecektir.

box :KARNE PARALARINA SON VERİN ARTIK.BIKTIK

box :vay be alınmıcak şimdi karne paraları

box Offfffff bıktım artık . :Tabi canım genelge var neden karne parası alalım.Zaten karneler yazıcıdan çıkmıyor.Elle dolduracağız :P Hem yazıcı her yerde var tonersiz ve kartuşsuz yazıcı icat olmuş haberimiz yok,dermişim. NEDEN BİR YILDA DÜRÜSTÇE,AÇIK YÜREKLİLİKLE BİZ ALIYORUZ DEMİYORUZ HALEN ANLAYAMADIM.ANLAYANAAAA ...!!

box osmanefe :Bizler karne parası toplamaktan memnunmuyuz.hizmetli yok okullara hiç bir ödenek yok sayın bakna makam koltuğundan emirler yağdırıyor. hiç bir para toplamayalım ama çalıştırdığım hizmetlinin parasını,kırtasiye masraflarını,telefon,elektirik faturamı bakan mı ödeyecek? Hayır. Ödemesi lazım baknlığın ama ödemiyor "tavşan kaç tazı tut". diyor. Veliye aman veli canım veli ödeme diyor ,onlara yaranıyor okullarıda siz başınızın çaresine bakın deyip veliyle baş başa bırakıyor. Keşke 1 aylığına sayın bakanla koltukları değişebilsek bakalım okulun ihtiyaçlarını nereden karşılayacak.

box cansu :bence ii olmuş karne parası hizmetli parası kalerifer parası su parası spor parası hepsi öğrenciden çıkıyor.sanki özel okulda okuyoduk aylık para verelim okula daha iyi bide eğitime 100de 100 destek var derler nerdeeeeeeee

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Diyet Ve Gazlı İçeceklerde Depresyon Riskine Dikkat ! Diyet Ve Gazlı İçeceklerde Depresyon Riskine Dikkat !

Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz 100 aktivite Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz 100 aktivite

İşyerinde başarı için öneriler İşyerinde başarı için öneriler

Güncel Eğitim Haberleri